mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 06:23:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: striženje krempljev  (Prebrano 38940 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #30 : petek, 29.10.2004 : 21:18:56 »

Jaz sem o striženju krempljev vprašala veterinarja in mi je rekel, da ni potrebno, ker si jih psi itak brusijo sami - na asfaltu itd. Pa imamo našo Friggo v stanovanju pa se nikjer nič ne pozna od krempljev (tud na nas ne).
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #31 : torek, 02.11.2004 : 17:23:11 »

O, ja, Frigga, kako bi bilo lepo (vsaj meni in mojemu Bonu), da bi ne bilo potrebno striženje... Pri nas moramo! In "zrak" zajamemo že 14 dni prej...
Je pa res, da naš prijatelj iste pasme še ni imel ostriženih krempeljcev pa nima predolgih. Potem je tudi res, da Beira zelo lepo pusti ostriči. Bon pa je rekel, da bo zaenkrat delal "kažin". In tako se gremo vedno nove trike in nikoli ne vemo, kateri bo užgal Grin
Do 20.11. jih moramo postriči, čez par dni začnemo s heci.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #32 : četrtek, 04.11.2004 : 18:22:22 »

Naš Tori ima na ovratnici zvonček in včeraj se mu je že drugič zataknil v majhno luknjico (ko se je praskal). Prvič so bili krivi predolgi krempeljčki (ki so sedaj že zdavnaj postriženi), včeraj pa nerodnost in bolhe, ki se jih ne moremo znebiti Roll Eyes Ima ovratnico proti bolham, ki sploh ne pomaga. grem poiskat kakšno temo od zajedalcev.
 Grin
toliko o naših "prevelikih" krempeljčkih Smiley)
Logiran
eagle
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #33 : četrtek, 04.11.2004 : 20:51:07 »

Naš Tori ima na ovratnici zvonček in včeraj se mu je že drugič zataknil v majhno luknjico (ko se je praskal). Prvič so bili krivi predolgi krempeljčki (ki so sedaj že zdavnaj postriženi), včeraj pa nerodnost in bolhe, ki se jih ne moremo znebiti Roll Eyes Ima ovratnico proti bolham, ki sploh ne pomaga. grem poiskat kakšno temo od zajedalcev.
 Grin
toliko o naših "prevelikih" krempeljčkih Smiley)

Mi naši psički dajemo ampule in ti lahko povem, da so stoodstotno najboljše za bolhe in klope. :)Dobiš jih lahko pri veterinarju.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #34 : petek, 05.11.2004 : 17:41:51 »

Arieb: želim uspešno striženje. Jaz si sploh ne predstavljam, kako bi jih moji pesjanki postrigla, ker jo je nemogoče pripravit že ne pucanje ušes (morata 2 držat, eden pucat), da o kopanju ne govorimo (pred kopalnico se začne bremzanje in ne gre ne naprej ne nazaj več - jo je treba odnest).
Drgač pa, itak je od psa odvisno, kakšni krempeljčki mu zrastejo. verjetno pa, ko jih enkrat začneš stričt, rastejo hitreje??? Ali ne?
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #35 : petek, 05.11.2004 : 18:52:15 »

FRIGGA
Citat
verjetno pa, ko jih enkrat začneš stričt, rastejo hitreje??? Ali ne?
Dobro vprašanje Angry To tudi mene zanima Huh

Prebrala sem, da moraš kremplje striči po potrebi in če so dolgi, da ne smeš naenkrat skrajšat na želeno dolžino (kot je to primer nohta pri človeku), ampak počasi in večkrat, da se tako potem "stržen" nohta potem počasi tudi krajša. Zato bi skoraj rekla, da hitrost rasti krempeljca ni odvisna od tega,ali se mu striže, in da bi zaradi tega hitreje rastel
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #36 : petek, 05.11.2004 : 20:31:22 »

Mi pa Toriju krempeljčkov ne čistimo doma. sram Sicer mu ne rastejo tako hitro. "Klešče" Grin sicer imamo, ampak nobeden ne upa, ker je enkrat še veterinarka nekaj narobe naredila in je kri veselo lila Undecided. Upam, da nismo edini, ki krempljev ne strižemo doma sram  Lips Sealed Ampak saj se splača tu in tam oditi v Ljubljano pogledat kakšni psi so kaj tam in kaj se dogaja z bolnimi kužiji.
Logiran
spiky
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #37 : petek, 05.11.2004 : 23:02:16 »

Kalu pa jaz strižem kremplje kar sama (izkušnje z m.prašičkom in zajčkom Grin ), nimam problemov tudi z ušesi, imam jih pa malce več pri čiščenju zob Smiley LP
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #38 : sobota, 06.11.2004 : 00:29:54 »

Jaz pa svojima dvema dogicama kremplje brusim najmanj enkrat na mesec Smiley. Hodita skoraj samo po travi in se jima nimajo kje zbrusiti sami.

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #39 : sobota, 06.11.2004 : 11:44:18 »

Joj, danes sem jaz ponovno skušala ostriči 2 (samo dva) krempeljčke, pa sploh ni šlo, še sedaj me Bon malo postrani gleda (pa tako sem hotela biti nežna in potrpežljiva....).

Maticc, hvl za idejo. Še to bom pri Bonu poizkusila (Sandra, izberi mi pravo "pilo" za divjaka Wink), ker pri Beiri gre vse brez problema na to nisem niti pomislila.
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #40 : sobota, 06.11.2004 : 15:10:51 »

ARIEB

Krempljev ne brusim z pilo ampak z majhno "bormašino"........v bistvu je to nekakšna naprava za graviranje na katero namesto brusilnega kamna pritrdim tulec oblečen v "šmergl papir" (spada zraven v komplet). Pri meni se to zelo obnese, ker imata moji kuži tako močne kremplje, da je striženje s škarjami zelo težko!!!

Res pa se moram pohvalit, da sta moji dve zelo lepo vzgojeni in ZELO!!! potrpežljivi!!! Prakticiramo pa to metodo že od malega, tako, da sta navajeni.

Jaz porabim za striženje obeh psic max. 10min.

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #41 : sobota, 06.11.2004 : 16:28:24 »

Matic tale tvoja bormasina (po nase purmasina  Grin) je pa dobra ideja. Tudi jaz imam enega velikana, ki mu zelo tezko postrizem kremplje. Bo treba malo po garazi pobrskat, ce imamo kaj podobnega.

Arieb, jaz sem Bagi isto kot Kajo naucila, da je bolje se vdati v usodo in potrpeti par sekund kot pa brcati in migati sto na uro.  Wink Ker jaz ne odneham: ce so kremplji predolgi jih bom odstrigla!
Saj bo tudi tebi uspelo. Najprej mu le pregleduj tacke in dajaj priboljske, sele potem ko bo pustil pregledati tacko, mu pokazi klesce. Naj ti zaupa! Zdaj je verjetno ze ugotovil, da ce malo pobrca, ti odnehas!
Kajo sem toliko casa podkupovala s priboljski, da mi zdaj pusti cisto vse (razen zobe umivat  Grin). Enkrat sem ji celo s pinceto odstranjevala tujek iz ocesa, ker nismo nasli veterinarja. Pa Dona mi je tudi uspelo navadit na ciscenje uhljev, pri treh letih! Tako, da verjamem, da bo nekoc tudi Bon sam dal tacko in pustil strici kremplje. lp
Logiran

Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #42 : sobota, 06.11.2004 : 17:36:54 »

Kaja

Ta metoda se obnese če je pes zelo potrpežljiv! Naprava ima zelo zoprn zvok (je glasna) in zraven spada še smrad po smodeči se roževini Undecided, ki je "bljak"....in to že meni....kaj šele psu Undecided.

Drugače pa se to "mašinco" dobi za 6.000 SIT v Ljubljani v Bauhaus-u.

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #43 : sobota, 06.11.2004 : 22:42:04 »

Kar tako vprašam: kako velika je ta mašina? Grin
Da vidim kdo je večji-mašinca al Toro Tongue
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #44 : sobota, 06.11.2004 : 22:47:19 »

Yorkshire terrier

Ta mašina je velika približno toliko kot palični mešalnik...je tudi zelo podobna, samo da se vrti veliko hitreje Grin Grin Grin!!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines