mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:11:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Briketi ali sveža hrana ???
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Briketi ali sveža hrana ???  (Prebrano 29968 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #15 : sreda, 28.03.2007 : 15:27:26 »

Samo a veste da briketi in kuhana hrana bravo za psa zredit, ni boljšega kot to.
Jaz rečem eno ali drugo oboje pa ne!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #16 : sreda, 28.03.2007 : 16:21:03 »

Pri nas smo celi bogokletni. NS so zdaj na stara leta ugotovili, da je fajn krast, njihov dnevni meni ocitno ni dovolj (je na kuhani hrani). Mali hudic je namrec na kuhani hrani in briketih (odvisno kdo je doma) in gre njegovi svetosti zelo rada polizat posodo, ko oni koncajo. NS pa gredo malemu hudicu krast brikete... Roll Eyes Narobe svet.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #17 : sreda, 28.03.2007 : 17:36:32 »

Samo a veste da briketi in kuhana hrana bravo za psa zredit, ni boljšega kot to.
Jaz rečem eno ali drugo oboje pa ne!
Pri nas se nima časa zredit Grin Na tem ,da bi pridobil kilažo namreč delamo že tri leta ( pač sta malce bolj aktivna) .In ko nam že nekako rata da dobi 5 kil gor je ravno pol leta okrog in se začne psica gonit Tongue...in potem ima ponavadi kakšnih 14 dni samodiete...( potem pa res brikete + kuhano pa še kruh zraven da nas ni sram " dahauskega atleta "okrog vozit)
Pri nas smo celi bogokletni. NS so zdaj na stara leta ugotovili, da je fajn krast, njihov dnevni meni ocitno ni dovolj (je na kuhani hrani). Mali hudic je namrec na kuhani hrani in briketih (odvisno kdo je doma) in gre njegovi svetosti zelo rada polizat posodo, ko oni koncajo. NS pa gredo malemu hudicu krast brikete... Roll Eyes Narobe svet.

Pri vas je na stara leta začel krast- pri nas pa  že od kar je pri bajti krade kot sraka Tongue( na srečo ga štrukla še ne posnema v tem, ji zaleže ker jih klepto  faše vsakič po takem dejanju)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 28.03.2007 : 17:40:34 »

Hja, saj prej ni imel v bistvu komu krast. Bolj kot to, da krade, me preseneca dejstvo, da krade brikete. Cist outsajdersko se obnasa, pomoje mu gre na otrocje. Al si pa misl, da ce tamala s tako ihto vse poje, potem mora bit pa ziher boljse kot njegovo kosilce npr. riz, piscancek, brokoli in korencek, posuto s kalcijem, CoQ10, lososovim oljem, vitaminom C, glukozaminom, hondroitinom in MSMjem. Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #19 : sreda, 28.03.2007 : 17:58:28 »

No pri nas tega ne krade Grin... kar je v pasjih skledah ni zanimivo... so pa zato druge stvari njemu zanimive kot hrana... npr,kakšne zadeve iz smetnjaka -jogurtovi lončki, olupki od salam, škatlice od paštet, rolice od wc papirja, papirčki od kakšne čokolade itd....pa še nekej( kar me je prav sram povedat) gate iz koša za umazano perilo Tongue..in vse to on  hinavsko v svoj brlog znosi-po možnosti zabrska pod deko in ko misli da ga nihče ne opazuje potem to liže( samo smo se že zverzirali takoj ko kaj  cmoka mu v vojaškem stilu preiščemo njegov brlog)....
Kr malo svinski je na čase kaj vse sem že našla pod deko ... Lips Sealed( in vsakič ga nabijem, ko kaj ukrade..pa še kar to dela...klepto Tongue)
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #20 : četrtek, 29.03.2007 : 10:34:36 »

Nanook,eno vprašanje,kje dobiš hondroitin v čisti obliki?Sorry vprašanje je malo izven
LP Tjaša
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #21 : četrtek, 29.03.2007 : 17:07:04 »

Hm, kako to mislis cisti? Da ni nic zraven primesano (ala vitamin C, MSM)? Ker jaz sem nabavila tistega, kjer je vse skupaj-MSM, vit C, glu +chondr., je ceneje. Drugac pa zdaj preko interneta kupujem, na eni ameriski strani, je ceneje, vec izbire, pa vec podatkov dobim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #22 : petek, 30.03.2007 : 12:04:40 »

Ko sem kupila psico,mi je vzrediteljica ponujala še hondroitin tablete,ker jih je ona dodajala mladičkom.Pa jih nisem hotela vzeti.potem sem pri nas kupila Caniviton Forte(vsebuje tudi L-karnitin,jod,vitamin C,Se),sedaj pa se mi zdi,da mogoče pa ne bi bilo slabo,če bi tudi mladičem dodajala hondroitin v hrano ali pa rajši kar Caniviton.Basseti so vseeno težki psi,ki imajo prav tako obremenjene sklepe,jaz bi pa rada za naše bodoče mladičke naredila čim več.
LP Tjaša
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #23 : petek, 30.03.2007 : 12:20:37 »

lunca!

A so tudi tablete za kolke???  sram
Kot da sem živel par let samo v kleti  Roll Eyes
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #24 : petek, 30.03.2007 : 14:29:33 »

Jaz sem pri svojem malinoju imel probleme z uhlji, so mu padli nazaj, in sem mislil da je to zaradi pomankanja kalcija. Pa sem dobil odgovor od veterinarja, če ga hraniš z hrano za mladiče, potem se nimaš česa bati.
Itak pa veterinarji odsvetujejo kakeršne koli dodatke, če je dobra hrana, razen kakšnih problemov.
Drugače sem pa dajal svojemu psu, neki hrustanec v tabletkah, cena je pa bila cca 35 evrov.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #25 : sobota, 31.03.2007 : 07:25:06 »

Ja zgleda da obstajajo,vendar ne pri nas.Jaz sem našo psico pripeljala iz Češke.Nisem pa popolnoma prepričana,če niso bile tiste tablete registrirane kot human preparat,vendar pri njih.Bom mogla vprašat vzrediteljico.
dhrovat,pogosto psom,ki imajo pokončna uhlja pri menjavi zob eden ali oba uhlja" padeta dol".Takrat je zelo dobro dodajati tudi kakšne vitamine,ne samo Ca,da se to stanje popravi.Poleg tega jaz nikoli nisem bila za to,da se mladičem dodaja samo kalcij,ker s tem porušiš ravnovesje Ca in P v organizmu.Če že kaj dodajaš potem naj bo cel spekter vitaminov in mineralov.
LP Tjaša
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #26 : sobota, 31.03.2007 : 08:45:58 »

Ja, te moje so za ljudi. Imajo tudi take, kjer sta samo hondroitin in glukozamin (mislim da 400 in 500g na tableto).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #27 : sobota, 31.03.2007 : 10:35:43 »

Ja se popolnoma strinjam stabo, jaz zadeva je pa takšna, da kalcij nima nobene povezave z pokončnimi uhlji, če logično pomislimo. Je pa res da pol psu dajajmo komplet vitamine ker če mu dajamo samo kalcij, dobimo kaj, pes nam lahko uide v višino, pol so pa problemi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : sobota, 31.03.2007 : 11:22:00 »

Hm, glede dodajanja kalcija bi se jaz omejila na strokovnost in ne na "hm, ja, tako nekako bi bilo, ce bi bilo...".

Predlagam branje Radiološka diagnostika in forenzična presoja kolčne displazije pri psih, kjer je nekaj malega o posledicah neustreznega dodajanja kalcija - glej "uvod".

V rubriki Zdravila so ze odprte teme:
- Kalcij
- Vitamini
- Izkusnje s Consequimom ali Canivitonom HD

v rubriki Tovarniško izdelana hrana pa:
- Dodatki
- CANIVITON
Logiran

Chili
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #29 : torek, 27.11.2007 : 08:31:51 »

Nanook : Kateri so pa za tebe "dobri oz kvalitetni briketi",saj svojemu dajam od technicala.Hills mogoče?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Briketi ali sveža hrana ???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines