mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:48:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: striženje krempljev  (Prebrano 38685 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #15 : torek, 18.05.2004 : 19:39:25 »

Naš Bis je zelo priden kadar strizemo krempeljcke Grin!
Najbolj jih lepo postrize moja mami Cheesy! Bisa da v svoje narocje in potem krempeljcek po krempeljcek Smiley,in nikoli ne pride do zivca saj
Bis svojo tacko prej odmakne! Strizemo pa 1x mesecno.
Logiran
mark:)
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #16 : četrtek, 20.05.2004 : 02:52:00 »

Citat
MARK :-) kaj so nohti postriženi? Kako je ratalo

Ja tole striženje krempljev je pri neketerih hud problem Huh. No mi je nekako ratalo. Seveda sem rabil pomoč, saj naš ni niti sekundo pri miru Grin.

Pomagali smo si na tak način kot je Eva napisala (hvala Cheesy). Priboljšek za priboljškom, pa večkrat dotikanje nohtov, pa pohvale... Čeprav smo se vsi zelo namučili sram, ampak je ratalo Grin. Najbolj je smešen, ko naredi tako faco, ga moram naslednič obvezno slikat Grin. Drugače pa bomo zdaj večkrat trenirali navidezno striženje, da bo naslednič lažje Smiley.

Arieb upam, da bo tudi vama čimprej uspelo. Pa sporoči, ko opravita Smiley.

Lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #17 : četrtek, 20.05.2004 : 13:08:52 »

Evo Mark Smiley, že cel teden se trudimo in nam NE uspe – zaenkart še zelo zlepa... (čeprav me prime, da bi ekspodirala). Ne pomagajo tudi priboljški (to tako miga v rokah »pomočnika«, da ni šans, ves je popraskan), tudi ko je urujen (če sploh je kdaj Huh) ni nič bolje, ne sede, ne stoje… Bomo poizkusili v troje.  Lips Sealed
Jaz upam, da se bo zadeva normalizirala, saj je bil do sedaj priden in sem to lahko sama naredila z malo več potrpežljivosti. Si nisem mislila, da bo taka »tempirana bomba« Shocked
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : četrtek, 20.05.2004 : 13:34:12 »

Arieb, upam, da ti bo uspelo ukrotiti svojo zverino! Grin Po opisu sodec imas siperko? Wink No, mi imamo to sreco, da je scene le uzaljeno, ce pocnemo z njo kaj "cudnega"!  Cheesy lp
Logiran

zigzig
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #19 : četrtek, 01.07.2004 : 13:03:31 »


Moj pes se giblje pretežno po travnatih površinah, zato je bilo tudi njemu potrebno krajšati krempeljčke.
 Po uporabi trojnih različnih škarij smo z mučenjem prenehali. Našli smo nov način...ko so krempeljci predolgi greva  nekajkrat na trimček ob kolesu po asfaltu....jasno, ko je asfalt primerne temperature.

Priporočam...
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #20 : četrtek, 01.07.2004 : 13:23:44 »

ARIEB: Jaz predlagam,da ga vzames v narocje in obrnes tako,da bo s trebusckom gledal proti tebi. Ko je pes v tem polozaju je podrejen in bo mogoce malo bolj umirjen. Pomocnik naj psa drzi(in tudi ti z eno roko,ce ti bo uspelo) ti pa mu strizi krempeljcek po krempeljcek.

Ko enkrat zacnes in si v "popolnem zagonu Grin " strizenja ti predlagam,da nadaljujes dokler ne postrizes vseh nohtkov. Ker ce psa  vmes pohvalis se bo po vsej verjetnosti uspel izmuzniti iz tvojega narocja Grin Roll Eyes Tongue

Ce pa to ne uspe pa predlagam,da ga okregas ce ne bo pri miru,vendar ga na koncu,ce bo priden(verjetno ne bo pa vseeno Grin)mocno pohvalis Wink

lp
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #21 : torek, 20.07.2004 : 16:17:51 »

Jaz sem ravno danes najini starejši dami postrigla kremplje. Z njo nismo nikoli imeli težav, ker je res priden kuža - podrejena in vdana in se je pač pustila, da "nekaj" počnemo z njo. Zdaj sva se že navadili - jaz se usedem k njej, jo vmes malce počoham in ji sproti strižem krempeljčke. Če sem preveč "zagnana" in želim odstriči preveč, pa me sama opozori na to in mi odmakne tačko. Tudi jaz uporabljam "metodo škrebljanja", kot je napisala Agnes Smiley . Uporabljam pa škarjice z zaporo. Če je treba odstrižem večkrat. Mlajšo psičko pa navajam zraven, ko strižem starejši psički...Tudi, če njej še ni potrebno postriči krempljev, ji malce odstrižem, ker mora biti obvezno zraven, ko strižem starejši! Po mojem jo skrbi, kaj počnem z njeno "lubico"  Grin! Tako, da sem tudi njo že kar navadila, da ji lahko otipavam in šarim po nohtih! Sicer pa, ko je bila NO mlajša, ji zelo dolgo sploh nismo strigli krempljev, ker se je več gibala in norela, pa si jih je sama obrusila. Zdaj, ko je starejša, pa je striženje kar pogosto, saj ima težave z nogami in ne more več toliko noreti! Po mojem je kar fino, če pes striženje poveže z nečim prijetnim ali vsaj ne neprijetnim, saj mu je kremplje slej ko prej treba postriči! LP
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #22 : sreda, 21.07.2004 : 15:49:17 »

"Moj kuža si pusti skrajšati kremeljce vedno ... samo vedno moraš poskusiti najmanj 10-krat ..."

Ob tem sem ugotovila, da imam električnega psa Grin, da ravno takrat ko ima najdaljše, lepo opraska Cry, da ni važno ali je lačen ali ne, ali je utrujen ali spočit  Tongue..... No, zaenktar rabimo res kopico potrpljenja, predvsem pa večkratne poizkuse - in potem rata. Samo ne me vprašat, zakaj enkrat ja in drugič ne  Lips Sealed; še nismo uspeli pogruntat  Wink
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #23 : petek, 23.07.2004 : 21:05:17 »

Moj tudi ni prav nič navdušen nad tem da mu moram postriči krempeljce..A mi vseeno uspe..Ory vtakne glavo med blazine jaz pa strižem in zraven poslušam celo simfonijo cviljenja....mu pa je zelo lahko odstrižt ker ima svetel noht in se mu živec vidi.. Grin
Logiran
ZUPY
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9


« Odgovor #24 : torek, 12.10.2004 : 12:50:03 »

Najprej lep pozdrav!
Imam dva rottija stara 12 let in 4 mesece.
Prijatelj ki pa se tudi veliko ukvarja s psi mi je zadnjič rekel da je potrebno rottweilerju čistiti ušesa in strižti nohte na tačkah.
Kako je to pri drugih pasmah?
Sam tega nisem nikoli počel in me zanima kaj mislite vi? Huh
Naj povem še da moj starejši pes ni imel nikoli postriženih nohtov in očiščenih ušes pa tudi sedaj prav dobro sliši(če seveda hoče Kiss).

Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #25 : torek, 12.10.2004 : 12:51:28 »

Vsem psov je treba čisti ušesa in rezat kremlje na tačkah
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #26 : torek, 12.10.2004 : 13:01:18 »

Zupy!

Preden odpres novo temo, preglej, ce je o tem, katerem zelis sprasevati ze bila odprta tema:

Tukaj imas teme o:
negi, kjer se najde tudi teli dve temi:
Nega pasjih uses
Strizenje krempljev

Imas pa tudi ze odprto temo o rottweilerjih!
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #27 : torek, 12.10.2004 : 13:12:25 »

Kremplje je res treba striči krempeljčke, če nima dovolj gibanja po naravnih površinah. Ampak tudi njim je treba kdaj pa kdaj postriči. Ušesa pa je potrebno pomivati, ampak moraš biti previden pa pazi kako se bo pes pri tem obnašal. Naš ne mara če ga kdo žgečka po ušeskih, ampak yorky ti nič ne more. rottweiler pa bi že lahko kaj storil. res bodi previdna pri tem, tudi zaradi ušes samih
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #28 : torek, 12.10.2004 : 16:56:19 »

Kremplje je res treba striči krempeljčke, če nima dovolj gibanja po naravnih površinah. Ampak tudi njim je treba kdaj pa kdaj postriči. Ušesa pa je potrebno pomivati, ampak moraš biti previden pa pazi kako se bo pes pri tem obnašal. Naš ne mara če ga kdo žgečka po ušeskih, ampak yorky ti nič ne more. rottweiler pa bi že lahko kaj storil. res bodi previdna pri tem, tudi zaradi ušes samih

Ravno na naravnih površinah se kremplji ne brusijo. Brusijo se najbolje na asfaltu. Mojim nisem še nikoli postrigla krempljev pa nobeden nima predolgih.
Ušesa pa se strinjam, da je potrebno čistiti.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #29 : petek, 29.10.2004 : 20:55:08 »

 :DMi strizemo krempeljce in čistimo ušesa, niti pri prvem niti pri drugem psu ni bilo problemov,  :)strizemo po potrebi, ko škreblja po stanovanju. Strizem vedno na mestu kjer pes najraje lezi ,dam ga na prostor in se vsedem zraven, primem tačko in lepo postrizem, res pa to delam  od malega, ko še ni bilo potrebno smo kar tako malo šarili s kleščicami okrog nohtov, da se je navadil, seveda ga je treba vmes pohvaliti Grin,klešče imajo zaporo, tako da zivca skoraj ni mogoče poškodovati, delat je treba z občutkom, vaja dela mojstra  Grin
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines