mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 15.06.2024 : 21:01:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 106514 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #150 : petek, 05.05.2006 : 21:49:15 »

Aja še eno vprašanje, če kdo ve? Kako je z silikonskimi vsadki? MOj fant namreč na vsak način hoče zvedet kaj o tem in jih dat psu, da drugi  ne bojo na daleč vidl, da je moj pes zgubil svojo pasjo dušo (njegove besede. Moški!(tuki bi moral prit smile, ki zavija z očmi, pa ni smilejev)) V glavnem, ali ve kdo a jih pri nas vsatvljajo?
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #151 : petek, 19.05.2006 : 12:27:04 »

Imam zlatega prinašalca ki je prejšnji mesec dopolnil 4 leta. Nekako se odločava za kastracijo, vendar sva še vedno v dvomih. Kin je namreč zelo dominanten pes, in tega mu še v vseh 4 letih nisva izbila iz njegove kosmate glave Angry Skače na druge samce in jih rako rangira, da sem se že spraševala da ni mogoče drugače usmerjen. Res. Undecided OK. Drugi problem so goneče psice. Takrat je seveda čist OUT. Ga imam na povodcu pa me skoraj prevrne. Še ena stvar pa je glede obnašanja. Doma imava majhnega otroka. Kin je bil prej pri hiši in od začetka je bil tudi zelo ljubosumen. Ko je bila hči stara 1 mesec mi je Kin ugriznil enega drugega otroka. Zanima me, če se tudi to obnašanje spremeni. Tiste, ki živite skupaj z majhnimi otroci in kastriranimi samci? Kako je pa potem še z dlako? Ker zdaj je res enkraten samec ( vizuelno ).

Skratka najbolj me zanima življenje z kastriranim samcem in otroci? Naj še povem, da se je začela situacija tudi popravljati in se že veselo igrata, skupaj jesta,... Samo pa nikoli ne veš kaj ga lahko piči. Je postal zelo muhast.

Za čimprejšnje odgovore se vam zahvaljujem.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #152 : petek, 19.05.2006 : 12:32:51 »

Tak je tudi naš, pa ga ne bomo kastrirali, ker bi bilo fino, če bi imel otroke.  Wink

Mislim, da vam je samo zrasel čez glavo in ga bo zelo zelo težko ukrotiti.  Kastracija bi morala pomagati vsaj v smislu rangiranja samcev in gonečih samic.

Bistvo je v tem, da kastracija najbrž bo pomagala, ampak ne vem, če bo popolnoma odpravila vaše težave.  Undecided
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #153 : petek, 19.05.2006 : 12:38:20 »

Tak je tudi naš, pa ga ne bomo kastrirali, ker bi bilo fino, če bi imel otroke.  Wink


Ne nameravamo ga parit.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #154 : petek, 19.05.2006 : 13:31:23 »

No, saj ravno zato se mi zdi pa kastracija v redu zadeva.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #155 : sobota, 20.05.2006 : 12:23:18 »

Vizuelno se pes ne bo spremenil. Moj ima še vedno zelo lepo dlako.
Logiran
maska%odi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #156 : četrtek, 27.07.2006 : 14:19:24 »

Živjo, imam eno vprašanje, če je kje že odgovor, me prusmerite tja, ker nisem vsega prebrala...
Včeraj je bil moj maltežanček Odi (6 mesecev star) kastriran. Veterinar je rekel, da bo danes že ok (ne vem točno kaj nej si pod ta ok predstavljam) ampak Odi ves čas še vedno leži in počiva, poleg tega pa občasno zacvili. Očitno ga rana zelo boli. Rana je sicer lepa, ni zagnojena in nima izcedkov... Ali bi bilo dobro da mu dam kakšno stvar proti bolečinam? Katero? Ali je to čisto normalno? Odi je je moj prvi pes in sem nova glede vsega, zato me še toliko bolj skrbi. Prosim za vaše izkušnje, še posebaj od tistih, katerih psički so bili kastrirani. Koliko časa jih je še bolelo itd.
Hvala
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #157 : četrtek, 27.07.2006 : 22:53:08 »

Bucko ni nič pokazal, da ga kaj boli. Ko sva prišla domov, je cel dan spal. Naslednji dan pa je bil normalno živahen, le krožnik mu je delal ogromne probleme. Rane pa nisem videla, ker je imel 10 dni (do pobiranja šivov) čez obliž.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #158 : četrtek, 27.07.2006 : 23:43:11 »

Kastracija je taka tema,da so vedno deljena mnenja,a kaj ces tako to je.Moje mnenje je,da dejansko v nobenem primeru ne bi kastriral samca(hehe moski se poistovetimo s psom),razen zaradi zdravstvenih namenov.Dejansko sem jaz dobil nekaj predlogov,naj svojega telebajska kastriram zaradi lazje vodljivosti,vendar se nisem odlocil za kar sem imel par razlogov:
-ker bi s tem sam sebi priznal da ne znam vzgojiti preudarnega psa brez da mu premozenje odrezem
-ker pes ni vec pes ampak je ono Smiley
-ker v zivljenju potrebujem izziv(kar se vzgoje tice)
-ker je prednik psa volk in mora pes tudi imeti nekaj obcutka za rangiranje(je cisto naraven proces)seveda v mejah normale
-ker si nekako nisem mogel predstavljati svojega psa brez j.... Smiley
-ker sem moski in nisem mogel tega narediti svojemu psu Smiley
pa se kaj bi se najdlo.Sem pa imel moznosti pokremljati s tremi lastniki psov ki so kastrirani in info,ki sem ga dobil:
-nemc ni maral psov,tudi moj jih je parkrat fasal
-mesanec ne mara psov,tadominantnejsih,obenem ga pa ene samice napadajo?! nimam pojma zakaj,mogoce cutijo da jih nima Smiley
-in nek pitbull,ki ga je imel neki mladi gospod iz jars,je pa rekel da se je umiril,vendar da to ni to
Vsak ti bo drugace povedal,vem pa da bos hudo krivico svojemu tipu naredila Smiley,kar pa se naskakovanja drugih samcev tice je to tudi moj pocel,vendar to zgleda tako da  prides do psa in ga dol vrzes vsa umetnost bo ze dojel.

PS: prosim ne naredi tega psu Smiley   hahaha
lp
Logiran
maska%odi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #159 : petek, 28.07.2006 : 10:07:47 »

Živjo.
Vsak ima normalno svoje mnenje, tipi ste zaradi svojega premoženja verjetno večinoma proti Smiley, jaz sem se za kastracijo odločila predvsem zato, ker je moj maltežan brez rodovnika in se bomo počasi preselili v hišo, kjer bo lahko na vrtu in nočem da mi uhaja z vrta za vsemi vaškimi psičkami, da ne zaplodi kakšne in potem imamo še več mešančkov, ki lahko končajo v azilu ali pa jim naredijo še kaj hujšega in tako sem odstranila možnost, da se mu pojavi rak na modih, ki je baje zelo pogost v starosti Smiley Tako da kar je, je. Naš Odi je brez jajc, pa ga jaz še vedno smatram za fantka
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #160 : petek, 28.07.2006 : 12:01:03 »

Pes naših prijateljev je bil tudi kastriran pri enih šestih ali sedmih mesecih. Nikoli ga niso napadli samci, nikoli se ni potepal in nikoli ni zbežal za gonečo psičko in niti nikoli ga ni niti psička napadla.
Je pa čisto nor na svoje ljudi in žogico in tuj pes ga zanima samo, če je pogledal njegovo žogico.
Dlako ma lepo, zdravstvenih težav nima.

Kaj pa vazektomija? A tega pa veti ne delajo? Da bi samo zarezai in konec? Tako še vsadkov ne potrebuje zaradi izgleda....
Logiran
maska%odi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #161 : petek, 28.07.2006 : 13:00:55 »

Pes naših prijateljev je bil tudi kastriran pri enih šestih ali sedmih mesecih. Nikoli ga niso napadli samci, nikoli se ni potepal in nikoli ni zbežal za gonečo psičko in niti nikoli ga ni niti psička napadla.
Je pa čisto nor na svoje ljudi in žogico in tuj pes ga zanima samo, če je pogledal njegovo žogico.
Dlako ma lepo, zdravstvenih težav nima.
Tudi jaz sem slišala takšne izkušnje lastnikov, katerih psi so kastrirani zato sem se oločila za poseg. Vsak ima pravico do svojega mnenja in to spoštujem, vsak naj dela s svojim psom, kakor on želi, da ga le ne muči in zanemarja. Pes se sicer hitreje zredi (nekateri pa pravijo da se ne), ampak to se da kontrolirati, živahnosti pa mislim da stem ne ubijemo v psičku. Mogoče mu celo rešiš muke, ko on zavoha psičko ki se goni, nagon ga vleče k njej, ti pa ga ne pustiš, to pa je za njega res hudo in mučno, ker pa nima tega nagona, ga psičke ne zanimajo (spolno) in ne trpi. No to je moje mnenje Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #162 : petek, 28.07.2006 : 13:10:05 »

maska%odi , se strinjam s tvojim mnenjem Wink

Meni je žal, da svojega nisem že prej kastrirala, saj bi se s tem izognila zelo mučni operciji, ki ga je zaradi nekastracije doletela Sad

Moj peso je še vedno zelo živahen in razigran, malenkost manj ihtav, do psov je pa itak že celo življenje ignorantski. Je pa veliko lažje v času, ko se psičke gonijo. Prej ga je dobesedno razmetavalo in je revež prav trpel, zdaj pa je čisto druga pesem. Pa še vedno je "dec"  Grin

lp,
Diana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #163 : petek, 28.07.2006 : 13:32:36 »

Mel, kako pa je pri tvojem zgledala ihta?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #164 : petek, 28.07.2006 : 13:36:24 »

Mel, kako pa je pri tvojem zgledala ihta?

Eh, sej mogoče ihta ni ravno najboljši izraz. Recimo, da je zdaj bolj vodljiv. Pa še vseeno enako razvajen Roll Eyes

lp,
Diana
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines