mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:58:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?  (Prebrano 43338 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #45 : torek, 24.01.2006 : 23:45:57 »

Ne... biologijo pa res Wink
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #46 : torek, 07.02.2006 : 00:49:07 »

A jabolka lahko je? Z lupino vred? Zmiksana ali cela?
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #47 : torek, 07.02.2006 : 07:21:55 »

Upam, da, ker pri meni jih dobi velikokrat za malico Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #48 : nedelja, 14.05.2006 : 22:18:26 »

Marc jabolka lahko je pes tudi z lupino, samo če ga hoče pojesti, seveda pretiravati ni treba, so pa dobra za prebavo..lp
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #49 : sreda, 17.05.2006 : 16:43:26 »

jest sem svojmu tud ze dala strocji fizolcek pa ga je z veseljem pomlaskal. samo malo po malo da ni prevelik sok za trebuscek.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #50 : nedelja, 17.12.2006 : 21:01:09 »

Tole temo sem odprla prvič, na mojo in Bobijevo žalost.  Sad
Danes je dobil zelenjavo iz juhe, ki jo je z veseljem pojedel, ker zelenjavo zelo redko dobi. Če bi prebrala malo prej, mu ne bi dala toliko zelene. Revež se je polulal v predsobi.  Tongue
Živc je dala potem, ko sem odkrila tole temo optimističen odgovor: "Zdaj vsaj vemo, da z Bobijevem mehurjem ni nič narobe". Haha  Grin
Hvala Smrčku in Agnes za pojasnilo. Smiley
Ker ravno dobiva naš pes po malem palačinke, mi prosim hitro sporočite, če te tudi lahko naredijo kakšno presenečenje. Dobiva jih res malo, tako, da driska ne pride v poštev.  Tongue
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #51 : nedelja, 17.12.2006 : 22:07:08 »

Jaz zelo pazim, kaj dam Baku za jest (je bernski planšar), ker je zelo občutljiv.
Ne dajem mu sladkarij, ne pasjih, ne "človeških", ampak palačinke pa naravnost obožuje Tongue. Moram potrkati, vendar ni nikoli imel nobenih težav po njih (nobene driske ali kokšnih ekcemov).  Cheesy
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #52 : nedelja, 17.12.2006 : 22:19:19 »

Hvala Miša. Bobi sedi pred kuhinjo in čaka, če bo pripuščen. Palačinke res obožuje. ampak mislim, da je polovica ene kar dovolj.  Undecided
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #53 : nedelja, 17.12.2006 : 23:00:10 »

Ja, jaz mojemu privoščim kar celo, samo je tudi večji.
Moram pa še povedati, da se pri nas palačinke jedo na skrivaj, ker to je pa edina hrana, pri kateri se požvižga na pravilo: ne fehtamo za mizo! Wink
Logiran
snezni_tekac
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #54 : nedelja, 21.01.2007 : 21:05:57 »

Ziv!

Mislim, da si zasluzi posebno temo. Berem, kako pridni kuharji ste. Tudi jaz čez vikend skušam stlačiti v lonec vse, kar je dobro za pasji želodec. Ampak nisem pa čist sure, da je prav vsa zelenjava dobra za psa.
Tako se držim korenčka, paradižnika, petršilja in blitve, pa seveda česna.
Nimam pa pojma, kako je s papriko, fižolom, brokolijem, cvetačo, zeleno, zeljem, čebulo, graškom, špinačo, itd. itd.

Zagotovo kdo ve več? Zelo se veselim vaših izkušenj in znanja.





Redno k napol surovim kostem dodajam petersilj nasekljan, korencek surov naseklan, malo zelene ( tako gomolj kot zeleni del )...

Poskusil pa se bom s surovim  zeljem ki ga tukaj omenjate...
Kislo zelje hmmm...probiotki morda pa res...ampak koliko in kako...
Eden avtor k isem ga bral omenja da je dobro dodajanje kisa ( jabolcnega ) v vodo ki jo pije 1 do 2x na teden. Potem verjetno je tudi kislo zelje neskodljivo ,,,vsekakor pa zaradi probioticnih bakterij ...ne vem se nisem preprican bom poskusil pa bom videl kaj bo kuza rekel ( boljse receno njegova praskajoca koza ).

Lp
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #55 : ponedeljek, 22.01.2007 : 15:40:19 »

kislo zelje... po mojem odvaja.
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #56 : ponedeljek, 22.01.2007 : 16:00:08 »

Glede kislega zelja sem jaz slišala, da je zelo dober za pse. Predvsem pozimi, ko nimajo na vorjo trave (če je sneg seveda). Od lastnika ene bernke sem slišala, da so se njene težave s kožo odpravile ko je začela jeati kislo zelje.

Jaz ga mojemu sicer ne dajem, vendar ga ima pa rad (dobi ga sem pa tja - iz roke). Do sedaj so ga še vsi naši psi imeli radi.  Grin
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #57 : ponedeljek, 22.01.2007 : 19:38:29 »

Fant ima bokserja, ki je v bistvu pravi smetar, je vsejed. Zanima me ali je v redu da je pomaranče, zadnjič je poskusil- oz. ukradel tud limono . Moj pesek za razliko od tega požeruha niti slišat noče za agrume, je pa jagode, banano, borovnice, grozdje, korenček...  kot priboljšek je pa sir in domače piskotke iz ovsenih kosmičev, banane in arašidov(supr recept iz ene revije Readers digest-priporočam recept, najina psa sta bla ful navdušeno). Lp, Tina.
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #58 : ponedeljek, 22.01.2007 : 19:48:42 »

Od fanta psica je pasme aljaški malamut in je resnično nora na vso tropsko sadje - mandarine, pomaranče in mango so ji definitivno boljši od mesa. Grin
Moj pa je samo banano in to zelo redko, včasih mu zapaše in fehta kot nor, drugič jo pa ven pljune. Ima pa rad vse oreščke.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #59 : ponedeljek, 22.01.2007 : 19:49:36 »

Lep pozdrav. Moja psička ima grozno rada zelenjavo in sadje. Vem pa da ne sme jesi stročnic (fižol, grah, bob..) in baje je škodljiva čebula. Kar se tiče pomaranč, pa jih ima zelo rada, samo če ji dam več kot 3 do 4 koščke, dobi drisko. Drugače pa je vse sadje, najraje borovnice in maline. Kot priboljšek pa najbolj deluje sir in navadni keksi brez sladkorja.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines