mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:06:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(  (Prebrano 36401 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #75 : petek, 15.09.2006 : 19:07:17 »

Volka sem navedla samo kot primer. Mislila sem na naraven proces hranjenja. Saj vemo, da je tudi za človeka najboljša presna prehrana, čeprav nam po okusu resda paše kuhana, pečena... Tongue
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #76 : petek, 15.09.2006 : 19:10:56 »

Najboljs, da zacnemo gvereze lovit, saj jih simpanzi tudi...

Volk je volk, pes je pes, ni za mesat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #77 : petek, 15.09.2006 : 19:22:58 »

 ;)no pa divji psi, recimo dingoti Wink ko si bodo oni pripravili makarone s hašejem ali pa čokolino, jih bom tudi jaz moji psički Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #78 : petek, 15.09.2006 : 21:24:33 »

Ah, dingo, ja, Canis familiaris hallstromi dingo al kak mu ze pravjo te dni. Mmm, je blizu... Najboljse, da zacnemo pse s kenguruji futrat.
Jaz svojemu prehrane ti. "divjih psov" zagotovo ne privoscim, moj pac ni kos za odpadke.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #79 : sobota, 16.09.2006 : 00:07:38 »

 Grin Nanook, ti imas pa probleme z branjem ali pa razumevanjem napisanega. Kvalitetni briketi, sardele in olivno olje vsekakor niso odpadki.
O hranjenju opic in lovljenju kengurujev pa ne vem nič, saj živim v SLO.
Umiri se malo - skuliraj  Cool
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #80 : sobota, 16.09.2006 : 08:49:14 »

Amapk, če bi sledili "logiki" volkov... A so stiskali olive? A so metali mereže in lovili sardele?

Tudi v briketih so žitarice... Olja so iz raznih semen... A so jedli semena sončnic?


Kaj pa delno prebavljena zelenjava v vampih plena?... hm... to bo težko dobit Wink
Kakšen kravjek se pa že najde...

Mi smo drugačni, naši psi tudi... Že, če se primerja psa danes in psa recimo 200 let nazaj. Tudi kar se prehranskih navad tiče.
Divji - podivjani psi, recimo v Rio de Janerju pa itak požejo vse kar najdejo v smeteh in mogoče še kako podgano ali miš...

Kaj je zdaj boljše?

Mlečni izdelki pa spet niso tako brezveze... pač so bolj vir maščob, kot česa drugega, ampak zanič ali strupeni pa spet niso... Razen če ni v mes kaka alergija na laktozo ali kaj podobnega...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #81 : sobota, 16.09.2006 : 08:50:40 »

Aja še to...

O hrani in njeni sestavi se pa z Nanook nikoli nebi drznila prerekati. Samo ponižno bi poslušala  Grin

Nanook, si falila faks!  Tongue
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #82 : sobota, 16.09.2006 : 10:03:05 »

No ponižna nisem nikoli, ker nihče ne ve vsega, ko bom srečala tako osebo bom pa zelo spoštljiva, nikakor pa ponižna. Spoštljiva sem pa do ljudi, ki obvladajo kulturno komunikacijo.
Ne vem pa zakaj ste se tako razjezili nad mojim prispevkom. Kaj ni forum zato, da izraziš svoje mnenje. Spoštujem mnenje vsakogar, ker ima do tega pravico, tako kot jaz, še bolj pa spoštujem razsodno in strpno komunikacijo, ki nastane ob dobro prebranem in predvsem razumljenem komentarju, brez podtikanja, dodajanja ali celo sprevračanja besed. Pa lep pozdrav.  Smiley
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #83 : sobota, 16.09.2006 : 10:10:05 »

Pa še to!  Grin Grin
Nisem falila faksa ampak mi zdrava pamet brez na pamet naučenih "kitic" dovoljuje, da pravilno hranim sebe, otroka in psa. Vsi smo zelo zdravi lepi in zadovoljni  Tongue Wink Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #84 : sobota, 16.09.2006 : 10:29:54 »

Jaz se sploh nisem nič razjezila...  Shocked
Ne vem kje si  to pobrala.
Sem samo sledila logiki hranjenja volkov. In napisala svojem nenje. Upam, da to ne pomeni da se kregam.

S faksom pa nisem mislila nate ampak na Nanook. Ne vem če si brala celotno temo ali je kam drugam napisala delček svojega znanja o prehrani... Se je resnično poglobila v sestavo same hrane.

Ponižnost pa ni bila mišljena kot dobesedno, ampak malo ironično, da bomo točni in se bomo lažje razumeli in imeli radi  Wink
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #85 : sobota, 16.09.2006 : 12:49:05 »

 Wink vse OK AngSeter, se "pač menimo"  Smiley
Lep pozdrav  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #86 : sreda, 20.09.2006 : 08:56:07 »

Se opravicujem za pozen odgovor, zadnji dnevi so bili cisto zmesani. Smiley


Grin Nanook, ti imas pa probleme z branjem ali pa razumevanjem napisanega. Kvalitetni briketi, sardele in olivno olje vsekakor niso odpadki.
O hranjenju opic in lovljenju kengurujev pa ne vem nič, saj živim v SLO.
Umiri se malo - skuliraj  Cool

Nisem napisala, da so odpadki, napisala sem, da prehrane ti. "divjih psov" svojemu psu ne privoscim, ker ni kos za odpadke. Sardele je zelo rad, popecene. Olivnega olja mu jaz ne dajem, vcasih ga mami malo presverca. Razlog so omega 5 MK, ki jih dobi dovolj ze tako s prehrano, kot vir omega 3 pa so meni ljubsa ribja olja, od rastlinskih pa laneno.

Kar se prehrane tice je po moje najboljsa doma pripravljena kuhana hrana, sledijo ji kvalitetni briketi (kateri so to, je tema zase), na tretjem mestu je doma pripravljena surova hrana, na cetrtem pa briketi slabse kvalitete in ze pripravljena surova hrana.
Prehrana opic in prehrana cloveka sta ena fletna primerjava, ce ze lahko skorajda enacimo volka in psa, ne... Simpanzi, recimo, lovijo gvereze, v skupinah, in jih potem popacajo. Zatorej bi bilo najbolj smiselno, da jih zacnemo se mi lovit, ne.
Kenguruji pa zivijo v Avstraliji, kjer zivi tudi dingo. Vsaj obcasno se na njihovem jedilniku znajde tudi kak poskocnez (ce kaj gledas dokumentarce).
Moj pes-pasma sicer izvira s Tibeta, ampak mu tudi slucajno ne mislim delat tsampe in iskat jakovega masla po nasih marketih.
Tako kot mu ne mislim futrat velikih kolicin mesa, ker naj bi tako papcali volkovi.

Ce pa se povrnem k odpadkom, bom kar AngSeter citirala:



Mi smo drugačni, naši psi tudi... Že, če se primerja psa danes in psa recimo 200 let nazaj. Tudi kar se prehranskih navad tiče.
Divji - podivjani psi, recimo v Rio de Janerju pa itak požejo vse kar najdejo v smeteh in mogoče še kako podgano ali miš...


Teorij o izvoru psa je mnogo, trenutno je meni najljubsa (in tudi najbolje argumentirana) tista, ki pravi, da se je pes razvil kot "odpadkojedec", smetar. (zelo) Na kratko-tisti volkovi, ki so si upali priti najblizje, so imeli na voljo odpadke in tako je slo naprej.
To pa pomeni, da razne primerjave z volkovi in tem, kaj oni jedo, nekak niso cisto na mestu.

Ja, pa se glede cokolina in cokolesnika, je to namrec zelo delikatna zadeva. Cokolino je dober, odlicen, cokolesnik pa samo v izjemnih primerih (beri: kadar ni cokolinota in res rabis en coko)! Aja, to velja za ljudi. Psi pa... ne eno ne drugo no, ceprav moj mora dobit eno zlicko, ko jaz jem in ce je mama zraven (ce ne dobi, potem jamra-mama-kako mu nic ne privoscim, pa se mi je ne ljubi vec poslusat Grin ).

Nic se bat glede skuliranja, lahko mojo polovicko prasas, da se nic ne razburjam. Razen ce kdo napise, da je cokolesnik boljsi od cokolinota! Angry

AngSeter, nisem falila faksa. Kje bi mi pa povedal vse o evoluciji!!! Wink Pa kaj ves, mogoce me pa pici pa grem zaporedno na veterino. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #87 : sreda, 20.09.2006 : 11:10:23 »

Ta teorija je tudi meni najbližja in do zdaj najbolj logična. In nakazuje verjetno tudi na to, zakaj so človeški iztrebki taka pasja specialiteta in zakaj je najtežje psa odvadit ravo drekožderstva  Roll Eyes
bljak...
Čokolešnik je boljšiiiiii  Cool Grin

Za psa pa če že mora malo pa raje rižolino  Tongue
Ampak raje ne kot ja... Edino za čisto male mladičke za lažji prehod iz mlečne na trdo hrano.

--> skriti sladkorji...
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #88 : sreda, 20.09.2006 : 14:10:49 »

Cokolesnik je pa res boljsi kot cokolino Smiley
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #89 : sreda, 20.09.2006 : 21:10:10 »

Nanook hvala za obširen in duhovit odgovor. Smiley  Verjetno sem res malo zabluzila s primerjavo volka in psa v današnjem času.  Cheesy  Mojo psičko hranim v upanju, da ji dajem najboljše. Dajem ji evkanubo Performens kot glavni obrok in kot sem že napisala sardelice, ki jih obožuje, vso sadje in zelenjavo, ki ji je všeč in razne oreščke, ki jih tudi obožuje. Čokolina in čokolešnika itd. pa ne dobi, ker tega jaz res ne maram  Undecided .
Lp.anu  Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines