mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:13:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Odlok o javnem redu in miru
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odlok o javnem redu in miru  (Prebrano 30949 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #15 : sreda, 07.08.2002 : 14:23:12 »

Aleksandra, si včlanjena v kakšnega od kinoloških društev? Ta imajo poligone, tam potekajo različne dejavnosti in v končni fazi, zakaj se tam ne bi tudi psi članov pošteno prosto zletali?
Logiran
yo
gost
« Odgovor #16 : sreda, 07.08.2002 : 14:34:41 »

Strah pred živalmi imenujemo zoofobija, konkretno pred psi pa kinofobija. Učinkovito jo je mogoče zdraviti z vedenjskimi psihoterapevtskimi tehnikami, ki jih v načelu obvlada vsak psihiater, so pa dolgotrajne in zahtevajo precej priprav in sredstev, vsekakor pa mora biti klient željan in motiviran.Če ima družino se v posameznih primerih obnese nakup mladiča, ki bo nato ostal v družini in v njej doraščal.Če gre za projekcijo strahu z drugega področja, je treba najprej urediti to. Iz tega lahko mirno sklepamo, da natikanje nagobčnikov ni rešitev za ljudi, ki potrebujejo strokoven pristop in obravnavo.
Kar se tiče poligonov je pa takole. Jaz sem članica KD-ja in psa tudi šolam. Žal je poligon od mojega doma oddaljen vsaj 15 minut z avtom, pa tudi precej zaseden je. Moji psi pa imajo potrebo razgibati se vsaj 3x dnevno.
Še vedno mislim, da dokler nikogar ne ogrožajo, so lahko brez nagobčnikov in včasih tudi brez povodcev. No, naj bo tudi jasno, da jih ne vozim na otroška igrišča.

Lp, Yo
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #17 : sreda, 07.08.2002 : 14:50:09 »

Yo, kaj pa ogroženost tvojih psov?

In še tole: kmalu bojo volitve za predsednika. Če kandidiraš in v svoj program vključiš obvezno zdravljenje zoofobov, ti z mojega konca garantiram najmanj tri glasove  Smiley Smiley

Aleksandra: žal ljubljanskih KD-jev ne poznam najbolje, vem pa, da jih kar nekaj obstaja. To ti bojo lažje svetovali člani. Verjetni jih je kar nekaj tudi na tem forumu. Poleg tega pa ima kar precej KD-jev tudi svoje spletne strani in informacije lahko poiščeš na netu.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 07.08.2002 : 14:53:29 »

Zdaj ze malo vemo, kako izgledajo obcinski odloki :-/

No, na internetu se da najti tudi kaj bolj konkretnega in oprijemljivega. Na spletni strani Vrhovnega sodisca RS je nekaj zanimivih razsodb. "Pasje zadeve" najdete tako, da v iskalniku napisete "pes".

Vam bo bolj jasno naslednje: kaj smatra sodišče za učinkovito nadzorstvo nad psom, kakšne pravice ima vaš pes na lastnem dvorišču, kdo je odgovoren za psa (ni nujno, da vedno njegov lastnik), kdaj je ogrizeni sam kriv, kolikšne odškodnine zahtevajo žrtve in kolikšne jim prisodi sodišče, kaj vse je potrebno plačati tistemu, ki ga vaš pes poškoduje in še mnogo drugega.

Vecina teh razsodb je ze pripravljenih za objavo tudi na mojempsu, pa moram pocakati na vrnitev odgovorne osebe do konca avgusta, ker je trenutno na dopustu.
Namrec, s sodisci se ni igrati Cheesy in brez dovoljenja pac ne upam objaviti materialov.
Ce se komu ne ljubi brskati po sodnih spisih, lahko pocaka na zacetek septembra, ko bo tukaj vse lepo zbrano Grin

Veliko zabave z branjem...
Logiran

yo
gost
« Odgovor #19 : sreda, 07.08.2002 : 14:59:44 »

Citat
Yo, kaj pa ogroženost tvojih psov?


Brez skrbi. Svoje pse spuščam tam, kjer v neposredni bližini ni cest. Se mi je pa zgodilo nekaj zelo neprijetnega, ko sem psico privezala pred trgovino. Želeli so mi jo ukrasti. Samo njeni pameti se imam zahvaliti, da je začela zganjati tak hrup, da sem odletela iz trgovine in komaj preprečila krajo. Tako da je zdaj zaradi SVOJE VARNOSTI raje odvezana, ker vem, da prostovoljno ne bo šla z nikomer.

Lp, Yo
Logiran
topcat
gost
« Odgovor #20 : sreda, 07.08.2002 : 16:16:06 »

mi je žal, če sem koga (aleksandro?) užalil, gotovo ni bil moj namen. včasih so pač zapisane besede bolj trde kot izgovorjene.
po drugi strani pa -  ne da bi imel kaj proti psom (nasprotno),  si težko predstavljam zakonodajalca, ki bi bil brezrezervno pasjo svobodo pripravljen postaviti nad varnost ljudi vključno z otroki. najprej pri tem ne pozabimo dejstva, da zakon po naravi stvari mora zajet vse pasme in primerke, tudi tiste najbolj nore. ne rečem, da kakšna določila niso smešna, če jih apliciraš na določeno pasmo, recimo na pekinezerja, ampak to še ne pomeni, da so smešna tudi, ko gre za rotweilerja ali mastina.
česar v principu ne razumem, je tole: a se vam zdi res tako zmešana ideja, da skrbnik psa odgovarja za njegovo početje? tako kot vsak voznik odgovarja za posledice svoje vožnje? kot starši odgovarjajo za početje svojih otrok?

Logiran
topcat
gost
« Odgovor #21 : sreda, 07.08.2002 : 16:25:08 »

VZ,

še tole: v primeru kolizije zakona in občinskega odloka je jasno, da ta kratko potegne odlok. nezdružljivo s pravno logiko je, da bi odlok lahko spreminjal zakonska določila. zakon torej velja, tudi če občinski odlok stvar ureja drugače.
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #22 : sreda, 07.08.2002 : 16:52:53 »

To drži, vendar, kaj se smatra pod puščanje psa brez nadzora na javnih površinah (to je več ali manj vseh odlokih)? Če pod to padejo tudi psi, ki niso na povodcu, potem (lahko) v vsakem primeru kršim bodisi odlok, bodisi Zakon o zaščiti živali (v primeru, ko živim v strogo urbanem okolju).
Logiran
yo
gost
« Odgovor #23 : četrtek, 08.08.2002 : 07:37:33 »

Ja, o tem sem govorila tudi jaz. Živim v Centru Ljubljane. Torej je vsaka površina praktično javna in del urbanega okolja. Če psa privežem kršim Zakon o zaščiti živali. Ok. Psa odvežem - kršim občinski odlok. Se preselim na kmetijo in dam psa na ketno - kršim Zakon o zaščiti živali, psa odvežem s ketne - kršim občinski odlok.
Veš kaj, vse skupi je bedasto.

Lp, Yo
Logiran
Aleksandra
gost
« Odgovor #24 : četrtek, 08.08.2002 : 08:51:55 »

VZ,

hvala za tvoj nasvet, upam da se bo res kateri od članov oglasil in mi predlagal kakšno KD, bom pa tudi sama malo pobrskala po straneh.

Topcat,

ni bilo zamere. Odgovorila pa bi ti, da se strinjam s teboj, da je lastnik odgovoren za dejanja svojega psa. O vrvici za kultivirane in nenevarne pse pa tako ali tako veš kakšno je moje mišlenje.

Lep pozdrav,
Logiran
topcat
gost
« Odgovor #25 : četrtek, 08.08.2002 : 12:39:45 »

Yo,

se strinjam, da je včasih vse skup bedasto, celo smešno - za 'normalnega' človeka, ki je zmožen razumet in uskladit potrebe in način življenja živali s potrebami samega sebe, pa tudi drugih ljudi, saj nihče ne živi zunaj socialnega prostora. ker se pa kup ljudi do živali (zelo verjetno tudi do ljudi) še vedno obnaša, kot da so njihovo pohištvo, pa še obrabljeno povrh, se mi zdi bistven napredek, da smo dobili zakon o zaščiti živali, pa naj je še tako luknjast.
mimogrede, zakon ne prepoveduje pasjih verig, ampak bi naj tudi tu določil nekakšen minimalni standard (dolžino, težo, doseg verige itd.), s čimer smo spet tam: dober gospodar bo psu razen v kakšni res izjemni situaciji verigo prihranil...

Aleksandra,
me veseli, da nisi zlopamtilo. z različnostjo mnenj pač moramo  živet, me nič ne moti, če se ne strinjamo. tudi zato, da nam ni dolgčas (smeh).
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #26 : četrtek, 08.08.2002 : 23:00:25 »

To, da je bil Zakon o zaščiti živali potreben, je nedvomno res. je pa tudi res, da se mi nekatera določila zdijo (vsaj z vidika vzreditelja), če že ne bedasta pa morda celo na škodo živali samih. No, sam zakon pa je morda že za v drugo temi in jo bom kar odprl.
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #27 : ponedeljek, 10.11.2003 : 20:29:29 »

Hja... kar se tiče lajanja - to je hrup kot vsak drug hrup. Kar pomeni, da mora dokazano, tj. izmerjeno jakost presegati 80 decibelov. Ker policija naprav za merjenje hrupa nima, je to v pristojnosti inšpekcije. Policija lahko samo opozori, kar pa ponavadi prav nič ne pomaga. Glede na to, kako pa inšpekcija deluje, se nam pravzaprav ni česa bati. In seveda, mir mora biti med 22 in 06 uro zjutraj.
no, tudi če imaš radio na ves glas ti policija ne bo izvajala meritev, ampak boš odletela k  sodniku za prekrške  Wink

Na našem koncu zvoni klinčeva cerkvica na 15 minut tudi ponoči. Ko so s to prakso začeli, sem dvakrat klical policijo in so me pošiljali z enega na drug naslov. Sicer moja psica ponoči ne laja.. ampak če bi slučajno prišla policija z namenom "nočni red in mir" potem se mi policaja že vnaprej smilita... bi kakšno uro poslušala moje "protiargumente"  Angry
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #28 : ponedeljek, 10.11.2003 : 20:36:42 »

Pa še kar se tiče povodcev in podobnih neumnosti... Na cesti imam svojo pripeto... Ko prideva do sprehajalne poti, psa obvezno spustim. Če se je ljudje bojijo je to njihov problem. Nikogar ne ogroza, na nikogar ne skače... povečini hodi ob meni ali nekaj metrov pred oz. za mano.

Imaš pa seveda odlične cepce, ki se ponoči s kolesom vozi po SPREHAJALNI poti brez luči. Ker takega človeka ne slišim in če ga pes ne vidi dokler ni blizu, potem je seveda prisoten rep med nogami in renčanje. Potem je pa moj pes napadalen   sram

Iztrebke načeloma pobiram. Razen če hodiva po pločniku na katerem so parkirani avtomobili tako, da ni šans da se pride mimo po pločniku. Potem se tudi meni jebe, če se pes pokaka na zelenici ob pločniku. Glede na to, da mora moja "prasicka" polizati vsak drek (dobesedno), pa ugotavljam, da so vecji problem kot pasji, cloveski iztrebki. Na vsakem sprehodu naletiva vsaj na enega in potem stalnica - fuj, fuj, fuj - ona pa gleda in ne ve ali bi jedla dalje ali  ne  Angry
Logiran
dule
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 2


« Odgovor #29 : ponedeljek, 10.11.2003 : 21:54:46 »

Bryden!
Zakaj so kolesarji odlični cepci, ti pa ne? Oba sta naredila prekršek. Ti mirno spustiš svojega psa in če se ga ljudje bojijo je to njihov problem? Potem se tudi tebi jebe ...? itd. Še v mali šolo so nas spraševali, ko smo se skušali oprati krivde za kakšen prekršek in smo zatrjevali "saj je Janezek tudi to naredil", ali boš ti tudi skočil v Ljubljanico, če je že Janezek skočil? Razmisli malo in ugotovil boš, da niso frajerji samo tisti, ki imajo spuščene pse, ostali pa so "odlični cepci" ali pa kaj podobnega. Mimogrede, tudi policaj se lahko pripelje mimo tebe brez luči, kajti na njihovih Peugeotih še nisem opazil svetlobnih teles.
LP
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Odlok o javnem redu in miru
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines