mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 11:35:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 481605 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #390 : sreda, 01.06.2005 : 12:25:37 »

Ola!

AllStar jaz bi ti res svetoval, da poslušaš Noli in fortuno z nasveti. Srečal sem jih osebno, ker sem imel prav tako problem z mojim rottom, in res znata s psom saj imata tudi zelo lepo vzgojene.
Kar se pa tiče repka, sem pa pristaš da ga ima, saj se mi zdi, da še bolj izraža svoje počutje in ga je lažje razumet.Sicer pa še nikoli nisem imel psa brez repa, tako, da me jemlji z rezervo.

Čau 
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #391 : sreda, 01.06.2005 : 13:03:45 »

Mene pa nekaj resno zanima!

Koliko rotijev(samcev) poznate,da so neproblematični do drugih samcev?

Npr. naš je izredno prijazen do psičk,do ljudi,da niti ne govorim,do samcev pa-ne vem-kakor ga prime.V glavnem mu ne gre zaupati.
Pa bi težko rekli,da smo ga kjerkoli polomili pri vzgoji.Sam imam nekaj izkušenj,sestar celo življenje živi s psi...,Mike je od malega imel ogromno stikov z drugimi psi,nikoli slabe izkušnje,ampak vseeno...


Noli se verjetno spomni enega stavka,ki ga je velikokrat izrekel lastnik rotija(sicer tudi reševalca):
Odin,ritko dol!Punčka je,punčka!

Pa še tako je velikokrat letela dlaka po zraku.


LP Zoran
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #392 : sreda, 01.06.2005 : 13:20:52 »

Zavedati se je treba da rotweiler ni kar sam od sebe prijatelj z ostalimi živalmi (ne glede na vrsto, spol, barvo..... Roll Eyes). Za to je treba garati  Wink. To pač ni goldn, ki naj bi to prijaznost imel genih (vsaj če je vzreja pravilno usmerjena). Kot je nekdo v eni drugi temi napisal: napake naših psov so samo stvar napačnega potrjevanja. Za vašega Mika, lahko da prve parkrat niste opazili, da se rangira (sej veš ko so kužki mali včasih izgleda vse skupaj kot malo bolj groba igra in lastniki ne reagiramo) pri tem pa je naletel na kakega bolj ponižnega psa in s tem prišel do hitre potrditve vedenja -> nagrajevano vedenje se pogosteje ponavlja.... pa smo tam. Vsako utrjeno vedenje pa je težko odpraviti.

O Odinčku nebi  Wink, to je pomoje edini rotko, ki ga nisem pobožala, ok enkrat al pa dvakrat ko se mu markirala. Da bi ga pa lastnik držal, jaz pa prišla zraven pa počohala pa pozabi  Roll Eyes. Za tega specifičnega lastnika to pač ni prava pasma. Po vseh letih dela mi lahko našteje ene pet razlogov zakaj pes "ne mara" tega in onega in bla bla bla ... Povej tako kot je, nisi ga uspel naučiti kdo je gazda in pes si je to vlogo prevzel  Angry. Uh,  kar huda ratam, ko se spomnim vseh teh izgovorov. Še v mali šoli tečajniki manj opraičujejo svoje kužone  Roll Eyes.

LP Noli
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #393 : sreda, 01.06.2005 : 13:21:46 »

Skywalker moj pes je samec in ti povem, da nima problemov z drugimi psi, pa naj bo to pes ali pa psica. Res da je star šele eno leto, ampak vseeno mislim da tega vedenja nebo spremenil, vsaj dokler nebova imela konflikta s kakšin drugim psom. Schvarc bi vse pse kar naskoču ali pa jih pripravil do igranja.
Upam pa, da nebova imele nikoli teh problemov.

Čav
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #394 : sreda, 01.06.2005 : 13:44:57 »

Noli,to je pa možno,da se je kdaj rangiral,ker pa na žalost nisem ves čas z njim tega sam nisem opazil.

Ma ja, o Odinu bi lahk odprli posebaj temo,problem pa je tudi v tem,da prvotno itak ni bil kupljen za reševanje,ampak nekaj povsem drugega in za to na začetku tudi vzgajan v to smer.


Schvarc,saj tudi Mike ni kazal tega še dlje,do vsaj dveh let.Tudi z Skyem sta se igrala skupaj ali vozila v avtu,zdej mu pa kar naprej teži.Saj ga ne napada,ampak je vseeno neprijetno,tako da ju ne morem voziti skupaj.


Lp Zoran
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #395 : sreda, 01.06.2005 : 13:53:30 »

Schvarc, midva se morava še spoznati... Wink

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #396 : sreda, 01.06.2005 : 14:28:21 »

Ja res je, malo čudno sm napisal, v mislih sem imel Noli. Oprosti, ni bilo namerno. Včasih hitro pišem in ne prebiram za seboj kaj napišem, ker to delam med delovnim časom.(sj veste, pol pa direktor prihiti v mojo pisarno in je panika z moje strani Grin)
Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #397 : sreda, 01.06.2005 : 14:50:09 »

AllStar tudi iz rwl ahko narediš odličnega psa,še lažje je narediš "norca",svetujem da se pozanimaš pri kom osebno,pa še na tečajih.Bolje da čim prej ugotoviš ali je rw pes zate,je pa treba ogromno dela,to vem ker sem sam začel z rw in nisem imel nobenih težav.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #398 : sreda, 01.06.2005 : 14:56:22 »

Ja res je, malo čudno sm napisal, v mislih sem imel Noli. Oprosti, ni bilo namerno. Včasih hitro pišem in ne prebiram za seboj kaj napišem, ker to delam med delovnim časom.(sj veste, pol pa direktor prihiti v mojo pisarno in je panika z moje strani Grin)

Eh, sploh ni panike. Se bova pa še... Wink

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #399 : sreda, 01.06.2005 : 15:12:33 »

 Grin Grin Wink Smiley Je tako
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #400 : torek, 07.06.2005 : 20:03:53 »

hoj
Če koga od vas zanima sta v zavetišču Zonzani dva rottweiler-ja. Kot kaže ju nihče ne pogreša, ker sta tam že kar precej časa.  Se ju da rešit?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #401 : četrtek, 09.06.2005 : 12:23:07 »

glede allstara imam občutek da je prebral da je nevarna pasma pa ga hoče zarad svojih kompleksov imeti. brez zamere ce ni tak, ampak poznam vec takih ljudi ki ga je sam za to kupilo, pa jih učijo napada pa take stvari, drugace jih pa zanemarjajo in ne nudijo nic ljubezni. ce zelis kupiti psa mores prej vedeti o njem vse, za rotta pa mores met ze prej veliko izkusenj in znanje glede vzgoje. glavno pa je da ne smes biti nikoli nasilen okoli njega ali do njega
Logiran
AllStar
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #402 : četrtek, 09.06.2005 : 12:59:52 »

dogue de bordeaux to se pa zelo motiš
Če bi biu tak prej nebi kupil prinašalca ampak kakšnega pitbula.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #403 : četrtek, 09.06.2005 : 16:01:19 »

sj sm reku da se lahk motim ker te ne poznam pa nisem vedel da si ze imel psa. oprosti. mal sem obramben glede tega ker je moja kolegica ona 17letnica ko sta jo dva rotta zgrizla. drugac ti pa povem da so ob pravilni vzgoji to najvecje mucike, in izjemno učljivi psi. glede rezanja repa mislim da to ni prav ker lastnik za izgled psa da psa skozi mučen proces.puste psom repe.
Logiran
AllStar
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #404 : petek, 10.06.2005 : 14:22:02 »

ja vrjamem ja...ni sploh problema...
gleda repa pa jst tud tega ne odobravam...
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines