mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 15.06.2024 : 19:59:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177485 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #915 : torek, 23.06.2009 : 17:26:09 »


Bi nam mogoče z nakupom točno te psičke rada dokazala, da so lahko tudi mešanci zdravi,.. ? No boš imela prekleto srečo, če bo psička zdrava, v kar 100% dvomim.

No, mešanci so seveda lahko tudi zdravi. Problem jaz vidim v tem, da ljudje parijo pse, ki zaradi določenih hib niso dobili vzrejnega dovoljenja, in njihove potomce. In da greš kljub vsemu znanemu o tem, kljub joku in pritožbam ''opeharjenih'' strank šteparjev kupit takega psa, je točno tako, kot bi v trgovini zavedajoč se kupila pokvarjeno meso, ga spekla in pojedla.

Ne primerjam psov z mesom, upam, da je jasno, gre samo za način nakupa.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #916 : torek, 23.06.2009 : 17:37:49 »

Ce bi prebrali tudi sporocila izpred par let, bi videli, da ni res, da osel gre samo enkrat na led...
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #917 : torek, 23.06.2009 : 17:38:48 »

lucy234, jaz ti še enkrat svetujem, da počakaj. Verjamem, da je psička prikupna, saj so vsi. Težave se bodo začele pojavljati, ko boš psa pripeljala domov. Počakaj!!! Verjetno ti bodo rekli, da če jo ne boš vzela ti, takoj (se pravi čez 4 tedne), jo bo pa vzel nekdo drug, ki tudi že nestrpno čaka. Za začetek poskusi dobiti kontakt vsaj dveh bodočih lastnikov....boš videla kaj ti bodo o stanju psov povedali čez 2, 3 mesece.

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #918 : torek, 23.06.2009 : 18:23:46 »

Jaz imam pa eno vprašanje in sicer - kakor vem ima lahko psica (z vzrejnim dovoljenjem) na leto eno leglo, in me zanima ali je tako tudi v tujini?
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #919 : torek, 23.06.2009 : 19:49:26 »

hvala bogu za take pametnjakoviče, kot ste vsi vi
kot, da je vsak mešanec bolan in so z njim težave

lepo vas prosim

sicer pa,..vi že veste, sej ste ja najbolj brihtne glave na svetu
 Lips Sealed
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #920 : torek, 23.06.2009 : 19:54:20 »

Oglasi se čez mesec ali dva. Res imaš trdo betico za popizdit.
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #921 : torek, 23.06.2009 : 20:03:47 »

pa zakaj bi se oglasila,..sej se itak ne ukvarjate z mešanci in bolančki,..kar to veste že v naprej, da bodo,.,..pa ne da se mi,...res ne,...
ni mi samo jasno kako lahko že v naprej vse tako točno veste kaj bo narobe,...ko pa sta vendar pes in psička zdrava(preverila), kotila je prvič,..mladički krasni(kot vsi, boste rekli) in sem se pač zaljubila v mojo punco,...pač ljubezen na prvi pogled,...a ima vedno srečen konec?je sploh kje garancija za kar koli?
ni, tako, da,...

lep večer vam želim
Lucija
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #922 : torek, 23.06.2009 : 20:11:09 »

Daj,  lucy, premori vsaj toliko širine in dojemljivosti, da se razgledaš malo širše po forumu in boš videla, da se zelo  veliko članov, ki so ti odgovorili, še kako zelo ukvarja TUDI z mešančki in bolančki in zavrženci in izločenci in pohabljenimi in  nikogaršnjimi psi.
Morda prav  zato vedo malo več o drugi, bolj pozitivni,  strokovni kinološki plati.
In zakaj si prišla provocirat v to temo?
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #923 : torek, 23.06.2009 : 20:11:48 »

Ne bom pamet solil in obsojal, ampak me samo nekaj zanima: Prebral sem sporocila nastala par let nazaj... A je res pametno se enkrat roko tiscat v ogenj, ce si se ze enkrat opekel?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #924 : torek, 23.06.2009 : 20:13:45 »

Ma, delaj, kar hočeš. Vso sečo psu, zate pa nimam besed.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #925 : torek, 23.06.2009 : 20:14:42 »

Mene osebno prav nič ne briga, za kaj ti denar stran mečeš in koliko ga še boš ali pa tudi ne za veterinarje. Me pa zelo briga, da podpiraš šteparje in preprodajalce (ker povpraševanje pač dviguje ponudbo). Zaradi tebe in tebi podobnih bodo nastradale psice, ki svoje življenje živijo zato, da kotijo. Tudi, če lastniki legla tvoje psičke lepo skrbijo za njih, se s povpraševanjem dvigne tudi ponudba pri tistih, ki imajo psice izključno za zaslužek in zanje sploh ne skrbijo.

Mešanci so krasni in fajn in super, tudi če so podobni kakšni pasmi, ampak se jih zaradi zgoraj napisanega NE KUPUJE ampak se jih posvaja. Če sem zato, ker to razumem, brihtna in ti nisi, fajn. Sem ponosna na to.

Lp, 5ra
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #926 : torek, 23.06.2009 : 20:28:22 »

uživajte s svojimi psi in imejte jih radi

in nisem prišla nič nikogar provocirat,...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #927 : torek, 23.06.2009 : 20:51:49 »

Hehe, ja, zgodovina se ponavlja. Se spomnim kako s(m)o pred leeeti prepricevali (ne Lucy), da naj se ne sproducira nerodovniskega legla... Vsakemu svoje. Lucy, ne bom ti zelela, da bo s psicko vse v redu. Pa mi lahko zameris do konca in nazaj.
Zal mi je psic, ki morajo producirati mladice kot tovarne (ne govorim zdaj o mami tvoje psice, ampak na splosno) in zal mi je mladicev. Ni mi zal ljudi, se manj njihovega denarja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #928 : torek, 23.06.2009 : 20:53:14 »

...ko pa sta vendar pes in psička zdrava(preverila), ...
Na kak način si to preverila? Si dobila vsa testiranja na vpogled?

...,kotila je prvič,..mladički krasni...
Prvič koti, torej ne veš kaj daje ta paritvena kombinacija in ne veš kakšni bodo mladiči?

...sem se pač zaljubila v mojo punco,...pač ljubezen na prvi pogled,...
Se mi je zdelo, da bo tako. Tole res ni način izbire.  Lips Sealed


Kako se od leta 2005 do zdaj nisi nič naučila? sram

A je že kateri od vas tuki gor slišal za enga tipa v O****** tam pr R*****,da prodaja boksarje!?zakaj sprašujem?mi smo ga kupila za 70000sit pr njem,in mi je vse ok,karakteristike ma totalno boksarske,sam gobček nima tak potupčkan,ko ga je mel prejsnji?ker mamica njegova je pa ok-kot je treba?nas ma v bistvu dolg gobček,ma odvečno kozo pa vse sam to mi je tak smešno!??naj mi prosim kdo odgovori,ker ne vem več kaj naj si mislim,je mesancek?ni?kaj za vraga?veterinar pravi,da taki tud obstajajo,sam ne vem!

mi pa nismo zeleli imet mesancka pa smo ga vseeno dobili,ker so nekateri ljudje pac barabe in prodajajo nekaj dobis pa cisto drugo!a vendar je to pes,ki ga ne bi zamenjali z anic na svetu,ker je nas soncek in ga imamo radi!lp



Logiran

Izis
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #929 : torek, 23.06.2009 : 21:02:33 »

lucy234, ce si prisla samo provocirat, je res skoda besed. Ce pa si resna, si pa zabita ko noc, ocitno imas denarja prevec. Lahko mi ga nekaj das.
Logiran
Strani: 1 ... 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines