mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 07:39:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Bandog
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bandog  (Prebrano 52044 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lester1
gost
« Odgovor #15 : torek, 11.02.2003 : 09:58:46 »


Citat

Lester1, potem je pa to res gotovo isti! Kdaj si ju pa srečala? Prav simpatična sta mi bila, pes, ker je res lep in prijazen, in tip, kateremu se je videlo, da ima smisel za pse in si lahko 'privošči' bandoga.


Bambi pred kratkim cca dva tedna nazaj.
Saj sem že rekla, pes je zelo stabilen , živahen in prijazen - lastnik pa kot sem ga razumela je imel že rotweilerje, mastife - povedal je tudi , da želi imeti miroljubnega, socializiranega  in lepo vzgojenega psa in je tako tudi vzgojil svojega psa.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #16 : torek, 11.02.2003 : 21:26:00 »

Ja, potem je pa gotovo isti. A ni užitek srečat takega lastnika in psa? Prav dan ti polepša, tako kot mi ga je tudi en tip z mlado stafordko, tako luštno! Imajo dve majhni punčki, pa se je na sprehodu ta mala (cca 1 leto) zvalila na psico, ki sploh ni trznila. Čez par sekund je vstala, to je pa bilo vse. Smiley
Za take 'potencialno' nevarne pse ali kako bi se izrazila - skratka pasme z zelo močnim karakterjem (rotiji, bandogi(rečmo da so pasma), APBT itd) se tudi jaz strinjam s tem, da bi morali testirati bodočega lastnika in ga nato spremljati, ko bi že imela psa, tako kot to nekje že delajo.
No, če ju še kje srečaš ga lepo počohaj...mislim, da je Mac (Mek).
Lp
Lp
Logiran
igor_s
gost
« Odgovor #17 : ponedeljek, 12.05.2003 : 15:23:40 »

Lep pozdrav!
Berem tele vaše odgovore in opazil sem, da imate zelo različna mnenja. Naj vam povem, da bandog v Ameriki sigurno obstaja, saj sem že prišel do slik, iz raztavnih primerkov. Ne po FCI ampak po neki njihovi organizaciji, ki se ukvarja s priznanji novih pasem. Bandog pri njih pomeni 75% pitbulla in 25% neapeljskega mastifa, kar pomeni, da tukaj gre za nekakšno načrtno vzrejo, mislim pa da še dolgo časa ne bo priznana pri FCI. Sam imam doma dve psici bandog, a je to evropsko ime za mešance psov tako imenovanih nevarnih pasem. Pri prvi psici je mati mešanka med rotweilerjem in neapeljskim mastifom, oče pa med arg. dogo in pitbullom. Ima višino okoli 63cm plečne in okoli 48kg, je ostrega videza čeprav zelo stabilnega značaja. Druga pa je v bistvu njena pol sestra, le da ima očeta čistega argentinca. Mislim, da bo med njima mala razlika v videzu in delno tudi v postavi. Starejšo psico imam z kupiranimi ušesi in je na prvi pogled videti, kot kakšna kanarska doga. Je zelo zdrava in skladna in v mesecu juliju 2003, bo postala tudi mati, če bo seveda vse tako kot je treba. Pripustil sem jo z bullmastifom in mislim, da bi morali biti mladiči res lepi in močni. Če bi koga kaj zanimalo okoli rejcev, me lahko pokliče na 041-716-610 in z veseljem mu bom pomagal, če mu bom lahko. Imam tudi nekaj njenih slik, ki vam jih lahko pošljem po mailu, če mi boste pisali na ***** lahko pa vam zagotovim, da so ti psi, če so iz pravih rok resnično dobri družabniki, odlični čuvaji, ki na napadejo kar za brezveze in tudi lepo vodljivi in poslušni psi. Upam, da sem vam dal kakšen odgovor na vaša vprašanja, drugače pa, kot sem že dejal pokličite ali pišite, ker bi sam tudi rad spoznal lastnike bandogov. Igor
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #18 : torek, 13.05.2003 : 17:35:55 »

Molosi so tudi meni všeč, Teja! Ravno včeraj sem občudovala dva bulmastifa, par.

igor_s, kako pa to, da ste psico parili z bulmastifom? S kakšnim posebnim namenom ali kar tako?
Logiran
igor_s
gost
« Odgovor #19 : sreda, 14.05.2003 : 09:29:38 »

Za bulmastifa sem se odločil zato, ker želim narediti pse, ki bi bili nabiti z širino in glavo temu primerno, drugi razlog pa je, da želim imeti še vedno mirne pse, ne pa divjake. Tudi samec s katerim sem paril je izredno lep predstavnik pasme in zelo redke barve (siv z peščenimi progami) s plečno višino 68cm in 59 kg. Presenečen sem bil tudi nad njegovo izredno hitrostjo in agilnostjo, kljub njegovi veličini in teži. Tudi kot par sta bila zelo skladna edan proti drugemu, razlika je le v večji mišičnosti zadnjega dela pri moji psici in v estetskem izgledu v glavah, ker je moja psica kupirana in zato izgleda tudi dosti bolj agresivno, pa čeprav je po karakterju mirna, to velja sploh če je izven njenega območja, doma pa seveda opozori na vsakega opazovalca, ki se približa hiši ali avtu. Izredno sem zadovoljen z njo in že komaj čakam začetek julija, da vidim kakšni bodo njeni mladički. Tako pač je in mislim, da sem se odločil prav, ker so tudi lastniki samca zelo uredu in ponoči njihov bullmastif spi z njima v zakonski postelji med njima. Zanj imata namreč izredno skrb in mu vsak večer umijeta zobe, zadnjico in prebrišeta dlako zaradi čištoče.To je njun že drugi pes za katerega skrbita ravno tako kot sta za prvega. Prej sta imela rotweilerja, ki je dočakal 12,5 let starosti. Tudi sam imam rotweilerja, ki je v maju napolnil 6 let in je tudi rodovniški lep predstavnik pasme. Naslednje leto bom verjetno z njim odšel tudi na tekmovanje v lepoti veteranov. Veš res je lepo, ko greš na sprehod v gozd z tremi psi, ki te imajo radi in ti vrnejo več, kot pa jim lahko včasih daš. Verjetno bo kdo rekel, kaj pa rabiš tri pse in ali se sploh lahko vsem trem posvetiš. Mislim, da je to enako, kot pri človeku, ki da veliko na avto in ga neprestano umiva, polira dodaja spojlerje, itd. Jaz ne potrebujem dobrega avtomobila, potrebujem pa vsak dan pasjo družbo, ki me še ni razočarala. Ljudje in avtomobili, pa že mnogokrat. Če želiš videti sliko psice, ti jo lahko pošljem po mailu, ampak mi prvo ti piši na ***in sigurno ti pošljem. Lep pozdrav! Igor
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #20 : ponedeljek, 16.06.2003 : 20:08:54 »

OJ!
Igor_S: a mi lahko pošlješ prosim sliko svoje psičke?Samo ne na zgornji mejl ampak  na    **Sama osebno sem nora na Argentinske doge in jo bom tut imela...psičko..čeprou more bit Bandog če je eden od staršev Dogo Argentino res krasn ane..Kakšne barve pa je tvoja psička?A obstaja tut bel Bandog? No ja o Bandogih ne vem glih preveč tko da pardon moji nevednosti Roll Eyes Kakšne pa so cene teh psov?A mogoče veste za koga ki bo imel mladičke in da je eden od staršev Dogo Argentino??
Logiran
fleka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #21 : petek, 30.01.2004 : 09:20:29 »

Ojla!Vsem,ki jim je pasma Bandog zanimiva,sporočam,da je naša psička pasme Bandog postala mamica.Na razpolago je 6 samic in 2 samčka.So rjavo in sivo tigrastih kombinacij z belino.Slike staršev si lahko ogledate v rubriki Predvidena legla,več informacij pa dobite na:***Dare.LP.
Logiran
fleka
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #22 : sobota, 07.02.2004 : 13:31:59 »

Ojla!Doma imamo psičko,ki nam je skotila 8 mladičkov,ki so sedaj stari 13 dni.Samička ima zelo umirjen značaj,je  pa izrazita podoba ogromnega AST-ja.Sliko nje in samca s katerim smo parili si lahko ogledate v rubriki Predvidena legla.LP
Logiran
SPUTNIK
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #23 : ponedeljek, 09.08.2004 : 19:39:17 »

Sosed ima doma dva bandoga, psico in psa. Oba sta ogromna, pes ima nekaj čez 70 kg, psica pa okrog 60. Sam pravi, da so to pravi bandogi in glede na to da se res spozna na pse, mu verjamem...
So pa mešanica vsega živega: rottweiler, rod.grebenar, mastif,.....
Malo so podobni cane corso, samo izvedba je mnogo masivnejša.
Imel je že nekaj legel in psi so vsi isti...
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #24 : ponedeljek, 09.08.2004 : 21:16:40 »

hallo!

Ne bom vtikal rok v krokodilje zrelo, vendar se mi zdita, sputnik, strokovnost tvojega soseda in pa dejstvo, da je bandog krizan z RR iz trte izvito. Ponavljam, pojma nimam o "pasmi", sem pa alfabetiziran do te mere, da ce vpisem v katerikoli brskalnik besedo "bandog" in odprem prvih 20 linkov ne najdem besede RHODESIAN RIDGEBACK,  temvec neapeljski mastif, stafordshire terrier, mastifi, bulldog...

Ker berejo objavljene poste tudi naivnezi, bi prosil, da besede rodezijski, grebenar, rhodesian, ridgeback v medsebojnih logičnih povezavah pises samo po temeljitem preverjanju in ne zato, ker ti je sosed rekel.

pa kaj zanimivega napisi, kar bi clovek z uzitkom prebral!

k.

Logiran
SPUTNIK
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #25 : ponedeljek, 09.08.2004 : 21:43:00 »

ups,nekaterim pa tudi prek neta uspe biti napadalen...
Kolkor vem se beseda bandog uporablja za vse križance med velikimi pasmami, iz česar logično sledi, da je variant veliko. Zato tudi ni priznana pasma. Kar se tiče pa strokovnosti soseda pa ne dvomim ker je dolgo dolgo let zmagoval na vseh mogočih tekmovanjih.
Bom pa drugič poslal vse odgovore tebi za strokovno presojo zanimivosti. Undecided

Sicer pa beseda dobesedno pomeni tole:

''bandog

A mastiff or other large and fierce dog, usually kept chained or tied up''  (iz slovarja)
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #26 : torek, 10.08.2004 : 08:14:54 »

hehe, zakaj pa mislis, da so primesali RR,zaradi grebena? Wink hecam se...

dej, napisi kej o izgledu, pa o razlikah med avstralskim bandogom pa ameriskim, al kakorkoli se ze imenuje. Kaj o karakterju, uporabi...Verjamem, da so informacije na netu skope, vendar bi se dalo kaj izluscit, se posebno za enega entuziasta je to macji kaselj.

SH
k.

Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #27 : torek, 10.08.2004 : 08:38:30 »

Kemist, globoko si me razočaral. Vedno sem te imela za človeka, ki psom, zlasti svoji pasmi, posveča ogromno ljubezni, skrbi in časa. Potemtakem bi lahko bil tudi malo bolj strokovno podkovan v njeni zgodovini in uporabi. Ko si ravno izpostavil svojo alfabetiziranost - uporabi kakega od svojih brkljalnikov  Grin in se malo izobrazi o bandogu. Lahko boš prebral, da so pasmo uporabljali tudi za pasje boje. Ker trdno verjamem, da me ne bo razočarala še tvoja kognitivna kompetentnost, sem prepričana, da boš potegnil edini pravi, logični zaključek. RR so vkrižali prav zaradi njegovega grebena in njegove funkcije pri umazanem poslu bandogov, pasjih bojih. Saj veš, da psi, trenirani za pasje boje, uporabljajo pri svojem početju celo paleto signalov, mimike, zvokovnih opozoril itd, s katerimi svojega oponenta opozorijo na svoje namere.

Kot že njihovo ime subtilno sugerira, imajo rodezijci na hrbtu greben. Greben dlake, ki jim raste v nasprotno smer. Ergo, ko se rodezijec naježi (vsi dobro vemo, da je ježenje dlake eden najpomembnejših in najbolj evidentnih signalov nerazpoloženega kanida), mu greben stoji in zaradi pozicije dlak na njem kaže v nasprotno smer. Krasna diverzijska finta torej, s katero zmede nasprotnika, ki ne ve več, kam je bandog z rodezijsko primesjo obrnjen, kje ima glavo in kje sedalo. Kdo je v prednosti, je verjetno jasno kot beli dan!

Kemist, če bi rad izvedel še kaj o bandogih, sva ti jaz in Sputnikov sosed na voljo za informacije. Verjamem, da imaš vprašanj še kar nekaj, upam pa tudi, da si jih boš upal zastaviti. Le tako se boš lahko naučil kaj novega.

Lep pozdrav, vaša Bambi

P.S.: Sputnik, imam težave s sosedom, ki je zelo hrupen in nadležen, pa še njegove mačke nam hodijo defecirat na naš vrt. Poleg tega nam krade marelice. Kljub opozorilom persistira s svojim početjem. Bo imel tvoj sosed v bližnji prihodnosti kako leglo? Zanimam se za mladiča, samca, najmočnejšega. Če ga lahko kupira kar tvoj sosed, še toliko bolje.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #28 : torek, 10.08.2004 : 18:41:54 »

A pa bo pes samo za čuvaja?
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #29 : torek, 10.08.2004 : 20:18:39 »

LP!
Z zanimanjem sem prebrala tole temo. Imam eno kurje vprašanje: glede na to, da pasma ni uradno priznana s strani FCI, me zanima, ali je dovoljeno izkoriščanje rodovniških pasem v takšne namene? To pomeni, da se parijo rodovniški mastini in  nerodovniški psi. In če mi lahko kdo pojasni smisel ustvarjanja takšne pasme? Za preganjanje dolgcajta ali v borbene namene?
 Sem ljubiteljica mastinov ( vseh molosov) in kot lastnici mastina in mi ni vseeno, kaj se počne z njimi.
Brez zamere!
LP,Miša
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Bandog
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines