mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:40:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(  (Prebrano 36265 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« : torek, 25.11.2003 : 14:33:16 »

Zdravo. Problem je sledec: doma imam skoraj 3 mesece starega visavca, ki je precej izbircen  Undecided
Ko sem bla zadnjic v AVS, sem mu kupla konzerve in brikete hills. Brikete se te nekak poje na silo, konzerve pa niti povohat noce in je rajsi lacen  Huh. Probala sma se eukanubo (tut nic), technical pa je te nekaj malega pojedel, pa menda tud samo od lakote. zdaj mam namen se probat to belcondo (al nekaj podobnega)  Wink. Brikete je od royala. aja pozabla sem omenit, da sem mu kupla dve konzervi cesarja, ki jih je takoj zmazal. Glede na to, da drugi tak pluvajo cez hrano v trgovini kupljeno, ne vem ce je pametno da mu jo kupujem ...
Vprasanje pa je: kak ga naj navadim na kvalitetne konzerve? sem probala mesat 1 tedn, pa je rajsi bil lacen, ker se ni niti dotaknil.  Angry
Hvala za pomoč, vsaka zamisel bo dobrodosla   Wink

Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #1 : torek, 25.11.2003 : 15:01:19 »

Jaz predlagam, da namesto konzerve kupiš meso in sama pripraviš kakšen okusen in zdrav obrok.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : torek, 25.11.2003 : 15:02:39 »

Saj ni treba da je konzervirano hrano. Namesto tega mu raje pripravi kaj svezega. Jaz imam enako staro psicko in ji zaenkrat dajem en mlecni (skuta, jogurt, kosmici) obrok, en obrok briketov in en obrok doma pripravljene hrane (meso, riz, makaroni, zelenjava, jajce ipd). Ko bomo presli na dva obroke bomo verjetno ukinili brikete, saj dobro prebavlja svezo hrano. lp
Logiran

jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #3 : torek, 25.11.2003 : 19:14:31 »

Oj!

Kakšne in katere kosmiče dajete svojim psom?
Pasje ali navadne?

LP, jessy
Logiran
georg
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #4 : torek, 25.11.2003 : 21:21:54 »

Poznam tvoj problem, ker imam doma tudi takga trmastega psa. Moj pes samo povoha brikete pa ga že ni več. Angry Jaz mu brikete največkrat pomešam s kako pašteto, ampak čist mal glih tolk da jo zavoha, al jih pa posipam s parmezanom.  Tongue Drugače pa tut če tiste cenejše konzerve pomešaš z briketi ni nič narobe. Ni mu treba cele dat, ampak samo mal, da briketi dobijo njen vonj. Včasih mu tudi hrenovko shuham in mu jo narežem med brikete.  Smiley
Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #5 : torek, 25.11.2003 : 21:29:41 »

Jaz imam maltežanko staro 4 mesece. Tudi ona je zelo izbirčna. Vzrediteljica nam je rekla , da naj jo hranimo samo z eukanubo, ker naj bi imela vse potrebne vitamine itd. Zdelo se mi je zelo čudno, da so vsi potrebni obroki hrane za mladička, ki se še razvija in rase v pesti majhnih kroglic. Ko smo psičko prinesli domov, ni jedla drugega kot eukanubo namočeno v vodi in zmečkano v kašo. Po pribljižno dveh tednih privajanja na "normalno" hrano briketov in konzerv še poskusiti noče. Tako zdaj od pasje hrane je samo še različne priboljške (npr. piškote iz pufiranega riža prelite s karamelo, palčke z divjačino,perutnino, majhne pasje klobase...), na njenem vsakdanjem jedilniku pa so perutnina, čokolino, kruh namočen v mleko ali kakav, testenine s parmezanom in grahom, v slast pa ji grejo tudi jabolka banane, mandarine,korenčki... Zato se sploh več ne trudim z dajanjem briketov, saj je pes     vseeno naraven in potrebuje naravno hrano.



lp, Era
Logiran
Ivana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #6 : torek, 25.11.2003 : 23:10:28 »

Tudi jaz sem imela enake probleme z mojo psičko. Pa sem se odločila za drugačen pristop. Odkrila sem brikete, ki jih je. In sicer so to Friskies Kiss. Ja saj vem, da to niso neki kvalitetni briketi, ampak v mejah normale imajo vse kar pes potrebuje. Dodajam ji le še vitamine in to je to. Psica jih rada je in meni je to važno Tongue.

Lp, Ivana
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #7 : sreda, 26.11.2003 : 16:45:16 »

Spet jaz  Tongue

Baje belim psom ne smes davat eukanobe, ker ma ta konzerva prevec karotena in jim scasoma dlako obarva  Undecided

Zdaj mu dajem cesarja pa arcigolda z briketami (50:50), drugace pa suhe brikete kr je  Grin

Hvala za pomoc, vsaj vem da moj pes ni edini taki zbircnez  Roll Eyes
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #8 : ponedeljek, 01.12.2003 : 09:49:52 »



Baje belim psom ne smes davat eukanobe, ker ma ta konzerva prevec karotena in jim scasoma dlako obarva  Undecided

Moras tudi pazit, da konzerve ali brikete, ki vsebujejo rdeco peso, ker potem dlaka dobi taksen rdeckast ton (pri temnih psih), beli pa postanejo taksni rjavkasti.

LP, Simona
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #9 : ponedeljek, 01.12.2003 : 09:55:10 »

Vzrediteljica nam je rekla , da naj jo hranimo samo z eukanubo, ker naj bi imela vse potrebne vitamine itd. Zdelo se mi je zelo čudno, da so vsi potrebni obroki hrane za mladička, ki se še razvija in rase v pesti majhnih kroglic. Ko smo psičko prinesli domov, ni jedla drugega kot eukanubo namočeno v vodi in zmečkano v kašo. Po pribljižno dveh tednih privajanja na "normalno" hrano briketov in konzerv še poskusiti noče. Tako zdaj od pasje hrane je samo še različne priboljške (npr. piškote iz pufiranega riža prelite s karamelo, palčke z divjačino,perutnino, majhne pasje klobase...), na njenem vsakdanjem jedilniku pa so perutnina, čokolino, kruh namočen v mleko ali kakav, testenine s parmezanom in grahom, v slast pa ji grejo tudi jabolka banane, mandarine,korenčki... Zato se sploh več ne trudim z dajanjem briketov, saj je pes     vseeno naraven in potrebuje naravno hrano.





Hmm, jaz ravno nisem mnenja, da je za psa "dobra naravna hrana" v obliki cokolina, kruha v kakavu in ostankih vasih kosil. Ce ze kuhana hrana, potem se prej pozanimaj kaj je za psa res dobro in kaj ne, ker z taksnim nacinom prehrane tvoj kuza ne dobi cisto nic potrebnih mineralov in vitaminov.  Angry

LP, Simona
Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #10 : ponedeljek, 01.12.2003 : 13:48:57 »

Mislim, da nisem edina, ki hrani psa tudi s čokolinom.
Ostankov od kosila ji ne dajemo, dobi tudi meso, riž, rada poje todi sadje in zelenjavo.
Zato vem, da dobi vse potrebne vitamine in minerale, ker sem pred nakupom psa prebrala goro knjig, obiskala sem pa tudi veliko internetnih strani, se pozanimala pri drugih rejcih maltežanov...

lp, Era
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #11 : ponedeljek, 01.12.2003 : 14:36:09 »

Ce je cokolino tako dober za razvoj psa, ne vem zakaj ti ga ni priporocala vzrediteljica?! Angry Cokolino ze sam po sebi ni hrana za pse, sploh pa ne ker se mesa z mlekom. Eni psi ga dobro prenasajo, eni pa imajo po njem strasne probleme. Pa kruh namocen v kakav.....

LP, Simona

PS: Me res zanima v kateri knjigi si nasla tak nasvet....
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #12 : ponedeljek, 01.12.2003 : 16:43:26 »

Mogoce bi cokolino zamenjala za kaksne kosmice, ki jih namocis v mleko, juho ali vodo? Saj jaz imam tudi strasno rada cokolesnik (cokolino je bljak  Grin), samo svojim psom ga ne dajem! Lahko kupis posebne kosmice za pse ali pa kar navadne ovsene ali rizeve. Jaz dajem ovsene s sadjem in rozinami, vendar rozine poberem ven, ker v vecjih kolicinah niso primerne za pse. Ce jih namocim v mleko jih ponudim kot samostojen obrok, ce pa v juho ali vodo dodam se malo kuhanega mesa in zelenjave! lp
Logiran

Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #13 : ponedeljek, 01.12.2003 : 18:09:15 »

Jaz sem poskusila psički dati že vse od naštetega, pa ni ničesar pojedla.
Moji Belli se je prebava izboljšala, odkar je tudi nekaj malega čokolinota.
Ne razumem, zakaj jim čokolino in mleko tako strašno škodi.




lp, Era
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #14 : ponedeljek, 01.12.2003 : 19:17:14 »

Nicesar od nastetega ti ne je zato, ker si jo razvadila z cokolinom, kakavom, kruhom.... Ce bi ostala na briketih, ki jih je psicka jedla pri vzrediteljici bi imela dosti boljso prehrano, pa se izbircna ne bi bila.

LP, Simona
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines