mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:38:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: striženje krempljev  (Prebrano 38931 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #75 : četrtek, 26.05.2005 : 09:49:16 »

2 kremplja smo odstrigli - s pomo
jo lahkega posli - enega celo malo prevec - pa se ni nic pritozeval.

Tako, da sva se odlocila, da bova sedaj to delala sama, pa naj bo kar bo.

5 kremplja pa spoh se nisva provbala, ker sem mislila, da je tam najbolj obcutljiv. Bomo pa se tega probali danes.

LP,
Barbara
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #76 : četrtek, 26.05.2005 : 11:25:43 »

Pametna odločitev.
Kliker in salamco v roke pa dotik kremplja in nagrada .
čez nekaj tednov ti bo sam škarje prinesel Wink
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #77 : nedelja, 24.07.2005 : 08:33:07 »

Jaz imam za svojega kužka kot neko ščipalko in mu s tem postrižem nohte. No ponavadi mu moram pristriči le en noht, tisti ki ni na tleh in ga zato ne more brusiti po asvaltu. Ampak nekaj mi je zelo čudno. Vsakič ko mu postrižem noht se mu ta scefra na konici... Zakaj? Ali jaz narobe strižem? Je ščipalka zanič?
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #78 : nedelja, 30.10.2005 : 19:32:43 »

Mi včasih psom po asfaltu mečemo žogico in po 5 min. so nohti spet kul. Problem je le pri enemu psu, ki ima črne nohte in ne vemo do kam mu jih lahko odstrižemo. Pa tudi asfalt mu ne nuca nič.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #79 : nedelja, 30.10.2005 : 20:36:54 »

Mi včasih psom po asfaltu mečemo žogico in po 5 min. so nohti spet kul. Problem je le pri enemu psu, ki ima črne nohte in ne vemo do kam mu jih lahko odstrižemo. Pa tudi asfalt mu ne nuca nič.

Tudi naš ima črne in bele nohte, na škarjicah, ki jih kupiš v trgovini za male živali, je zapora ki določa do kje odstrižeš noht, pri nas jih strižem že drugemu boksiju, pa še nikoli nisem zarezala preveč. Škarjice so stale cca 2000 tolarjev.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #80 : nedelja, 30.10.2005 : 20:55:05 »

Mi smo tudi zadnjic imeli pasjo manikuro Grin Sem pa prvic strigla nohte in sem bila blazno previdna, ker me je bilo strah, da bom odrezala prevec. Ima tudi crne nohte, razen na zadnji taci ima enega belega. Na koncu so se tudi njemu nohti scefrali. Pa sem sla po eno malo vecjo pilo, v upanju da bom lahko kej naredila, pa mu je po moje slo na zivce piljenje, tako da sva sla enkrat za spremembo na sprehod po asfaltu, pa je blo vse spiljeno, kar je bilo treba Tongue
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #81 : torek, 01.11.2005 : 12:01:19 »

Mi smo tudi zadnjic imeli pasjo manikuro Grin Sem pa prvic strigla nohte in sem bila blazno previdna, ker me je bilo strah, da bom odrezala prevec. Ima tudi crne nohte, razen na zadnji taci ima enega belega. Na koncu so se tudi njemu nohti scefrali. Pa sem sla po eno malo vecjo pilo, v upanju da bom lahko kej naredila, pa mu je po moje slo na zivce piljenje, tako da sva sla enkrat za spremembo na sprehod po asfaltu, pa je blo vse spiljeno, kar je bilo treba Tongue
V takih primerih je asfalt zakon
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #82 : torek, 01.11.2005 : 12:04:33 »

ja sam moraš psa kar ''terat'' po asfaltu, da se mu kremplji obrusijo. Sama vem da so se ji predvsem takrat, ko sva šli s kolesom al pa z rolerji... Wink
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #83 : torek, 01.11.2005 : 12:07:21 »

ja sej pes se mora zdivjat Smiley
jaz ji v takih primerih kar žogico mecem po cesti. Sam ful pazim, da se ni bi poškodovala.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #84 : torek, 01.11.2005 : 12:12:27 »

Jaz jo en del vsakdanje poti s kolesom namerno peljem po asfaltu in morem rečt, da ima Alba zelo lepo popiljene kremplje. Grin Grin.
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #85 : torek, 01.11.2005 : 12:13:57 »

Ja pazljivost pa ni odveč. Moja psička si je enkrat noht zlomila, ker nism bila dovolj pazljiva z žogico.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #86 : torek, 01.11.2005 : 12:16:37 »

moja pikica si pa poškoduje tačko ali pa si kej druzga odrgne,  ker je preveč zaletava.
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #87 : torek, 01.11.2005 : 12:21:21 »

Zadnjič sem neki psički poskušala strižt nohte, sam je zelo težko, ker ima črne in se ne vidi živca, pri svoji vidim, ker ima bele tačke in s tem tudi nohte.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #88 : torek, 01.11.2005 : 13:04:24 »

Zadnjič sem neki psički poskušala strižt nohte, sam je zelo težko, ker ima črne in se ne vidi živca, pri svoji vidim, ker ima bele tačke in s tem tudi nohte.

Zato pa moraš imeti škarjice, ki imajo zaporo in so posebej prirejene za živali, pa tudi nič bistveno dražje od navadnih. Smiley, nikakor ne moreš zarezat  v živec, ker ti to zapora onemogoča in ni nobenega strahu pri črnih krempeljcih.
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #89 : torek, 01.11.2005 : 13:10:25 »

sej mam take škarjice z zaporo, samo strah je še vedno prisoten, da  da ne bi slučajno zarezala pregloboko...pa še bokserji so zelo živahni, še predvsem takrat, ko jim režeš nohte
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: striženje krempljev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines