mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:13:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Bandog
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bandog  (Prebrano 52112 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #60 : ponedeljek, 07.02.2005 : 17:55:18 »

Hehe, bangog, band dog,...kmalu morda se bangkok. Wink Grin Brez zamere, ampak so me pa "tipkarski skratki" prav nasmejali, res.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #61 : ponedeljek, 07.02.2005 : 18:03:43 »

Hitri prsti so krivi. Smeh je pol zdravaj Grin
Nanook samo da uživaš. Grin Grin Grin
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #62 : ponedeljek, 07.02.2005 : 18:21:48 »

Deso, ja 88 sem mislila. Ampak sedaj ne bi o tem, a ne?  Wink Bi se dalo marsikaj rečt.  Shocked
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #63 : ponedeljek, 07.02.2005 : 18:37:01 »

Res ne bomo, imam te dni že tako v povprečju 38 stopinj vročine Grin
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #64 : ponedeljek, 07.02.2005 : 18:41:38 »

Se bojiš, da bi ti potem še zrasla (vročina)?  Grin Ampak, zdej pa res konec, že tako sem preveč zašla iz teme. Bo Jana huda  Wink.

lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #65 : ponedeljek, 07.02.2005 : 19:13:44 »

Pa še s kakšnim zloščenim škornjem jih lahko dobimo v glavo Tongue Grin Grin

Ok ok, back to the topic Wink Grin
Logiran
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #66 : ponedeljek, 07.02.2005 : 19:32:13 »

deso, zglancanih bulerjev pa res ne nosim,noooo, hehe Wink

frigga, res je, o teh stvareh se lahko pogovarjamo kje drugje in kdaj drugic... Wink

no, kdo bo napisal kaj pametnega in novega o bandogih?

k.

ps: nuki, da nisi ti mislila na bangcock...hu?


Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #67 : torek, 08.02.2005 : 02:18:55 »

mislim, da ni kaj pametnega za napisat. je mix pasma ki bo mix ostala. Ker je više babica....ni standarda, ni organizacije (vsaj ne v evropi) ki bi rodovnike izdajala...ni kaj. To je enako kot da bi imel neke pse iz FCI 2-molos grupa, zmešane in bi preprosto rekel, da imaš psa tipa bull. krneki. Vsako pasmo se začne tako da izbereš primerke ki so najbolj približni pasmi, in žačneš z ženskim rodom. Pariš in vsakič odbereš najprimernejšo samico (ali dve, tri), potem po nekem času, ko je ta ženska veja dosegla "ideal", se začne incestiranje, da se fenotip "zabetonira". Potem se začne delat posamezne moške linije. Vsako po svoje pelješ z incesti in linijskim parjenjem. Tako dobiš močne krvne linije, ki v idealnih pogojih vsaka zase dominantno prenaša vsaj dve kvaliteti. Potem lahko pameten vzreditelj, ko mu mankja nečesa v svoji liniji, poseže po drugi liniji, ki je z generacijami potomcev potrdila dominantnost v tem, kar nam "manjka".

No to je ideal. Ker se pesjanarji ne znajo it, pa je tudi utopija. Tale primer Bandoga, je pa samo v iber potencirana norost. tudi če bi bili vzreditelji ki bi načrtno "čiste" linije delali. Preveč fenotipskih razlik in kot sem že rekel: ni standarda in ni enotne rodovne knjige. Zato pa imamo "širok" genski fond, kjer se ne ve kaj kdo za sabo nosi.
 100 let nazaj so še znali vzrejat, pa profi vzreditelji pasemskih živali (konji, biki, itd) tudi še znajo. Mali, domači hobipesjanarski rejci, si pa samo domišljajo, da so vzreditelji. Takih, tapravih (pa ne po kriteriju: zvest je mladičem do groba) je pa za prgišče. Kot sem rekel: povsod, bandog je samo...ma skoraj bi rekel da zrcalo ostalim "kinologom", kam bodo šle vse naše pasme počasi...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #68 : torek, 08.02.2005 : 10:03:05 »

Ce kdo rabi bang in cock, mu pa res ni treba v Bangkok (razen seveda, ce je pri nas prepovedano in se boji, da bi ga dobili).  Grin Grin Grin

Tole ne vem, ce je kdo napopal? No, ce ja, ste pa se enkrat videli...se ena definicija bandoga.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #69 : torek, 08.02.2005 : 10:08:28 »

/.../ potem po nekem času, ko je ta ženska veja dosegla "ideal", se začne incestiranje, da se fenotip "zabetonira". Potem se začne delat posamezne moške linije. Vsako po svoje pelješ z incesti in linijskim parjenjem. /.../

Eno vprašanje, mogoče butasto za poznavalce: A pri živalih ne more priti do napak v razvoju, če pride do incesta? Mislim, a je to drugače, kot pri ljudeh?
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #70 : torek, 08.02.2005 : 11:13:54 »

Čisto nič ni drugače. Tudi pri psih prihaja do napak.

Pri rodovniških psih je veliko legel kjer se v rodovniku tretje koleno ponovi. In že to je zgrešeno.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #71 : torek, 08.02.2005 : 11:33:49 »

Eno vprašanje, mogoče butasto za poznavalce: A pri živalih ne more priti do napak v razvoju, če pride do incesta? Mislim, a je to drugače, kot pri ljudeh?
Poglej: NE MOREŠ PRIMERJAT ljudi in zivali zaradi drugačnih vzrokov, ki privedejo do potomcev. Pri živalih si lahko dovolimo, da delamo preiskave in odbiramo in kombiniramo najprimernejše osebke za pleme. Pri ljudeh so pa razlogi za "paritvene kombinacije" vse prej kot takšni. Ljubezen, Denar, Vpliv, Zveze...Če pogledamo recimo angleško kraljevsko družino in pojav albinizma pri njih. Ja oni so se linijsko poročali in imeli potomce, pri čimer ni bilo pomembno zdravje posameznikov, ampak vpliv, ki ga je posamezna "veja" družine s tem pridobila.

Če pogledamo žide, tolikotkrat omenjene. Odprite si prvo sveto pismo in si preberite. Začetnik izraelcev, je bil očitno postaven človek, bistrega uma, ki je te značilnosti prenesel tudi na potomce. Začelo se je pa z ocetom, dvema sinovoma in hčerjo...

Ko govorijo recimo o upadu fertilnosti pri uporabi incestnega in linijskega parjenja....Hja, obstaja kokoš, ki daje jajca na vsak dan v letu razen na nedelje. Zakaj? Ja ker so incestirali na plodnost.

itd, itd, itd. in prosim vas za boga NEHAJTE v VZREJO, vtikat primerjav z ljudmi. Evgenika je sicer eksaktna veda, ki sledi enakim pristopom kot vsaka druga reja. Ampak Borgijci niso na njene zakonitosti mislili, ko so se med seboj spečali, pa Angleško in ostalo evropsko plemstvo tudi ne. Zaradi tega ker so oni degenerativne napake prenašali iz roda v rod z planskim, ne na biologiji temelječim "razmnoževanjem", ne moremo govorit o tem, da incestiranje apriori vodi v degeneracijo. Sploh če je smisel incestiranja v izboljšanju zdravja.
Seveda pa ob incestnem in linijskem parjenju "na pamet ", brez vzrejnega načrta, brez raziskav kombinacij in rodovnikov, ter zdravstvenih ocen, lahko neuk rejec, "podvoji", zabetonira, neko zdravstveno težavo, ergo, producira "degenerirane" potomce.

Zato sem za to, da si vzreditelji -tisti ki to res hočejo biti- počasi začnemo omišljat kaka določila glede sterilizacij in kastracij. Ker zaradi "samo eno leglo", prihaja do neincestno povzročenih degeneracij. Zakaj? E#nako kot pri incestnem, se tu z parjenjem dveh "nepravih", kotijo degenerirančki...

Degeneriranost pasem povzroča neukost rejcev, ne njihova vzrejna orodja
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #72 : torek, 08.02.2005 : 11:53:04 »

Irena_p:
ja, zgrešeno je, ko človek išče po rodovniku in zbira "velike" pse v njem, ne da bi vedel zakaj so bili ti psi veliki in kje so bili povsem "navadni". Nekateri so pa po možnosti bili v nečem tudi prenašalci slabega.

In če je nekemu domačemu rejcu ali pa kar nekomu, ki se ponaša s tem da si reče vzreditelj, (a si to ne bi smel reči), všeč nek pes, in gre v linijo parit zato, da bo "njega" not čimbolj potegnil, pri tem pa recimo ne ve, da pes prenaša kake dedne tegobe....ja, potem imaš prav Irena: je zgrešeno, ko se v tretji generaciji vedno ena in ista slika treh, štirih samcev kaže. Ker zaradi Velikih samcev, ki so v nekem trenutku "oblegani", pri tem pa nikoli nobeden od njih ne funkcijonira kot "nosilec" se pravi začetnik Krvne linije, ampak samo kot "sopotnik". Ko govorimo o širokem genskem poolu, mislimo na široko paleto "čistih linij" znotraj pasme. Ne na to da si do 10 generacije psi niso v sorodu. Osnovo imajo še vedno enako. Dva psa pred 100 leti.
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #73 : torek, 08.02.2005 : 11:56:03 »

Ojojoj.......  Grin To pa je bilo izčrpno poročilo.
Skoraj z vsem se strinjam. Dobro napisano. V to pa ne verjamenm:Sploh če je smisel incestiranja v izboljšanju zdravja.
Mislim da bi bilo počasi potrebno za vse vzreditelje
uvesti tečaj genetike.
Sicer smo pa zašli iz teme o bandogih.
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #74 : torek, 08.02.2005 : 11:57:02 »

Altervita točno tako.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Bandog
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines