mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 22:03:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?  (Prebrano 43296 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #90 : sobota, 08.09.2012 : 07:43:23 »

Žužka, če tvoj pes ne sme jesti beljakovin potem alge niso ok. Pa ječmen tudi vsebuje nekaj beljakovin...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #91 : sreda, 29.04.2015 : 08:31:48 »

A je kdo na lastnem psu preizkusil/imel izkušnjo, da korenje rumenkasto obarva dlako pri popolnoma belih psih?
Naša mala ga obožuje, vsak dan poje enega iz juhe, pa me malo vseeno skrbi. Dlako ima še rahlo rumenkasto, bež  in ne popolnoma belo, ampak je to značilno za mlade bele pudlje, ki pravo belo barvo dobijo šele po nekaj striženjih. Ne bi rada česa zafrknila, ker bi šla na nekaj razstav.
Mnenja o korenju o obarvanosti dlake so deljena, vzrediteljica se ne more povsem odločiti, po drugi strani pa sama vem, da ljudje, ki ga veliko pojejo, dobijo  oranžno-rjav ten kože.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #92 : sreda, 29.04.2015 : 10:20:49 »

Če ti je cilj razstavljanje in so mnenja deljena, bi se ga jaz na tvojem mestu izogibala, saj očitno imaš možnost, da potegne na rumeno, čeprav morda to ni ˝znanstveno˝ dokazano. Izkušenj pa nimam  Smiley
Po načelu - bolje drži ga, nego lovi ga.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #93 : sreda, 29.04.2015 : 11:04:14 »

Ne vem sicer, kako je na splošno, ampak priporočilo za pripravo domače pasje hrane za Fru (potem, ko je prebolela vnetje trebušne slinavke) je bilo, da lahko dobi do 1/2 korenčka na dan (seveda kuhanega, ker surovega korenja psi ne prebavljajo). Fruina idealna teža je ca. 12 kg. Tolk za orientacijo. Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #94 : sreda, 29.04.2015 : 11:10:53 »

Naši je od začetka malo delalo težav (malo bolj mehko blato), sedaj ga tudi v večji količini odlično prebavlja in z užitkom poje. Pomešanega z mesom in briketi.
Ampak ga bom raje zamenjala s kolerabo (menda ima še več hranilnih snovi) in brokolijem. Roll Eyes Mnenja so pa res zelo deljena, pri vzrediteljici (sami beli psi) ga jedo, ampak samo 1-2x na teden.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #95 : sreda, 29.04.2015 : 15:21:22 »

Ja, menda je našega zelo pobarvalo na oranžno (sicer bež barve). Jaz niti nisem opazila razlike, mi je pa to reklo že več ljudi in res sem v tistem obdobju dajala več korenja (dobil kuhanega skoraj vsak dan). Lahko bi bilo tudi kaj drugega, mogoče sladek krompir, ki ga je jedel bistveno manj. Briketov pa ne dobiva, da bi bilo tam kaj zakamuflirano.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: Zelenjava?!? Katera je dobra in katera ne?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines