mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:49:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: samoyed grooming
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: samoyed grooming  (Prebrano 23848 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #45 : torek, 08.02.2005 : 21:17:55 »

thanks... pa bi bla vesela, če bi mi po ZS mal razložila tole... torej... pričakujem odgovore...
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #46 : sreda, 09.02.2005 : 13:47:44 »

Kaj naj ti razložim? Dej mi pošlji ZS. Wink


Lp,jessy
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #47 : sreda, 02.06.2010 : 15:07:10 »

Na kratko. Samojedi imajo poddlanko in krovno dlako. Poddlaka je zelo mehka, krovna dlaka pa bolj "ostra". Ker menjavajo dlako 2x letno spomladi in jeseni jih je takrat potrebno krtačiti vsak dan. Jaz osebno mojo takrat krtačim po 3-4 ure dnevno, ker če ne se ji drug dan naredijo vozli. Kar pa je lahko seveda zelo boleče. Torej vprašanje se glasi, kako odstraniti poddlanko? Jah potrebno je razčesovati od nasprotne smeri, kot raste dlaka (ne znam drugače povedati). Če hočeš, da je Samojed res čist in da bo dlaka imela srebrni odtenek na konicah dlake pa krtačiš takole:

http://samsmiles.org/images/groom5.jpg


Še ena:



klik
vir:
klik


Kopati se jih ne sme prepogosto razen v najbolj nujnih primerih, kadar so res tako umazani, da jim umazanija ne gre dol. Drugače pa je dovolj, da ga štuširate BREZ šampona samo tačke in trebušček, nato pa dobro sfenate in potem razčešete! No tako delava midve z Nalo.

Tudi jaz sem se včasih spraševala kako to, da moja nima bolj goste dlake, torej kot tisti na razstavah. Pa sem ugotovila razlog in sicer, en dan sem se zares potrudila in jo česala zares dokler mi roke niso omedlele, zelo temeljito sem razčesala poddlanko in krovno dlako, vsak mali košček sem razčesala in spravila ven vsak košček dlake. In tako je prišla ven povsem nova Nala, kot, da bi jo natopiral.

Je pa še en del resnice, razstavne pse natopirajo, uporabljajo kakovostne šampone in vse živo, zato imajo tako bujno dlako, poleg tega pa še rodovnik.

lp Anja
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #48 : sreda, 02.06.2010 : 21:41:53 »

Samoyed lover, zelo lepo napisano, se vidi, da si se v nego samojedov res poglobila! Smiley
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 03.06.2010 : 13:45:57 »

Hvala za pohvalo Lynn.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: samoyed grooming
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines