mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:20:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: striženje krempljev  (Prebrano 38936 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #45 : nedelja, 07.11.2004 : 02:43:12 »

Matic tale tvoja bormasina (po nase purmasina  Grin) je pa dobra ideja. Tudi jaz imam enega velikana, ki mu zelo tezko postrizem kremplje. Bo treba malo po garazi pobrskat, ce imamo kaj podobnega.

Kaja...... s fleksarco .....  Grin
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #46 : nedelja, 07.11.2004 : 11:59:42 »

Hi, hi  Grin.. Kaj je že tu tema? Rezanje nog ali striženje krempeljcev, ha, ha Grin

Oooooj, Maticc, pri nas "nau šlo" po tvojem sistemu. Bom pa vseeno za začetek kupila pilo pri Sandri Wink

Veš Kaja, jaz sem že sama sebi komična s postopkom, ki je zelo podoben tvojemu nasvetu... vendar, on ne pobrca MALO, on tako brca in praska, da ni šans. In potem, mali gospodič, me še tako gleda, da mu moram cel dan dopovedovi, da mu nisem nič hudega hotela. Upam, da se je odločil biti v mladosti nagajivček (saj je prav) in da se bo z leti "unesel".

Vedno se spomnim znanke Shirley iz ZDA, ki me je gledala vna CACIB ZG kako sem Iri strigla krempeljce (je pač povedala, da ima predolge, in sem kar takoj rešila) ker da pri njih če ostrižejo enega na dan je že super (in imeli so 6 šiperk...).
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #47 : petek, 01.04.2005 : 10:39:44 »

zdravo!
tudi jaz se full mučim, če želim johnyju ostrict kremplje oz.mu na koncu ostrizem samo enega, ker vec ne pusti Sad
pa me zanima če je že kdo peljal psa k veterinarju na striženje in koliko to stane, pa kak mu on to uspe ostričt?z narkozo??
al je možno še kam drugam it na pasjo pedikuro/manikuro? Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #48 : petek, 01.04.2005 : 13:39:36 »

Oj!

Najbolje bo, da ga navadiš da mu sama strižeš kremplje. Wink

Poleg veterinarja dela to tudi frizer-za okoli 1000, 1500 SIT.


LP
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #49 : petek, 01.04.2005 : 14:31:57 »

ne vem ce bi se navadil..ker cim mu primem tacke pa nato nohte, zacne cvilit pa se umikat, ko da bi ga hotela ubit!!..ne pretiravam!..pa sprobavam vse metode..da lezi, sedi, je v narocju,.. pa prijemam ga tudi vsake tolko za nohte pa se kar hitro umakne!..tak da ne pomaga nic Sad
sem ze od cisto malega probavala..pa takrat je slo malo lazje si ga podkupil s cokolado(pasjo seveda), pa si mu na hitro dva nohta ostrigel,..vglavnem vcasih je slo, samo pocasi,.. zdaj pa sploh vec ne gre Sad se za en noht se prevec utrudim...
pozna kdo kakega pasjega frizerja v mariboru, ki strize pasje nohte?Smiley
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #50 : petek, 01.04.2005 : 17:36:48 »

si pa poskusila med spanjem. pr našmu to deluje. res ga prej fajn zmatram. in pol mu porežem tiste njegove šmentane kremplje brez problemov.  Grin
vmes tud trzne ne.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #51 : sobota, 02.04.2005 : 15:34:09 »

babyjazz hehe dobra ideja ja:)..saj sem ze razmisljala po tem, pa potem vedno pozabim.. pa enkrat sem mu htela ko je spal, pa je potem moj rekel, ne mores na kavcu, bodo nohti potem vsepovsod...bom pa zdaj gledla, da mojega ni doma, pa da johny trdno spi ;)potem pa hitro na delo Smiley
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #52 : sobota, 02.04.2005 : 16:15:02 »

s čim mu pa strižeš krempljčke?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #53 : ponedeljek, 04.04.2005 : 11:09:11 »

Midva pa najini dami nekje do 1,5 leta nisva še strigla krempljev, ker ji niso tako zrasli... Razen, ko je bila živa še starejša psička in sva njej delala manikuro Smiley pa je mogla mlajša vedno zraven gledat kaj se dogaja. Takrat sem ji mimogrede kakšnega odstrigla, da je videla, da ni nič hudega. Zdaj pa, ko smo začeli s tem (striženjem nohtov), porabimo en kup priboljškov (no, vsaj prvič smo jih), da je dama ugotovila, da je striženje krmpljev lahko prav prijetno (...recimo... Smiley ). Sicer pa sem tudi jaz brala, da če psu redno strižeš kremplje, da se tisti del nohta, ki ima živec skrajša. Torej lahko sklepamo, da je ravno obratno - če si s striženjem priden, potem so nohti oz. tisti "občutljivi del" vedno krajši. Je pa res, da ko je pes mlajši in če veliko teka po asfaltu, da se kremplji obrusijo. Ko pa se pes postara in giba počasneje in mirneje, se kremplji kaj hitro "razrastejo" (vsaj iz naših izkušenj)!
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #54 : ponedeljek, 04.04.2005 : 11:55:43 »

babyjazz.. strizem mu jih z onimi skarjami ,ki bi naj bli prav za pse...saj ne vem kak jih naj opisem  Roll Eyes.. das noht v taki krogec,,pa stisnes, pa mu jih odreze  Smiley
drugace pa se mojemu zaradi asfalta lepo obrusijo samo nohti na zadnji tacki
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #55 : ponedeljek, 04.04.2005 : 13:50:00 »

Za striženje lahko uporabljmo različne ščipalce:

Nail Clipper 1

Nail Clipper 2

Tako odstrižemo


pri psih z belimi krempeljčki je lažje, saj se bolj vidi živi del.



lp, jessy

Lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #56 : ponedeljek, 04.04.2005 : 14:32:11 »

Citat
pri psih z belimi krempeljčki je lažje, saj se bolj vidi živi del.
jessy, res je pri temnih kar zoprno - tj. edino kar mi ni všeč pri "moji" pasmi... črni, črni, črni nohtki

A se moram pohvalit: ravno včeraj smo obema na vseh tačkah pridno ostrigli  Grin
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #57 : ponedeljek, 04.04.2005 : 15:21:22 »

No,nam pa črni krempeljčki ne delajo preglavic,ker Bis sam "pove" do kje Grin!!
Je pa zelo priden ko mu oče striže kremplje...ga moram pohvaliti Cheesy
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #58 : ponedeljek, 04.04.2005 : 19:11:39 »

Jaz jih Bingotu strižem kar redno Wink- enkrat tedensko.  Cool Tongue

Do sedaj nisem pazila na 'kot' Grin , sedaj pa bom pazila tudi na to. Mi je pa kar grozno striči ker se vedno bojim da bom preveč odstrigla. Zato jaz pustim kar dosti prostora med vidnim živcem in odstriženim... Tongue


lp
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #59 : torek, 05.04.2005 : 06:17:49 »

Jessy,kako pa to da strižeš enkrat tedensko? Tudi če bi jaz hotela strič Bisu enkrat tedensko mu ne bi imela kaj,ker mu krempeljčki kar počasi rastejo Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines