mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:31:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Briketi ali sveža hrana ???
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Briketi ali sveža hrana ???  (Prebrano 29967 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chili
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #30 : torek, 27.11.2007 : 08:38:28 »

Nanook : Kaj pa so zate "kvalitetni" briketi,jst dajam mojemu 3mesečnemu dobermančku od Techincala brikete,ali so Hillsovi boljsi?

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #31 : torek, 27.11.2007 : 08:57:46 »

Od tega kar se pri nas dobi so (zame) najbolj kvalitetni Canidae, Nature's Variety in Nutra Gold.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chili
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #32 : četrtek, 29.11.2007 : 08:50:19 »

samo kaj Techni-cal je isto kot Royal Canin? saj ko grem na spletno stran od technicala mi prikaže royal canin? zasledil sem da je royal canin odkupil techni-cal ? zaniima me ali kdo ve če je ta hrana ista?

torej Techni-cal = Royal Canin?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #33 : četrtek, 29.11.2007 : 10:23:33 »

Rubrika o posameznih vrstah tovarnisko izdelane hrane je na http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,57.0.html.
Logiran

majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #34 : sreda, 20.02.2008 : 21:28:32 »

Sedaj sem pa že pošteno zmedena Undecided
Že včeraj in danes berem članke, da kako je tovarniško pripravljena hrana slaba za pse, da so notri vse žive svinjarije (povožene živali, tiste , ki so crknile),..itd. Ali je vse to res?
Logiran
pika11
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #35 : četrtek, 21.02.2008 : 09:31:33 »

Živjo,
jaz mislim, da naj vsak hrani svojega psa, tako kot sam misli, da je najbolje oziroma tudi od tega kaj je za psa bolje.
Mojemu sem jaz pred 8 meseci začela kuhati in pes je veliko bolj odporen in ni vač tako občutljiv, je pa res, da je tudi starejši.
Kljub temu pa vsak četrti dan dobi tudi brikete - Candinae, vendar pomešane s konzervo, ker same ne mara več, kar je čisto normalno.
Meni vzame manj časa meso skuhati, zraven primešati zelenjavo, kot pa da je brikete, za katere ne vem kaj je v njih.
Tako vsaj vem, da je res jedel meso.
Lp
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #36 : nedelja, 24.02.2008 : 13:03:15 »

Oj a te še mal bol zmešam.
Zadnjič sem bila pri veterinarju in kupovala hrano in mi je bilo rečeno,  da imata Techni-cal in hills enakega proizvajalca. Na netu sem pa izbrskala, da povezavo med Palmolive in hills, kar mi še zdaleč ni všeč. za Eukanubo sploh ne najdem org. strani kar je čudno. In na ušesa sem ulovila, da naj bi bila tudi prodana ala neki kozmetični tovarni. ( no tole tu je obrekovanje)
Kaj pa vem..
Če je hrana res dobra brez soli naprimer al pa, ko prebereš sestavine, da je not res tisto kar tvoj pes potrebuje je pa ne je ali pa zelo slabo je. V nekaj sem pa prepričana kar se tiče tovarniške hrane. Konzerve naj ne je prepogosto, pa saj zgleda okusno skuhano in notri so gotovo dobre stvari, vendar imajo te stvari preveč konzervansov.
Logiran
majaoko
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #37 : petek, 29.02.2008 : 19:29:27 »

Kaj pa pravite na brikete Friskies od Purine za majhne kužke?
 Danes sem ji kupila te in jih ima zelo rada. Une,ki jih je imela prej od Hill'sa pa sploh ni marala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #38 : petek, 29.02.2008 : 19:40:07 »

O posameznih vrstah industrijske hrane tecejo debate v rubriki Vrste hran za pse in ugodni nakupi, tukaj pa je govor na splosno o prednostih briketov ali doma pripravljene hrane.
Logiran

luci1
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #39 : petek, 21.08.2009 : 13:05:37 »

Imamo 2 in pol meseca starega bigla, pa mu prav tako ne dišijo briketi. Katero hrano mu sploh lahko dajamo (doma pripravljeno)? V brikete sem primešala jogurt ali skuto, pa jih je pojedel, vendar mi je vetrinarka odsvetovala dodoajanje hrane. Psiček je drugače zelo živahen in mislim, da mu nič ne manjka, le malo poje (glede na to, da so bigli požrešni).
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #40 : petek, 21.08.2009 : 13:57:52 »

Zakaj bi mu pa zdravnik odsvetoval dodajanje mlečne hrane,kot je jogurt ali skuta (razen če ima kuža zdr.težave).
Mladičke v leglu pred oddajo tudi hranijo z mlečnimi dodatki.
Jaz mojemu pri njegovih polnih 3 mesecih še vedno dajem za zajtrk grisolino, ki ga z veseljem poje. Cheesy
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #41 : petek, 21.08.2009 : 14:03:58 »

Če ima težave z mlečnimi izdelki, mu lahko čez brikete dodajaš sojine izdelke (jaz v Hoferju kupujem sojin jogurt s sadjem), probaš z ribjim oljem/oljem iz ribje konzerve (tuna, sardele) ali pa mogoče z malo nesoljene juhe.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #42 : petek, 21.08.2009 : 14:19:06 »

Zakaj pa sojine izdelke?
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #43 : petek, 21.08.2009 : 14:26:42 »

luci1, jaz bi vztrajala pri briketih, če ne, se bo fant razvadil. Če dobiva kvalitetne brikete, ni poterbno dodajati ničesar (razen mogoče ribjega olja za dlako). Naša Vanna je bila tudi zbirčen in suh mladič, ki je moral jesti brikete, ker sem vztrajala. Ji nič ne manjka.

Ko se spravimo psu doma pripravljati hrano, je to cela znanost - mojim redko kuham, sem jim pa pogosto, ko smo ugotavljali na kaj je eden od naših alergičen.

Dobivali so ajdovo kašo s konjskim mesom in sezonsko zelenjavo, ribjo juho... zraven sem si razbijala glavvo, če le dobijo vse (minerale/beljakovine/vlaknine...) kar potrebujejo.

Izdelki iz kravjega mleka pogosto pri mladičih povzročijo drisko, zato bi se jim izogibala. Kupi kozji jogurt in kozji sir (se dobi povsod v večjih trgovinah, pa še drag ni). Je super za razbiti dolgčas in poletno vročino. Kadar je res vroče, kozji jogurt zmešam s svežim sadjem in suhimi brusnicami, zmrznem in psi imajo domač, zdrav sladoled. (ker so naši vsi odrasli, dodajam tudi med - za mladiče ne vem, če ga smejo).

Zelo pazi, da ni umetnih sladkorjev v katerikoli od hran, ki jih daješ svojemu psičku.

Lp, Maja

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #44 : petek, 21.08.2009 : 14:35:31 »

Zakaj pa sojine izdelke?

Pega je imela večkrat drisko. Ker je paleta stvari v njeni prehrani zelo ozka, sem za to okrivila mlečne izdelke in posledično prešaltala na sojine. Vsako jutro dobi malo sojinega jogurta za zajtrk.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Briketi ali sveža hrana ???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines