mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 02:48:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177506 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #885 : ponedeljek, 22.06.2009 : 20:18:37 »

Tudi, če je rodovniški pes se ne sme kupovati na slepo. Prvo moraš dobro poznati pasmo, katerim dednim boleznim je podvržene in kateri testi so potrebni, da se jih odkrije, predvsem pa je treba vedeti, kako tak izvid, potrdilo izgleda. Potem začneš izbirati leglo (pa ne takrat, ko so mladički že na svetu), nato greš do vzrediteljev, še prej se pozanimaš, katera zdravniška potrdila določeni klubi zahtevajo za vzrejni pregled, če jih vzreditelj opravi še več kot je potrebno, je to toliko boljše, in ga prosiš, naj ti izvide pokaže, nato pogledaš mladiče iz prejšnjih legel, vprašaš lastnike, kako je z zdravjem in ali jim je vzreditelj vedno na voljo za vprašanja,...pa še bi lahko naštevala.


Želim ti veliko veselja s psičko.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #886 : ponedeljek, 22.06.2009 : 20:21:46 »

A ja, ti bi kupila nerodovniško psičko....

V glavnem, rajši ne, res. Prej si preberi vse, kar ti svetujejo. Malo počakaj, razmisli, beri, beri, beri.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #887 : ponedeljek, 22.06.2009 : 20:35:07 »

Koliko sta stara starša? Imata slikane kolke, komolce, in še kaj? Je to prvo leglo? Kdaj bodo odstavili mladiče? Koliko mladiči stanejo? Kolikokrat bodo razglisteni in cepljeni? S čim jih bodo dohranjevali? Jih bodo socializirali? Kaj so ti povedali o sami pasmi in na kaj moraš biti pozorna? Ste že mogoče sestavili kakšno pogodbo?
Vse to vprašaj, vendar se bojim, da bodo same sladke besede in zavajanja.
Potem pa pokliči preverjene vzreditelje (KZS) in njim postavi podobna vprašanja, pa boš videla očitno razliko med odgovori.
Kako veš, da sta starša tipična predstavnika pasme, če pa nimata ocene....no,...bom nehala.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #888 : ponedeljek, 22.06.2009 : 20:46:01 »

Saj sem hotela se svojo izkusnjo napisat z nerodovniskim psom in njegovimi vecnimi (se vedno trajajocimi) obiski pri veterinarju. Pa mogoce drugo, pozitivno izkusnjo z dvema psickama, popolno mesanko in rodovnisko kuzico s krasno vzrediteljico zadaj. Pa vidim, da nima smisla. Itak smo vsi bebci, anede? Grin Roll Eyes
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #889 : ponedeljek, 22.06.2009 : 21:35:17 »

Če ti jo podarijo, jo vzemi.
Če misliš plačati, pa pomeni, da nisi nič razumela, kar piše na tem portalu.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #890 : ponedeljek, 22.06.2009 : 21:38:00 »

Zdaj se pse že od "vzrediteljev" rešuje, da nebi postali puppy mašine..dobro vas zmanipulirajo Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #891 : ponedeljek, 22.06.2009 : 21:41:04 »

Saj ne morem vrjet no.
Mogoče te bo pa izučilo potem ko boš dala toliko denarja za psico, ki je čisto x. Praviš da bi rada boxerja, dobila boš pa lahko psa, ki bo na 1km podoben boxerju ko boš prišel zraven bo pa imel dolgo dlako, netipično glavo, "čudno" barvo, krive noge, manjkali bodo zobki,... ja važno da bo boxer..  Roll Eyes Tongue Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #892 : ponedeljek, 22.06.2009 : 21:55:44 »

odličitev je moja,..in sama bom odgovarjala za posledice,..kaj pa naj jo pustim da jo bo dobil en kreten in jo imel za nadaljnje parjenje???
punco bomo lepo sterilizirali in bo eno nerodovniško leglo manj,...vsaj eno,..

Odlocitev o nakupu je sicer tvoja, vendar ne vleces z njo samo odgovornost za zivljenje te psice, temvec tudi za zivljenje mladicev, ki jih bo zaradi tvojega in ostalih povprasevanj po nerodovniskih mladicih njena mati morala se skotiti v prihodnje. Namrec, dala bos najbrz nekajkrat vec denarja kot kupnino za tvojo psico, kot pa je imel steper stroskov s celim leglom. Ce racunas, da je vec mladicev, torej vec takih zneskov, kot ga bos dala ti, lahko izracunas dobicek, ki ga bo samo s tem leglom spravil v zep stepar. In kaj je lepsega, kot polna denarnica, ceprav na racun psic (prosto po steperjih), pa bo zato morala psica kmalu spet kotiti in spet boste na kup leteli "resitelji" nerodovniskih cistokrvnih psov. Hudica, sploh ne razumem, pred cem v resnici resujes to psico? Samo zato, ker izgleda kot bokserka? Zakaj pa pol ne resis vseh iz legla? Pa se naslednje leglo? Kaj sploh mislis, da naredis s tem, ko "resujes" enega? A se res ne zavedas, da s tem tiscis v drek kup drugih psov? Aha, torej spet ena samooklicana ljubiteljica psov, ki ji je mar za svojega psa, oz. samo za tistega, ki si ga je zapicila v glavo, za druge ji ni mar sploh. Nic. Ne obstajajo. Vseeno, kaj se z njimi zgodi. Pred svetom se opere z izjavo o sterilizaciji in to je to. Proba, ce bo pomagala se izjava o resevanju in potrjeno je, da ljubi vse pse tega sveta. Jok. To je navaden egoizem in popolnoma nic drugega.

Hm, ce si prebrala zgornji odstavek, ti ze mora biti jasno, da bo sicer tvoje leglo manj, bo pa zato, ker so mladici iz tega legla tako lepo prodani, hitro se eno leglo (lahko se letos, kljub temu, da je prepoved v zakonu) in za njim se eno. Ker vas je toliko "fake resiteljev".

glede bolezni pa,..ali rodovniški psi niso bolni??ne mi s takimi,..
kolegica ima bordojko rodovniško in sta več pri veterinarju kot doma,...tako, da,...

Pred kom isces izgovor za svoj nakup z izjavami o ENEM rodovniskem bolnem psu? Res krasno, da dajes oceno o bolnosti rodovniskih psov na enem tebi poznanem primerku. Obicajno niti poznavalci (hudi strokovnjaki) s kupom referencnih podatkov ne upajo dati povsalne ocene, ti pa si "poznavalec" in nam pravis "ne mi s takimi". Hm ..., korajzna, ni kaj. Sama imam eno mesanko, drugo "mesanko - bokserko brez rodovnika" in tretjo rodovnisko nemsko dogo. Nobena ni zdrava, oz. je nemska doga zdrava kot dren, le ob oko je, ker jo je doletel glavkom, za katerega nismo odkrili vzroka. Je genetski? Ni genetski? Poznam enormno stevilo psov in njihovih usod. Tako rodovniskih kot nerodovniskih. Pa mi niti v sanjah ne pade na pamet, da bi posplosevala, katera skupina je bolj zdrava. Takih, ki bi to lahko trdili, ni. Ker ni se bilo v svetu opravljenih nikakrsnih raziskav na dovoljsnjem stevilu psov iz ene in druge skupine in ob vseh ostalih znanih dejavnikih (prehrana, genetika, oskrba v leglu in kasneje). Pri mesancih je se en dodaten problem za kakrsnokoli oceno. Mnogo (po nekaterih ocenah vec kot polovica) jih ne docaka odhoda od psice matere (so prej pobiti ali pocrkajo sami od bolezni, za katero nikoli nihce ne isce vzrokov in se z njimi ne ukvarja), od te polovice jih mnogo ne docaka enega leta starosti, saj so ob odkritju kakrsnekoli napake (zdravstvene ali karakterne) brez trena usmrceni in jih nadomestijo drugi. Velika vecina ne vidi veterinarja nikoli v svojem zivljenju, razen ko jih na nekem dvoriscu kot po tekocem traku cepijo. Zelo veliko niti tega ne. Tako je v resnici z mesanci in kdor trdi, da so mesanci bolj zdravi, se obnasa neodgovorno, saj za to nima nikakrsnih podlag.

Vendar, mi tukaj ne govorimo o mesancih, ki so plod "mesanja" mesancev, temvec govorimo o mesancih, ki so plod iz vzreje izlocenih ali nikoli v vzrejo uvedenih psov. Torej psov z genetskimi, zdravstvenimi ali vedenjskimi hibami. In ko mi kdo rece, da so potomci pregledanih psov, torej psov iz odgovorne vzreje ravno tako bolni, kot psi, potomci iz takih rej, se lahko samo primem za glavo in razmisljam, kaj se bo zgodilo s tem svetom in s kratkovidnostjo vecine njegovih prebivalcev. Kako lahko zdravorazumski clovek ne sprevidi, da zavestno parjenje dveh psov, ki sicer nista za vzrejo, oz. pri katerih nimamo pojma, kaj dajejo/so dajali predniki, prinasa vedno vec in vec degeneracij in vedno vec in vec problemov z zdravjem in karakterjem? Kako je to mogoce ne uvideti? Kako je mogoce napisati, da poznamo enega bolnega rodovniskega psa in ob tem ne napisati, iz kaksne kombinacije je ta pes in kaksne bolezni tarejo njegove prednike, brate, sestre in druge sorodnike? Kar povsal vzet, pa imamo pomirjeno vest. lucy234, ne gre tako enostavno. Niso vsi rodovniski psi zlato, zato toliko tumbamo o odgovorni vzreji, o pregledih, o odgovornih kupcih, ki se pred nakupom pozanimajo vse in se vec in ki se odgovorno odlocijo za nakup tistega psa, za katerega je bilo od a do ž poskrbljeno. Najprej v smislu, da se izognemo tveganjem pri genetskih anomalijah in izlocamo iz vzreje vse pse, potencialne prenasalce genetskih napak, potem v smislu oskrbe psice in legla, ter nenazadnje pri odgovornem kupcu, ki bo sebi kupil le najboljse in preverjeno. Preverjati se pri nerodovniskih ne da NIC. Tako lahko pricakujemo, da bo odklenkalo steparjem in zasluzkarjem in nic drugace. Z laznim in samo tvojo vest pomirjujocim izgovorom o "resevanju" ze ne. Ampak, kot receno, vas je kot listja in trave, odgovornih pa malo. In kaj bolj vlece od denarja? Nic. Ne tebe, ki ti je vazna nizja kupnina (ne bluzi, da ni res), ne prodajalca, ki ze presteva dneve do nove psicine gonitve. Vsi, od prvega do zadnjega ste enaki.
O veterinarjih sem ti ze prej napisala. Bucnica, predvsem pa katastrofa, da je v Sloveniji toliko ljudi, ki mislijo z veterinarjevo in ne s svojo glavo v zadevah, s katerimi nimajo veterinarji popolnoma nobenega posla, se manj znanja in poznavanja.

eh,..ni važno,..vsak ima svoje mnenje in prav je tako,..in to ne glede na to, koliko let si na forumu!

Hm ..., povsem prav imas, da dolzina sodelovanja na tem forumu in kolicina prebranih materialov se ne zagotavlja razmisljanja s svojo glavo. Zal. Pa sem mislila, da zmorete ob branju tudi kaj odnesti in kaksno lastno odgovorno odlocitev sproducirati. No, ja ...
Logiran

šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #893 : ponedeljek, 22.06.2009 : 21:57:58 »

"Konja lahko pripelješ do vede, ne moreš pa ga prisiliti, da bi jo pil." (arabski pregovor)

Se vam ne zdi, da je ta bitka že zgubljena? Vsak normalen človek je po pregledu tega foruma moral spoznati osnovno sporočilo glede nakupa (ne)rodovniških psov. Če se v večini tem mnenja razhajajo, je tukaj stališče enoglasno: ne kupovati psa od šteparjev. In vedno se najde nekdo, ki je pametnejši od vseh in tako zelo prepričan v svoj prav, da mu nobeno opozorilo ali nasvet ne gre v uho. Nekaterim je pač lažje riniti z glavo skozi zid in pri tem utrpeti bolečo izkušnjo, kot da bi poslušali dobronameren nasvet. Pa naj. Bodo vsaj veterinarji imeli dovolj dela. Škoda samo, da bo pes trpel.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #894 : ponedeljek, 22.06.2009 : 22:04:04 »

Se popolnoma strinjam z Jano in šogunko. Še pri rodovniških psih ne veš kdaj ti bo zbolel, ampak tako se lahko vsaj pozanimaš o prednikih in veš kaj imaš. Poznam pa kar nekaj takih, ki imajo mešance in mi vztrajno zatrjujejo, da je njihov pes 'čistokrvni' nemški ovčar, čeprav se že na daleč vidi da je to zgolj približek te pasme.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #895 : ponedeljek, 22.06.2009 : 22:07:00 »

Zal pri takih nakupih najmanj trpi prav pes, ki ga kupi neka lucy, ki zagotavlja, da bo poskrbela za svojo psico. Predvsem trpi psica mati s ponovnimi kotitvami, kar pri steparju vzpodbudi vsak nakup psa iz takega legla in vsak znesek, ki je za takega psa placan in v takih leglih se skoti tudi se kaj drugega in ne le tisto, kar je na prodaj, kar pa ne pride v "dobre roke" (ceprav izjava samo na internetu), oz. kar pogosto sploh ne pride dlje od utapljanja, zavezovanja v vrece, metanja v smetnjake in podobno. To je tisto, najhujse. Ker se kotijo tudi degenerirani psi, ki niso za prodajo in za vsakega takega je tudi milostna injekcija v oceh steparja prevec.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #896 : torek, 23.06.2009 : 07:17:27 »

Morda se še kdo spomni mojega Thora, rodovniškega, ki pa je zbolel za avtoimuno boleznijo in potrjeno, prirojeno. Cele zgodbe ne bom pisala, samo lucy234 bom napisala v razmislek dejstvo, da je zaradi tega sledila vzrejna prepoved, t.i. vzrediteljica pa od takrat naprej štepa mladiče brez papirjev - z istimi starši. In celo reklamo si dela, da so nerodovniški bolj zdravi - primer naj bi bil ravno moj pes (produkt istih staršev).
Razmisli o naslednjem:
1 - je moj pes zbolel zaradi "papirja"?
2 - jaz sem lahko sledila prednike in ukrepala, kako boš pri nerodovniški vzreji temu sledila ti?
3 - si pripravljena na muke, ko gledaš svojega psa umirati, pa mu ne moreš pomagati?
Samo toliko, odloči se pa sama.
Lahko si pa prideš pogledat posvojenega psa, prav tako nerodovniškega, ki je pristal v zavetišču. Slep zaradi genetsko pogojene bolezni. Prevelik za pasmo, posledično s težavami s kolki in sklepi... Vljudno vabljena, boš potem povedala, kako se ti zdi štepanje psov.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #897 : torek, 23.06.2009 : 07:38:17 »

Moji kolegici je nerodovnišla Huh bokserka stara manj kot eno leto poginila, ker naj bi jo izdalo srce. Niso delali obdukcije, tako da točna diagnoza ni znana, naj pa bi bilo srce po vetovem mnenju.
To je bil za njih hud šok Sad Upam, da se ti ne zgodi kaj podobnega in da bo psica zdrava.
Pravzaprav sem pozabila napisati, da je psica poginila čez noč in da sta jo s sinom našla mrtvo sredi dnevne sobe. Tamali je bil popolnoma preč, mama pa seveda tudi.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #898 : torek, 23.06.2009 : 09:11:02 »

omg, kocka... a govoriš o Gejši, slučajno? Shocked
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #899 : torek, 23.06.2009 : 09:22:47 »

Itak Sad
Logiran
Strani: 1 ... 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines