mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:10:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(  (Prebrano 36383 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #60 : petek, 24.02.2006 : 23:37:34 »

Moj pesjanko večinoma je kuhano hrano, kadar pa ni časa, dobi brikete. Brikete ima rad, nad kuhano hrano pa včasih zaviha nosek in zbira ven priboljške Cheesy, a ko je lačen poje vse. Sedaj sem pogruntala sistem, ki mu je bolj všeč: meso ali kosti skuham v veliki količini vode, potem pa na tej vodi skuham riž, testenine, kosmiče, poletno itd. in naredim iz nje omako (zelenjava + semena + malo olja + skuta, sir, jajce, meso - nekaj od tega). Potem zmešam skupaj riž ... in omako in kuža to navdušeno poje Smiley
Vsako jutro pa mu dam tudi malo doma pripravljenega jogurta, ki ga obožuje.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #61 : petek, 24.02.2006 : 23:42:47 »

cdenejša varijanta: iz azila posvojiš za 3 jurje psa in potem nikol skleda ni prazna. Futraš pa samo brikete. v dveh dneh vsi razvajenci jedo kar jim na mizo postraviš.

men je mama za večerjo dala kosilo, pa drugi dan tudi, če nisem pojedel. ko sem bil lačen, je bil krožnik prazen. Bi jo moral danes tožit zarad mučenja otroka in kršitve konvencije OZN?

Psom se pa pustite pardonirat?
Logiran
karmy84
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #62 : sobota, 25.02.2006 : 21:33:37 »

Saj ni treba da je konzervirano hrano. Namesto tega mu raje pripravi kaj svezega. Jaz imam enako staro psicko in ji zaenkrat dajem en mlecni (skuta, jogurt, kosmici) obrok, en obrok briketov in en obrok doma pripravljene hrane (meso, riz, makaroni, zelenjava, jajce ipd). Ko bomo presli na dva obroke bomo verjetno ukinili brikete, saj dobro prebavlja svezo hrano. lp

pa se nič ne pritožuje? z veseljem poje? mislim - zelenjavo... naš psi so vse pojedl sm zelenjavo so pustil na posodi.. ne vem kak jim je ratal, ker smo prav skrili notr pa še potlačil da bi ja pojedl... ma ni blo šans da bi kaj takega šli jest  Grin še na misel jim ni pršl... so prav z gobčkom jo vn zmetal.. so naredili prave cvetke okol posod  Grin
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #63 : sobota, 25.02.2006 : 22:19:12 »

Mislim, da vas psi pošteno obračajo. Moja dva tudi občasno ne pojesta, kar dobita. In zato ne grem kupovati druge hrane. Naslednji dan dobita natanko tisto, kar sta pustila prejšnji dan. In pri starejšem imamo eno in isto hrano že kar nekaj let. Če je lačen, bo pojedel...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #64 : sobota, 25.02.2006 : 22:38:33 »

Uf, karmy, si pa nasla star citat. Z zelenjavo je tako, da jo starejsa psica in pes pozreta, ker sta pac pozrtna in ker jo dobro nasekljam, mlajsa psica (omenjena v citatu) pa jo dobi tudi v vecjem kosu. Recimo vsak dan gre eno celo korenje, eno tretjino papigam, eno tretjino morskemu prasicku, zadnjo tretjino pa z velikim uzitkom poje nasa Bagi.  Grin Punca se je vrgla cisto po meni. Wink

Nimamo pa nikoli tezav s tem, da bi kateri od psov pustil hrano, pa naj gre za brikete ali za kuhano hrano. Se sestrina psica, ki je bolj razvajena, pri nas vedno hitro pospravi obrok, ker dobro ve, da drugega ne bo dobila. Ce pa slucajno kaj pusti, pa to hitro pospravita drugi dve. Hrane pa res ne bomo v smeti metali. Grin Cool lp
Logiran

karmy84
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #65 : sobota, 25.02.2006 : 22:55:36 »

pr nas je mel tudi tako proceduro, da je zakopu posodo z hrano vred... :Huh kaj bi pravzaprav to pomenilo? da mu ni bla všeč al da jo je shranu za poznej?
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #66 : torek, 15.08.2006 : 18:23:14 »

Zdravo. Problem je sledec: doma imam skoraj 3 mesece starega visavca, ki je precej izbircen Undecided
Ko sem bla zadnjic v AVS, sem mu kupla konzerve in brikete hills. Brikete se te nekak poje na silo, konzerve pa niti povohat noce in je rajsi lacen Huh. Probala sma se eukanubo (tut nic), technical pa je te nekaj malega pojedel, pa menda tud samo od lakote. zdaj mam namen se probat to belcondo (al nekaj podobnega) Wink. Brikete je od royala. aja pozabla sem omenit, da sem mu kupla dve konzervi cesarja, ki jih je takoj zmazal. Glede na to, da drugi tak pluvajo cez hrano v trgovini kupljeno, ne vem ce je pametno da mu jo kupujem ...
Vprasanje pa je: kak ga naj navadim na kvalitetne konzerve? sem probala mesat 1 tedn, pa je rajsi bil lacen, ker se ni niti dotaknil. Angry
Hvala za pomoč, vsaka zamisel bo dobrodosla Wink


tudi sama imam podobne težave z zelo izbirčnim kodrom Sad
ne mara kvalitetne hrane, ne Hillsa, ne Eukanube in podobnih...tudi moj je raje lačen
Logiran
_Bučka_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 78


« Odgovor #67 : torek, 15.08.2006 : 18:35:24 »

Mislim, da vas psi pošteno obračajo. Moja dva tudi občasno ne pojesta, kar dobita. In zato ne grem kupovati druge hrane. Naslednji dan dobita natanko tisto, kar sta pustila prejšnji dan. In pri starejšem imamo eno in isto hrano že kar nekaj let. Če je lačen, bo pojedel...

Jaz sem isto delala pri mojem psu, ker ni hotel jesti briketov (Nutro) in sem si rekla, ko bo lačen, bo že pojedel ... Figo, fant je stradal, da mi je že kar vidno shiral ... Je dlje zdržal kot jaz  Cheesy ...
Logiran
aleša
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 24.08.2006 : 11:56:01 »

In kaj si potem naredila Bučka?  ::)Mi imamo 10 mesecev starega bokserja, problemi so podobni, ali mu naj začnemo kuhat?  Lips Sealed
lp Aleša
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #69 : četrtek, 24.08.2006 : 12:14:06 »

Če je peso zdrav, dovolj sprehajan in živahen bo jedel ko bo lačen, hrano mu pusti pol ure, potem umakni, ponovno ponudi pri naslednjem obroku. Mi mu damo včasih malo "infuzije" zraven, sardino, rumenjak, skuto , kislo smetano....  osnovni obrok so mu kvalitetni briketi, se zelo malokdaj zgodi,da spusti kakšen obrok, če pa ga se ne sekiram, pri naslednjem več poje Smiley
Logiran
aleša
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #70 : četrtek, 24.08.2006 : 12:29:23 »

Kateri briketi pa so to? Vsak oz skoraj vsak proizvajalec hvali svoje, probali smo Hils take in drugačne bleks Lips Sealed, zdaj imamo pro plan, malo bolje, čeprav mu sklede z briketi ne odstranimo, saj včasih je zjutraj, včasih pa popoldan ali zvečer, hranimo ga še vedno v dveh obrokih. Star je 10 mesecev in ima 25 kg. Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #71 : četrtek, 24.08.2006 : 12:38:40 »

... čeprav mu sklede z briketi ne odstranimo, saj včasih je zjutraj, včasih pa popoldan ali zvečer...

Ravno to je lahko point, da mu hrana ni zanimiva, saj jo ima ves cas pred nosom in nikoli pravega obcutka lakote in ce sem odkrita, tudi reda pri prehranjevanju nobenega.
Tudi ljudje imamo, oz. naj bi po nasvetih strokovnjakov za prehrano imeli nek red pri obrokih, torej zajtrk, kosilo, vecerjo, vcasih kaksno malico. Tako je tudi s psmi. Red mora bit in ko bo red, bo tudi lacen vsak dan ob isti uri. Verjetno ne z danes na jutri, po dolocenem casu uvajanja "reda" pa bo zagotovo pojedel vec takrat, ko bo "hrana na mizi".
Pri nas vmes ni nikoli drugega, kot zelo redki priboljski, 2x na teden surova goveja kost za zabavo (ne za hrano) in vsak dan zjutraj in zvecer ob priblizno isti uri skleda hrane, v kateri se takoj po "praznjenju" posode pojavi sveza voda in je tam do naslednjega obroka. Nikoli ni tezav s prehrano, vedno so lacne, se preden se jaz spomnim, koliko je ura, in mi to tudi nazorno povedo, ce zamujam.

Se en problem je, ce je skleda ves cas polna in hrana ves cas na razpolago - pasji prebavni trakt ves cas po malem nekaj melje, kar pa ni prevec dobro zanj.
Logiran

aleša
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #72 : četrtek, 24.08.2006 : 12:50:21 »

Jana hvala, red bi že radi, pa se nam smili Cry. Naš Gal poje vse ko gre jest  samo ni vedno ob istem času. Jaz mu zjutraj napolnim skledo pol pa je al pa ne, je ne odstranim in potem je ko mu je, zvečer je enako.  Bom se zdaj ko otrok ni doma disciplinirala Cool, zjutraj in zvečer. upam da mi uspe pa hvala za nasvete so vedno doborodošli  Cheesy
lep dan še naprej Roll Eyes Aleša
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #73 : četrtek, 24.08.2006 : 13:04:05 »

Malo pobrskaj po temah o hranah, pa boš videla kaj kdo je, kako je kdo zadovoljen s kakšno hrano. Tudi mi ne filamo s priboljški med obroki, razen na vajah ko dobi nagrado. Nagrado pa spečem sama, ko pečem polnozrnat kruh naredim majhne podolgovate štručke,ko jih spečem ji narežem na kolobarje in posušim. En kolobarček nagradica lepo hrusta naš jih obožuje. Pri kilah pa niti ni točnega pravila odvisno tudi od konstitucije psa, sem pogledala v beležko naš je imel pri 10. mesecih 28,60 kg. Proti glistam mu daješ redno tablete?
Sicer je pa Jana vse lepo napisala.
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #74 : petek, 15.09.2006 : 10:16:56 »

Po mojih izkusnjah so kvalitetni briketi najboljša hrana. Včasih dodam sardele z olivnim oljem, rumenjak, žličko medu. Vse, kar pes (volk) sicer najde v naravi, tudi sveze sadje in svežo!zelenjavo. Enkrat tedensko pa dobi košček surove goveje golenice, ne do ćistega obrane in jo z velikim užitkom pogloda, posrka kostni mozek ( kar pa se ne daje mlademu kužku do leto dni - kostni mozek mislim) in se s kosjo tudi veselo igra. Menda je dobro tudi za čiščenje zob. Mora pa biti kost odžegana ne osdekana, da ni ostrih konic.
Čokolino in te zadeve pa še za človeka ni dobro, kaj šele za psa. Skeptična sem tudi do sirov, skut in jogurtov, saj tega volkovi niso nikoli jedli. Tudi kruha, makaronov in riža ne! Mislim da je sir dopusten le kot nagrada pri treningu. Smiley
Taksne so moje izkusnje, pa lep pozdrav,
anu
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines