mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:33:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje in driska
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: bruhanje in driska  (Prebrano 23997 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #15 : sreda, 11.02.2004 : 01:42:24 »

Kot sem rekel. NE kamiličnega!!
No na Prvi ga bodo že porihtali tako kot je treba in prav. Upajmo le da je z njim vse v redu in da se mu ni bognedaj kaj zataknilo v črevesju! V tem primeru bodo ven dobili le, da ga bodo operirali in mu tujek odstranili, drugače mislim da ne bo šlo. Mojemu so rešili življenje! In psa bom vedno vozil tja. Lahko si tudi prisoten ob njem, vsaj meni so dovolili, vendar ravno gužve tam ne smeš delat, ker jih to ovira. Vedno ti tudi vse razložijo, če te zanima zakaj tako in zakaj ne tako. Vso srečo torej!

p.s. In še tole (najbrž je že bilo to kje napisano), psu ne devajte nobenih kosti!!! Lahko pride do zgoraj opisane situacije! Za čiščenje zob je dovolj drugih varnejših pripravkov.

LP
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #16 : sreda, 11.02.2004 : 01:58:17 »

Chris mi je prav žal ampak to je bil nasvet VETERINARJA! Torej ve on z vso šolo in vsem manj kot tvoj star ata? Oprosti samo potem res ne vem zakaj je delal vso šolo a ne. No saj ni važno meni je stvar pomagala, pa ne samo meni ampak še parim, ki sem jim to zadevo predlagala, pri tebi žal ni uspelo ker pes ni maral kamiličnega čaja, in je zato dehidriral.

LP
Prosim če mi sporočiš kateri veterinar ti je to rekel. Da moj pes ne bo SLUČAJNO kdaj po pomoti zašel v njegove roke!

Hvala
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #17 : sreda, 11.02.2004 : 08:45:54 »

Kamilični čaj pomirja živce in še bolj razdraži vneto črevesje, zato za črevesne težave res NI PRIMEREN. Borovničev čaj pa se uporablja pri driskah in bruhanju, ker zapira, z dajanjem tega čaja pa tudi nadomestimo izgubljeno tekočino. Napr. pri zastrupitvah, ga moramo živali dajati velikokrat na dan malo, z žličko ali šprico. Vsekakor se v takih primerih vsako dodajanje raznih sredstev (napr.aktivno oglje, borovničev čaj,...) daje živali VELIKOKRAT NA DAN, V MAJHNIH KOLIČINAH, v nasprotnem primeru bo vse letelo ven spredaj ali zadaj.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #18 : četrtek, 12.02.2004 : 01:41:56 »

Najprej Karmen: Seveda je dobil navedene substance v malih količinah, oglja dve tabletki in čaja toliko, da ni dehidriral.

No in sedaj k mojemu revčku, ki je ponoči vrgel ven še kontrast, a ga je na srečo ostalo še dovolj, da so ga lahko zjutraj slikali.
Omenjeni tujek je neka plastika ali najlon zbita v čep in zapira debelo črevo. Kontrast prav do tujka ni mogel ker je bilo okoli precej plinov (vidno na slikah).
Na poti v debelo črevo je tujek poškodoval tanko črevo in rana se je očitno inficirala. Zato so mu ponovno aplicirali antibiotik z injekcijo, za domov sva pa dobila antibiotik v tabletkah. Dobil je tudi tabletke za obnavljanje sluznice.
Tujek pa naj bi zapustil telo v nekaj dneh po naravni poti saj je že skoraj pri izhodu razen......
Cuckotu so predpisali še počitek post še najmanj dva dni  in pa borovničev čajček rahlo osladkan.

Hvala forumovki .... Kiss Kiss ki je tam zaposlena za bodrilne besede meni in mojemu cuckotu.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #19 : četrtek, 12.02.2004 : 02:25:39 »

Jaz upam, da bo grdo nadležni tujek čimprej sfrčal vn! in da bo s psom vse OK! To pa je to, ko nekateri psi vse v 'gobec' spravijo, in ravno tisto najbolj nevarno jim je najbolj zanimivo Angry Tudi moj je bil tak.

Na eni izmed klinik sem se pozanimal kako je z driskami in povedali so:
- da so driske ZELO nevarne, še posebej za mladiče, ker jih to hitro izsuši
- če se pojavi driska je potrebno preiti na 24 urni post, potem pa na dietno hrano. Dietna hrana za psa je naribano jabolko, prepečenec, in RUSKI ali BOROVNIČEV čaj, ki je lahko rahlo sladkan.Takšna dieta naj traja dva do tri dni.
- obroki naj bodo manjši in jih do zadnjega dneva dietne hrane počasi povečujemo, da dosežejo običajne. Obroke razdelimo na več manjših (3-4 manjše čez dan).
- VENDAR ČE SE DRISKA V 24 URAH NE UMIRI POIŠČEMO POMOČ VETERINARJA!
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #20 : petek, 13.02.2004 : 01:08:42 »

Našemu pa se stanje zeloooo počasi umirja.
Kuža sicer še ni kakal tako, da je tujek še vedno notri,
pa tudi hrano takoj izbljuva hvala bogu pa ni več žolča in prebavnih sokov.
Zatorej smo prešli na krepčilne zmiksane juhice in pa strogo mirovanje kajti ugotovili smo, da pogosteje in obilneje bruha takrat, ko je na sprehodu malce bolj živahen zato so sedaj sprehodi kratki na povodcu in brez razburjenja in crkljanja pri drugih !!
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #21 : torek, 17.02.2004 : 20:47:18 »

Kužku se je stanje precej poslabšalo, zato smo ga peljali nazaj k veterinarju, ki se je odločil za operativni poseg.
Operacijo je dobro prestal, čez noč je bil doma na infuziji,
malce je jokal in jamral, tako, da smo doma imeli nočno dežurstvo.
Zjutraj smo šli še po injekcijo antibiotikov po katere bo treba še čez dva dni, predpisan ima post še najmanj dva dni, edino kar dobi so krepčilne kurje juhce

Po posegu pa je stanje kužka več kot odlično. Kot, da nikoli ni bilo nič, žal mi je edino, da se nismo takoj odločili za pod nož.
In  kaj je bilo v črevesju ?
Skoraj polovica žoge, ki se je tako zbila, da se je napravil za manjšo pest debel zamašek.
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #22 : sreda, 18.02.2004 : 08:44:39 »

Me veseli, da se je vse dobro končalo! Sedaj pa vama želim hitro okrevanje po operaciji.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #23 : sobota, 21.02.2004 : 10:31:23 »

Kuzek je odlicno  Kiss Kiss  torej konec dober vse dobro.
Vsak drugi dan dobiva injekcije antibiotikov (posledica ne mara vec veterinarjev  Roll Eyes pa se par dni ne sme jesti, a KURJE JUHICE delajo cudeze.
Kuza je precej hiperaktiven se bolj kot prej.
Na veterini pravijo, da bodo sli sivi ven ze v sredo.
Upam, da se v tej temi ne beremo vec.


Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #24 : četrtek, 26.02.2004 : 09:58:50 »

Danes je četrti dan ko Brinko zjutraj bruha. Ko poje zajtrk ga vedno izbruha. Blato je normalno, tudi živahen je normalno, smrček je ok, popoldanski obrok ostane v njegovem želodčku. Kaj bi lahko bil vzrok temu?
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #25 : četrtek, 26.02.2004 : 10:46:18 »

andi,
probaj mu dati pol obroka pred sprehodom zjutraj, polovico pa po sprehodu. Včasih se jim čez noč, ko je želodec prazen, nabere toliko kisline in žolča, da je tako razdražen, da vse vrže ven.

Kolikokrat na dan pa hraniš Brina? Jaz sem za najmanj 2x na dan, prav zaradi kisline.

probaj, škoditi ne more.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #26 : četrtek, 26.02.2004 : 10:58:54 »

Hranim ga dvakrat na dan. prvič po sprehodu, ker pred sprehodom hrane niti ne povoha. Bom probala jutri pred sprehodom malo samo ne verjamem da bo hotel.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #27 : četrtek, 26.02.2004 : 11:24:31 »

probaj mu dati kaj takega, kar ima res rad. Pomoje noče jesti prav zato, ker mu je malo slabo.
Kak kruh z maslom, ali pa kaj takega, samo, da nekaj dobi v želodec.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #28 : četrtek, 26.02.2004 : 11:38:34 »

Andi, a si mu slučajno zamenjala hrano? Ker naš Bero je bruhal takrat, ko smo mu zamenjali hrano (iz Nutro na Royal Canin). In je v treh dneh 3x bruhal. Pa smo šli takoj nazaj na Nutro. Potem se je pa stanje umirilo.

LP Jana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #29 : četrtek, 26.02.2004 : 13:09:35 »

Ojla andi! Nekaterim kuzkom je ocitno zjutraj res slabo. Nasa Vini mora obvezno zjutraj dobiti vsaj kak priboljsek (ima 4 kg tako, da je ena palcka zanjo dovolj), ce ne vedno bruha. Poskusi s kaksnimi suhimi pasjimi piskoti ali prepecencem, sele na to pa naj dobi pravi obrok. lp
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje in driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines