mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:51:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Odlok o javnem redu in miru
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odlok o javnem redu in miru  (Prebrano 31011 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #60 : sreda, 08.12.2010 : 16:31:04 »

Hvala Luna7!

7. člen poznam, pa na žalost so kršitve takšne, da bi potrebovala najmanj detektiva, da bi dežural in dokazal, da psa zanemarjajo, da ga nikoli ne peljejo ven, in se ne zanimajo zakaj laja in laja. Pes ni presuh, je razigran. Nekaj Ped****** mu vsake toliko natrosijo v skodelo, vodo mu natoči dež, je na relativno dobro ograjenem vrtu. Prosto teka. Tam pa tam ga privežejo na, sicer prekratko verigo, a še to zgolj ponoči, za nekaj ur, ko niti slikati ne moreš, ker se nič ne vidi. Pa tudi to ne pomaga. Moj prag tolerance je visok in me ne moti nikakšen občasen hrup (ne glasna zabava, ne obnova stanovanja, otroški jok, ... ) kar koli v mejah normale. Ne pa po 4 ure sredi noči. Nepretrgoma. Sploh ne morem verjet, da pes to zmore in ne omaga. Bogi revež in butasti lastniki. Mi smo pa žleht, ker smo za pomoč prosili društvo. Ostali sosedi pa tulijo, da bodo psa ustrelili, namesto da bi se z lastnikom pogovorili na štiri oči. Čeprav dvomim, da bi zaleglo. Ker mami je sedaj žleht in sitna, ker mu je najprej lepo razložila kako in kaj in da se tako ne da živet. Pa zamahne z roko, da kaj pa more če pes laja in da psa not pa že ne bo imel.

Lastniki stanovanja so drugi, kot lastniki zemljišča za hišo. Vsak stanovalec ima namreč za hišo nekaj vrtička, kar je idealno za lastnike živali, če le ti vedo kaj pomeni imeti žival.

Če bomo na policiji še težili, bomo mi dobili položnice, ker bomo dajali neupravičene prijave. Če bomo, medtem ko pes laja, zvonili pri sosedu naj gre psa utišat tudi, ker potem bomo pa mi kalili javni red im mir. Vurs ne vidi še kakšne hujše kršitve kot je to. Mogoče samo pogovor s sosedi, ampak...

Citiram svoje vprašanje - spodaj- in odgovor policije- brisan je zgolj moj mail.
<policija@policija.si>  03. november 2010 08:59 
Odgovor na: policija@policija.si 
Za:
Odgovori | Odgovori vsem | Posreduj | Natisni | Izbriši | Pokaži izvirnik 

Spoštovani!

Izključno zaradi hrupa živali (lajež in ostalo) policija po Zakonu o varstvu javnega reda in miru (Ur. l. RS, št. 70) ne more ukrepati, ker niso izpolnjeni pogoji (niso podani  potrebni elementi prekrška) za sankcioniranje lastnika oziroma imetnika živali. Policija ima pristojnosti za ukrepanje, vendar v večini primerov za dogodke na javnih mestih ter v  primerih, ko je žival nevarna za okolico in je potrebno zavarovati življenje ljudi in njihovo premoženje, ali ko ugotovi, da ravnanje ljudi ogroža živali.

Minimalne pogoje za zaščito hišnih živali določa Pravilnik o zaščiti hišnih živali (Ur.l. RS, št. 75/2005  in 88/2005), ki v 3. členu opredeljuje naloge skrbnika hišne živali in med drugim določa, da mora skrbnik hišnih živali storiti vse potrebno, da zagotovi dobro počutje živali, ki so v njegovi oskrbi, in preprečevati vzroke, ki lahko povzročijo bolečine, poškodbe, bolezni ali motnje v obnašanju živali. Za nadzor nad izvajanjem predpisa je pristojna Veterinarska uprava Republike Slovenije oziroma veterinarska inšpekcija (www.vurs.gov.si).
Lep pozdrav!
Sektor za odnose z javnostmi

Generalna policijska uprava
Ministrstvo za notranje zadeve - Policija
Štefanova 2
1501 Ljubljana

Poslal: Tina @gmail.com>, dne 27.10.2010 11:49:45

Prejemnik:        gp.mnz@gov.si
V vednost:
Zadeva:        Kaljenje nočnega miru - vprašanje

Spoštovani!

Prosim za odgovor in obrazloženo pojasnilo.

Zanima me ali je pasje lajanje (več urno, neprekinjeno lajanje istega
psa v strnjenem naselju) v nočnih urah (med 22.00 in 06.00 uro)
obravnavano kot kaljenje nočnega miru? Sama sem namreč prepričana, da
to še vedno spada pod 8. člen Zakona o javnem redu in miru.

Hvala vam za razumevanje in čimhitrejši odgovor.

Lep pozdrav
podpis
 
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #61 : četrtek, 09.12.2010 : 08:02:48 »

Znanka je rešila problem s čisto druge strani.... pač je našla "napako" sosedov na povsem drugem področju in so se umirili skupaj s psom. Na žalost....  sram Lips Sealed
Upam, da se da kaj naredit. Morda stopiš do vaše policijske postaje in se pogovoriš z njimi na štiri oči. Po mojem se da kaj zmenit. Da razumejo, da ne težiš čisto brez veze in, da ne iščeš spora, ampak rešitev za psa in za vas vse.  Wink
Mi pa ničesar ne pade na pamet, kaj bi se še dalo naredit.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #62 : četrtek, 16.12.2010 : 11:37:05 »

Javljam, da se je stvar pri nas zaenkrat uredila. Kuža je v začasnem domu in upam, da lastnikom ne pride na misel, da bi si omislili novega.
Oddal ga je po posredovanju društva in mojem pregovarjanju. Je bilo pa potrebno ukrepati hitro, da se slučajno ne premisli. Sem pa slišala kako je eni od sosed razlagal, da kako je hudo, ker je psa moral oddati zaradi tega ker je bil v napoto drugim sosedom!!?

Mi pa še vedno ni jasno, kako je to mogoče, da noče oz. ne more nihče ukrepati. Če se lastnik ne da prepričati, ni nobene institucije, ki bi pomagala. Človeku se mora zmešati. Ubogi ljudje, ki morajo živeti s takimi neodgovornimi sosedi. Že po ustavi imamo pravico do zdravega življenskega okolja in ves ostal hrup je lahko sankcioniran, lajež pa ne. Če postane to znano splošni javnosti, si bodo sosedje s tem še bolj nagajali. Nastradali bodo pa psi, ki bodo šli sosedom upravičeno na živce.
Pa ponovno povdarjam, da nisem nek nergač za vsak bevsk. Vem, da psi pač lajajo, nekateri bolj drugi manj, pa tudi ure kdaj so zgovorni si ne da izbirat. Ne pa nepretrgoma in dan za dnem.
Se priporočam, da sporočite, če boste dobili kje kakšno koristno informacijo.

LP Tina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Odlok o javnem redu in miru
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines