mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 03.05.2024 : 13:58:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 209 210 211 212 213 [214] 215 216 217 218 219 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 633282 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3195 : ponedeljek, 22.02.2010 : 16:16:08 »

Zanimivo:

V primeru, ko se izvedeništvo postavi po uradni dolžnosti v korist javnega interesa, se na
podlagi 3. odstavka 190. člena Zakona o splošnem upravnem postopku (Uradni list RS, št.
24/2006 ZUP-UPB2), stranka ne izjavi o postavitvi izvedenca.

http://www.mojpes.net/download/Sklep_o_ustanovitvi_komisije1.pdf

Kako to, da se na ta clen ni oprl MGDP pri 3. komisiji? Saj se spomnimo ministra, ki je izjavljal, da se stranko MORA vprasati, ali ima pripombe na sestavo komisije.
eh saj veš- je bilo že obrazloženo pri vprašanjih ali sodniki odgovarjajo za svoje napke: "shit happens" a ne.
Čist normalno in sprejemljivo je, da pride občasno do kakšne napakice pri interpretaciji zakonov. Odločitev vseeno velja, sodniku se ne zgodi nič.

Čakamo samo še, da objavijo cenik koliko stane kakšna napaka.
Logiran
Šakal
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #3196 : ponedeljek, 22.02.2010 : 17:11:35 »

Po prebranem sodim, da je bila celotna "prevzgoja" nekak prisiljeno-posiljeno ponesrečena. Nekaj kao na hitro in samo s cukanjem in rukanjem ubogega Atosa. Ja, to pa so res "strokovnjaki"!!!
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #3197 : ponedeljek, 22.02.2010 : 17:14:55 »

Zanimivo:

V primeru, ko se izvedeništvo postavi po uradni dolžnosti v korist javnega interesa, se na
podlagi 3. odstavka 190. člena Zakona o splošnem upravnem postopku (Uradni list RS, št.
24/2006 ZUP-UPB2), stranka ne izjavi o postavitvi izvedenca.

http://www.mojpes.net/download/Sklep_o_ustanovitvi_komisije1.pdf

Kako to, da se na ta clen ni oprl MGDP pri 3. komisiji? Saj se spomnimo ministra, ki je izjavljal, da se stranko MORA vprasati, ali ima pripombe na sestavo komisije.

Ja, zaradi ekonomičnosti postopka, a ne Wink

Zelo zanimivo branje tole poročilo o 1. komisiji. Hvala ga. Metodi Mikuš Barčkovič, da ga je delila z nami in pa Jani, da ga je objavila Smiley
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #3198 : ponedeljek, 22.02.2010 : 17:27:35 »

hja, najprej je bil sum, potem so sum potrdili, zdaj sumijo na resen sum. In ce bo ta resen sum potrjen? Kako se potem imenuje naslednja stopnja suma?
potem pride še:

-Močno  resen sum,
-Zelo resen sum,
-Zelo Močno resen sum
-Hudo resen sum
-Najresnejši sum
-Brezpogojno resen sum

ostali pa kolkor se jim bo dalo po SSKJ listat za izrazi
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #3199 : ponedeljek, 22.02.2010 : 18:00:57 »

Mene pa samo zanima, kdo je podpisan pod vzrejnim dovoljenjem gluhega Knighta?
Če kje obstaja podatek...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3200 : ponedeljek, 22.02.2010 : 18:08:15 »

Samo nekaj, pes je bil delno ali skoraj gluh, pa je vseeno dobil vzrejno dovoljenje?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3201 : ponedeljek, 22.02.2010 : 18:11:10 »

Hehe, sva pisali istočasno. Sem ravnokar nehala brat še zadnje poročilo, pa mi res ni jasno kako oba lastnika kot neka izobraženca nista vedela da je gluhota/delna gluhota pri psih dedna, poleg tega je razvidno da je Zora imela kinološke prijatelje PRED nakupom psov, ti so pse poznali, pa ji ni nihče svetoval BAER testa ali NE vzrejanja s takim psom?
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #3202 : ponedeljek, 22.02.2010 : 18:11:54 »

Citat
Samo nekaj, pes je bil delno ali skoraj gluh, pa je vseeno dobil vzrejno dovoljenje?
Verjetno so na vzrejnem pozabili povedati..
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3203 : ponedeljek, 22.02.2010 : 18:14:03 »

Sej ni panike, ker itak v standardu za Bullmastife ne piše direktno da se gluhota diskvalificira..to je tko kot z zakoni, če ni v zakonu ne moremo nič Smiley
Ampak Ika, še vedno obstaja dejstvo da so imeli prijatelje, ki so danes na visokih položajih v KZS. In noben me ne bo prepričal, da se da bit toliko glup da ne opaziš da je pes "naglušen".
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3204 : ponedeljek, 22.02.2010 : 18:18:23 »

Pa še nekaj je s temi BBHji..vse lepo in prav in absolutno podpiram, ampak istočasno poznam pse ki na poligonu delajo/so delali kot urca, izven poligona pa ne smejo s povodca ker ne ubogajo odpoklica, pa en drug primer ko je pes na poligonu bil mucica, zunaj pa okolju nevaren in kasneje nevaren celo svoji lastnici.
Poligon je okolje na katerega je pes že "sprogramiran" in bo jasno delal, sploh če ima rad salamce, ampak jaz pravim da si s tistim opravljenim izpitom lahko rit obrišeš, če pes v življenju izven poligona ne funkcionira pravilno.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3205 : ponedeljek, 22.02.2010 : 18:19:47 »

Hehe, sva pisali istočasno. Sem ravnokar nehala brat še zadnje poročilo, pa mi res ni jasno kako oba lastnika kot neka izobraženca nista vedela da je gluhota/delna gluhota pri psih dedna, poleg tega je razvidno da je Zora imela kinološke prijatelje PRED nakupom psov, ti so pse poznali, pa ji ni nihče svetoval BAER testa ali NE vzrejanja s takim psom?

Brez zamere, ampak se ti pri takih lastnikih res zdi to tako nenavadno? Če je gluhost dedna ali ne - baš ju je brigalo. Kar se pa vzrejnih pregledov tiče, hmmm... Roll Eyes Mene npr. zanima, kako ga je npr. dobila tudi Joy, glede na njeno poznano napadalno preteklost, ampak najbrž nihče nima nič za povedati v tej smeri, kakor tudi ne na Knightovo gluhost. Marsikdo bi se moral marsikaj vprašati, ampak ponavadi vprašanja in odgovori skopnijo ob misli na denar ali pa vplivno prijateljsto (kar je na koncu ena in ista stvar).
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3206 : ponedeljek, 22.02.2010 : 18:22:05 »

No, ampak ljudje ki so vse to dovolili (tudi v KZS) so še vedno na položajih, to je dejstvo. Če je lastnik butec in nekaj dela narobe, mu mora pač nekdo to povedati.
Logiran
v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #3207 : ponedeljek, 22.02.2010 : 18:29:37 »

Kdo sploh piše poročila 1. komisije? Noben ne pregleda, če so prav napisana imena, itd ... ? Še osnovnošolci bi bolj pravilno napisali vse skupaj. Pa da en vozi na sprehod samo 2 psa, v času napada je pa sama vzela vse 4 ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3208 : ponedeljek, 22.02.2010 : 18:57:03 »

v.i., upam, da branje ne dela tezav in upam, da je jasno, kdo vse je pod porocilom podpisan. Ja, verjetno je slovnica res tista, na katero se je treba naslanjati, predvsem v delu, kjer komisija opisuje tisto, kar so povedali sogovorniki. Ce lastnica pravi Knightu Naj ali Najk, pac res najbrz ni na mestu, da pise tam Knight, ker je tekst povzet po pogovoru. Ali pa zelis povedati, da porocilo ni veljavno zato, ker so v njem slovnicne napake?
A preberes, prosim, se enkrat, kdo je hodil z dvema psoma na sprehod. Pa loci v sporocilu, na koga se tvoja kritika nanasa, kajti tisti, ki so vozili po dva psa na sprehod, niso pisali tega porocila, so pa govorili o svojih sprehodih in nekdo je to zapisal, da lahko ti zdaj beres povrsno.

Nikakor ne zagovarjam ne enega in ne drugega, vendar se mi pac zdi bedasto, nic drugega.

Sicer pa, se enkrat o vzrejnih:

Pridna, ce je dobil Atlas vzrejno dovoljenje medtem, ko je bil v Gmajnicah, je bilo lahko le troje:

- je slo za administrativno podaljsanje vzrejnega dovoljenja brez psa (seveda, ce ni slo za prvi vzrejni),
- je nekdo peljal psa iz Gmajnic na spomladanski vzrejni pregled, kar ne verjamem, glede na to, da naj bi vzrejno dovoljenje prislo tik pred smrtjo lastnice (umrla je v zacetku avgusta 2008) - tako dolgo zagotoov ni hodila posta iz SKVPM do lastnice,
- je nekdo sel opravit izredni vzrejni pregled v Gmajnice.

Drugih moznosti ne vidim.

Za administrativno podaljsanje skorajda ni moglo iti, ce damo skupaj podatke:
- ATOS, SLRBM 000105, 30.12.2004 (vir http://www.skvpm-klub.si/razstave/rezultati2006.doc)
- ker sta bila Atos in Atlas iz istega legla, lahko vzamemo rojstne podatke Atosa tudi za Atlasa,
- 15.3.2006 (vir KLIK), ko se je zgodil napad na Meglica in ko je bil Atlas stacioniran v Gmajnice, od koder ni mogel vse do 23. junija 2009, je bil Atlas star 14 mesecev in pol,
- V vzrejnem pravilniku SKVPM na http://www.skvpm-klub.si/pravilnik.html, ki velja od cca marca 2005 (sprejet 18.2.2005, veljavnost pa 8. dan po objavi v Kinologu) pise v 10. clenu Najmanjša starost psa/psice za udeležbo na VP je 15 mesecev.

Logiran

v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #3209 : ponedeljek, 22.02.2010 : 19:13:49 »

Saj vem da to, kako je napisano, nima veze s to temo, samo sem hotela povedat, da če je enkrat napisano Naj, enkrat Najk, je to zame površnost in če eno tako "lahko" stvar (kot je pravilno napisati poročilo) naredijo tako površno, ni čudno, da drugih stvari "ne opazijo". S tistim, koliko psov vozijo na sprehod, sem samo misnila vprašati, kako lahko sploh napišejo tako poročilo, če so vmes protislovja.

Pri dnevni rutini:
"Na sprehodu sta imela skrbnika vsak po dva psa, če je šel na sprehod en sam, je imel le dva psa, nikoli vseh štirih."

Dogodek na Oražnovi:
"Skrbnica je proti večeru, pozno popoldne hotela peljati vse štiri pse na sprehod in to z avtom."
Logiran
Strani: 1 ... 209 210 211 212 213 [214] 215 216 217 218 219 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines