mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 16:30:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: za vse ki kupujejo psa,...
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: za vse ki kupujejo psa,...  (Prebrano 38409 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« : sobota, 29.11.2003 : 09:15:07 »

Moje življenje je dolgo samo 10 do 15 let. Vsako slovo od Tebe, kadar kam odideš, je zame bolečina. Prosim, premisli o tem, preden me vzameš za svojega. Daj mi dovolj časa, da bom razumel, kaj hočeš od mene. Zaupaj mi, od tega živim. Nikoli se ne jezi name in ne zapiraj me za kazen. Ti imaš svoje delo, svojo zabavo, svoje prijatelje, jaz imam samo Tebe. Prosim, govori kdaj pa kdaj z mano. Čeprav ne razumem Tvojih besed, poznam Tvoj glas in Te prosim, da je včasih samo zame. Kakorkoli že ravnaš z mano, dobro ali slabo, nikoli ne pozabim. Preden me udariš, pomisli na to, da bi Te s svojimi čeljustmi z lahkoto zgrabil za roko in Ti jo zdrobil, vendar tega nikoli ne storim. Preden me kregaš, pomili na to, da me morda muči neprimerna prehrana, morda sem bil predolgo na soncu ali pa mi je oslabelo srce. Skrbi zame, ko ostarim; tudi Ti boš nekoč star. Spremljaj me na moji zadnji poti in ne reci: »Tega ne morem gledati«. Veš, s Teboj mi je vse lažje.

avtor neznan


To sem nekje prebrala in mislim da bi bilo dobro da vsi, ki kupujejo psa preberejo ta sestavek.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1 : sobota, 29.11.2003 : 12:36:31 »

Jap, to je deset pasjih zapovedi, blazno so mi vsec, se posebej tista, da te lahko zgrabi..., pa mu se na pamet ne pride.
Psi so res edinstvena bitja, zal mi je le, da vsi lastniki niso taki kot mi Cry
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #2 : sobota, 29.11.2003 : 23:24:19 »

Kati tvoj namen je dober, a na žalost mislim, da to stran ljudje obiščejo šele po nakupu psa. Ko se pojavi problem se zatečejo na te strani po nasvet.
Vseeno pa je prav da tudi mi malo osvežimo te zapovedi!
LP
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #3 : ponedeljek, 01.12.2003 : 13:06:06 »

Hojla
Glede na to da so se začela decemberska nakupovanja daril bi bilo mogoče dobro spet opozoriti morebitne kupce živih daril, da naj svojo namero dobro pretehtajo. Naj dobro premislijo ali ta oseba res želi psa, ali ima čas zanj.....

  lp
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #4 : ponedeljek, 01.12.2003 : 15:14:50 »


Kati,

tale tvoj citat neznanega avtorja je tako dober, da bi moral biti obvezna priloga k mladičku za vsakega lastnika psa.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #5 : torek, 02.12.2003 : 17:27:34 »

How could you? je samo ena od zgodb Jima Wllisa. V slovenscini je bila prvic objavljena ob nastanku mojpes.neta. Po odzivih, ki sem jih prejemala po mailu, je bila v teh treh letih res mnogokrat prebrana. Nekoc smo imeli celo akcijo. Razmnozili smo mnozico letakov z zgodbico in jih raznosili po trgovinah, vrtcih, solah...
Morda bi kaj takega lahko spet naredili v tem predpraznicnem casu. Morda bomo s tem preprecili kaksen nepremisljen nakup "novoletnega darila". Namen zgodbice je nedvomno, da jo prebere cim vec ljudi, da razmisljajo o svojem ravnanju do psov in zivali nasploh.

Morda ima kdo cas, da prevede se kaksno Jimovo delo. Z veseljem bo objavljeno na mojpes.netu.

Sicer je pa tukaj objavljena tudi njegova pesmica Heavenly Reminders iz njegove knjige Pieces of My Heart - Writings Inspired by Animals and Nature. V zadnjem casu, ko smo se poslovili od Maksa, mi je bila ta pesmica se posebej blizu.
Logiran

mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #6 : torek, 02.12.2003 : 17:27:43 »


Hvala. Sem prebrala in res me je stisnilo pri srcu.

Jana-lastnica strani, mogoče bi bilo fajn, da jo objaviš v celoti na naslovni strani mojpes.net!
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #7 : torek, 02.12.2003 : 18:35:22 »

Kar ganila me je ta zgodbica! Sad Cry
Sem se že odločila!Obesila jo bom na oglasno desko v trgovini za male živali,kjer
delam.Pa naj si jo preberejo lastniki in bodoči lastniki vseh živali!
Upam,da se bodo ljudje zamislili......!!


                                  Lep pozdrav,Sian.
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #8 : torek, 02.12.2003 : 20:14:16 »

Nekoc smo imeli celo akcijo. Razmnozili smo mnozico letakov z zgodbico in jih raznosili po trgovinah, vrtcih, solah...
Morda bi kaj takega lahko spet naredili v tem predpraznicnem casu. Morda bomo s tem preprecili kaksen nepremisljen nakup "novoletnega darila". Namen zgodbice je nedvomno, da jo prebere cim vec ljudi, da razmisljajo o svojem ravnanju do psov in zivali nasploh.

Jana, jaz sem takoj ZA!

LP, Simona
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #9 : torek, 02.12.2003 : 21:07:06 »

Pripravljen je letak za printanje v Wordu in Acrobat Readerju. Snamete si ga lahko na
http://www.mojpes.net/modules/datoteke/singlefile.php?cid=3&lid=10. Natisnite z obeh strani na en list in ga dajte prijateljem in znancem. Ce ima kdo moznost skopirati vec izvodov, ga lahko da v kaksno trgovino, otroci ga lahko nesejo v solo prijateljem in sosolcem...

Sian, super je ideja, da je zgodba nalepljena v trgovini za zivali. Morda bi bilo dobro imeti nekaj izvodov in lahko kaksnega das stranki, da ga odnese s seboj...
Logiran

maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #10 : sreda, 03.12.2003 : 07:03:52 »

Že printam...


LP,maj
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #11 : četrtek, 04.12.2003 : 20:39:41 »

Jaz sem si sprintala en primer in ga dala razmnožit (fotokopirnica).

Nekaj sošolk in sošolcev se je ''zjokalo'' ko jo je prebralo! Jutri bom razdelila še po trgovinah in učiteljem rekla naj razdelijo naprej še nekaj letakov.
Razmišljala sem da bi naredili verigo. Nekdo pošlje po pošti 5 takšnih pisem in doda naj pošljejo naprej. Tako bi tisti ki bi to dobili poslali to naprej in za to bi izvedelo veliko ljudi, ali ne?
 Dal sem idejo, vi pa povejte! Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #12 : četrtek, 04.12.2003 : 20:48:23 »

larčy: a to mislis po navadni posti ali po mailu? Po mailih lahko zacnemo kar posiljat. Kot nekaksno verigo. In to bo se dobro v tem prednovoletnem času. No, jaz bom danes poslala po mailu nekaterim.
Logiran
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #13 : četrtek, 04.12.2003 : 20:51:43 »

Lahko naredimo kar oboje!
 Škode tako ali tako ne bo!!! Smiley

(Jaz upam, da nam bo uspelo Wink)

         Čao,
                Larčy
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #14 : nedelja, 07.12.2003 : 12:23:12 »

grem posijat.bom poslala na vse naslove ki jih imam.prej sm pa sprintala in ju3 grem v fotokopirnico k se mi ne da tolko printat Tongue
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: za vse ki kupujejo psa,...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines