mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 15:17:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 165 166 167 168 169 [170] 171 172 173 174 175 ... 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 213688 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2535 : ponedeljek, 06.07.2009 : 18:33:11 »

Lej, Aiša, nekaj so tvoje izkusnje, nekaj pa so stavki posplosevanja, ki jih kot dejstvo ali nasvet napises nekomu drugemu. Dejstvo je, da se samci ne gonijo celo leto in to je to, kar ne bo tukaj pisalo tako, kot si napisala ti. In upam, da ne bo kdo resno vzel tvojega pisanja. Tudi tistega o solanju, poslusnosti in disciplini. Za kaj takega je treba nekaj vec izkusenj in podlag, ne le en lasten pes in nekaj tu in tam videnih psov v soli.

Za cepetanje ni nobene potrebe.
Logiran

schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #2536 : petek, 10.07.2009 : 10:08:13 »

Mene zanima, koliko časa traja prozoren izcedek pri samički preden pride krvavitev?
Logiran
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #2537 : ponedeljek, 13.07.2009 : 09:11:44 »

Je prišla krvavitev. 1 teden je imela prozoren izcedek, potem 1 dan nič in naslednji dan je prišlo do krvavitve Smiley
Logiran
stella25
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2538 : torek, 28.07.2009 : 18:15:33 »

živjo..zanimam se za nakup yorkija..pa bi rada preden ga kupim dobila kakšne koristne informacije glede te pasme..to je moj prvi pes zato bi bila zelo vesela, če bi si kakšna izkušena lastnica vzela čas in mi odgovorila na moja vprašanja, mi povedala kakšne izkušnje in mi nasploh svetovala..nekaj sem že gledala po forumu ampak nisem še prepričana da vem dovolj.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2539 : torek, 28.07.2009 : 19:31:50 »

Na vsa vprašanja, ki se ti porajajo, ti bo najbolje odgovoril dober vzreditelj. Že veš, pri kom boš kupila psa?
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #2540 : petek, 31.07.2009 : 10:19:23 »

Živjo. Sem nova na forumu. Lahko vam povem mojo izkušnjo z yorkiji.
Doma imam yorkija ki mu je ime Anej. Je moj prvi pes. S to pasmo smo zelo zadovoljni sicer na začetku ni bilo lahko, ker smo ga narobe vzgajali glede opravljanja potreb zunaj. Sedaj je čisto okej poreden priden fantek Cheesy. Zanima pa me nekaj. Ali ima kdo izkušnje z obeski proti klopom?
 Roll Eyes
Logiran
stella25
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #2541 : sobota, 01.08.2009 : 18:00:54 »

Najprej sem imela v mislih rodovniškega yorkija, ampak zdaj sem že skoraj odločena da bom kupila psa pri gospe v *** brez rodovnika.
Psa sem videla na sliki in mi je bil takoj všeč. Je tukaj že kdo kupil yorkija v ****?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2542 : sobota, 01.08.2009 : 18:05:27 »

In zakaj, če lahko vprašam?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2543 : sobota, 01.08.2009 : 18:09:11 »

Daj, stella25, preberi kaj, preden se tukaj pises karkoli o nakupu nerodovniskega psa.
Najprej morda Opozorilo vsem kupcem psov!. Tukaj je namrec o nakupu nerodovniskega psa prepovedano pisati, zato odgovorov ne pricakuj. V nadaljevanju pa morda se zakaj rodovniški psi niso zastonj ..., da bos vedela, zakaj ti ne dovolim pisati o kakrsnikoli produkciji nerodovniskih psov, kamor spada tudi nakup kot neposredno spodbujanje k izkoriscanju psic.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2544 : sobota, 01.08.2009 : 20:59:20 »

Stella25, kot dolgoletna lastnica yorkshirskih terierjev ti globoko iz srca odsvetujem, da kupuješ psa katerekoli pasme pri takih ali drugačnih "gospeh", ne da bi se prej temeljito pozanimala, kako se to dela. Preberi vse, kar ti je svetovala Jana v prejšnjem postu, pa vzemi si teden dni časa in se malo "sprehodi" po temle forumu, kjer boš našla vrsto koristnih informacij.

Ne misli, da ti hočem soliti pamet - to si jo boš morala kar sama. Wink

Yorkiji so krasni psi, so pa hkrati zelo posebni. Jaz jih naravnost obožujem in upam, da bom do konca življenja lahko imela enega, dva ali pa tri ob sebi. In ravno zato, ker sem se v 25 letih o njih toliko naučila - pa tudi o psih na splošno, da ne bo pomote - mi ne pade pa mi na kraj pameti, da bi kupovala pri "gospeh", ki jih omenjaš.
Ker me ne poznaš, ti povem še to, da nisem nikakršna fina dama, ki ji ni problem odšteti veliko denarja za yorkija - pa še kako je problem in še kako je treba našparati. Ampak kaj drugega sploh ne pride v poštev, ker se ne splača. Če boš naštudirala vse, kar sem ti zgoraj predlagala, boš razumela.

Imam pa tudi "zastonj" psičko iz zavetišča, ki je zame prav tako najlepši pes na svetu. Če si zaenkrat ne moreš privoščiti kužka pri resnem vzreditelju, si to zastavi za dolgoročen cilj.  Zagotavljam ti, da je to boljši način.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2545 : sreda, 05.08.2009 : 08:20:33 »

Najprej sem imela v mislih rodovniškega yorkija, ampak zdaj sem že skoraj odločena da bom kupila psa pri gospe v *** brez rodovnika.
Psa sem videla na sliki in mi je bil takoj všeč. Je tukaj že kdo kupil yorkija v ****?

Stella25 predvidevam, da si videla mladička in upam, da se zavedaš, da se tekom razvoja izgled zeloooo zeloooo spremeni. Seveda so ponavadi vsi mladički lepi, ko pa le ti odrastejo pa je slika povsem drugačna. Jaz osebno sem videla od množice nerodovniških yorkijev mogoče dva lepa, to pa je tudi vse. Vse ostalo so bili neki približki pasmi, ki pa nikakor niso bili tipični predstavniki pasme. Da pa o zdravstvenih težavah takih, nekontrolirano produciranih, psov sploh ne govorim.

Samo toliko, odličitev pa je seveda tvoja.

lp
Logiran
KUŽEK
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


WWW
« Odgovor #2546 : sreda, 05.08.2009 : 12:44:16 »

moja soseda ima yorkija ampak nerodovniškega. mešanec z buldogom. mislim groza. ko je bil majhen je bil zelo lušten ampak zdaj je obup. za pogledat je zelo čuden in kot je povedala Gigosy je samo približek yorkija.
mi imamo rodovniškega in je res lep, sicer ga strižemo ker smo veliko v naravi in je bolj praktično če je postrižen ampak je super.

lp
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #2547 : sreda, 05.08.2009 : 13:04:28 »

Zal bo to mogoce smetenje yorkijem ampak moram napisat na temo preprodajalcev nerodovniskih psov. Pred parimi dnevi se sprehajam  z svojim kuzkom  po Dravljah, srecam gospoda z majhnim lustnim bokserckom. Valjda takoj v pogovor in vprasanje koliko je kuza star. Gospod pravi, jutri bo napolnil 5 tednov in na moje zacudenje kako ga je lahko prej vzel od matere pravi - ja veste saj boksarji lahko gredo prej k novim lastnikom. Tako mu je rekel gospod, ki mu ga je prodal. Brez rodovnika seveda. Vceri zvecer srecam drugega gospoda z 5 tednov starim rotvajlerjem,  dobil  ga je ko je bil  kuza star 4 tedne - kajti revcki so ziveli v takem svinjaku, da je gospodu bilo zal cakat do napolnjenega 9 tedna. Gospoda razumem.
Stella25, dobro si to preber in naredi kaj dobrega za vse tiste psicke, ki jih stepajo preprodajalci.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2548 : sreda, 05.08.2009 : 13:41:21 »

Stella25, dobro si to preber in naredi kaj dobrega za vse tiste psicke, ki jih stepajo preprodajalci.

sabrina, samo en popravek Wink - preprodajalci ne stepajo nobenih psickov, ker si nikakor ne zelijo mazati rok z legli ali usranimi mladici, se manj skrbeti za psice, temvec si mazejo roke izkljucno samo z denarjem. Steparji, ali kot jim radi ljubkovalno recejo kupci ala stella25, Žabca in njima podobni - krasni in prijazni domaci rejci, se pa res ukvarjajo tudi s psicami in s tem povezanimi mladici. Si pa zadnji prav tako radi mazejo roke predvsem z denarjem.
Logiran

Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2549 : sreda, 05.08.2009 : 14:55:11 »

moja soseda ima yorkija ampak nerodovniškega. mešanec z buldogom. mislim groza. ko je bil majhen je bil zelo lušten ampak zdaj je obup. za pogledat je zelo čuden in kot je povedala Gigosy je samo približek yorkija.
mi imamo rodovniškega in je res lep, sicer ga strižemo ker smo veliko v naravi in je bolj praktično če je postrižen ampak je super.

lp

V bistvu sploh ni treba da gre za kakšnega mešanca yorkija z drugo pasmo, dovolj je že da gre za "kvazi" čistokrvne yorkije, katerih leglo prodajalci radi poimenujejo pod "domače leglo" ali "čistokrvni ali pasemski brez rodovnika", dejansko pa niti sami ne vedo kdo so njegovi predniki in od kod izvirajo, saj seveda tudi ne morejo, če nimajo rodovnikov. Potem pa srečaš na cesti nekega psička in ti lastnik prav ponosno pove, da je to yorki. Ušesa ima kot zajec, težo okrog 5 kg, dlako kot ovca. No potem pa sami razmišljajte ali ste pripravljeni na to, da se bo vaš luštkan mladiček razvil v takega "yorkija".
Logiran
Strani: 1 ... 165 166 167 168 169 [170] 171 172 173 174 175 ... 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines