mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 19:32:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: za vse ki kupujejo psa,...
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: za vse ki kupujejo psa,...  (Prebrano 38431 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #75 : nedelja, 10.06.2007 : 19:28:28 »

Jaz mislim da v praksi tega nihče ne preverja Wink Poznam kar nekaj psov, ki jih imajo otroci in so pisani nanje, pa čeprav po zakonu ne bi smeli biti...
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #76 : nedelja, 10.06.2007 : 22:06:43 »

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, èe je pes lahko "pisan" na mladoletnika?
Hvala za odgovor
LP
Po moje lahko..... jaz sem bila namrec uradna lastnica svojega prvega psa (smo jih imeli ze prej, vendar nikoli uradno moji) pri 9ih letih. Psico so sicer kupili starsi, vendar je bilo v rodovniku pod ime lastnika vpisano moje ime.

lp
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #77 : sreda, 13.06.2007 : 11:44:20 »

Pri dedku in babici so pa rekli, da je ne sme imeti mladoleten Undecided.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #78 : sreda, 13.06.2007 : 12:16:11 »

V Zakonu o zaščiti živali piše tole:

II. Zaščita živali
1. Reja živali
10. člen

Prepovedano je prodajati ali podarjati hišne živali osebam, mlajšim od 16 let, brez privolitve njihovih staršev ali skrbnikov.


in tole:

IX. Kazenske določbe
45. člen

Z denarno kaznijo od 100.000 do 150.000 tolarjev se za prekršek kaznuje posameznik:
5. če proda ali podari hišno žival osebam, mlajšim od 16 let, brez privolitve njihovih staršev ali skrbnikov (10. člen tega zakona);


V Zakonu o spremembah in dopolnitvah zakona o zaščiti živali je se dodatek k 10. clenu, ki se tako glasi:

Prepovedano je prodajati ali podarjati hišne živali osebam, mlajšim od 16 let, brez pisne privolitve njihovih staršev ali skrbnikov.

46. člen

Z globo od 1.600 do 42.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:
5. proda ali podari hišno žival v nasprotju z 10. členom tega zakona;
Z globo od 800 do 2.000 eurov se za prekršek iz prejšnjega odstavka kaznuje tudi odgovorna oseba pravne osebe ali odgovorna oseba samostojnega podjetnika posameznika.
Z globo od 400 do 800 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.".
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #79 : sreda, 13.06.2007 : 12:31:03 »

Se pravi lahko to interpretiramo, da je s soglasjem staršev lahko lastnik psa tudi oseba mlajša od 16 let!
Logiran
polonchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #80 : sreda, 13.06.2007 : 13:11:20 »

hm....ta oseba bo mela 14.7. roj. dan-16let...psa pa gredo iskat 7.7..... in zdaj? a se zna kej zakomplicirat? 1 tedn do 16 let....hm....?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #81 : sreda, 13.06.2007 : 13:50:31 »

Ne, pa saj tega nebo nihče preverjal! Enostavno lepo pri vzreditelju se izpolni obvestilo o novem lastniku z njegovim imenom, njegovo ime se vpiše na rodovnik in v potni list in to je to! Pomoje če bi bil otrok ful majhen, potem bi pač samo dal zraven neke vrste pooblastilo staršev oziroma neko izjavo!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #82 : sreda, 13.06.2007 : 14:24:13 »

Ok, tako pise v zakonu. Tudi kazen je tam navedena in zagotovo sem zastavonosa tistih, ki bi preganjali prodajalce, ki prodajajo zivali otrokom.
Vendar, dajmo pogledati tudi z drugega zornega kota. Odgovoren stars, ki ve nekaj o ravnanju z zivaljo, ki jo kupuje in ki se polno zaveda odgovornosti za to kupljeno (ali podarjeno) zival, ne bo imel problemov s kaznimi, prav tako ne bodo imeli problemov otroci, katerim bodo zivali kupljene ali podarjene. Taki starsi bodo znali in zmogli sami korigirati vsako odstopanje svojih otrok od pravilnega ravnanja z zivalmi. V skrbi, da psi in psice ne uhajajo, da se macke in macki ne gonijo okrog, da zival ni izpostavljena kateri od krutosti, da je nahranjena, nastanjena v primernih prostorih, da ima na voljo vodo in da se ji v okviru druzine nudijo socialni stiki, sprehodi, igra ..., ne vidim nobenega problema v tem, da poseduje zival mlajsi od 16 let. Tisti pildek lahko vsak stars napise, pa ni vec skrbi.

Otroci imajo take in drugacne zelje, da si ogromno otrok zeli svojo zival, se pa tudi verjetno ne bo nikoli spremenilo. Ali kupiti otroku zival ali ne? Pri tem ni pomembno, "na koga je zival napisana pri veterinarju ali na rodovniku". Pomembno je, da se nakup ali podaritev zgodi premisljeno in v interesu vseh vpletenih, predvsem pa v dobro zivali.

Bi pa pripomnila, da so kazni se premajhne za vse tiste starse, ki za mir v bajti otrokom nabavijo zival, potem pa ne skrbi za njo ne otrok in tudi ne nihce od drugih druzinskih clanov. S tem ni povazana in ne more pomagati nobena izjava o strinjanju, da je nas otrok lastnik psa ali macka.

Nikoli se nisem znasla v vlogi starsa, ki bi moral razmisljati o takih ali drugacnih izjavah. Zivali so do polnoletnosti otrok bile moja domena, kasneje sta si otroka izbrala vsak svoje zivali, ceprav so na koncu zaradi njunih obveznosti pristale "na moji grbi" (beri: brez pritozb in pregovarjanja, hehe).
Tudi se nikoli nisem znasla v vlogi "prodajalca" ali "daritelja" zivali, sem pa prepricana, da mora vsak, ki daje zival nekemu otroku, najprej preveriti/preceniti splosno druzinsko pripravljenost za skrb za to zival in ne samo misliti na to, kako bo krit s kaksnim papirjem. Naj se gre tukaj za trgovce, steparje, vzreditelje, zavetisca ali sosede.
Logiran

mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #83 : sreda, 20.06.2007 : 19:38:16 »

Se strinjam z Jano, da niti ni pomembno, na koga je žival "pisana".

Sama sem sicer stara 11 in pol in bom v bližnji prihodnosti dobila psa. A ta pes ne bo le moj pes! Čeprav bo (verjetno) pisan name, bo to NAŠ, družinski pes. To ne pomeni, da če bi se jas slučajno (A SE NE BOM!) naveličala skrbeti za psa-kopanje, hranjenje, česanje... Ne bo ostal brez nega, saj imam starše, ki so toliko odgovorni (morali bi biti vsi-a na žalost niso!), da ne bodo pustili, de sa psa kar tako zanemari itd. za pso bo takoalitako skrbela vsa družina. In sama (upoštevajte, da sem veliko mlajša od vas, a vam NIKAKOR nočem soliti pameti...) menim, da ni nič narobe s "pisanjem" živali na mladoletnike, ves point je vtem, kdo in kako bo skrbel za psa...Zaradi mene, je lahk moj pes pisan na sosedo..(vem, pretiravam) a bom jaz skrbela zanj in bo MOJ PES! Ne vem, če sem čisto zadela bistvo, pa vseeno, povedala sem svoj point, čeprav morda nima ravno povezave z prej napisanim...


LP



Katja
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #84 : sobota, 08.12.2007 : 14:13:05 »

Mene pa nekaj zanima..ali ni z zakonom prepovedano prodajati/oddajati mladicke mlajse od 8 (ali 9) tednov??

Ravno sem na bolhi nasla oglas, da nekdo za 200 (!!!) € prodaja nerodovniskega labradorca starega 6 tednov, in ko sem mu napisala mail da ce ve, da je to prepovedano mi je odpisal naj se brigam zase Angry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #85 : sobota, 08.12.2007 : 15:39:35 »

PRAVILNIK o zaščiti hišnih živali

IV. POGOJI ZA POSEDOVANJE PSOV

21. člen
(mladiči)
Mladičev ni dovoljeno odvzeti od psice pred dopolnjenim devetim tednom starosti.

V. POGOJI ZA POSEDOVANJE DOMAČIH MAČK

31. člen
(mladiči)
Mladičev ni dovoljeno odvzeti od samice pred dopolnjenim dvanajstim tednom starosti.
Logiran

dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #86 : sobota, 08.12.2007 : 20:42:45 »

Piši administratorjem bolhe.com, da naj odstranijo oglas, ker je ta oglas v navzkrižju z zakonom.
Bolha ima namreč v 9. členu svojih pravil in pogojih uporabe napisano, da se uporabnik zavezuje, da ne bo objavljal oglasov, ki so v nasprotju z zakoni, drugimi predpisi in ustavo Republike Slovenije. Tak da morajo zadevo odstranit. In pika. Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #87 : sobota, 08.12.2007 : 20:45:50 »

dog_lover ze pisem Wink Hvala!

Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #88 : sobota, 08.12.2007 : 20:59:04 »



Ravno sem na bolhi nasla oglas, da nekdo za 200 (!!!) € prodaja nerodovniskega labradorca starega 6 tednov, in ko sem mu napisala mail da ce ve, da je to prepovedano mi je odpisal naj se brigam zase Angry

Pa saj ne morem verjeti....ljudje pa res ne poznajo meja....zaslužkarji, predrzni, neotesani.... Angry Angry Angry

Definitvo, pisati administratorju bolhe..... Wink
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #89 : sobota, 08.12.2007 : 21:00:04 »

Sem ze...pa se na ene par oglasov, kjer tudi prodajajo pse pri 7 tednih starosti sem jih opozorila Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: za vse ki kupujejo psa,...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines