mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 15:05:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Bandog
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bandog  (Prebrano 52061 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #75 : torek, 08.02.2005 : 12:06:24 »

Ojojoj.......  Grin To pa je bilo izčrpno poročilo.
Skoraj z vsem se strinjam. Dobro napisano. V to pa ne verjamenm:Sploh če je smisel incestiranja v izboljšanju zdravja.
Mislim da bi bilo počasi potrebno za vse vzreditelje
uvesti tečaj genetike.
Sicer smo pa zašli iz teme o bandogih.
ja, bom drugo temo najdel, hehe. samo še na to odgovorim.

Imamo psa, ki v rodovniku nosi odlično sliko recimo ....glede srca. In imamo recimo njegovo sestro. Ja križkraz incest z starši, in en incest med bratom in sestro. Ter seveda še par kombinacij. Po 10 letih parjenj, testov pototomcev itd, se najverjetneje lahko pohvališ z linijo, ki dominantno prenaša "dobro" srce. To pa seveda potrjuješ s tem, da "vkrižaš" svojo linijo v neko drugo, ki recimo ne slovi ravno po tem, da bi imeli njeni pripadniki ok srce. To pomeni prilit svežo kri. outcross. In če smo že pri tem: noben stručko s področja vzreje, ne bo zanikal tegaa, da je prav OUTCROSS tisti, ki ga vzreditelji uporabijo le če je nujno potrebno. Ampak kot sem rekel goraj. Pesjanarji smo izjema. Mi zgleda ne vzrejamo živali ampak neke aliene, al kaj, da za nas pravila biologije ne veljajo. Glih včeraj sva se z doktorjem na zagrebški fakulteti o tem menila in se režala kinološkim norostim...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #76 : torek, 08.02.2005 : 12:20:51 »

Kako je pa pri bandogih...a mogoče križajo čistopasemske pse z obstoječimi bandogi? Ne ne. taprvega soseda nažicajo, ker mislijo, da samo s tem, ko so parili mastina z amstaf-dogoargentino mixom, ki mu pravijo Bandog, že "delajo pasmo". Pri tem pa mastin nima zdravstvenih pregledov, niti so jih imeli predniki tistega mešanca/mešanke. Pa še če gledamo generalno telo. Ja vse živo. Dolgi, kratki, globoka predprskja, plitka predprsja, dolgi-kratki gobci, neprava razmerja glav, itd...pač glede na koktejl v "rodovniku" psa. Ni se še našla skupina ljudi, al pa en sam,  ki bi rekla: to, pa to, pa to so osnovni trije primerki, na katerih bomo plansko pasemsko vzrejo utemeljili in potem dejansko začeli vzrejati po načrtu, na dolgi rok, z izdelanimi standardi. Lahko celo rečemo, da je to pasma, kjer je vsakemu vzreditelju dopuščeno, da naredi svojo "vizijo". V primerjavi z vzreditelji vlečnih psov, a'la Musher, kjer tudi ni cilj fenotip ampak performans, Bandogarjem manjka še namen. Razen unega: mogočen zaščitnik in čuvaj, ljubitelj (domačih) otrok...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #77 : torek, 08.02.2005 : 12:34:47 »

Da pomagam: "Pasja genetika"
Logiran

HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #78 : nedelja, 19.02.2006 : 16:59:02 »

evo predstavim mojega bandoga:)

http://highboy.moj-album.com/
Logiran
slick
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #79 : torek, 21.02.2006 : 19:52:52 »

a tamali je tvoj? kje se da pa pse kupit, in kk se ta pasma obnese?
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #80 : petek, 24.02.2006 : 10:01:43 »

Vse slike so od njega. Star je 1 leto tak da so slike od malih nog pa do zdaj:) Jaz sem ga nabavo tu v stajerskem koncu. Drugac pa se super odnese. Ubogljiv, zelo ucljiv, zelo pametn, razn trmast je... samo to mislim da so tak vsi:)
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #81 : petek, 24.02.2006 : 11:19:42 »

Kako se pa obnaša do drugih psov?
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #82 : petek, 24.02.2006 : 16:27:58 »

super je.. vsakega psa se razveseli... sma tudi hodla v solo tak, pa se vedno je bil v druzbi psov tako da ni problemov Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #83 : petek, 24.02.2006 : 21:14:33 »

Iz česa vse pa je zmešan? Katere pasme so križali?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #84 : sobota, 25.02.2006 : 09:43:20 »

Mene pa zanima zakaj sploh tako radi mešajo pse, da bi dobili še boljšega psa za boje med psi?  Sem absolutno proti tem, da folk vzreja pse za take pasje borbe, jih je pri nas v SLO takih psov že preveč, še posebno jih je veliko v napravih rokah. če spo v pravih rokah je vse ok..lp
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #85 : nedelja, 26.02.2006 : 21:33:28 »

ce vam po pravici povem se sam nevem iz cesa vsega je zmesan ta pes:) naj bi ble neke doge, mastifi, pit bull, eni pravijo da celo rotwajleri...
drugac pa glede teh borbenih psov sem jaz tud proti, samo ne proti psom ampak proti ljudem ki jih vzgajajo. Moj ma tud v krvi malo takih nagonov pa je vseeno zelo prijazen in cartliv.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #86 : nedelja, 26.02.2006 : 21:38:09 »

HiGhBoY: nimam nič čez te pse so prav tako cotkani, samo preveč jih je v nepravih rokah, kot že v prejšnjem postu napisala.Grin
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #87 : torek, 28.02.2006 : 08:50:56 »

ja to pa se cist strinjam. Sej zarad takih pa bojo vsepovsod prepovedali te pasme Undecided
Logiran
teursa
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #88 : petek, 01.02.2008 : 12:06:09 »

Živjo, vsem skupaj! Na tem forumu sem novinka, vidim pa, da se je ta tema zaključila že kar precej časa nazaj. Je kdo za to, da jo nadaljujemo? Tudi sama imam namreč psičko bandogico, staro 4 leta. Zanima me, če je kdo med vami, ki ima prav tako bandoga, da bi si malo delili izkušnje in mnenja?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #89 : torek, 04.03.2008 : 09:27:26 »

Jaz se zadnjič videla v Mr. Petu na tabli, da se prodaja mladiček Bandog. Sem že od parih slišala, ko me je zanimalo katere pasme je njihov pes, da je Bandog. Pa so si res bili vsi različni med sabo. Pač mešanci med "nevarnimi" pasmami, ki na žalost vse prevečkrat pristanejo v nepravih rokah. Predvsem za pozerje, ki jim je to prvi pes in so slišali da je čist "zaj...". Da ti slabo rata!
Teursa imaš kakšno slikico svoje psičke?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Bandog
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines