mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:44:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: BRUHANJE IN KAŠLJANJE
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: BRUHANJE IN KAŠLJANJE  (Prebrano 16565 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #60 : ponedeljek, 05.12.2005 : 20:50:58 »

Jaz tudi vedela nisem da se lahko psa cepi proti tem.
Tudi jaz svojega nisem cepila. Toda malo mi je danes kašljal ko sva prišla domov (mrzlo-toplo).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #61 : torek, 06.12.2005 : 14:24:15 »

saj, če imaš samo enega psa, ki se itak ne druži veliko z neznanimi psi je vse ena figa če ga ne cepiš. moje psice pa so zelo veliko v družbi znanih in neznanih psov, zelo pogosto so tam, kjer se zbere veliko psov na majhnem prostoru, tako da so bile epizodice z kužnim kašljem preden je bilo na voljo cepivo neizogibne. res je sicer, da nikoli ni bilo nič pretirano hudega, še k veterinarju nisem šla nikoli, vendar je bilo vseeno nagnusno. Kar predstavljajte si, kako 6 psic zboleva lepo ena za drugo v razmiku po par dni, kašljajo kot odtrgane, jaz pa letam za njimi in po hiši brišem sluzaste izpljunke. fuj. Zadeva traja najmanj 6 tednov preden so vse zdrave + še 10 dni ko zaradi prijaznosti do drugih psov ne smejo v družbo...V mojem primeru je bilo cepivo pravo olajšanje, vsem pomankljivostim navkljub.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #62 : torek, 06.12.2005 : 14:26:25 »

Ja, mi se redno druzimo s potepuhci tu naokrog. Sploh tistimi, ki so mu vsec. Ima kar redne stike s psi, nic se bat, da je izoliran.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #63 : torek, 06.12.2005 : 22:53:03 »

Ali kdo ve ali se lahko mačji kašelj prenese na psa?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #64 : nedelja, 12.02.2006 : 14:09:50 »

ojla...sem prebrala vaše poste. Moja je imela probleme s kašljanjem že poleti, pa sva obiskali vetije, pa je sploh niso resno jemali, dokler ni pljučnice dobila. Šele potem so bolj resno jo vzeli in dali kri v pregled in ugotovili bakterijo (ki povzroča pljučnico), katero prenašajo klopi.  V januarju je imela kontrolo in so izvidi pokazali, da tiste bakterije naj ne bi bilo več. Včeraj pa spet začela je kašljati, bruha nič. Dajem ji čaj, med in limono.  Imate kak predlog?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: BRUHANJE IN KAŠLJANJE
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines