mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 07:03:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: striženje krempljev  (Prebrano 38874 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« : petek, 14.11.2003 : 21:18:15 »

Jaz pa bi prosila, če mi lahko pomagate s kakimi nasveti, ker nameravam prvič sama porezat kremplje. Na kaj moram pazit? Kakšne škarje uporabljate? Kako se sploh spravite k temu? No v glavnem vsak nasvet bo dobrodošel.
Lp, Pia
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : petek, 14.11.2003 : 21:38:04 »

Tanja je zelo lepo in nazorno opisala strizenje krempeljcev v temi Pregled šapic in krajšanje krempljev.
Osebno predlagam, da zacnes cisto po malem in veckrat. Ko se bos navadila, bos tocno vedela, koliko odrezati, da ne bo prevec. Pri nas so se najbolj izkazale skarjice = giljotina Cheesy. Izgledajo tako kot majhna giljotina in brez tezav odrezejo krempeljcek, ne da bi ga raztrgale ali kako drugace poskodovale. Ravnanje z njimi je povsem preprosto.
No, pri nas so bile vedno tezave pripraviti pse na strizenje. Najprej veliko prigovarjanja in moledovanja, pa malo pasjega cviljenja (kot da gresta res na obglavljenje)... Ko smo koncno sedeli vsi na kupu na tleh, ni bilo vec problemov.

Veliko smeha in nic jeze Wink vama zelim,
Logiran

pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #2 : petek, 14.11.2003 : 22:12:26 »

Pia:Krempeljcek se odreze s posebnimi skarjami,ki so izdelane posebno za strizenje pasjih krempljev,kupi pa se jih v vseh specializiranih trgovinah za male zivali.Skarje imajo ze nastavek koliko lahko najvec odrezes.Pazi,da ko rezes ne zadanes zivca,ce ima kuza bele nohte lahko vidis zivc,ki je rdece barve.Del ki je rdece barve ne smes odrezati.Drugace je tezko razloziti prek neta,predlagam ti da obisces veterinarja da ti pokaze kako se to dela in naslednjic lahko to nardis ze sama...

lp,pia
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #3 : sobota, 15.11.2003 : 18:35:02 »

Hojla
Pri nas si strižemo kremplje enkrat na mesec oz po potrebi. Uporabljamo posebne škarje ki se jih dobi v pasjih trgovinah.
Če imajo tvoji psički svetle krempeljce potem boš videla do kje sega živ del. Svetujem ti da si pri prvem striženju zelo previdna da ne pride do poškodbe saj si bo pes to zapomnil potem bo pa naslednjič še težje.
Pri nas ni problema s tem saj je naša whippetka navajena že od malega na striženje tako da je kar pri miru.
   lp in veliko sreče
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #4 : sobota, 15.11.2003 : 21:57:03 »

No škarjice že imamo, mislim da mislimo iste, pa tudi psa sta že držala kremplje za striženje  Grin samo jima jih nisem jaz strigla. Do zdaj nismo pri nobenem psu rabli strič zdaj se mi pa zdi da bo potrebno. Mam pa eno vprašanje: Kak moram obrnit škarje? Proti psu? Tak da sma z obrazoma skupaj? sram
Glede tega da bo težko ju pripravit pa že vem, ker me je prejšnja lastnica opozorila.
Zaenkrat hvala vsem, bom javila kak nam je uspelo.
Pia
Logiran
jagoda_
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #5 : petek, 12.03.2004 : 17:48:41 »

zanima me na koliko časa je potrebno psu striči nohte?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #6 : petek, 12.03.2004 : 18:09:50 »

Jaz imam morda malo hecno metodo: ko slisim, da 'skreblja', ko hodi doma po pluti, mu jih ostrizem. To je pa morda 2x na leto, saj se jima dosti obrabijo na sprehodih. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #7 : petek, 12.03.2004 : 19:00:48 »

Mojemu strizem tam nekje na 3  tedne. Na sprehodih si jih sam ne obrusi dovolj, saj vecinoma hodimo na en ful velik travnik.

LP, Miska
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #8 : petek, 12.03.2004 : 21:20:03 »

Jaz za striženje uporabljam klešče. Kremplje pa mu strižem 1× mesečno.


LP, jessy  Wink
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #9 : nedelja, 11.04.2004 : 13:43:48 »

Smiley evo, tudi jaz moram ta tedn prikrajšati krempeljčke od moje psičke Smiley Živa je stara že 3,5 leta in ji do sedaj sploh še nisem strigla krempljev... vedno si jih je zbrusila sama, saj sva dosti tekale po gozdnih potkah... Smiley

wish me luck, to bo moje prvo striženje krempeljčkov! Roll Eyes
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : sobota, 24.04.2004 : 18:06:00 »

LP!
Če svojim pesjanom krempeljčke ne strižete redno, ker si jih sami ''obrusijo'' priporočam vsake toliko časa striženje krempljev na slednikih, če jih kuža ima Wink
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #11 : sobota, 08.05.2004 : 21:01:03 »

Takole, obstajata dve vrsti škarij za kremplje. Eno je t.im. giljotina, drugo so klešče. Glede na lastne izkušnje raje uporabljam klešče, ker se je z giljotino krempeljček raje scefral. Vsekakor pa je potrebno pri striženju paziti na živec. Če si pes sam ne brusi krempljev oz. se mu jih ne krajša redno, se tudi ta prične daljšati in vedno manj nohta lahko odstrižemo, ne da bi krvavelo. Pri svetlih nohtih je živec lepo viden, pri črnih pa je potrebno delati kar malo po občutku. Velikokrat se zgodi, da po nesreči odščipnemo tudi del živčka in takrat lahko noht kar precej krvavi. Načeloma zadeva niti ni tako huda kot neprijetna. Zato priporočam, da si kupite tudi kakšno sredstvo za ustavljanje krvi. Ponavadi je to v obliki praška, ki se ga posuje na rano in krvavenje se zelo hitro ustavi. Ne vem sicae, če se to v naših trgovinah dobi, je pa za vprašati. Vsekakor pa to dobite na razstavah v tujini.
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #12 : sreda, 12.05.2004 : 02:18:07 »

Pri nas ne bo nikoli možno postriči krempljev, smo ga mogli trije držat Shocked Grin. Resnično kot, da bi ga rezali. Se mi zdi, da to spada že pod mučenje Lips Sealed.

Od malega ga nismo navajali, ker ni bilo potrebno. Zdaj pa je najbrž že prepozno. Saj smo delali po korakih... a kremplja se vseeno nesmemo dotakniti, naredi tako faco Grin Grin.

Upam, da ne bo potrebno kake narkoze, ima kdo kak predlog?

Lp
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #13 : sreda, 12.05.2004 : 08:11:53 »

Živjo!

Pri naši je bilo tudi nekaj problemov pri striženju...no do striženja ni hotelo priti Grin!
Sedaj nama to še kar gre.
Navadila pa sem jo tako,da sem se najprej samo dotikala tačk in jih dvigovala ,kot da jih želim postriči in vsakokrat ko sem taco dvignila sem ji dala posladek!Potem ko ji je bilo to navadno,sem ji na hitro odščipnila malo kremplja in jo zelo pohvalila(posladek,cviljenje bravo,bravo,pridna...v glavnem veliko veselje Grin)
V naslednjem koraku Grin pa sem ji za vsak odsteižen krempelj dala posladek in sem bila ful vesela Smiley
To je kar dolgotrajno,ampak če si v enem dnevu vzameš čas in vztrajno hvališ,tako da pes dojame ,da za vsak odstrižen noht dobi nekaj,si na pravi poti Grin

LP in veliko sreče!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #14 : torek, 18.05.2004 : 15:28:18 »

MARK :-) kaj so nohti postriženi? Kako je ratalo Huh

Jaz bom znorela  Shocked!!! »Tastari« kužki ni nobenega problema ostrič nohtkov, »tamalemu« do sedaj tudi ne, saj je bil od malega navajen in ni bilo problemov, tudi slabe izkušnje nima; … od zadnejega tedna pa…. ej, obnašanje da ni podobno nobeni stvari  Shocked. Doma smo že trikrat poizkusili, s hrano in brez, z dvema rokama in štirimi, stoje in sede – in vedno je ostal on ZMAGOVALEC  Grin, mi vsi popraskani, on pa ful zadovoljen…. In to zverina od 5 kg, pa si ne morem mislit, da zmaga on.

Včeraj sem bila tako jezna, da sem mislila eksplodirat, a nisem smela pokazat. Ta pokvarjenec mali… pa tako dolge kremplje ima spredaj, da jih MORAM nekako ostrič! Pa mi ni jasno, kako  Shocked
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines