mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 10:12:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: PES Z MANO V SLUŽBO
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: PES Z MANO V SLUŽBO  (Prebrano 25145 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #15 : sobota, 30.09.2006 : 22:28:30 »

Dostikrat (pač velikokrat smo bili v Avstriji zato primerjava s to državo) primerjam kaj vse je dovoljeno v Avstriji-obisk gostiln, trgovin, živalskih vrtov, pri nas pa več ali manj na vratih nalepka s prečrtanim kužkom.
Samo majhen popravek - v živalski vrt (v Sloveniji) je dovoljen vstop tudi psom. S seboj samo potrebuješ potni list/cepilno knjižico (pač nekaj kjer se vidi, da je bil pes cepljen proti steklini).
Gostiln, kjer dovolijo vstop psom, je resnično bolj malo... Poleti še nekako gre, ko ima veliko lokalov zunanje terase, kjer se ne bunijo toliko. Za vse ostalo pa ostaja upanje.... "Mogoče nekoč?".  Undecided Upam.
Vedno sem bila fouš eni izmed naših predavateljic na faksu, ki je s seboj imela svojega NO.  Cheesy
Na žalost pa dvomim, da se bo pri nas kaj kmalu spremenilo glede prisotnosti živali na delovnih mestih (tiste svetle izjeme, ki jim je dovoljeno - imajo pa sanjsko službo  Wink ).
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #16 : sobota, 30.09.2006 : 23:41:15 »

Od kod ti te informacije  Shocked.
Potem takem psi v lokale že po zakonu ne bi smeli  Huh , al jaz kaj narobe razumem? Ali lokali niso javne ustanove in so samo javni prostori? Al kaku  Undecided?

LP Noli

hehe... od mojega fanta Roll Eyes ker ga je inšpekcija zafrkavala že zaradi vilic in žlic, ki so le za njegovo uporabo Shocked Lips Sealed


kar se tiče frizerja, TYRA, hehe, imam tudi jaz super frizerja in Oxa ob mojem urejanju frizure nikoli ne manjka... na srečo se ni še nihče pritoževal, nasprotno pa poznam nekega drugega frizerja, kjer mu je inšpekcija že komplicirala Tongue

glede zoo-jev;
pri nas je res vstop dovoljen, sem pa naletela v MONACU na neljubo presenečenje, ko je pes na tabli pred zoo-jem na veliko prečrtan Sad
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #17 : nedelja, 01.10.2006 : 17:10:21 »

Meni osebno je pa še največji absurd City park, ki ima v svojem sklopu tudi trgovino za male živali, v sam center pa sploh ne smeš s psom. V sami trgovini sem sicer videla "žepno" izvedbo malih psičkov, ki so bile v posebej narejenih "cekarčkih", ne predstavljam pa si kako bi recimo lastnica z dogo, novofundlancem lahko prišla do te trgovine....halo.
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #18 : ponedeljek, 02.10.2006 : 08:08:17 »

NINA
Če me sprašuješ, kje na Hrvaškem lahko hodiš s psom, kamor pač greš, ti lahko povem, da nimam nikakršnih slabih izkušenj. V Novigradu, od pekarne, slaščičarne, frizerja, kavarne-ne zunaj na vrtu,
restavracije, konobe itd. Samo v novem Mercatorju v Novigradu pa me je počakala v avtu , ker je zunaj velika nalepka s prečrtanim psom ?
Pa v Umagu, tržnici, ribarnici, pekarni, mesnici, pač kjerkoli sem bila, je šla z menoj. Nikjer problema.
Pa tudi v Rovinju, Puli in še marsikje.
Pri nas pa tega ravno ne poskušam...ker včasih že malo postrani gledajo v kakšnem bifeju na vrtu...
lp Mojca
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #19 : ponedeljek, 02.10.2006 : 09:53:34 »


js se tudi podpisem pod to da gre pes raven v sluzbo. sicer sem ze poskusla, pa ma prevec rad ljudi, in ko sem dobila stranke v trgovino so se stranke ubadale z njim namest da bi kupovale.... malo slabsi promet bi bil od zacetka, drugace bi se pa pomojem obneslo.  Wink

Se spominjam ene trgovine v Celovcu, z cevlji, kjer je pes  bil zmeraj tam, in je imel kosarico v izlozbi, in je veselo opazoval ljudi ki so hodili mimo, in setal po trgovini, in sel spat v svojo kosarico v izlozbo. Cheesy Grin Cheesy

ful dobro. prav fino se je pocutil tam in vse stranke so ga bile navajene. Cool
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #20 : ponedeljek, 02.10.2006 : 10:54:02 »

Ja honki, a ni to fino, super, krasno.
Tega je zunaj kar veliko. Tudi jaz poznam primere v Italiji, pa Avstriji, pa ne od zdej, ampak od že zelo nazaj. To ni nobena novost, posebno v privatnih trgovinah, butikih itd,itd..
lp Mojca


Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #21 : ponedeljek, 02.10.2006 : 11:24:43 »

No,tudi moja psička že dve leti redno hodi z mano v službo.Čeprav delam na veterinarski postaji,nisem nikoli imela nobenih problemov ne z šefom,ne z sodelavci in tudi z inšpekcijo ne.Običajno je tako,da jo vsak malo premrcvari,ko pride.Pa tudi stranke se v večini primerov bolj pozitivno obnašajo.So pa tudi izjeme,vendar jih je res malo.
Vsekakor je Berry človekoljubec in je grozno vesela vsakega,ki pride čez vrata,še najbolj pa je zadovoljna,če pride kakšen pes,ki se je pripravljen z njo igrati.
LP Tjaša
Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #22 : ponedeljek, 02.10.2006 : 12:13:48 »

uuaaaaaaaauuu lunca, ti si pa tudi med temi srečniki, blagor vam vsem, ki vam je to že omogočeno.
Eni pa ostanemo pri željah in cedenju sline  Lips Sealed
Vidim, da vas ni prav malo.  ZATO UŽIVAJTE  Smiley Smiley
lp Mojca
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #23 : sreda, 25.07.2007 : 12:59:17 »

Upam, da bom tudi sama nekoč med temi srečneži, ki lahko vzamejo psa v službo. Že od nekdaj sanjam o tem.  Grin
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #24 : petek, 27.07.2007 : 12:17:43 »

No po dveh letih in pol je meni uspelo,da jo ne vozim s seboj več v službo.Prav smilila se mi je poleti,ker ne glede na klimo v avtu,le-ta bil popolnoma pregret ko smo šle domov.Naše parkirišče nima sence,temveč je sam asvalt.Sedaj z Lojzom kraljujeta doma,kjer sta v hladu.Lojze je še posebno srečen ker ima sedaj stalno družbo.
LP Tjaša
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #25 : ponedeljek, 10.09.2007 : 13:53:16 »

Lastnica ene papirnice, ki jo jaz poznam, svojega Poja (shih-tzu) že od malega vozi seboj v službo... večino časa je sicer v "privat prostoru" včasih pa je tudi pri njej za pultom... Wink
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #26 : torek, 23.10.2007 : 10:50:47 »

Upam, da bom tudi sama nekoč med temi srečneži, ki lahko vzamejo psa v službo. Že od nekdaj sanjam o tem. Grin

Očitno sem postala ta srečnež. Namreč začela sem pomagati kolegici v ZOO trgovini in zraven imam lahko svojo bokserko Divo. Tako sva obe zadovoljni in srečni! Smiley
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #27 : torek, 23.10.2007 : 12:45:27 »

Očitno sem postala ta srečnež. Namreč začela sem pomagati kolegici v ZOO trgovini in zraven imam lahko svojo bokserko Divo. Tako sva obe zadovoljni in srečni! Smiley
Joj...ful dobr... Grin Če se jaz pojavim s psom v službi, me verjetno takoj pošljejo domov...za vedno... Shocked
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #28 : torek, 23.10.2007 : 13:07:51 »

Šefa menjat!  Grin Grin Grin
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #29 : torek, 23.10.2007 : 13:09:38 »

Šefa menjat! Grin Grin Grin
Hehe...sej ga bomo...po naslednjih parlamentarnih volitvah... Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: PES Z MANO V SLUŽBO
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines