mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 16:19:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: nega pasjih uses
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: nega pasjih uses  (Prebrano 38822 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #60 : petek, 20.01.2006 : 09:01:49 »

Vceraj sem postrigla vso dlako na spodnji strani uhlja, kar je ostalo pa umila z novim samponom. Bomo videli kako dolgo bo drzalo. Psicka ima pa v zadnjem tednu manj izcedka, tako, da upam, da je bilo to prehodnega znacaja. Hvala.  Smiley lp
Logiran

kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #61 : petek, 23.06.2006 : 17:08:42 »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima naslednje: moj stric ima srednjega šnavcarja in ima čist čista ušesa brez vonja, ter mu jih redko kdaj očisti. Naša kokeršpanjelka pa ima dolga ušesa in nimajo prav prijetnega vonja. Veterinarka je povedala, da smolo (smolo v ušesu) ne smemo čistit, saj ta odganja bakterije, in nima onetja. To se mi zdi malo čudno.

A lahko prosim poveste, če kaj veste o tem. Verjetno bom verjetno morala vprašati kakšnega drugega veterinarja.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #62 : petek, 23.06.2006 : 17:28:45 »

To se mi zdi čudno, jaz sem moji prejšnji redno odstranjevala odvečno maslo, ko je nastalo... Huh
Zdajšnja ma vedno čista, psu pa je treba zelo redno, ker je že imel hudo vnetje zaradi travne rese in se lahko dnevno čisti ta isto uho.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #63 : sreda, 16.08.2006 : 10:15:08 »

Jaz svojemu cistim uhe tako, da dam na vatko tekocino za ciscenje uses (trenutno se ne spomnim, kako se ji rece Undecided), potem pa samo obrisem uhelj in sluhovod. Ker pa moj nima pretiranega masla v usesih mu to naredim 1x mesecno. Mu pa redno pulim dlake iz uses.

ZELO POMEMBNO: Nikoli psu ne cistimo uses z palcicami za usesa, saj ga lahko poskodujemo.

LP, Simona

meni pa je rekla veterinarka da lahko s pačičicami samo ne pregloboko
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #64 : sreda, 16.08.2006 : 18:47:09 »

meni pa je rekla veterinarka da lahko s pačičicami samo ne pregloboko

Ne, se ne sme pucat s palčkami, tudi pri ljudeh ne, ker potem porineš maslo globlje v uš. kanal in se naredi čep!!!
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #65 : četrtek, 17.08.2006 : 15:48:37 »


men je pa veterinarka rekla da un del ko je zavitpa zguban se previdno ocisti z palckami in tam ko je pa ravno in lepo pa z vatko, palck pa ne tisis v uho ampak vleces umazanijo proti sebi. - lepo jo z palcko dol postrgas.

ne vem, moj nima umazanih uses tk da se ne rabim kaj dosti matrat.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #66 : četrtek, 17.08.2006 : 20:55:57 »

No, saj zunaj po ušesu mislim, da lahko,...v glavnem pazit moraš, da ne porivaš maslo notri namesto ven.
Moja psiška ima velika ušesa, tako da lahko komot vse zunanje kanalčke z vato ali cunjico obrišem, .pri kakem malem pa najbrž ne bi šlo.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #67 : petek, 18.08.2006 : 15:21:01 »

ja,ja se razumemo, pr mojmu malemu k ma s ta tezkim kovtrom 2 kili ne gre z vatko. Grin
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #68 : ponedeljek, 21.08.2006 : 15:10:48 »

S palčkami in vato samo zunanji del ušesa, notranji sluhovod pa z tekočino, ki se jo dobi pri veterinarju in lahko tudi izbereš kako.
Pol nakapljaš malo v vsako uho, malo pomencaš, malo pustiš in obrišeš z vato tisto, kar je preveč...
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #69 : sobota, 15.03.2008 : 10:30:52 »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima naslednje: moj stric ima srednjega šnavcarja in ima čist čista ušesa brez vonja, ter mu jih redko kdaj očisti. Naša kokeršpanjelka pa ima dolga ušesa in nimajo prav prijetnega vonja. Veterinarka je povedala, da smolo (smolo v ušesu) ne smemo čistit, saj ta odganja bakterije, in nima onetja. To se mi zdi malo čudno.

A lahko prosim poveste, če kaj veste o tem. Verjetno bom verjetno morala vprašati kakšnega drugega veterinarja.
ja koker španjeli so "ušesni fenomeni" Grin (hehe)
Jaz imam tudi AnKŠ, staro 1 leto pa je imela že 4x vneta ušesa.
Zdaj jih redno čistim 1x na teden da ja nebi dobila ponovnega vnetja. Smo ji pa ušesa tudi že spirali saj se je notri nabralo veliko umazanije. Tako da imava z ušesi že "lepo" zgodovino. Cool

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
MaŠa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #70 : četrtek, 07.08.2008 : 10:24:13 »

Heii
Nekje v temi sem zasledila da kužku iz ušes pulite dlake ... tko da me zanima zakaj to pa zakaj je dober.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #71 : četrtek, 07.08.2008 : 12:43:12 »

Če puliš ven dlake tako očistiš sluhovod ker se maslo nabira na dlaki..
Logiran
MaŠa
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #72 : petek, 08.08.2008 : 14:17:37 »

aha ... no sei naš kuži pa itaq nima skoraj nič dlak v ušeskih Tongue

Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #73 : torek, 07.10.2008 : 19:40:33 »

Ko je bil Oskar mlajši mu nikakor nismo mogli dobro očistiti ušesa, saj tega ni maral. Zdaj čiščenje ušes sploh ni problem.
Oskarja dam na prostor, ga prečoham po glavi tako, da se sprosti, vzamem vato, nanjo našpricam tekočino za čiščenje ušes Audispray in umijem uho. In, ker je ves čas priden, dobi na koncu priboljšek. Skratka, brez komedij Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #74 : torek, 07.10.2008 : 19:48:29 »

Ko je bil Oskar mlajši mu nikakor nismo mogli dobro očistiti ušesa, saj tega ni maral. Zdaj čiščenje ušes sploh ni problem.
Oskarja dam na prostor, ga prečoham po glavi tako, da se sprosti, vzamem vato, nanjo našpricam tekočino za čiščenje ušes Audispray in umijem uho. In, ker je ves čas priden, dobi na koncu priboljšek. Skratka, brez komedij Smiley
A to je tisti za ljudi?? Huh
Jaz imam za čiščenje ušes Epiotic, ki ga kupim v trgovini pri vet-u. Preprosto zliješ v uho, pomasiraš in nato odstraniš (obrišeš) z vato. Pomaga Epiotic pri raztapljanju umazanije in gre vse čisto lepo ven. To je sploh problem, ko ima veliko zemlje v ušesih (sploh nebi omenjala kako pride zemlja v uho  Roll Eyes ).

lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: nega pasjih uses
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines