mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 07:12:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177511 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #705 : sreda, 07.06.2006 : 13:14:15 »

Ker ne vem kam drugam zapisat bom kar sem...
Vceraj me je sokirala nevednost ljudi in grozote tistih, ki to izkoriscajo. Srecala sem namrec par z maltezanckom. Takoj sem stekla k njemu in vprasala ali ima okrog 5-6 mesecev - po njegovi velikosti sodec. Oni so odkimali in dejali, da ima le mesec in pol. Prvi sok! Potem sem vprasal kje so ga kupili in so rekli, da pri gospodu iz Celja, ki ima vec psov in jih preprodaja. Drugi sok! Sem vprasala ce ima rodovnik. Seveda, samo papirje se moramo dobiti. Pogledala sem uho in notranjo stran stegna in tetovirne stevilke nikjer. Tretji sok! Potem se vprasam za ceno in mi pribijejo 190.000. Cetrti sok!
Grozno, pes je resda imel koordinacijo dvomesecnega mladicka, ampak velikost je bila ze skoro taksna kot jo ima odrasel maltezan... Smilijo se mi ljudje in seveda ti psi...za taksen denar dobijo psa pri vzrediteljih, ne vem zakaj toliko reskirajo in podpirajo mesetarje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #706 : sreda, 07.06.2006 : 13:22:46 »

Ozzy, vem, da te jezi, pa nas vse s teboj tudi. Vendar cloveska neumnost ne pozna meja in vsak je za svojo neumnost v prvi vrsti kriv sam.

Ker so bile teme o preprodajalcih silno obiskane in ker imam na mailu (in tudi sicer) nekaj deset pricevanj, da so sli (po prebranem na mojpes.netu) psa kupit ravno tja, kjer smo rekli, da psov ni za kupovat, na drugi strani pa samo nekaj "spreobrnjenih", in ker se je na splosno izkazalo, da je negativna reklama obicajno se bolj ucinkovita kot pozitivna, je celotna rubrika Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa! na voljo samo clanom s paketi midi, maksi in mega, za vse ostale pa so na voljo clanki KAKO SE PSA KUPUJE na portalu. Kdor se zaveda, kaj kupuje, bo kaj pred nakupom tudi storil. Kdor se ne zaveda, bo samo prebral povprecne cene in kupil.

Ce ima kdo komentar na tole, je na voljo omenjena rubrika.
Tukaj pa nadaljujemo o nerodovniskih mladicih na splosno.
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #707 : sreda, 07.06.2006 : 15:18:13 »

Svinjarija! Angry Angry Angry Sori Jana ampak sem mogla...lahko me biršeš, ampak to je svinjarija!
Logiran
brane
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #708 : nedelja, 11.06.2006 : 21:41:37 »

imam 2 krasna nerodovniška psa.
kukr sem vidu tale krasen post tle zgoraj od administratorja in najbrž tudi lastnika, me je minilo, da bi karkoli na tem forumu pisal, čital al karkoli počel. žal.
moj drugi najbrž tudi zadnji post.
Zbogom.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #709 : nedelja, 11.06.2006 : 22:23:23 »

Zakaj te je minilo? Ker ne podpiramo služenja pokvarjenega denarja na račun življenja nedožnih bitij? Prosim, preberi malo več, predno komentiraš, ker dvomim, da problematiko preprodaje poznaš tako dobro, da lahko nas obtožuješ, česar pač nas.

Verjamem da imaš krasna psa, v to ne dvomim. Lahko si srečen da sta živa in zdrava. Vidiš, in tukaj se tvoje vedenje konča. Mene (nas - istomisleče) pa zanima tudi, ali so bartje in sestre tvojih psov še živi, pri koliko letih je umrla njihova mama, ali je bila le "stroj" proizvodnje mladičev itd. O dednih boleznih sploh ne bom naprej govorila.

Veliko veselja s tvojima psoma ti želim in da ostaneta zdrava.

lp,
Diana
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #710 : nedelja, 11.06.2006 : 23:13:17 »

brane, super je, da ima vsak kuza pa naj si bo kakrsen koli, lastnika, ki ga obozuje in ima rad. Ne gre se za to... Ves rodovnik ni samo papir, ampak ti pove da so bili starsi in predniki zdravi, da niso imeli dednih bolezni ali hib in da bo tvoj kuza zrastel v taksnega kuzka kot si si zelel - karakterno in po zunanjosti. Prav tako rodovniska vzreja onemogoca izkoriscanje zivali za neomejen razplod in tako poskrbi tudi za mamo legla. Vsi mladici so pred oddajo pregledani od tetovirnega referenta in od veterinarja ter seveda cepljeni. Da imajo lahko mladicki rodovnik je potrebno narediti le enkrat vzrejni pregled, ki je dvakrat letno na razpolago in to placat nekaj jurjev. A mislis, da je izgovor resnicen, da se ljudem ni dalo delati tega, da se jim zdi brezveze, ko bi pa taksne mladicke lahko prodajali potem za 2x visjo ceno... racunica se ne izide. Veliko ljudi, ki se odlocijo za prodajo nerodovniskih mladicev vejo da vzrejnega nebi naredili in zato to delajo mimo teh zadev ter nato iscejo izgovore na katere ljudje nasedajo. Druga vrsta pa je taksna, da se jim zgodi ups in potem ker mladici zgledajo kot mama jih prodajajo za nerodovniske mladice, ceprav bogtivedi kaj je na drugi strani linije. Nasrkajo pa marsikateri nevedni lastniki, ki dobijo bolanega kuzka s katerim imajo veliko skrbi in stroskov ali pa namesto civave zraste ven pinc... Vsak si zeli zdravega kuzka in ko imas enkrat svojo mrcinico rad, ti ni vazno drugo kot zdravje. Prav najvecje zagotovilo le tega pa je rodovnik. Pa z zdravjem ne mislim prehladov in nalezljivih bolezni, ampak bolezni, ki se gensko prenasajo: srcne okvare, kolki, okruski, slepota. Nekatere od teh so ozdravljive ampak pustijo mnogo posledic na psu in na denarnici, druge pa niti ozdravljive niso in pes zaradi njih trpi do konca svojih dni. Zame je kupiti psa pri vzreditelju, ki mi lahko pokaze vse papirje, pri katerem lahko vidim mamo in mogoce celo oceta zagotovilo, da bom s svojim kuzonkotom lahko zivela mirno in srecno, brez nenadnih presenecenj in nepotrebnega trpincenja sebe in psa. To si pa zasluzi vsak in vsakemu to tudi zelim!
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #711 : petek, 30.06.2006 : 23:58:36 »

Pozdrav vsem skupaj.

Pri vsem tem, bi lahko le rekla da je nujno potreben en dober zakon. Mogoče kaznovanje vseh tistih, ki namerno parijo nerodovniške pse.
Nujno bi bilo potrebno znižati cene sterilizacije in kastracije, pa bi nerodovniških in tudi mešančkov bilo občutno manj. Vsi vemo , da večina veterinarjev mastno služi na ta račun. Lepo vas prosim, koliko ljudi bo pa plačalo povprečno 20.000 - 40.000 Sit za poseg. Še za cepljenje jim je težko odšteti denar.
Pa prav čudi me, da tisti mazač iz Celja še vedno veselo prodaja ''pse''. Sicer so pa tudi ljudje dosti krivi, ker se ne osvestijo pred nakupom. Vidi oglas, pa hojla gremo.

Je zelo lepo slišati, ko kdo reče '' oh sej jaz pa imam psa zase, pa ne rabim papirjev''! Vsaka stvar ali je živa ali pa ''mrtva'' bi morala imeti papir o poreklu. Še meso v štacuni ga ima.

Zaradi nevednosti in egoizma so pa tudi zavetišča polna živali.

Dobor bi bilo in edino prav, da se začne intenzivno osveščati ljudi in pripraviti dober zakon, ki bi vsaj tule v SLO naredil malo reda.

Lp, Eva
Logiran
brane
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #712 : četrtek, 13.07.2006 : 16:08:21 »

napaka, nisem se dobro izrazil;
jana, taglavna ali kajježe..je  prestavla bistvene informacije za vse novopečene pasjerejce med taplačljive. to se mi ne zdi fer in pošteno. to je tudi razlog za moje slovo iz tega foruma.
btw
moje mnenje glede rodovniškega ali nerodovniškega pa se tudi pri meni nagiba bolj v rodovniško smer, čeprav imam 2 nerodovniška. je pač tako naneslo.

sedaj pa res:

 -----ZBOGOM-----
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #713 : četrtek, 13.07.2006 : 16:18:30 »

Lepo vas prosim, koliko ljudi bo pa plačalo povprečno 20.000 - 40.000 Sit za poseg. Še za cepljenje jim je težko odšteti denar.
Pa prav čudi me, da tisti mazač iz Celja še vedno veselo prodaja ''pse''. Sicer so pa tudi ljudje dosti krivi, ker se ne osvestijo pred nakupom. Vidi oglas, pa hojla gremo.


Čisto informativno-sterilizacija za psičko, ki ima 4 kg, stane na Gorenjskem od 30 500 do 35 000 SIT!!! Za primerjavo-moj maček ima 6 kg!!! Zakaj je taka razlika med mački in psi?
Logiran
Stellka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #714 : četrtek, 13.07.2006 : 19:46:16 »

Razlika v ceni je že zaradi različnih posegov. Pri mački je poseg nekoliko lažji kot pri psici - torej tudi poseg traja manj časa. Cena tudi raste glede na kilažo (težji/a kot je, večja je doza enekcij). Jaz sem za mačko dala 15.000 sit, za psico pa 48.000 sit. Mačka je imela en šiv, psica pa več - koliko ne vem, ker so bili šivi notranji.

Glede rodovniških in nerodovniških psov: sem proti nenadzorovanemu parjenju psov, ker se kaj hitro lahko zgodi, da se parijo bratci in sestrice med seboj, ali kakšno drugo sorodsveno razmerje, kar ne more biti dobro za mladiče. Papirje je fino imet, že zato, da veš s kom boš paril svojega psa. Moja nima rodovnika, imam sicer kopije papirjev od staršev, vendar sem se odločila, da mladičev ne bo.

Sicer pa, če ima psica 12 mladih, ne morejo biti vsi enako kvalitetni in ni nujno, da dobijo vsi rodovnik. Popravite me, če se motim, prav poglabljam se ne v te zadeve.

In spomnim se, ko sem enkrat brala tukaj na forumu (ne vem točno kdo je napisal), nekdo je napisal, da je pes brez rodovnika mešanec Smiley . Po njegovem je torej moja psica mešanka, kljub temu, da imajo njeni starši rodovnik... Huh

Pa še ena stvar. Klub temu, da sem za to da imajo psi papirje, sem vesela, da so na svetu tudi mešanci in nerodovniški psi, ki so veliko ceneje. Pa ne me narobe razumet, za svojo sem dala pri veterinarjih v petih letih že okoli 500.000 sit - pa ne zaradi genskih bolezni, tako, da nisem ena izmed tistih, ki bi gledala, da bom čim ceneje čez prišla, za živali bi tudi sebi od ust odtrgala, če bi bilo treba, samo se mi zdijo cene nekaterih psov kar precej visoke. Ni mi do tega, da bi imela ne vem kakega razstavnega psa ali kaj podobnega, želim si zgolj dobrega prijatelja ob sebi, ki ne rabi stati 200 jurjev in ne rabi biti popoln v očeh kakega kinologa. Sigurno pa ne bom namerno parila takega psa.

Joj, že preveč klobasam Smiley
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #715 : četrtek, 13.07.2006 : 20:57:59 »

Predvidevam, da je tvoja psička brez rodovnika, ker gre za šteparje. Obstajajo tudi ljudje (če bi jih imenovala vzreditelji, bi žalila prave vzreditelje), ki imajo 1 leglo rodovniško in 1 nerodovniško-vse seveda v enem letu. Starši imajo rodovnik.

Če ima psica 3056746851 mladičev in če imata oba starša opravljen vzrejni pregled, morajo VSI dobiti rodovnik.

To, da cena sterilzacije/kastracije raste na kilažo, mi je čisto jasno, zato sem dala primer, ko ima psička 4 kg.
Logiran
bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #716 : četrtek, 13.07.2006 : 23:10:31 »

Predvidevam, da je tvoja psička brez rodovnika, ker gre za šteparje. Obstajajo tudi ljudje (če bi jih imenovala vzreditelji, bi žalila prave vzreditelje), ki imajo 1 leglo rodovniško in 1 nerodovniško-vse seveda v enem letu. Starši imajo rodovnik.
Če ima psica 3056746851 mladičev in če imata oba starša opravljen vzrejni pregled, morajo VSI dobiti rodovnik.
To, da cena sterilzacije/kastracije raste na kilažo, mi je čisto jasno, zato sem dala primer, ko ima psička 4 kg.


Maja. se popolnoma strinjam, da so cene kastracije in sterilizacije ''nelogične'' in skrajno pretirane.

Kar se cen tiče mi sploh ni jasno kako računajo tako! Pa mi lahko seštevajo ali pa odštevajo kile. V tem postopku podatek koliko pes tehta pomeni samo koliko več uspavala bodo dali. Naj me popravi kdo če se motim.

V glavnem CENE SO NESRAMNO VISOKE!!! Če bi bile kaj nižje verjamem da bi bilo nerodovniških in odvrženih psov precej manj.

Kar se pa parjenja psice tiče, ki ima dva legla v enem letu......bi jaz to osebo parila vsakič ko bi bila plodna, pa me zanima koliko časa bi zdržala. Takemu početju jaz pravim NEVESTNO in NEHUMANO POČETJE. In kaj je najbolj žalostno....da ljudje z svojimi nakupi TO podpirajo!

Stellka
Živo skoteni mladiči VSI dobijo rodovnike, razen v primerih, ko gre za hude ugotovljene napake.

Eva
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #717 : petek, 14.07.2006 : 20:02:24 »

V glavnem CENE SO NESRAMNO VISOKE!!! Če bi bile kaj nižje verjamem da bi bilo nerodovniških in odvrženih psov precej manj.
S tem se pa popolnoma strinjam, da so strašansko previsoke cene sterililizacie/kastracije in s tem samo vetiji ful služijo. Če bi bilo to ceneje, bi se sigurno več ljudi prej odločilo za to in ne bi bilo toliko nerodovniških. Moja je sterilizirana, ker nisem za to, da bi se nerodovniška legla nadaljevala. Mislim, da še preveč ljudi misli, da psica mora imeti enkrat mlade, kar to sploh ni res. Veliko jih tudi iz tega razloga nastane novih nerodovniških psov.
lp
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #718 : petek, 14.07.2006 : 20:08:53 »

za to nekontrolirano parjenje se strinjam da ne bi smelo biti.
ker nasa nima rodovnika smo jo sterilizirali.
ne razumem nekaterih,ki se jim gre le za denar parijo eno čistokrvno psičko brez rodovnikom z čistokrvnim psom druge pasme prav tako brez rodovnika.
potem pa te mešančke prodajajo po visokih cenah,ravno danes sem videla tak oglas... Angry Angry Angry
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #719 : petek, 14.07.2006 : 22:48:56 »

Če ima psica 3056746851 mladičev in če imata oba starša opravljen vzrejni pregled, morajo VSI dobiti rodovnik

ja če je to prvo leglo v letu, kajti samice naj bi kotile samo enkrat letno.
Pri drugem leglu, pa sta starša lahko ista, ne bodo dobili rodovnika, vsaj tako piše v pravilniku o vzreji, ki poiskuša zaščititi samičke.

LP
Logiran
Strani: 1 ... 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines