mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:41:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: striženje krempljev  (Prebrano 38929 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #60 : torek, 05.04.2005 : 09:39:38 »

Veliko je odvisno od nastavitve nohta in kvalitete  ali kaj vem česa. Mojemu samcu ni bilo treba nikoli v življenju strič, psicia pa na 14 dni ali teden, drugače jih samo še z rdečim lahko namažem, pa je barska pjevačica...sprehajata se enako in sta iste pasme , s tem da psica leta 10 x več....
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #61 : torek, 05.04.2005 : 13:47:23 »

Ja če se živec ne vidi je kar problem. Mojemu se tudi ne vidijo živci. Sicer nima predolgih nohtov, ker si jih redno brusi, ampak lepše bi pa bilo, če bi imel malo krajše, ker potem ko se dlaka okrog tac postriže, kremplji ven gledajo....

Kaj a tele škarje, ki si jih Jessy prilepila,  se z zastonj poštnino po svetu pošiljajo? Huh Zanimivo....
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #62 : torek, 05.04.2005 : 13:47:43 »

Kolko so pa kej pri nas cene?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #63 : torek, 05.04.2005 : 16:58:14 »

Jessy,kako pa to da strižeš enkrat tedensko? Tudi če bi jaz hotela strič Bisu enkrat tedensko mu ne bi imela kaj,ker mu krempeljčki kar počasi rastejo Cheesy

No, saj tudi jaz nimam kaj dosti. Enkrat na teden strižem-če je kaj za ostriči. Grin Včasih malce, včasih več.


Lp
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #64 : torek, 05.04.2005 : 19:30:44 »

Aaa,sem mislila da imaš vsak teden kaj za odstrič Cheesy
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #65 : torek, 10.05.2005 : 10:32:08 »

Chris: jaz sem kupila Trixie skarje za nohte za okoli 4000sit - pa so kar skulirane  Tongue Tongue Tongue Smiley ... nama ustrezajo pa lepo rezejo - ceprav mu ne rabim ravno nohtov strict vsaki teden - ampak pred razstavo, ko se dlaka med prstki postrize in vse skupaj mnogo lepse zgleda, ce so nohti tudi lepo pristrizeni...
Lp
Nina Grin
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #66 : torek, 10.05.2005 : 10:45:12 »

moj pa se strasno boji strizenja krempljev. Prva izkurnja je bila grozna zanj, ker mu je punca malo prevec ostrigla kremplje in zdaj se vedno trese ko imam skarje v rokah. Ima pa res ze gromozanske kremplje, pa ne vem do kje odrezat ker so crni in mu nocem se povecat strahu. Tak da mu vedno premalo odrezem...
Sem upala, da mu bodo ob operaciji krempeljcke odrezali, pa niso nic naredili Sad skoda
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #67 : torek, 10.05.2005 : 11:09:00 »

Midva sva obupala nad tem, da bi mu jih sma rezala, ker ne gre. Se cisto prevec boji. Zdaj mu jih je dvakrat veterinar - prvic s pomirjevali - bilo o.k.; drugic - brez - cela stala, tako da nem je ostala prva leva, ker je bil Bertel ze cist na konc z zivci.

Se psihicno zdaj pripravljam, da ga bom s cokolado podkupovala, pa mu strigla enega na dan!

LP, Barbara
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #68 : torek, 10.05.2005 : 14:29:04 »

Citat
pa mu strigla enega na dan!
... to je veliko bolje kot pod pomirjevalom Sad Saj bo že videl Bertel, da se mu nič ne zgodi, pa boš potem ostrigla dva, pa tri .... mi smo sedaj na eni tački, pa drugič na drugi (če je priden - beri: če mu diši priboljšek ravno prav, če je preveč ni dobro, če je premalo tudi en; pusti tudi obe tački, če pa ni, smo veseli že ob enem ostriženem nohtku Grin
Načeloma pa - ima vedno predolge Wink

Ozzy, te razumem, mi imamo tudi črne... in tudi divjaka...
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #69 : torek, 10.05.2005 : 17:44:52 »

sej moj na sreco pusti odrezat vse...no najprej se malo preganjava po stanovanju, ker ocitno ne steka, da je malo preveli, da bi se lahko kam zavlekel, brez da ga jaz nebi vidla Smiley Potem pa se vda in mu porezem vse kar naenkrat, sam tak mi je hudo, ko se trese, pa ko javka se preden mu odrezem al pa tak trzne ko mu uscipnem, pa na koncu vidim, da mu skoro nic nisem... Upam, da ga bo kdaj minil ta strah in da bo kdaj priloznost, da se mu dobro postrizejo vsi nohti, ker ima tako ogromne, da so vsi ljudje na katere skoci crni po nogah kot piskava jabolka;)
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #70 : sreda, 11.05.2005 : 19:37:46 »

Tudi mi imamo črne krempeljčke, pa jih moramo kar redno strič. Znak za to je, ko naju zjutraj pokrampa(nehote seveda) ko naju pride zbudit za lulanje. Tisti, ki vas je strah kjer je živec, poskusite s piljenjem. Drugače pa je recimo dobra varianta, da gledaš ravno linijo s podlago in režeš čisto po malo stran. Jaz sem počasi že dobila občuek, tak da si že malo bolj upam, zankrat nesreče še ni blo!
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #71 : četrtek, 12.05.2005 : 11:13:33 »

Vidim, da imamo prav sreco, da se nam vidi zivec, vsaj tako priblizno:) - pa imam tele Trixie klesce, ki imajo nastavek priblizno koliko odstrict - in ker se redno strizemo - mislim, da nam tale dolzina priblizno pol cm prav pase...
Logiran
Łyra
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #72 : četrtek, 26.05.2005 : 06:21:51 »

Hojla!
sram Jaz Lyri še nikoli nisem sama strigla krempljev! sram Samo 1× jih je ostrigel veterinar, pa še to samo peti prst (ali kako se že reče...) Res pa je, da pri nas striženje ni niti najmanj potrebno, ker je Lyra mestni pes (sicer živimo v hiši) in veliko hodimo po asvaltu. Težava nastane pri petem prstu, kjer je krempelj že TAKO dolg, da se več ne moremo normalno igrati z njo, ker smo vsi opraskani... Sad Morda bi piljenje pomagalo??
Lep pozdrav, Lyra & Ana Kiss
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #73 : četrtek, 26.05.2005 : 07:39:17 »

Lyra, ce ima bele kremplje se takoj vidi kje je zila (tista roza stvarca na sredini) in ostrizes malo pred tistim (za vsak slucaj). ce pa ima crne, pa vsaj tisti spicast del lahko odrezes, ker tam sigurno ni zile. Skarje so poceni in za rezanje dveh krempljev na mesec ne rabis nekih super finih, tak, da jih ze za 1000sit dobis.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #74 : četrtek, 26.05.2005 : 09:05:11 »

Hojla!
sram Jaz Lyri še nikoli nisem sama strigla krempljev! sram Samo 1× jih je ostrigel veterinar, pa še to samo peti prst (ali kako se že reče...) Res pa je, da pri nas striženje ni niti najmanj potrebno, ker je Lyra mestni pes (sicer živimo v hiši) in veliko hodimo po asvaltu. Težava nastane pri petem prstu, kjer je krempelj že TAKO dolg, da se več ne moremo normalno igrati z njo, ker smo vsi opraskani... Sad Morda bi piljenje pomagalo??
Lep pozdrav, Lyra & Ana Kiss

Za striženje petega kremplja n erabiš nobenih posebnih škarij. Človeške ščipalke ali pa tiste klešče za nohte na nogah so čisto dovolj dobre.
Poleg tega mnogo psov v tem petem kremplju sploh nima živca- taki kremplji so vso dolžino enako debeli oz bolj rečeno tanki.V vsakem pimeru pa je ta višje in manj občutljiv. Popiliš lahko potem malo, da  ne praska,
tudi mnogom manjšim pasmam in vsem mladičem, se da zelo uspešno strič kremplje z dobrimi človeškimi ščipalkami za nohte- po lastnih izkušnjah zagotavljam. Celo mnogim večjim odraslim psom s svetlimi kremplji.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines