mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 19:36:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Velikost briketov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Velikost briketov  (Prebrano 7261 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« : ponedeljek, 28.08.2006 : 10:44:43 »

Torej zanima me - na primeru kitajca -  ali je boljse, da je male brikete ali velike ali je vseeno..tukaj mislim izkljucno na velikot posameznega briketka...

Namrec, ce mu dam brikete za do 10 kg, so tako majhni, da mu padejo v zelodcek, zgrize vsakega petega mogoce, drugace kar golta...v kolikor mu dam vecje brikete (za vecje pasme nad 10 kg), pa jih vecino zgrize in prezveci, vmes pa seveda tudi posamezne kar pogoltne...
Logiran
tanča
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #1 : nedelja, 10.08.2008 : 20:50:30 »

v eni prodajalni za male živali mi je prodajalec povedal, da so skoraj boljši malo večji briketki, ker je to tudi dobro za zobke.
Logiran
DemiF.
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #2 : nedelja, 21.12.2008 : 14:55:43 »

Tudi sama svojo psičko, ki ima 5 kilogramov hranim z briketi namenjenimi srednjim pasmam- psička je brikete za majhne pasme dobesedno pogoltnila Smiley Tudi sama se se pozanimala v trgovini za živali, kjer mi je prodajalka zagotovila, da s tem ko kupim brikete za večje pasme ne delam čisto nič narobe, glavno je da jih psička poje in pri tem ko rečem poje mislim tudi na to da jih zgirze Tongue
Logiran
v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 09.09.2009 : 15:05:48 »

Živjo. Imam eno vprašanje glede briketov. Po nesreči sem kupila RC Puppy brikete, vendar za pse, ki dosežejo do 10kg, ko odrastejo. Moj pa bo verjetno okoli 20-30kg. Je bolje, da hrano zamenjam/kupim novo ali se gre tu bolj za velikost briketov in ga hranim kar s temi?
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #4 : sreda, 09.09.2009 : 22:24:01 »

  Nekateri psi brikete zgrizejo , drugi pa jih goltajo - neglede na velikost in pasmo. Moja Škotska terierka zgrize vsak mali
  briketek posebaj , samček pa jih pogoltne. Zato mnogi dajemo tistim, ki goltajo, namočene brikete ,da ne pride do nesreče-
  recimo ,da se zaletijo med goltanjem ali pa zataknejo....

  Royal Canine je med tistimi bolj redkimi proizvajalci ,ki izdelujejo brikete za majhne , srednje in velike pse, za posamezne
  pasme itd,itd. Ker RC  uporabljam za moje pse lahko povem ,da je tista izjava, da so boljsi večji briketi ali pa ,da je vseeno če se
 manjše kužke hrani z briketi za velike pse  milo rečena neumna, če ne škodljiva. Angry Proizvajalec ločuje po velikosti oziroma teži
  ker manjši psi potrebujejo drugačno sestavo briketov. Predvsem ni dobro ,da se manjši hranijo z briketi za velike - težje pse.
  Prav moja Queenie je dobila močno vnetje želodčka, ko sem jo kratek čas( zmanjkalo je njenih briketkov)  hranila z briketi za srednje pse.
  Pri proizvajalcih, ki ne proizvajajo briketov glede na velikost/težo psa, pa je vseeno katere brikete izbereš. Smiley Priporočam ,
 da jih namočite če jih psi goltajo.Lahko pa jih raztresete po posodi z vecjim dnom tako da morajo pobrati vsakega posebaj Cheesy Cheesy

  lp
  Neva
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5 : sreda, 09.09.2009 : 23:05:05 »

Vse je relativno. RC Shih Tzu se je pri mojih šicujkah izkazal za najslabšo hrano, kar sta jih jedli. Prav tako glede velikosti briketov. Moji psici imata že vse življenje brikete normalne velikosti in ne tiste za majhne pse ravno zato, da jih grizeta. Rezultat so beli zobje brez kamna, kar je pri moji pasmi redkost. Namakanje briketov povzroči še hitrejše nabiranje zobnega kamna.
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #6 : sreda, 09.09.2009 : 23:52:33 »

Mislim,da se nismo pogovarjali o kvaliteti ampak o velikosti briketov   Sad - je pa res ,da je
vse relativno ali bolje rečeno - vsakemu psu odgovarja določena hrana. Moj Airedalski
terier je star 8,5 let,pravkar je bil zmagovalec med veterani v Welsu - največ pohval
so izrekli sodniki za njegove zobe Cheesy - beli in zdravi in nikoli pri veterinarju zaradi zob in
že celo življenje golta vsako hrano , tako da ga hranim izključno z namočenimi briketi. Zobovje
pa je brez kamna.Grize le jabolka in korenje Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 10.09.2009 : 11:33:49 »

Moj psiček jih grize, ne golta. Še zmeraj nisem razumela točno...moj bi v bistvu imel manjše kot bi jih mogel imeti oz. sem kupila za pse do 10kg, namest do npr. 20, 30kg... Potem mislite da je boljše jih nesem zamenjati, ali lahko 2kg vrečko porabim (star je 2 meseca...zdajle sem porabila RC starter, ker so ga s tako hranili prej in še nisem "prešaltala" na RC puppy).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 10.09.2009 : 11:49:26 »

Osebno sem mnenja, da ti pri tej hrani ni treba tako strasansko komplicirati, temvec sfotraj psu to, kar si kupila. Ce je za mladice, pa ceprav (predvidoma) nekoliko manjse rasti, ne bo prav nic narobe. Ce imas se kaj starterja, mu kaksen dan daj nekaj starterja in nekaj puppyja, da porabis staro hrano.
Logiran

v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 10.09.2009 : 13:05:00 »

Ok. Hvala za odgovor. Bom zdaj to porabila, itak sem imela namen na začetku še mešat s starterjem ja.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #10 : nedelja, 27.09.2009 : 11:09:51 »

No evo, mi mamo problem z goltanjem, briketi so majhni. Dobila sem navodilo naj jih zalivam z vodo. Bomo vidl, a je drugač še kakšna druga ideja? Vkolikor sem prebrala poforumih in izprašala malo večje poznavalce so mi večinoma vsi priporočali vodo.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #11 : nedelja, 27.09.2009 : 21:32:30 »

Catjuša, če gre za lepotičko Čipko, ali je možno, da malo blefira? Njena mama namreč konzumira brikete, ki so namenjeni 25- kilskim psom, pa moja Cockta tudi. Tehtata pa ena 7, ena pa 8 kg.  Obe jih lepo zgrizeta, da kar hrusta in manjših briketov (od yorkic) sploh ne marata. Bi prej rekla, da sta požrešni kot ne, ampak prav mudi se jima pa ne vase metat hrane.

Da briketov ne bi mogla gristi, ne more držat - po mojem samo preizkuša tvojo potrpežljivost, če bo še kaj boljšega"not padlo".  Wink
Lahko pa jih  seveda z vodo mešaš. To pomeni samo,da dobi v želodec že "napihnjene" in mogoče ne more toliko pojesti, kot bi sicer.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #12 : torek, 13.10.2009 : 09:26:46 »

Pepsi tale naša Čipka ni požeruh, včasih ne je pol cel dan... tako da ima brikete svojo dozo redo v skledi (pa še dnevne doze, čeprav je manjša od priporočene) ne poje Smiley Tako da je kar "fit" baba, pazi na postavo kar sama od sebe. Tudi če je "dedi" da kaj od mize, pa ni lačna vzame in da v skledo, za hude čase pomoje. Sprva sem se sikirala in iskala prave brikete, potem pa smo ugotovili, da je tako z vso hrano. Tako da ji sedaj pustimo da poje svoje in to je to. Hujša pa ne.

Gre za bernija, ki dejansko zaradi požrešnosti hlasta brikete. Sedaj jih mešam z vodo in je bolje. Problem je bil, ker se ji je zaradi hlastanja tudi zaletelo in potem sem vsa živčna stala zraven kaj bo. Odkar mešamo z vodo je zadeva ok. Ampak se mislila, če kdo pozna še kakšen drug štos Smiley Čeprav je že v letih, pa ne mara mojega ekperimentiranja. Tudi učenje "trikcev" je včasih že malo težko, ker si misli, da sem na glavo padla....
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #13 : torek, 13.10.2009 : 10:03:55 »

Hehe, ravno včeraj sem kupovala hrano za Missy, ki ima 11 - 12 kg, odvisno, teža ji non stop rahlo niha.
RC mini adult je za pse do 11 kg in ji ga že ves čas dajemo, RC medium (al nekaj takega) adult je pa od 11 kg naprej.
In sem se spraševala, v čem hudiča je razlika, a je samo v velikosti briketov, ali še v čem drugem... Nisem šla prebirat sestavin, ampak res me zanima, če kdo to ve?
Predvsem iz firbca, ker smo tak mejni primer.
Da pa ne bom preveč OT - naša Missy vso hrano golta Roll Eyes
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Velikost briketov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines