mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:41:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(  (Prebrano 36402 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #45 : četrtek, 01.04.2004 : 06:55:49 »

No, glede pasje izborčnosti bi tudi sama rada nekaj napisala: moj bernski planšar je pri vzrediteljici jedel brikete Tehnical in tako tudi še en mesec ko smo ga vzeli iz legla. Ker nad to hrano ni bil preveč navdušen sva postopoma preklopila na Eucanubo, nad katero je bil navdušen cela 2 meseca!!! Bravo Oks! NO in potem je bilo treba zamenjati tudi to...in sva prklopila na Hills adult large breed in oral care. Seveda zraven dobiva tudi zelenjavo, kuhano hrano, skuto, sadje...konzerve, kakšno svežo kost! No in po treh tednih se mu je dlaka začela barvati na rdeče rjavo barvo in tako sva po navodilih veterinarja preklopila še na zadnjo hrano RC...Zdaj mu dajem Rc in Oral care od Hillsa in vedno nič kaj navdušeno ne pogleda v posodo!!!Ampak se bo že navadil!!! Zdaj hrane ne mislim več menjati, zanima pa me, če je priporočljivo dajati 2 znamki hrane hkrati!? Huh Undecided
Logiran
Bik
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #46 : četrtek, 01.04.2004 : 15:20:33 »

Naš tudi ne je briketov z velikem navdušenjem, včasih tudi cel dan!
Zamenjal sem že tri vrste briketov pa zgleda, da jih bom mogu še kr nekaj. Huh
Probal sem tudi to vaianto, da ko ne poje mu vzameš in dobi šele nasledni obrok, potem poje.Samo tako ne je celi dan ali dan pa pol.
Sedaj ima sigurno 10kg premalo, nima apetita.
Mogoče kdo ve kaj bi spodbudilo apetit pri psu?
Slišal sem, da se kupi v lekarni mislim, da je za otroke(vitamin B)nevem kako se reče.
Je kdo mogoče že probal?
Mgoče ima zajedalce???To me je prešinilo ta trenutek, ko pišem.
LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #47 : petek, 02.04.2004 : 10:43:46 »

Zakaj mu ne ponudis doma pripravljene hrane? Ocitno je, da mu briketi ne disijo najbolj (10 kg premalo!). Pri nas se je starejsa psica od zacetka zmrdovala nad vsem razen nad konzervami ne. Enodnevni "post" jo je preprical, da je pametno, da svoj obrok poje takoj. Ukinili smo konzerve, zmanjsali stevilo obrokov briketov in zdaj ji hrano skoraj vedno pripravljamo doma. lp
Logiran

bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #48 : petek, 02.04.2004 : 10:55:32 »

Jaz mojima dajem kombinirano- večina briketov in 1/3 doma pripravljene hrane 2x dnevno. Vedno do konca poližeta posodo. Res pa je, da sta dva in pojeta že zato, da ne bo dobil ta drug!  Grin
Če imaš možnost, si sposodi kakšno konkurenco! Grin
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #49 : petek, 02.04.2004 : 11:04:00 »

Jaz Speli dajem 2/3 briketov in 1/3 kuhane hrane. Glede okusa pa poskusi z Boscem - nasi bejbi se zdijo blazno fajn (upam, da kaj dalj kot mesec dni).
m.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #50 : petek, 02.04.2004 : 12:55:53 »

Našima ponavadi dajem 1/3 briketov in 2/3 kuhane hrane.
Včasih pa se zgodi, da prevladujejo ali pa so sami briketi. In takrat prav trapasto gledata malo posodo in malo mene  Grin  Grin češ: a tale "junk food" je danes na jedilniku?
Pa sem uporabila trik.
V takšnih primerih jima za vonj in okus vmešam kakšen dodatek, ki ga imata neizmerno rada.
Za primer naj jih nekaj naštejem: surovo jajce, jetrna pašteta, malo goveje juhe, kisla smetana, mleko idt.
Te dodatke dodam v minimalni količini, ravno toliko, da jima zadiši.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Bik
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #51 : petek, 02.04.2004 : 13:19:20 »

Konkurenco imam, pa se tudi ni zmeraj obnesla Cry
Skuham mu riž, makaron, Bimbo..to je, samo nimam časa, da bi mu začel kuhati vsak obrok!!
Zmešam mu tudi ribe v brikete, pa še bi se najdlo kaj.Samo še zmerej ni pravega učinka.
Zdelje sem mu kupu b-kompleks, da dobi apetit in vitaminske ter tablete proti zajedalcem, bom vidu če bo kaj bol Smiley
LP
Logiran
beautiful beast
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #52 : sobota, 10.04.2004 : 18:50:16 »

Probaj še kakšen trik. Pri naših dveh je bil jutranji obrok malo problematičen, slučajno sem na vrh briketov sicer razmočenih posul malo sira parmazana in rezultat je bil super. S sirom sicer ne pretiravam samo malo toliko, da se zacuti vonj.
Poizkusi mogoče bo pa šlo.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #53 : sobota, 10.04.2004 : 19:58:40 »

Moja dva kosmatinca načeloma jesta katerekoli brikete, ampak včasih spustita kakšen obrok. Zaradi tega sem se že nehala sekirat. Kadar pa se mi zdi, da bi ga morala pojesti, prelijem brikete z malo navadnega rastlinskega olja. Pojma nimam zakaj ampak to imata blazno rada (pa še za svetlečo dlako poskrbi  Roll Eyes Grin ).

Lp!
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #54 : sobota, 10.04.2004 : 21:14:22 »


Tudi jaz zagovarjam, doma pripravljeno hrano, se pa kdaj zgodi, da pridejo na vrsto tudi briketi. Takrat jih potesem z  naribanim sirom ali pa našpricam malo sladke smetane. Zadeva deluje.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #55 : sobota, 10.04.2004 : 22:36:39 »

Aja, še to - Hobby Dog ima zdaj nek preliv za brikete (pakiran je podobno kot Sladki greh  Smiley ). Ravno zadnjič so ga imeli v Sparu na akciji (mogoče še vedno?). Jaz še nisem poskusila, ampak probat ni greh...  Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #56 : sobota, 10.04.2004 : 22:45:17 »

Ja, to je že kr dolgo v merkatorju. Kake 3 mesece.


Lp
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #57 : sobota, 10.04.2004 : 23:04:49 »

Si poskusila? Ali kdo drug? (No, vaši kosmatinčki, da se razumemo...  Wink )
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #58 : nedelja, 11.04.2004 : 10:50:25 »

Ne, nisem. Kar nekakšen odpor imam do tistega. Ne vem zakaj.  Roll Eyes
Po moje je bolj zdravo, da mu dodaš skuto, sadje....
kot pa to.


Lp
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #59 : petek, 24.02.2006 : 18:05:26 »

Kok sem vesela, da sem prebrala to temo. Si že pol leta razbijam glavo in tuhtam katere brikete naj našemu še kupim, ker ne mara nobenih več! Tako, da se ne bomo več sekirali!
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines