mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 07:23:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Strani: 1 ... 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 ... 124   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci 2  (Prebrano 218134 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1635 : četrtek, 06.11.2008 : 23:03:19 »

Ja saj,.. Pa ne da so grdi upam, da me ni kdo narobe razumel..
Mi imamo v ulici 3 zlatkote. 2 ki sta zlata (eden vem, da ni rodovniški, drgi, ki je star 14 pa nevem), en je pa bel (tudi ne vem ali je rod. ali ne, nimamo stikov z lastnikom).
Upam, da se bodo v bodoče bolj "namnožili" zlati zlatkoti.. seveda je pa to na vzrediteljih.. Undecided
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1636 : četrtek, 06.11.2008 : 23:06:05 »

Jap. Zdaj nimam pojma kako je, ampak ko sem kupovala Timija, sem v literaturi zasledila, da so v Ameriki dovoljeni samo zlati zlatkoti, drugje pa tudi bolj beli in bolj rdeči (s pogojem, da je podlanka vedno bela).
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1637 : četrtek, 06.11.2008 : 23:08:40 »

To pa nisem vedela..
Fino, da so dovoljeni samo zlati, tako jih vsaj ime pravilo opiše... Roll Eyes Tongue
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1638 : četrtek, 06.11.2008 : 23:10:02 »

Ne jih ne... Moj je blatni odnašalec. Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1639 : četrtek, 06.11.2008 : 23:14:36 »

 Grin Grin Cheesy
Ja to pa tudi Loki,... blatne luže so baje dobre za "stare kosti"... Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1640 : petek, 07.11.2008 : 00:16:43 »

Glede barve se pa popolnoma strinjam z vama. Mi je kar malo žal, da je toliko malo "zlatih" zlatkotov in tudi na razstavah močno prevladujejo beli. Škoda, saj sama vem, da če bom še kdaj imela zlatkota (seveda rodovniškega) bo definitivno zlate barve, v pravem pomenu besede Wink

Vixen a mislite obdržati Tobyja? Super par sta s Timijem Kiss
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1641 : petek, 07.11.2008 : 00:17:28 »

In pa hvala vsem za pohvalo slikic Smiley V nedeljo gremo na Menino, bom poslikala Oskarja Smiley
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1642 : petek, 07.11.2008 : 02:12:06 »

a mislite obdržati Tobyja? Super par sta s Timijem Kiss
Zelo možno. Wink
Ja, res sta face skupaj. Saj Timi ima vse muce rad, ampak tudi Toby se je tako navezal na Timija, da jih po mojem ne bom imela srca ločit. Smiley Če bo le šlo vse po sreči z novim, obljubljenim stanovanjem... Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1643 : petek, 07.11.2008 : 08:13:30 »

 Cheesy ...bo imel frenda! Grin Kiss
Hehe Bella se pa boji muc Grin
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1644 : petek, 07.11.2008 : 16:38:40 »

Me veseli, da bo Timi dobil družbo Kiss
Oskarju so muce zanimive. Zelo rad jih opazuje. Naredil jim ne bi nič Smiley No, razen tega, da bi tekel za njimi, če bi one tekle Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1645 : petek, 07.11.2008 : 16:43:11 »

Bella laja in teče, dokler se muca ne obrne.. potem se skrije za manoo! Cheesy Grin
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #1646 : petek, 07.11.2008 : 19:46:32 »

Ej ej punce, kaj ce bi si malo na internetu prebrale zgodovino in standarde ter katere barve kateri standard dovoljuje?  Wink

Drugace pa takole:
AKC (American Kennel Club): Color: Rich, lustrous golden of various shades. Feathering may be lighter than rest of coat. With the exception of graying or whitening of face or body due to age, any white marking, other than a few white hairs on the chest, should be penalized according to its extent. Allowable light shadings are not to be confused with white markings. Predominant body color which is either extremely pale or extremely dark is undesirable. Some latitude should be given to the light puppy whose coloring shows promise of deepening with maturity. Any noticeable area of black or other off-color hair is a serious fault.

KC (Kennel Club - standard katerega uporablja Anglija in vsi ostali razen USA): Colour: Any shade of gold or cream, neither red nor mahogany. A few white hairs on chest only, permissible.

Potem pa se malo zgodovine.. Pa svetujem, da si jo preberete..  Wink

Many people in US thinks that  the color is the only one. The truth is that when they were initially imported to America before war the darker Golden was also in fashion in the British Isles. In 1920s and 1930s a number of dogs of the breed had been exported and were in Canada, the USA. When the breed standard had first been drawn up in Britain by the Golden Retriever Club in 1911, cream had been excluded as a permissible color, and in the 1920's light-colored dogs were not popular, the favored color being sometimes very red and dark indeed. But the lighter co lour gained greatly in popularity in the early 30's and in 1936 the Standard was altered to read 'Any shade of gold or cream, but neither red or mahogany' as it was realized that a mistake had been made in not allowing the original color. How did it happen that they stayed darker or even went darker here while it went much lighter on the other side of Atlantic? Different climate?  The fact is that these dogs at the very beginning were not called Golden Retrievers but Yellow (Retrievers). There is evidence that the earliest 19th and early 20th century Goldens were light or cream color. A light, cream is color is dominant and it has strong tendency to return in future generations.

Pa ne zdaj mislit, da sem to vse napisala zato, ker imam "belega" zlatkota (v narekovajih zato, ker vsak ki pravi, "beli zlati prinasalec" se moti. Niso bele barve, ampak so kremaste). Sploh ne. Ampak samo hocem vam povedat, da je kar dolga storija okrog zlatih prinasalcev  Smiley In da pac obstaja angleski in ameriski tip. Ponavadi je angleski svetlejsi, ameriski temnejsi - ni pa nujno (pa seveda ni razlika samo v barvi).

To vse je bilo kopirano iz te spletne strani, kjer lahko pogledate razlike med ameriskim in angleskim tipom.

FCI standard pa tako ali tako pravi: Any shade of gold or cream, neither red nor mahogany.  A few white hairs on chest only, permissible.    Cheesy

Seveda je pa tako tip kot barva stvar osebnega okusa posameznika..  Grin


Lp..
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1647 : petek, 07.11.2008 : 22:02:37 »

Nisem vedela, da je tako, saj na zlatkote se ras ne spoznam. Roll Eyes sram
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1648 : nedelja, 09.11.2008 : 23:06:01 »

Ko smo že pri okusu, meni pa ravno ti ekstremno svetlo krem, ki so pri nas trenutno najbolj razširjeni niso všeč, nekako mi sploh ne potegnejo, četudi je barva dovoljena kot je napisano.

Ne vem sicer, ampak meni se ful zdi, da so se ti svetli krem prinašalci šele v zadnjih 5-7 letih tak razpasli, da so prej bolj prevladovali bolj zlati ali ne?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1649 : ponedeljek, 10.11.2008 : 08:27:36 »

[quote author[/b][/b]=McKruster link=topic=12388.msg460686#msg460686 date=1226264761]
Ko smo že pri okusu, meni pa ravno ti ekstremno svetlo krem, ki so pri nas trenutno najbolj razširjeni niso všeč, nekako mi sploh ne potegnejo, četudi je barva dovoljena kot je napisano.

Ne vem sicer, ampak meni se ful zdi, da so se ti svetli krem prinašalci šele v zadnjih 5-7 letih tak razpasli, da so prej bolj prevladovali bolj zlati ali ne?
Citat

Ja jaz imam tudi tak občutek... Sad Sad
Logiran
Strani: 1 ... 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 ... 124   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci 2
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines