mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 00:21:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 299144 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #270 : torek, 09.03.2004 : 16:05:55 »

Hmm ja kar se agilitija tiče pa...seveda bi ga delala ampak spet pri nas na obali ni nobenega kd-ja ki bi to imel.

KD Koper. Letos imajo celo tekmo regionalno.
LP
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #271 : torek, 09.03.2004 : 20:42:49 »

aaaaaaaaaaa? Shocked Shocked  sram
KD Koper?  Shocked Shocked Huh
Sirtaki kje pa je to? Kje imajo poligon če slučajno veš?
Prav v Kopru je menda samo KD Obala...oni sigurno nimajo agilitija.

Me je sram, ampak to pa prvič slišim, vem, da je v Serminu en KD ampak mislim, da se kliče drugače... Huh Elit al nekaj...

Uf, sem malo preveč časa že v Ljubljani  sram Tongue, sploh ne vem kaj se v domačem kraju dogaja  sram sram Lips Sealed

Jaz pod KD Koper dobim samo KD kot kolesarsko društvo  Huh sram, mislim, da to ni to...
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #272 : torek, 09.03.2004 : 21:30:36 »


Petra poglej www.agility-slo.com
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #273 : sreda, 10.03.2004 : 08:38:04 »

AAAAAAAja sem šla prav pogledat  Grin

Ok ni panike, KD Koper Obala je to, mislim, da so samo v vlogi organizatorja. Undecided

Sigurno pa nimajo agilitija tako, da bi lahko kdo tam vadu, ovire sicer so (bolj boge) ampak jih uporabljajo bolj reševalci, da bi pa kdo delal oz. vodu agility pa ne.
To sem pa 300%. Wink

Sej pravim nekaj so se ponujali v Portorožu pa potem ni blo nič iz vsega skupaj.  Roll Eyes

Hvala vseeno sirtaki, ampak mislim, da nama preostane al čez mejo al pa Ljubljana (ugrabitev)  Grin
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #274 : sreda, 10.03.2004 : 10:19:48 »


Ok ti verjetn bl ves kako je stanje na Obali, ampak jaz pa VEM, da v Kopru trenirajo agility, ker pomagata dva instruktorja iz enega drugega primorskega KD  Roll Eyes Dobis zasebno!

Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #275 : sreda, 10.03.2004 : 11:37:27 »

Petra in Sirtaki,

po pripovedovanju oseb iz prve roke (torej oseb, ki sta iskali na obali kakšen klub oz. ljudi, ki bi bili pripravljeni bolj resno delat ali posredovat znanje).... je tako, kot je napisala Petra Cry.

Petra, če prideš v Prestranek, me poišči. Tam bo tudi Aleš (Izola), ki sedaj trenira v Italiji (Trst se mi zdi), pa se morda lahko dogovorite tudi za skupne treninge. Ta tržaški klub mi je sicer popolnoma neznan, drznem si pa reči, da delajo zelo dobro - napredek sem pred kratkim videla. Fascinantno.

Seveda - če sta s Sirtaki našli ugodnejšo rešitev - ta post prezri Smiley.
l
p, Mateja
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #276 : sreda, 10.03.2004 : 12:00:57 »

ojla

koker jaz vem letos tekme v kopru ne bo.

lp dasa
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #277 : sreda, 10.03.2004 : 14:10:39 »

Ojla Mateja bom verjetno prišibala do Prestranka tako, da te poiščem  Wink
Zbrat več informacij iz večih strani nikoli ne škodi ne?


Sirtaki bom probala človeka dobit, bi blo res fajn, da prihajata dol iz Ajdovščine...
priznam pa, da še nisem slišala za to  Huh Grin
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #278 : nedelja, 14.03.2004 : 10:01:56 »

No, ena malo boljša novica baje, da se v Portorožu ravnokar začenja tečaj agilitija  Cheesy

kakorkoli bova šla pogledat kako zgleda in se mogoče tudi midva z Blujem vrgla v agilitaške vode  Wink

Sirtaki človeka sem kontaktirala preko maila ampak do zdej mi ni nobeden še odgovoril, na žalost  Undecided

Mateja, hvala za pondbo, sem prišla sicer do Prestranka, ampak bi se mogle za naslednjič mogoče malo boljše zmenit, če bi se dobile  Huh Grin (glede na to, da nimam niti najmanjšega pojma kdo si ali kakšna si  sram)
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #279 : torek, 16.03.2004 : 21:44:26 »

Petra, me veseli, da se nameravata podati v agi vode  Smiley.

Da vam povem naše najnovejše belgijske pogruntavščine:
Zadnjič sem Črni Smrti kuhala iber fensi šmensi večerjo, z makaroni, mesom, zelenjavo itd. Pride on zraven, ko režem sestavine, in mu pod nos pomolim kos surovega mesa. Ga nezaupljivo povoha, mu ga ponudim, on se pa umakne. Sem ga skoraj po kuhinji lovila z mesom v roki, on se je pa stalno umikal in ni hotel imeti nič z njim  Roll Eyes Tongue Undecided. Eh ja. No, je vsaj upravičil naš sloves Addamsovih, še pes skrbi za svoj ugled, madona. Aja, na koncu je vse skupaj pojedel, sem ga pa gledala skozi okno in je iz sklede pometal ven meso in začel jesti vse drugo, ampak očitno ga je konec koncev le nekako spravil vase  Roll Eyes.

Druga stvar je, da zdaj, po novi modi, mi tulimo. Že par tednov vsaj vsak drugi dan, ob 7ih zjutraj, +/- 5 min, Sambo začne v pesjaku tulit, zavijat, kakorkoli že, prav po volčje. Na srečo precej nežno, tako da ni, da bi s tem zbudil pol Viča, tako kot takrat, ko je bil mali in 'zapuščen, sam, samcat in osamljen', ampak jaz ga vseeno slišim, ker imam kar radar za svoje otroke. Tuli par min, ne več, pa povsem bre potrebe (ne bom napisala, da brez razloga, ker kar tako verjetno le ne tuli) - ne rabi it lulat, kakat, nič. Sosed, ki je Makedonec, mi je ravno zdaj rekel, da se je zadnjič sunkoma zbudil ko ga je slišal, da se je spomnil na čase, ko so se med vojno skrivali po hosti, pa so slišali volkove tulit, in da Sambo tuli točno tako, in... Roll Eyes Pravi Klic Divjine, krucifiks. Naslednjič, ko mi bo kdo (spet  Tongue ) rekel, da imam volka, bom samo prikimala in šla dalje. Tale vzreditelj me je pa res nategnil...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #280 : ponedeljek, 22.03.2004 : 14:00:35 »

Kopiram z med.over.neta:
Na območju Lavrice se je izgubil 1 leto star samček pasme Tervueren. Ima tanko kovinsko ovratnico.

Za vse, ki pasme morda ne poznate:
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=16

Če bi kdorkoli kaj vedel o njem, ga videl, našel... naj prosim pokliče na 041 753 694

Hvala za pomoč!

Logiran

hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #281 : ponedeljek, 22.03.2004 : 18:00:15 »

Ojla!

Kliker je pa za mene totalni šit!!! Posebno NE deluje na ovcarje. Ovcarji rabijo pravo vzgojo, ne pa kliker.

lp
hunden
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #282 : ponedeljek, 22.03.2004 : 20:33:17 »

mah hunden, kakor za koga...

Midva z Blujem sva šele začela pa sem ful navdušena, no in on tudi  Grin, poleg tega nam prav lepo gre in tudi nekaj trikov sva se že naučila  Cheesy

Kaj je pa po tvojem mnenju prava vzgoja?

Jaz vem, da Blu nikakor ne dela na dretje in vlečenje (nikoli nisva uporabljala ovratnice na zateg, pa sva nardila nekaj izpitov...) in se mi zdi, da se je s klikerjem raje in prej naučil novih vaj in jih tudi rad sam izvaja  Cool
Pa vadiva za enko (IPO 1) in bova lepo popravla pozorno hojo poleg do takrat...in vajo naprej  Cool


Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #283 : ponedeljek, 22.03.2004 : 21:43:18 »

Hunden, lahko da imaš ti slabe izkušnje s klikerjem, ne moreš pa reči, da na ovčarje kategorično ne deluje; poznam kar nekaj ovčarjev, ki delajo/delanih na kliker in se pri njih ta sistem zelo dobro obnese. Odkar midva delava s klikerjem, se Sambo hitreje in z večjim veseljem uči tiste zadeve, ki jih učim s klikerjem, kot pa tiste, ki jih ne.
S klikerjem tudi hitreje dobim njegovo pozornost - na zadnji razstavi sem ga imela s sabo in je bil na začetku rahlo zbegan zaradi gneče, čim sem pa naredila z njim trik ali dva skupaj s klikerjem, je takoj pozornost obrnil name in je do konca razstave ostal popolnoma ravnodušen do vsega razen mene. Ko sem zdaj šla pred računalnik, sem (kot dostikrat) s sabo vzela priboljške in kliker. Čim je slišal rožljanje klikerja, je Sambo prišel z dvignjenimi uhi, češ Bo akcija, bo akcija?!

In za konec, ponavljam Petrino vprašanje - kaj pa JE prava vzgoja zate? Zame je prava vzgoja ta, ki temelji na (pozitivni) motivaciji in vsaj esencialnemu poznavanju pasje psihe, ravno ti dve stvari sta pa bistvo kliker training-a.
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #284 : torek, 23.03.2004 : 15:26:19 »

Živjo! Smiley

Za mene je kliker le ŠE ena nova zadeva ki nejbi bila super za pridobit kontakt s svojim psom. Huh Nevem kako so vsi "včasih" tako dobro delali s svojim psom brez tega. Imaš tudi druge načine kot so na isti princip kot kliker samo da ni en kos plastike vmešan za učenje psa itd. Nevem, a ste pozabili na svoj glas, telo, znake, igre, bonbončki itd. To kar delate s klikerjom lahko tudi na drug način prikažete psu da je nekaj super naredil ali vbrato. Zame je prava vzgoja brez klikerja, ker tudi znam pridobit kontakt s svojim psom na tisti klasičen način ki je vedno deloval vsem ki so tekmovali
vsa leta s psi od I do Elitne skupnosti v naprimer obedience-u. Moram priznat da menim da se od začetka RABI kovinsko ovratnico in igrače, seveda tudi potrplenja in zanimanja za to kar treniraš s psom. Kliker je zdaj IN, seveda najkasneje v sloveniji ker še preizkušajo "NOVE" načine vzgoje psa. Eni seveda mislijo da se da nekaj na hitro naredit s psom da bo boljši ali raje delal. Ja, sej ne rečem da se ne da, samo kadar začneš s težjimi stvarmi, pol tudi kakšen kliker ni dost. Jaz vem da ga ne rabim. Tudi ne morete rečt da je kliker primeren za vsakega psa. "Klasičen" način pa je, ker je priznano povsod.
Jaz delam na princip igre. Kadar pes nekaj narobe naredi mu rečem NE in mu pokažem in še enkrat probava da popraviva napako. Kadar nekaj dobro naredi ga zelo pohvalim, s tem ker je njemu najbolj všeč, naprimer igra da nekaj vleče in vedno zmaga. Princip je pa taki da se psa vedno 90% bolj pohvali kadar je nekaj prav, kot pa kaznuje če je nekaj narobe. Za to jaz ne rabim klikerja. Psi imajo tudi zelo radi akcijo, da se vedno nekaj dogaja, zato jaz nimam problem s kontaktom s psom. Ne delam jaz na tak način s psom kot naprimer delajo v KD-jih poslušnost. Da hodim okoli v okrogih in dolgočasim psa in sebe. S psom delava učinkovito, zanjimivo, z veseljem. Kadar delava sva samo jaz in on na celem svetu in oba uživava v delu. S tem načinom se pride daleč, kliker je samo 5% od tega, še to ne. Zdaj aprila začneva z obedience-om v Goteborgu in vem da bova uživala. Tukaj nema klikerjev.

lp,
Katja Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines