mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:58:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: škodljive ampule
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: škodljive ampule  (Prebrano 12161 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« : sreda, 30.08.2006 : 08:31:28 »

Z očetom sva na internetu dobila raziskave nemške revije Test, ki je testirala razne preparate in ampule za pse.
Študija je pokazala, da so najbolj učinkoviti preparati, kot sta npr. Exspot in Frontline tudi najbolj nevarni, saj vsebujejo veliko kočličino močnih strupov. Raziskava pa je dokazala tudi, da tisti preparati in ovratnice, ki niso tako zelo škodljivi, niso popolnoma nič učinkoviti, saj pes dobi veliko klopov in drugih zajedalcev tudi če jih nosi.
Kaj menite vi o tem? Kaj dajete svojemu psu? Jaz mu dajem Exspot in Stronghold- izmenično.
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #1 : sreda, 30.08.2006 : 08:45:07 »

Jaz ji dajem frontline kombo -ja pa saj je to jasno da tisto kar učinkuje je FUUULLL strupeno ampak saj če tako gledaš je danes že vse zastrupleno tudi hrana in zrak Angry
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #2 : sreda, 30.08.2006 : 08:48:19 »

Pri nas imata navadno ovratnico (za jurja) samo proti bolham. Proti klopom nimata nic. Samica zato, ker ima skoraj 70 kg in financno ne bi prenesla ampul, samec je pa dolga leta nazaj imal frontline ampule, pa je fasal bolhe. Od takrat psa nimata ampul. Macek ima pa frontline.
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #3 : sreda, 30.08.2006 : 08:51:30 »

Jaz dajem mojim psom frontline. Pri prejšnji psički so se te ampule full obnesle, ker je imela grozne težave.

Verjamem pa da stvar za eno stran dobra za drugo pa ne.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #4 : sreda, 30.08.2006 : 08:55:26 »

Z očetom sva na internetu dobila raziskave nemške revije Test, ki je testirala razne preparate in ampule za pse.
Študija je pokazala, da so najbolj učinkoviti preparati, kot sta npr. Exspot in Frontline tudi najbolj nevarni, saj vsebujejo veliko kočličino močnih strupov. Raziskava pa je dokazala tudi, da tisti preparati in ovratnice, ki niso tako zelo škodljivi, niso popolnoma nič učinkoviti, saj pes dobi veliko klopov in drugih zajedalcev tudi če jih nosi.
Kaj menite vi o tem? Kaj dajete svojemu psu? Jaz mu dajem Exspot in Stronghold- izmenično.


Zato mi tega ne uporabljamo. In letos je bil Ori BREZ klopa! Cheesy

lp,
Diana
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #5 : sreda, 30.08.2006 : 11:47:16 »

Zaradi tega tudi mi nikoli nismo teh (in podobnih) preparatov nanasali na nase pse. Prisegamo na bio zadeve, z bolhami nikoli nismo imeli tezav, klop pa je bil sem in tja kaksen.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #6 : sreda, 30.08.2006 : 12:00:36 »

Mel, kako pa ti je ratalo, da je bil pes brez klopa?
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #7 : sreda, 30.08.2006 : 12:13:44 »

Moja je imela ampulo, pa je vseeno dobila klopa!  Angry  A ni to malo skregano z logiko?  Undecided
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #8 : sreda, 30.08.2006 : 13:18:09 »

Tudi moja psica je pri Frontlinu imela klope, a odkar ji dajem Advantix (ali kdo ve koliko je ta škodljiv?) se ji noben ne prilepi.
LP
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #9 : sreda, 30.08.2006 : 13:20:53 »

Sama se odločam za ampule, čeprav vem, da je to strup, ker se mi zdi manj škodljivo za psa to kakor pa, da mi zboli za kako s klopi prenosljivo boleznijo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 30.08.2006 : 13:57:55 »

Ce pes dobiva ampule, to se ne pomeni, da ne more fasati katere od klopnih bolezni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #11 : sreda, 30.08.2006 : 14:22:15 »

moj dobiva samo stronghold.
cim manj za cim vec stvari....
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #12 : sreda, 30.08.2006 : 14:22:49 »

Mel, kako pa ti je ratalo, da je bil pes brez klopa?

Nanašali smo samo BIO zadeve.

lp,
Diana
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #13 : sreda, 30.08.2006 : 14:35:32 »

Kje pa se dobijo te Bio zadeve? Undecided
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #14 : sreda, 30.08.2006 : 14:57:45 »

Pri nas (Gali&Nika, Linhartova 66, Ljubljana, telefon 01 437 77 88) jih imamo vedno na zalogi (kapljice, spray, ovratnice), lahko narocis tudi po telefonu.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #15 : sreda, 30.08.2006 : 15:06:40 »

Pri nas (Gali&Nika, Linhartova 66, Ljubljana, telefon 01 437 77 88) jih imamo vedno na zalogi (kapljice, spray, ovratnice), lahko narocis tudi po telefonu.

Ja, jaz vse tukaj kupujem, v Galiju in tudi te zadeve sem vedno tu dobila.

lp,
Diana
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #16 : sreda, 30.08.2006 : 20:19:55 »

Jaz sem imela mojo psičko 12 let. Živimo skoraj v neposredni bližini gozda, vsak dan tam na sprehodu ipd., pa ni imela nobenih "težav" z klopi - po vsakem sprehodu sem jo natančno pregledala in obrisala; izjemoma mi je kakšen ušel, pa sem ga kasneje izpulila, pa ni bilo nikdar nič narobe (izgleda, da tudi nismo doma na pretirano kužnem področju   Roll Eyes ).

Tako da zaenkrat tudi pri novi psički ne mislim prakticirat nobenih ampul ipd.

Res pa je, da sta obe (prejšnja in sedanja) kratkodlaki, tako da moj "recept" pri pasmah z daljšo dlako verjetno  ne bi funkcioniral  Lips Sealed
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #17 : četrtek, 31.08.2006 : 07:12:56 »

Ce pes dobiva ampule, to se ne pomeni, da ne more fasati katere od klopnih bolezni.
Ja, res je, ampak je manj možnosti.

Jaz sem probala tudi z mešanico et. olj čajevca in citronele z olivnim oljem,....a ni pomagalo.

Dani, na osnovi česa pa so kapljice, ki jih imate?
Hvala

Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #18 : četrtek, 31.08.2006 : 07:54:08 »

Jaz pa mislim, da so še vedno manj škodljive ampule, kot pa da faše kakšno erlihijo, borelijo... Vsaj tu pri nas je ful klopov, saj živimo ob gozdu in psica je vsak dan po trikrat v gozdu. Tega ne bi prakticirala le, če bi živela v mestu oz. kje kjer ni toliko nevarnosti za okužbo.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #19 : četrtek, 31.08.2006 : 11:55:52 »

Citat
Dani, na osnovi česa pa so kapljice, ki jih imate?
Verminex kapljice so iz razlicnih naravnih rastlinskih olj in glicerina brez kemicnih dodatkov.
Petvital bio insect shocker spray pa vsebuje kokosovo olje, kokosove estre, repicno olje, jojoba olje in druga etericna olja, brez kemicnih dodatkov.
Vsako etericno olje ne bo dalo pravega ucinka, bistveno pri tem je pravilno razmerje med kolicinami enih in drugih etericnih olj v mesanici. Poleg tega so cista etericna olja veliko premocna za dihala in kozo in jih je nujno potrebno redciti in mesati v razmerjih, ki potem dajo pricakovan ucinek.
Mesalnih razmerij vam pa noben proizvajalec ne bo zaupal Wink.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #20 : četrtek, 31.08.2006 : 13:35:39 »

Hvala Dani  Smiley
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #21 : sobota, 23.09.2006 : 09:14:24 »

Hej, po dolgem času, pa še nekaj jaz povem v tej temi, kako se mi s tem soočamo. No, naši psi nimajo ampul ali česa, nekaj časa je ta velik imel ovratnico (ja za jurja:) ), ki pa je deloma pomagala.

NO, ampak,kaj počnemo mi, da letos kljub okoliškim sprehajalnim potem nimamo klopov. Vsaki dan dobit ačesen za jest- nimata glist, ker to pomaga, razglistit z tabletami pa ju ne smemo, ker sta alergijo dobila na tablete in smo ta velikega ko je bil dojenček komaj rešili. NO, česen, česen in še enkrat česen. Ugotovili smo da tudi bolhe in klopi in drugi krvosesi raje izberejo drugega kužk- očitno jim preveč smrdita naša. Naj povem, da ju mi nič ne vohamo sploh, tudi naši obiski ne.

Za preventivo pa ko gremo na sprehod si jaz malo OFF-a ali kakega drugega sredstva za ljudi špricnem na roko in ju s tem namažem po dlaki. In to je to

Skoraj čisto bio Smiley

Helena
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: škodljive ampule
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines