mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 18:24:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(  (Prebrano 36335 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #90 : sreda, 20.09.2006 : 21:56:42 »

ali si kdaj primerjal brikete od eucanube in kaksne druge.Meni so se zdeli nekako suhi,kot da so nekaksen corn flekes.Na primer ce pogledas royal canin ali pa arden grange so bilj mastni,bolj polni,ne tako krhki.No saj je vseeno,jaz svoje hranim z bolj polnimi,na otip bolj mastnimi ne tako suhimi briketi.
lp
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #91 : četrtek, 21.09.2006 : 11:22:07 »

Hranila sem jo s Hills a je imela precej mehko blato (ne drisko, le mehko) in se ji je napolnila analna žlrza. Veterinar mi je rekel, da je to zaradi Hilsa. Potem sem nameravala preiti na Royal canin a so mi rekli, da tudi ta hrana povzroča precej mehko blato, čeprav moja mačka jesta samo rojalov indor 27 in sta super (eden po vseh drugih briketih bruha). Tako, da vem, da je rojal dobra hrana a se bojim zaradi analne žleze. Verjetno je dosti odvisno od presnove posameznega kužka?
Logiran
I_love_dogs
otrok do 14 let
*
Sporočil: 26


« Odgovor #92 : petek, 06.10.2006 : 13:07:11 »

Pravijo, da ga navadiš tako, da zmešaš recimo hrano Eukanuba z govejo juho in tako se ga baje navadi nisem prepričana, če je to res ampak vredno je poskusiti ! Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #93 : petek, 06.10.2006 : 13:14:29 »

anu, če je mel nek pes mehko blato po določeni hrani, ni rečeno, da ga bi imel tudi tvoj. Ti samo lepo probaj. Seveda postopoma mešaš brikete med sabo, da ne pride zaradi hitre spremembe do driske. Vse je odvisno od posameznega psa, oz. od njegove prebave.
Naš posvojenec dobi po kosteh drisko. Kar sigurno ni ravno pogosto, ne? Wink

Če pa novo hrano daš direktno, brez mešanja, lahko dobi mehkejšo blato samo zaradi spremembe. Če se polije z juho nič ne pomaga, razen da bo pes vse skupaj pojedel z večjim užitkom  Smiley

Lahko se pa tudi nič ne zgodi.
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #94 : petek, 06.10.2006 : 22:53:14 »

Mislim, da sem končno našla pravo hrano.
Majčkeno sem poštudirala sestavine raznih hran in se odločila za novo. Po eucanubi se je psička začela praskat, kot da je vsa bolhasta. Verjetno alergija  Huh
Pa sem se odločila poskusiti canidae. Zaenkrat je vse v redu. Ne praska se več, lepo kakca in rada je te briketke. Upam, da bo tako ostalo. Ima kdo kakšno izkušnjo s to hrano?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #95 : sreda, 06.02.2008 : 11:15:16 »

Prosim, svetujte mi, katere brikete (čimbolj kakovostne!) naj dajem (vsiljujem) moji 4 letni psički, ki ne mara nobenih briketov. Ko sprašujem po trgovinah mi prodajalec v eni reče, da so npr. Biomill najboljši, v drugi, da so Biomill najslabši in delani za balkanski trg. Prav tako za Hills. Nekateri hvalijo Belcando... Po ceni se ne moreš orientirati, ker so vse približno enake.

Če jo že silim z briketi (ker so konzerve baje nezdrave), naj bodo vsaj prvovrstni, cena ni problem. Morajo pa biti tudi kolikor toliko dobri, ker sicer bo ves trud zaman.

Še to: z mojim paketom zgleda da ne morem na temo, kjer so predstavljene vse znamke? Kako se doregistriram?

Hvala za vsako informacijo!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #96 : sreda, 06.02.2008 : 11:22:28 »

O registraciji in paketih si preberi vse na portalu...

Glede tvojega vprasanja pa tako, dokler se gibljes med kvalitetnejsimi briketi ne poslusaj prodajalcev, ki vsak trzi svojo znamko, ampak si nabavi vzorcke, nastudiraj sestavo, sprobaj pri svoji psicki in bos ugotovila, kateri so najbolj sprejemljivi. Pri moji se je izkazalo, da so to tisti kvalitetnejsi, ki so v tujini precej simfani, ampak vseeno. Ne pa posegat po teh hranah iz supermarketa in podobno. Dejstvo je namrec, da ti tudi najkvalitetnejsa hrana nic ne koristi, ce tvojemu psu ne pase (tako ali drugace). Pa veliko srece pri izbiranju!
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #97 : sreda, 06.02.2008 : 11:24:42 »

Ojla.
Tole sicer obicajno Jana razlaga, vendar glede na to, da je bolna, bom poskusila jst. Tukaj imas razpredelnice kaj lahko vidis s katerim paketom in cenik:
http://www.mojpes.net/modules/help/index.php?id=3

Tukaj je pa nekaj uporabniskih vprasanj (in odgovorov) za "prvi" paket midi:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16089.0.html

Sem tudi naslovis/vprasas take stvari, ki ti niso cisto jasne (torej cisto na spodnjem delu foruma je razdelek "Tehnika").

Upam, da kaj pomaga.
Lp
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #98 : sreda, 06.02.2008 : 12:42:39 »

Hvala za informacije. Sem se uspela prijaviti na midi, še plačam, pa bo.

Glede izbire briketov mi niste nič olajšali, bom očitno morala vse sprobati (ne jaz, Aja). Koliko časa pa mora pes jesti brikete, da veš, če so v redu. Ali se lahko mešajo različne vrste, ker vsaj pri mačkih ugotavljam, da je vsaka nova znamka nekaj časa super dobra.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #99 : sreda, 06.02.2008 : 12:51:44 »

vis in nox, brez kompiciranja... gotovo na posvojitveni pogodbi piše, kako s prehrano oz. z briketi. Če boš preizkušala, kateri so ji najbolj všeč, jih gotovo ne boš našla. Kupiš kvalitetne (imaš napisano), postaviš zdravemu psu skledo pred nos in počakaš 10 min. Noče jest? Nič hudega, naslednjo skledo pred nos dobi čez 24 ur, medtem pa nič. In tako naprej nekaj dni, pes vmes tudi shujša, če je fajn trmast, potem se pa prehrana uredi.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #100 : sreda, 06.02.2008 : 15:27:16 »

Uf, Smetka, spet si me dobila. Jaz bi pa komplicirala do onemoglosti. Vseeno ne vem, če se bom lahko držala tvojega recepta, čeprav vem, da je edino pravilen.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #101 : sreda, 06.02.2008 : 15:52:48 »

vis in nox, naša sploh ni hotela jesti, ko sem jo posvojila - so se ji rebre videle tako je bila suha ampak vseeno sem se držala Smetkinega navodila, čim manj kompliciranja. Stvari so se uredile in danes je pravi požeruh in "mala" bajsika  Roll Eyes


Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #102 : sreda, 06.02.2008 : 17:06:12 »

Tudi mi imamo enake težave. Zaenkrat prakticiramo stvari tako, da ima brikete skoz na voljo, poloti pa se jih ponavadi pozno zvečer, ko vidi da se ga ne bo noben usmilil s kakšno drugo poslastico.
Tudi shujšal je precej, prej je bil kar ojačan, zdaj se mu pa rahlo vidi hrbtenica. Tako se prehranjujemo že kakšen mesec in mislim, da se mu je teža ustalila in se bo počasi sprijaznil, da so briketi dnevno na jedilniku. Vzrok njegovi gurmanski prefinjenosti pa je bil moj službeni dopust in takrat je cel teden jedel kuhano, okusno in mehko hrano  Cheesy

Jaz sem se kar precej obremenjevala s tem (še vedno se  Roll Eyes ), ampak pes je zdrav, torej bo jedel, ko bo res lačen.
Logiran
Toblerone
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 33


« Odgovor #103 : torek, 12.02.2008 : 15:05:25 »

Tudi jaz imam psa iz zavetišča in prva dva dni tudi ni bil preveč navdušen nad puppy Hillsom, ki sem ga nabavila za njega. V zavetišču je namreč jedel druge brikete. Pa sem delala kot je zgoraj napisano. Česar ni pojedel, sem pokrila in vzela, zvečer dofilala posodo in mu spet dala. Hkrati sva bila zelo veliko zunaj na zraku in nič ni vmes dobil, razen tiste gumi kosti za grizt, ki je pa itak ni niti pogledal. No, v roku dveh dni je skapiral sistem  Wink in zdaj moj kuža poje takoj, ko dobi brikete pred nos  Grin in nimamo več težav
Logiran
car-lan
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #104 : sreda, 23.04.2008 : 18:16:58 »

Naš kuža ima pa občutljiv želodek in ne prenese kuhane hrane. Tako kot sem prebrala v enem od prejšnjih postov ima tudi po kosteh drisko. Po briketih pa je v redu. Na začetku jih tudi ni maral, ko pa ni dobil nič drugega, jih je pa začel jesti. Večina drugih lastnikov kraševcev pa hrani pse z kuhano hrano.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: zakaj moj kuza noce jest "kvalitetne" hrane? ;(
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines