mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:01:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 4  |  Tema: jazbečar - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: jazbečar - čvek  (Prebrano 50215 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
njoko
gost
« : torek, 25.06.2002 : 19:13:37 »

a mi lahko kdo pove čisto vse ali link na katerem piše vse o jazbečarjhih?

PS: je kakšna razlika med navadnim jazb. in dolgodlakim jazb.?
Jaz imam navadnega.
Logiran
KATJAK
gost
« Odgovor #1 : četrtek, 27.06.2002 : 19:13:13 »

Obstaja 9 pasem jazbečarjev:
- RESASTI JAZBEČAR
- PRITLIKAVI RESASTI JAZBEČAR
- KUNČJI RESASTI JAZBEČAR
- KRATKODLAKI JAZBEČAR
- PRITLIKAVI KRATKODLAKI JAZBEČAR
- KUNČJI KRATKODLAKI JAZBEČER
- DOLGODLAKI JAZBEČAR
- PRITLIKAVI DOLGODLAKI JAZBEČAR
- KUNČJI DOLGODLAKI JAZBEČAR

Vse pasme se med seboj razlikujejo, glavna delitev pa je na resaste, dolgodlake in kratkodlake. V osnovi so to lovski psi, predvsem v Nemčiji in Avstriji pa jih imajo kot hišne ljubljenčke. Jaz bi ti največ lahko povedala o resastih jazbečarjih, ker imamo doma dve psici in vsako leto tudi leglo.
Če te kaj zanima vprašaj.

LP!
Logiran
ajka
gost
« Odgovor #2 : torek, 16.07.2002 : 10:58:57 »

Pri nas imamo dva meseca starega brak jazbečarja. Prosim vse, ki jim je ta pasma poznana, da mi napišejo kar koli o vedenju teh psov.
Hvala!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #3 : torek, 29.04.2003 : 08:37:55 »

Oj!
Jazbečarje delimo na tri tipe:dolgodlake,resaste in kratkodlake.
Kratkodlake so v lovu uporabljali zato,da so se plazili po rovih in podobno.Dolgodlake so uporabljali za prinašanje iz vode in resaste,zato da so se zaradi svoje resaste dlakje lahko prebijali čez zelo visoko travo.
Jazbečar je postal pčrijeten družabnik in hišni pes,vendar ima še vedno lovski nagon,zato potrebuje vsaj en dolg sprehod na dan.
Lp,PIa
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #4 : četrtek, 15.05.2003 : 12:41:29 »

Hojla!
Moj fant ima brak jezbecarko in to so zamene najbolj lusni jazbecarji. Tak zalosten pogled imajo..sedaj pred kratkim je skotila enega mladicka pa je tak cortkan da bi kar domov vzela. Pa na zalostn ni vec prostora za nove kuzke  Sad

LP

Pia
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #5 : torek, 03.06.2003 : 09:29:02 »

Hojla,

ali kdo morda ve, ali v Sloveniji obstajajo kaki pritlikavi kratkodlaki jazbecarji? Pozna morda kdo kake vzreditelje v tujini? Sprasujem za eno gospo, ki je imela 14 let 'normalnega' kratkodlakega jazbecarcka, pa bi zdaj rada imela pritlikavo razlicico. Hvala za odgovor in lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #6 : torek, 03.06.2003 : 12:15:19 »

Ajka živjo,
če te zanima kaj o brak jazbečarjih, si kupi zadnjo številko revije Moj Pes, kjer je predstavljena prav ta pasma.Načeloma pa so tej psi največ v rokah lovcev, saj so odlični delovni psi,z izredno močnim lovskim nagonom, kar je ponavadi tudi razlog zakaj jih ljudje nimajo za ljubljenčke.Je pa res, da imamo Slovenci izredno dobro vzrejo te pasme, saj psi iz naših vzrej dosegajo najvišja priznanja v lepoti ne samo pri nas temveč tudi v tujini.
LP Tjaša
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #7 : ponedeljek, 28.07.2003 : 12:58:31 »

Pomagajmo najti dva jazbečarja iz Ljutomera


V okolici Ljutomera se je zgubil pes jazbečar z resasto svinjsko sivo dlako in v levo uho tetoviran z številko Jr-001777.Sliši pa na ime Ago.Če bi ga slučajno kdo kje videl naj pokliče na tel.02/5801012 ali 041680828
simon <simon19@volja.net>
- July 27, 2003


Iz okolice Ljutomera je izginil črni kratkodlaki jazbečar z imenom Boro. V ušesu ima tetovirano številko 1119. Če ga je kdo videl, naj to prosim sporoči na številko (02) 580 10 33 ali (041) 767 984. Najditelja čaka lepa nagrada! Email  tadeja.gaube@siol.net.
Logiran
macos19
novinec
*
Sporočil: 2



« Odgovor #8 : četrtek, 27.11.2003 : 12:01:55 »

Mi imamo doma brak jazbecarko staro 4 leta.Psicka je zelo mirna ubogljiva in nima rada grobe vzgoje, ce bi nad njo povzdignil glas se nebi odzvala, ce pa ji reces lepo te uboga vse.Ker imamo doma lovca je izsolana za lovljenje in sledenje vendar v kratkem pricakujemo legla tako, da je sluzbene obveznosti za nekaj casa postavila na stranski tir:-).Tako da vse, ki vam je ta pasma vsec in bi jo radi imeli jo lahko brez problema kupite vendar moram pa povdariti, da so psicke bolj pridne in ubogljive kakor psi.
Logiran
Kajab
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 75


« Odgovor #9 : ponedeljek, 08.12.2003 : 09:44:12 »

Pozdravljeni ljubitelji jazbečarjev!

Pred kratkim sem izgubila svojega dolgodlakega jazbečarja, sedaj pa me zanima če so pri nas še kakšni rejci dolgodlakih jazbečarjev, kje so in ali so predvidena kakšna legla.
Hvala za vse odgovore.
Logiran
Brina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #10 : torek, 09.12.2003 : 10:34:27 »

Prav veliko ne bom pomagala, ampak vsaj nekaj.
Sama imam sicer kratkodlako jazbečarko, ki smo jo kupili v Mariboru, srečala pa sem tudi že nekega gospoda, ki sprehaja lepega rjavega dolgodlakega jazbečarja, ki tudi pravi, da ga je pripeljal iz Maribora.
No, vse poti vodijo v MB - očitno...  Wink

Drugače pa priporočam telefonski klic na KLUB LJUBITELJEV PSOV JAMARJEV,  s sedežem na Zupančičevi 9, v Ljubljani. Vem, da je ta klub tudi predstavljen na spletnih straneh MOJPES.NET, kjer je objavljena tudi kontaktna oseba.

Lp, Barbara
Logiran
Kajab
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 75


« Odgovor #11 : torek, 09.12.2003 : 14:16:28 »

Brina hvala!

Za rejce iz Maribora sem tudi jaz že slišala, vendar ne vem točnega naslova ali imena. Se bom še pozanimala.

Jazbečarski pozdrav Kajab
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #12 : torek, 09.12.2003 : 14:54:13 »

Kajab,
morda bi lahko za vec informacij povprasala g. Janeza Zeksa iz Murske Sobote, ki sicer vzreja nemske ovcarje (psarna od Zeksa), ima pa (preprosto ne morem mimo te besede Grin) legendarnega dolgodlakega jazbecarja Falka... Wink

Glede kratkodlakih (ce se ne motim v vseh 3 velikostih) vem, da ima izredno kvalitetne g. Marcze Janos, tudi priznani kinoloski sodnik, psarna Vom Golf iz Budimpeste (Madzarska)

Uspesne ostrodlake - standard velikost vzreja Buday Napsugar, psarna Topszli Dakszli iz Budimpeste (Madzarska)
Logiran
Kajab
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 75


« Odgovor #13 : sreda, 10.12.2003 : 11:53:44 »

Hvala tudi tebi Sally.
Nekaj telefonov že imam Smiley, tudi g. Žekša bom probala poklicati. Pa bomo videli kaj bo.

Hvala Kajab
Logiran
Quenyi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #14 : nedelja, 25.04.2004 : 13:31:01 »

Danes sem dobila jezbečerko staro deset tednov. Je brez rodovnika, a smo jo dobili od naših dobrih prijateljev, in je že enkrat cepljena. zanima pa me, kaj vse potrebujem. Imam 2 skodelici za hrano on vodo, hrano Techni-cal za mini puppy-je, podovec in ovratnco. Zanima pa me, kaj ji naj kupim glede igračk. Je še mala in se mi ne zdi, da bi se ravno znašla z velikim kostmi. Kaj pa glede galvnikov in drugih stvari, kaj  še nujno potrebujem?


LP Quenyi

Pa hvala za odgovore! Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 4  |  Tema: jazbečar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines