mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:53:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?  (Prebrano 43330 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #60 : ponedeljek, 22.01.2007 : 19:52:43 »

Mi tudi Nani nazaj držimo pri pomarančah, ker tudi ona dobi zelo hitro drisko po njih. Sad Samo njej se to ne da dopovedat!
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #61 : ponedeljek, 22.01.2007 : 19:54:18 »

Aja kislo zelje sem pozabila omenit , sem vidla da je goraj omenjeno. Moj ded je bil rejec in je psom vedno pozimi dajal vsak drugi dan z roke kislo zelje . Pa še zelo radi so ga psi pojedli. Ima veliko vitaminov. Sem probala pri moji psički in je pojedla kot da je piškot Cheesy Cheesy Tongue
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #62 : ponedeljek, 22.01.2007 : 19:55:52 »

Aja kislo zelje sem pozabila omenit , sem vidla da je goraj omenjeno. Moj ded je bil rejec in je psom vedno pozimi dajal vsak drugi dan z roke kislo zelje . Pa še zelo radi so ga psi pojedli. Ima veliko vitaminov. Sem probala pri moji psički in je pojedla kot da je piškot Cheesy Cheesy Tongue
To je res. Jaz ne poznam psa, ki ga nebi imel rad. Grin
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #63 : ponedeljek, 22.01.2007 : 19:56:27 »

Kar je pa najbolj hecno  Cheesy pa je to, da se ji pri pomaranči cedijo sline kar v potokih hahaha. Grin Grin
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #64 : ponedeljek, 22.01.2007 : 20:01:15 »

Dejte mi kaj napisat, če veste, zakaj je čokolada tako škodljiva za pse? Sem že neki brala , da povzroči lahko zastoj srca, pa ne vem, če je res. Sej ji še nikoli nisem dala čokolade, samo zanima me.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #65 : ponedeljek, 22.01.2007 : 20:03:55 »

Joj se opravičujem. Sem že našla temo tukaj o čokoladi .Tukaj pa ne spada, k zelenjavi. Shocked Shocked Shocked
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #66 : ponedeljek, 22.01.2007 : 22:52:51 »

Joj, pomarance! Ma ni sans, da bi sla nasa Luna mimo! Ce bi imela na izbiro meso in pomarance, bi izbrala prav pomarance... Noro, se ko jih nehava jesti, mi kaze olupke, dela trikce in me pelje k sadju, da bi jih se papcala.
Kiancka pa pravi mali vegi (ok, saj meso tudi obozuje), ampak ko me vidi v kuhinji, ko rezem melancane, mi pleza po hlacah kot mucek, dokler ji jih ne narezem na "palcke", da lahko potem ona to papca na svojem kavcu.
Pa po novem se nam ni treba prevec truditi okoli briketov (ki so itak fuj brez dodatkov, dami pa menda ne bosta kar pasje hrane jedli), malo paradiznika, mogoce paprike, v bistvu karkoli, pa sta skledi prazni.
Uf, cokolada, ena sestavina je, mislim da, za nase kosmatince strup. Drugace pa itak obstaja pasja cokolada Wink baje je se okus enak.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 25.01.2007 : 00:22:51 »

Fant ima bokserja, ki je v bistvu pravi smetar, je vsejed. Zanima me ali je v redu da je pomaranče, zadnjič je poskusil- oz. ukradel tud limono . Moj pesek za razliko od tega požeruha niti slišat noče za agrume, je pa jagode, banano, borovnice, grozdje, korenček...  kot priboljšek je pa sir in domače piskotke iz ovsenih kosmičev, banane in arašidov(supr recept iz ene revije Readers digest-priporočam recept, najina psa sta bla ful navdušeno). Lp, Tina.

Grozdje je za pse skodljivo.

Snezni_tekac, jaz sem nekaj casa dodajala kis v vodo, pa ni bilo videt kaksnega efekta, zato sem prenehala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #68 : nedelja, 28.01.2007 : 21:19:39 »

Tole za grozdje pa res nisem vedela... V bistvu si kar sam postreže v vinogradu, pa zaenkrat ni bilo nobenih problemov. Bom pa v bodoče bolj pazila, hvala za nasvet!
Logiran
mileva
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #69 : sreda, 03.12.2008 : 14:17:33 »

pozdrav,

sem videla, da se veliko pogovarjate o teh grozdnih jagodah in do zdaj nisem vedela, da so strupene, pomislila sem samo na peške. Sama sem svojemu sicer ene par krat dala grozdno jagodo, vendar jo je samo žulil po ustih in se z njo igral:), pojedel je pa ni. isto je nardil z rozino....se bolje:)
Drugace pa je tudi moj nor na jabolka, bolj kot na meso. Pa tudi vsi agrumi so mmmmm....Smiley
Kako pa je recimo z banano? nisem zasledila nikjer...
Logiran
mileva
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #70 : sreda, 03.12.2008 : 14:28:13 »

sem ze nasla...papa:)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #71 : četrtek, 05.04.2012 : 11:38:22 »

Zadnje case spet krozijo naokrog citati o strupenosti brokolijev. Vecinoma se citira Richardsa oz. vira ni navedenega, ceprav so informacije identicne.

Kaj se pise/prepisuje: If the percentage of broccoli in the diet exceeds 10% it can cause gastrointestinal upsets and if it exceeds 25% it is fatal. in podobne variacije, vsekakor na temo kdaj bo pes umrl, ce bo pojedel brokoli.

Kaj je stric napisal - KLIK: Broccoli toxicity has been noted in livestock. Apparently in California it is widely available at certain times and the dairy cattle there are fed broccoli due to this. If the percentage of broccoli in the diet exceeds 10% it can cause gastrointestinal upsets and if it exceeds 25% it is fatal.
I could not find any references to problems with broccoli in small animals, probably because no one feeds them more than 10% of their diet as broccoli or possibly because they don't have rumens and therefore don't digest the broccoli as thoroughly.


Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #72 : četrtek, 05.04.2012 : 11:41:31 »

Ce pa kdo najde kaksne podrobnejse informacije, se priporocam za link/naslov studije. Samo naj bo "in vivo", ne "in vitro". Smiley (zalivanje tkivnih kultur z raznimi kemikalijami se pac ne more enostavno prenesti na skledo zelenjave in psa, ki to pozre).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #73 : nedelja, 02.09.2012 : 12:30:09 »

O brokoliju ne vem veliko, razen, da ga je treba jemati skupaj s hrano, ki je bogata z jodom (ščitnica) in to, da ga moji psi čisto normalno prenesejo. Se pa zanimam za informacije o rožiču, šipku in kostanju... karkoli v zvezi s psi. 
Saša/Lunaspi
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #74 : nedelja, 02.09.2012 : 13:46:00 »

Uf, tudi jaz sem že imela namen vprašati.  Smiley Običajni recepti omenjajo krompir, korenje, jabolko, banano itd. Mene zanima še za kaj bolj neobičajnega (vsaj zame), na primer stročji fižol, kumarice, rdeča pesa, špinača, zelena, kakšno sadje še, regrat, zelena solata, ječmenovi kalčki, fižol, čičerika itd. Vse, kar sem naštela, je bazično in jaz potrebujem nekaj različnih receptov, da ne bo vedno isto.  Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines