mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:50:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: BRUHANJE IN KAŠLJANJE
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: BRUHANJE IN KAŠLJANJE  (Prebrano 16571 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #30 : torek, 06.09.2005 : 23:19:23 »

Moj prejšnji post je namenjen ARIEB
Logiran
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #31 : sreda, 07.09.2005 : 03:42:04 »

No da vam povem o moji psički. Bli sav pri veterinarju in se našatamla že zdravi z antibiotiki in tudi inekcije je dobila. Tako da je njeno stanje že boljše. Bolj je postala igriva in ne spi več tako pogosto,kot pred dvema dnevoma. Veterinar pa je rekel, da je mogoče kaj takega polizala ali pa je prehlad, ker ji malo šumi v pljučih ali pa je lahko tudi kužni kašelj. V glavnem sedaj to zdravimo. In z našo je spet vse vredu.

Lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #32 : sreda, 07.09.2005 : 18:07:29 »

Primavera, o tem smo že razglabljali
Citat
Ultrazvok srca in EKG sta pregleda, kjer psu ni nič hudega, le leži na mizi in ti ga miriš
na kliniki (dr. Kotnikova) mi je takrat povedala, da bodo morali naredi pod pomirjevalom, jaz pa nad pomirjevali "ful navdušena", potem pa še vsa vaša mnenja in izkušnje, da abolutno ne sme biti pod pomirjevalom.... Huh
Sem srečna, da je sedaj stanje Ok in da se ne bo ponavljalo Wink
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #33 : četrtek, 08.09.2005 : 22:46:49 »

Upaj, da se ne bo ponovilo, če se pa bo, pa pojdi do dr. Domanjkove na kardio pregled brez pomirjeval, le sama vzemi kak Persen forte, pa bo tudi pes bolj miren. Wink
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #34 : ponedeljek, 19.09.2005 : 10:40:22 »

Žal je tudi moja psička v četrtek začela kašljati in se daviti.Bile sva v petek pri vet,dobila je eno inekcijo in anti.synulox tablete.rekel je da je viroza.Danes še zmeraj kašlja malo je boljše,dam ji zjutraj in zvečer med.Ali kdo ve kateri sirup je najboljši.
LP. Majda
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #35 : ponedeljek, 19.09.2005 : 13:02:02 »

Jaz jim dajem čisto običajen janežev ali trpotčev sirup, vendar zanesljivo obstaja tudi kakšen boljši. Ga pa imajo rade, ker je sladek, lepo ga popijejo in se nič ne spakujejo in slinijo kot se to rado zgodi pri takih, ki so zoprnega okusa.
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #36 : ponedeljek, 19.09.2005 : 13:56:00 »

Hvala,ga grem kupit in o rezultatu bom poročala.

LP.Majda
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #37 : ponedeljek, 19.09.2005 : 16:17:12 »

Poročaj!
Tudi Panatus tablete so Ok (imajo 2 varianti, mi damo 1/2 tab 20 mg 2x dnevno), morda tudi sirup.
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #38 : torek, 20.09.2005 : 19:25:07 »

Včeraj sem ji začela poleg zdravil in meda dajati tudi sirup-trpotčev,in je danes že veliko boljša,po 5 dnevih je zalajala in sem bila presrečna,saj greva v soboto v Zagorje in upam,da bo do takrat popolnoma zdrava.Naj povem,da je danes ko je kihala,iz nosa pritekel smrkelj,kar pomeni da se čisti.Nekje sem slišala,da so zdravila za živali enaka kot za ljudi samo pod drugim imenom,saj poznam kar nekaj ljudi,ki dajejo psom ista zdavila,kot ji jemljejo sami samo manjšo dozo.Kaj veste o tem.

LP.Majda Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : sreda, 21.09.2005 : 18:37:41 »

A misliš v Zagorje na ruševinarski izpit?Sicer me nič ne briga, ampak verjetno ni slučaj, da se kužni kašelj zelo pogosto širi ravno po ruševinarskih taborih in izpitih. drugi tekmovalci so vsaj toliko uvidevni, da imajo psa toliko časa doma, da ni več kužen.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #40 : sreda, 21.09.2005 : 18:43:07 »

Majda, pes je kužen - torej lahko okužbi druge pse še 10-14 dni po prenehanju kašljanja. Zato bi bilo boljše, da se izpitov ne udeležiš, saj se okužba zelo hitro prenaša s psa na psa. Sedaj pred vsemi preizkušnjami res ni najbolj primeren čas, da se kužni kašelj razširi.
Nekaj strani nazaj je tekst o kužnem kašlju, ki sem ga napisala pred dvema letoma, ko smo imeli epidemijo. Prosim preberi!
Za katera zdravila sprašuješ?
Lp K
Logiran
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #41 : sreda, 21.09.2005 : 20:04:14 »

To je res da se ta kužni kašelj zelo širi. Moja je pred enim tednom nehala kašljati,ampak jo še štirinajst dni ne bom peljala ven,da ne bo v stiku z drugimi psi,ker vem,da je še vedno kužna. Tako da ne hodit s psi ven,ki so kužni, ker se ta virus noro širi. No pa še nekaj bom vas vprašala. V bistvu ne spada to vprašanje sem ampak vseeno. Moja psička ima gumijasto igračko, ki cvili no v bistvu piska.In kaj dela ona. Ona se zraven joče ko nosi to igračo in to zelo.Kaj mislite zakaj to dela? Mogoče,ker igračka piska in misli da joče ali zakaj? Kaj mislite?
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #42 : sreda, 21.09.2005 : 20:24:46 »

Res ne sodi v to temo, ampak to počne z piskajočimi igračkami večina psov, tudi moj. 
Lp K
Logiran
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #43 : sreda, 21.09.2005 : 22:05:24 »

Mogoče res samo moj drugi pes pa je prav nor na piskajoče igrače in nič ne cvili. Mogoče ona misli,da se igrača joče. No saj je vseeno. Hvala in lp...
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #44 : četrtek, 22.09.2005 : 06:28:07 »

Oliver v četrtek sem bila pri vet.Matkotu psico je pregledal in rekel da ni kužni kašelj,da je viroza dobila je injekcijo in antibiotike,res pa je da sta bila 2 psa v našem društvu bolana,bila sta pri vet.,kjer je prav tako bila diagnoza viroza.Ja v soboto mislim iti na izpit.Za zdravila,lekadol naprosen in razna podobna protibolečinska ki jih uporabljamo ljudje.Naj povem,da je psica cel teden v karanteni in je danes v redu razen rahlega pokašljevanja.KAJ misliš.

LP.Majda
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: BRUHANJE IN KAŠLJANJE
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines