mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:23:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Odrgnine
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odrgnine  (Prebrano 14472 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« : torek, 21.01.2003 : 21:47:07 »

Pozdrav vsem!
Ne vem sicer, ce to ravno spada pod zdravje, pa vseeno...
Zadnjic sem prvic opazila, da so se Sambotu zacele delati 'odrgnine' na komolcih, torej oguljena dlaka od lezanja. Pri prejsnjem psu je pri 12 letih izgledalo ze kar grozno - na obeh straneh prb. 3cm gole koze. Predvidevam, da ko se enkrat koza oguli ni vec pomoci, ker pa se je to sele zacelo delati, me zanima, ce se da s cim prepreciti oz. zavreti nastanek tega.
Sambo je dolgodlak, v pesjaku, uti in na terasi ima deko, v dnevni sobi pa brisaco, vecinoma pa lezi kar ob meni na preprogi, torej je vecinoma na mehkem. Ali bi pomagalo kaksno olje ali kaj podobnega  Huh. Tiste, ki imate kaksne izkusnje in/ali predloge prosim, ce mi lahko kaj svetujete, da ne bo moj otrok hodil plesast po svetu. Wink
Hvala vsem in lp od Urse in Sambota


Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #1 : torek, 21.01.2003 : 22:10:09 »

Hehehe, plesast pa res ne sme biti! Saj ni goli pes.  Wink

No, ena od nasih dam si tudi kar uspesno drgne komolce in prav fino se obnese krema Elastopad. Pa dlaka na teh odrgninah se ji je kar lepo porasla nazaj. Cheesy

Lp, Mojca in tacke
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #2 : torek, 21.01.2003 : 22:45:51 »

Tudi moja labradorka ima odrgnine oz. otiščance na komolcih in zadnjih tačkah. Pred kakšnim tednom sem jih začela mazati z Elastopadom in koža se je že precej zmehčala. Sicer dvomim, da se ji bo kdaj popolnoma zarastlo, ampak kdo ve... Verjetno je uspeh že to, da se otiščanec ne širi naprej in da je damica hitro pogruntala, da je najlepše ležati na mehkem - najbolj na kavču. Grin
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #3 : torek, 21.01.2003 : 23:31:05 »

Hej hov!

Našemu šnuciju so se odrgnine na komolcih pojavile že zelo zgodaj,preden je bil star eno leto.
Veterinarka nam je povedala,da se to da negovati z mastnimi kremami (primerne so tudi kreme za dojenčke- Bepanthen mast,krema proti brazgotinam Kontrakel in podobno...), lahko pa se tudi operativno odstrani.Operacija pa največkrat prinese samo začasen uspeh,saj naj bi se v večini primerov odrgnina ponovila.
Našemu Tobiju se sedaj skoraj ne vidijo,ker ima dolgo dlako na tacah,ki jih prekrije.Je pa res,da se ne plazi več toliko po tleh,kot se je,ko je bil majhen.
Sicer pa sem opazila,da veliko psov hodi oguljenih komolcev po svetu... Wink Wink
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #4 : sreda, 22.01.2003 : 08:49:51 »

Citat
Sambo je dolgodlak, v pesjaku, uti in na terasi ima deko, v dnevni sobi pa brisaco, vecinoma pa lezi kar ob meni na preprogi, torej je vecinoma na mehkem


V pesjaku in na terasi ga opazuj, kje ponavadi lezi in tam mu naredi lezisce iz lesa ( eno nizjo paletko zbij skupaj, samo naj bo tako velika, da bo pes na njej car - se bo lahko cel raztegnil). Moj prvi pes ni imel v pesjaku in na balkonu teh paletk in je imel vseskozi "oticance" sedaj pa smo v pesjak in na balkon postavili les in jih ne prejsni ne zdejasna nimata. Pri prvem psu smo jih mazali z ribjo mastjo, ki jo kupis v lekarni in ker je zelo mastna so se zalezenine ali odrgnine zelo hitro pozdravile.
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #5 : sreda, 22.01.2003 : 12:16:52 »

toby:
Pol bi pa mogla moja dva videt ko mata še prsni koš oguljen  Grin
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #6 : sreda, 22.01.2003 : 21:55:29 »

Ua, ste face!
Hvala za odgovore. Bomo probali. A te kreme (Elastopad itd.) se kupi pri veterinarju, v lekarni ali v pasji trgovini?

Pod v pesjaku je tako ali tako lesen, Sambo pa je v pesjaku izkljucno ponoci, tako da razen ce se ne spila Batdoga in binglja s strehe lezi na lesu (v uto gre mogoce pri -10 ali pa ko dezuje) Smiley  Ko bo cas mu bom pa verjetno res naredila leseno lezisce za na teraso.
Aja, pa se to! Danes, ko sem mu zobe umivala, sem cisto zraven teh odrgnin opazila eno precej veliko krasto oz. mesanico sprijete dlake, strjene krvi in se cesa. Cudi me, da je na obeh straneh, pa od igre z drugimi pomoje ni, ker bi verjetno kaj tulil, ko bi se mu to zgodilo. Sem pa kasneje opazila, da se sede z zadnjo taco coha tocno tam (se mi zdi, da imamo bolhe). A je mozno, da je tak trot, da bi se sam spraskal do krvi? Huh No ja, v ponedeljek greva tako ali tako kolke slikat in bom vprasala se za to.
Hvala vsem za odgovore, lp

Ursa
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #7 : sreda, 22.01.2003 : 22:33:39 »

U, ja, je mozno, da bi se sam spraskal do krvi. :-/ Nas pudelj je imel alergijo na hrano in se je cez dopoldne tako spraskal, da je mene skoraj pobralo, ko sem prisla domov. Njega reveza pa tudi. Cry

Te otiscanci sicer niso noben poseben problem, ce pa zacvetijo (beri: se odprejo v krvave rane), je pa hudo zoprno, ker se izjemno pocasi celijo in non stop odpirajo.

Elastopad pa sem jaz doslej videla v nekaj pasjih trgovinah in pri nekaterih veterinarjih.

Lp, Mojca
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #8 : četrtek, 23.01.2003 : 07:13:51 »

Vsi bi radi recept za zdravilo.
PREVENTIVA JE PRVI KORAK.

Svojim psom zagotovite ležišče, ki je dovolj mehko, da na komolcih ne "pušča" sledove.
Ko jim zagotovite ustrezno podlago, pristopite k zdravljenju starih poškodb.

Vsem lep pozdrav!
Vašim psom primerno ležišče!
Darko L.

PS: Simi, lesena podlaga ne sodi v najbolj primerne podlage.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #9 : četrtek, 23.01.2003 : 07:47:30 »


Citat



PS: Simi, lesena podlaga ne sodi v najbolj primerne podlage.


Hali se strinjam, samo za v pesjak ne vem kaj bi bilo bolje. Imas kaksen predlog?
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #10 : četrtek, 23.01.2003 : 09:07:56 »

Ja, lezisce. Ampak kaj pa naredis, ko ima otiscance samo tista od treh pasjih dam, ki se na preprogo uleze mogoce enkrat na dan za 2 minuti, drugace pa lezi na svojem 15 cm debelem jogiju iz lateksa ali pa na kavcu, ker ona pac ne bo na trdem? Da je sala se vecja, je edina, ki gre na kavc. Ze vem, kavc je kriv.  Grin Grin Grin Grin Grin

Lp, Mojca
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : četrtek, 23.01.2003 : 09:19:23 »

Tudi mene zanima kaj dati v pesjak namesto ali poleg lesene podloge. Don ima na enem delu 1 cm debelo gumo (obstaja en tak fin zasavski izraz zanjo  Grin,  pa ga ne bomo ponavljali), na drugem pa leseno podlogo. Zaenkrat odrgnin še nima! lp
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #12 : četrtek, 23.01.2003 : 09:28:54 »


Citat

Da je sala se vecja, je edina, ki gre na kavc. Ze vem, kavc je kriv.  Grin Grin Grin Grin Grin

Lp, Mojca


Skrajni cas je, da zamenjas kavc  Grin Grin Grin
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #13 : četrtek, 23.01.2003 : 18:40:30 »

Hojla!
Ne, saj se ni odrgnina razcvetela. Ta rana je cisto posebej. Sicer 1cm stran, ampak se ne stikata. Glede na to, da bolhe na njem se v zivljenju nisem videla, pa da sem mu vseeno dala Frontline (coha se malo vec kot 2 tedna) en teden nazaj in se se vedno coha (F. me se ni pustil na cedilu) zacenjam mocno dvomiti v to, da so bolhe. Samo alergija na hrano pa tudi ni logicna, ker mu nisem nic spremenila prehrane.

Halicanum, saj zato sem pa napisal ce vedo za kaj, kar prepreci nastajanje oz. razsirjanje tega.
V vsakem primeru grem naslednji teden k veterinarju in bom vprasala se za to. Pa sla sem v stacuno in mi je prodajalka rekla, naj grem raje v lekarno po Bepanthen, da je enako ucinkovit in precej cenejsi (mi, ubogi studenti...) Wink
No, zdaj sem frej 4 tedne in bom otroka cisto oskrbela z lezisci, mazami, rentgeni, slatanjem, kar mu srce pozeli!
Hvala za pomoc, Ursa in (kmalu ne vec) Plesasti pevec Grin



Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #14 : petek, 24.01.2003 : 15:56:24 »

No, ce koga zanima :
nisem mogla vec cakati in sem kar danes sla k vet-u. Kolki se imajo super, tiste rane so pa identificirali kot garje Tongue Ha, zdaj imam pa psa z rodovnikom za dol past in garjami Cheesy No ja, sla sem po eno kremo za to in sproti vzela se Bepanthen, zdaj ga bom pa ves cas samo se malala. Se enkrat hvala za nasvete, lp in ne-garjavo leto vam zeliva U & S
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Odrgnine
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines