mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 04.05.2024 : 02:22:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Naš lepotec išče lubico
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Naš lepotec išče lubico  (Prebrano 15041 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sergeja
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : torek, 28.04.2009 : 17:04:18 »

Pozdravljeni,

z fantom imava izredno lepega in pridnega črnega labradorca. Ker je najin mali navihanec prav posrečen in prijazen, si želima, da bi bil v vseh pogledih njegovega pasjega življenja srečen. Zaradi tega mu tudi iščema lubico!
Tuks je glavni krivec, da sva se z fantom spoznala (stari trik flirtanja :-)). Je izredno lep pes, kateremu se godi neverjetno fajn. Na portal sem se ravno zaradi njega prijavila. Rada bi mu namreč poiskala lepo samičko, da bi se lahko sparil. Vem, da vsak lastnik govori, da je njegov pes perfekten in lep in... Ampak ta je res fantastičen - pride do muce in počaka da ta pobegne, da se lahko z njo lovi - mucko pa je panika - dirka se začne :-). Drugače pa je do drugih psov in živali (dihurji, papagaji, mucke, ...) prijazen. Kljub temu, da ni rodovniški ima za njegovo vrsto vse značilnosti. Ne vem, če bo potem dejansko naskočil, ker še tega nismo vidli. Vendar bi kljub temu mu to možnost rada ponudila. Zakaj? Ker je res SRČKAN!!!
V kolikor ima kdo interes, anj me prosim kontaktira in z veseljem bom poslala slike.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1 : torek, 28.04.2009 : 17:07:25 »

Mislim nevem kaj naj napišem drugega kot psa kastrirat!
Saj je itak že polno srčkanih mešancev po zavetiščih, društvih, cestah...

Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #2 : torek, 28.04.2009 : 17:10:43 »

In zakaj že bo bolj srečen kot je zdaj, če bi se sparil? Oziroma kdo bi bil bolj srečen - on ali vidva? Oziroma od kdaj je pogoj za v-vseh-pogledih-srečo paritev? Huh
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3 : torek, 28.04.2009 : 17:13:39 »

Če ima rodovnik mu poišči ustrezno rodovniško psico. Če ne ga pa kastriraj, saj psu seks ni pogoj za srečo. Nerodovniških mladičev je pa itak že povsod dovolj.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : torek, 28.04.2009 : 17:15:55 »

Mesancev z labradorci je povsod dovolj. Menda ne mislite, da bo preprosto najti dom za kaksnih 10 novih mesancev (aha, tako velika legla imajo labradorci...ali pa se vecja)? Po moznosti crne barve, za katere se je ze davno izkazalo, da se tezje oddajo/prodajo. Ne razumem zakaj bi kdo zelel pariti svojega samca? Da bo potem se bolj neznosen ko se bodo psice gonile?

Pa bognedaj kaksne kontakte tukaj lepit, ker bodo takoj izbrisani.  Roll Eyes

Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #5 : torek, 28.04.2009 : 17:16:57 »

Če ima rodovnik mu poišči ustrezno rodovniško psico. Če ne ga pa kastriraj, saj psu seks ni pogoj za srečo. Nerodovniških mladičev je pa itak že povsod dovolj.

Že piše, da ni rodovniški. Drugače pa kot je Kaja napisala je mešancev z Labradorcem ogromno. Kar poglejte malo po zavetiščih.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : torek, 28.04.2009 : 17:33:34 »

Poleg tega, da je neželjenih mešancev več kot preveč, ima kaja popolnoma prav. Psa ob gonjenju sicer meče, ampak niti četrtino toliko, kot če ima enkrat to izkušnjo za sabo. Potem se mu utrga ob vsaki gonečki in je rešitev samo ena.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7 : torek, 28.04.2009 : 18:09:31 »

Kljub temu, da ni rodovniški ima za njegovo vrsto vse značilnosti.

Ja, ima 4 tace, trup, rep in glavo. Kar pa je daleč od razlogov za paritev.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #8 : torek, 28.04.2009 : 18:48:16 »

Sergeja, misliš mladiče oddajat? Ali jih boš imela doma za okras, ker bodo tako leeeepiiii, kot je tvoj pes?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #9 : torek, 28.04.2009 : 18:55:06 »

Pasemskih psov se ne pari zato ker so "srčkani".
Pomojem se nekdo zajebava Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10 : torek, 28.04.2009 : 18:57:05 »

sergeja, od ljudi, ki se prijavijo na tale portal, se pricakuje tudi branje in ne samo pisanje. Preberi http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265 in http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16293.0.html in http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937, pa bos izvedela, kje si se znasla in kaksen odnos imamo tukaj do steparjev, izkoriscevalcev psic in psov ter ljudi, ki ne preberejo nicesar.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #11 : torek, 28.04.2009 : 19:00:09 »

Hm, vi bi imeli mladiče, ker je vaš pes tako lep. Fajn! Saj res za vas praktično ne bo nobenega dela. Pes bo skočil, "užival", naredil mladiče in to je to. Po vaše bo njegovo življenje "izpolnjeno", vi pa boste srečni, ker bodo nekje njegovi mladiči.

Ste mogoče pomislili, koliko dela bo imel lastnik psice z mladiči? Da tvega izključno on in njegova psica? Da bo moral skrbeti za brejo psico, bedeti med kotitvijo, če se bo zapletlo (kar se rado zgodi) leteti k veterinarju na carski rez, bedeti še en teden pri psici in mladičih, da ne bo kakšen poginil, ker bi ga psica poležala, da bodo vsi prišli do seskov, da psica po kotitvi ne faše kakšnega vnetja, hraniti mladiče, če psici prehitro zmanjka mleka, čistiti kotilnico, menjavati polulan in pokakan papir, spremljati težo mladičev, da se prepriča, ali vsi dovolj napredujejo, jih navajati od tretjega tedna naprej na trdo hrano, jih navajati na vse mogoče gospodinjske hrupe, otroke, obiskovalce, jih začeti navajati, da hodijo na potrebo na določeno mesto ali celo ven, jih navaditi na povodec in ovratnico, jih navaditi na vožnjo z avtom, na zunanje hrupe, jih cepiti, razglistiti itd.? Ves čas kupovati kvalitetno hrano za mladičke, ki jo gre zelo veliko, saj so zdravi mladiči zelo ješči? Skratka, za kar nekaj časa dati svoje osebno življenje na standby in iti v konkretne denarne stroške, pa tudi pozabiti na redno spanje za kar nekaj časa, zato da bi vaš čudoviti, krasni pes zaplodil svoje potomce in bi bilo njegovo življenje "izpolnjeno"?

Ne vem, ali sem jaz prismojena ali vi, toda tale vaša želja se mi zdi iskreno povedano sebična.  Huh Roll Eyes
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #12 : torek, 28.04.2009 : 19:12:52 »

Psa ob gonjenju sicer meče, ampak niti četrtino toliko, kot če ima enkrat to izkušnjo za sabo. Potem se mu utrga ob vsaki gonečki in je rešitev samo ena.
BEDARIJA!!!!

Sicer je jasno, da je nerodovniških psov oz. mešancev po zavetiščih več kot preveč in da je štepati nove neodgovorno in NAROBE. In da je nerodovniške pse (=mešance) najbolje dat kastrirat, ker so "ups-i" protizakoniti in nemoralni.

Ampak tole, kar pa prodajaš ti, sanco1a, je pa huda neumnost.

Razlaga: imam 12 letnega ZP, s katerim sva pri dobrem letu pridobila (izključno za zabavo) vzrejno dovoljenje. Na izpitu je bil tudi njegov vzreditelj, ki me je prosil, da bi imel s svojo novo uvoženo psičko njegovo leglo.
No, Timi je imel torej eno uradno leglo - sem bila zraven pri skoku.
In vseeno je bil celo življenje najbolj neproblematičen pes na svetu (no, še vedno je, ampak zdaj je že starček Wink).

Je pa res, in to poudarjam, da je bil vedno pod nadzorom. Kar pa mora itak biti vedno vsaka žival, ne glede na spol, starost ali karkoli drugega.

Lp, 5ra
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #13 : torek, 28.04.2009 : 19:15:47 »

Aja, še to - prepričana sem, da ta skok mojemu Timiju ni polepšal življenja; tisti dan sigurno, pri kvaliteti njegovih (zaenkrat) 12 let pa ni prav nič pripomogel. Da se ne bi komu zdelo, da delam reklamo za to, da pes "vsaj enkrat mora...".  Huh
In če ne bi imel vzrejnega dovoljenja, bi bil kastriran.  Wink

Lp, 5ra
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #14 : torek, 28.04.2009 : 19:19:31 »

Vixen, ne govorim na pamet, ampak iz izkušnje s prvim psom, ki je bil rodovniški in sem ga kot takega tudi parila.
In ja, seveda so ga zanimale psice do  prveparitve, ampak tudi slučajno ne toliko kot po paritvi, ko je bilo res na trenutke nevzdržno.
Veš, izkušnje so različne, psi in njihov nagon tudi,  mogoče jih boš  še kdaj imela, mogoče pa tudi ne. Sicer pa je to OT.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Naš lepotec išče lubico
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines