mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 17:53:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435138 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KOBEJ
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2415 : četrtek, 09.07.2009 : 14:28:06 »

Hm, kupujes nov hladilnik ali zivo bitje? O gospodu tukaj javno ni dovoljeno pisati, temvec je clanom na voljo celotna rubrika, posvecena njemu in podobnim, kar ti najbrz da vedeti, da o njem nic dobrega ne mislimo, temvec smo zanj spisali ze mnogo prijav, se borili, da bi mu vendarle pocetje prepovedali in onemogocili, opozarjali na nakupe, kjer mladic ni ucakal enega tedna v novem domu ... pa se vedno se najdete taki, ki pomislite, da je pes enako kot struca kruha.

Pa ne bom o njem, temvec o prvi in najosnovnejsi stvari, ki mora biti kristalno jasna vsakemu, ki pride na mojpes.net z idejo o nakupu psa - o razjasnjenih pojmih, da se v primeru nakupa psa kupuje ŽIVO BITJE.

To ni struca kruha, po katero gres v stacuno in jo izberes s police. To je bitje, ki mora biti odgovorno vzrejeno, odgovorno oskrbljeno, odgovorno ponujeno in odgovorno predano. Ce menis, da lahko to dobis v stacuni, kjer je tak pes le produkt izkoriscevalske verige, potem kar.

Preberi naslednje clanke in bodi pozoren na termin "preprodajalec". Tisti, kamor misli tvoja punca oditi kupit psa, je sinonim za vse, kar je povezano z besedo "preprodajalec".

- Praznični mladiči na prodaj! (velja za vsak dan in ne samo za praznike)
- Nameravate kupiti psa?
- Pasje trpljenje
- Umirajo za denar...
- Neresni rejci iz nekdanjih vzhodnih držav odkrili tržno nišo
- Neresni rejci iz nekdanjih vzhodnih držav odkrili tržno nišo 2
- Praznični pasji mladički (tudi tole ni le za praznike)
- Nerodovniški, zakaj pa ne?
- Kako kupimo psa?
- Smo osveščeni potrošniki?
- Zakaj rodovniški psi niso zastonj ...

Hvala za podučne informacije, takoj ko sm napisal ta post sm še sam malo pobrskal po netu glede g. "preprodajalca - čeprav sm mislu da gre za ugledno trgovino ZOO ...." in mi je že bilo jasno za koga gre in kako, tako da sm pričakoval tako odgovor. Preden še kaj pokomentiram bom prebral še kaj več, no nism reku kaj bom kupil tam .... prodaj tudi hrano in igrače Cheesy zanimalo me ali je varno poslati mu avans ali ne

LP
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2416 : četrtek, 09.07.2009 : 14:50:35 »

Kobej, če nisem omenila v najinih mailih bom pa še tule napisala. Stran od vseh, ki ''čistokrvne'' pse prodajo za 1 cent ali več. Pasemski pes je let isti, ki ima rodovnik, kar je garancija, da so predniki resnični pripadniki te pasme.
Kot sem že predlagala obstajajo tudi psarne v Italiji, Avstriji, tudi v Sloveniji bo sigurno kamlu kako leglo.  Psa se ne kupuje takole z glavo skozi zid. Nikoli se ne sme reči jazhočem psa in potem, če ni na voljo legla, greš k prvemu preprodajalcu. Za pravega psa se splača počakati.
Sama si izredno želim še whippetka poleg moje huskyce, vendar bom počakala vsaj še eno leto. Psa si kupiš za obobje 10 let plus. Ko ga enkrat imaš, pomeni veliko odgovornost, skoraj ves prosti čas.

Poznam nekaj ljudi, ki so na vrat in nos šli po psička, pa se sedaj ne ukvarjajo z njim pretirano.

Upam, da bosta upoštevala naše dobronamerne nasvete, ker se mivseeno zdiš človek sposoben dialoga.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2417 : četrtek, 09.07.2009 : 14:51:30 »

Se opravičujem za 1001 slovnično napako.
Logiran
KOBEJ
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2418 : četrtek, 09.07.2009 : 15:25:34 »

Ma vsekakor se strinjam, da se splača počakat in  kupit psa za katerega veš iz kje izhaja in kej je odraščal..... vseeno pa me zanimajo (BERI "ZANIMAJO" - IN NE "SE BOM ODLOČIL" Wink ) tudi ostale opcije im možnosti, ki jih ljudje uporabljajo pri tem, ko se odločajo za nakup psa.

p.s. Jana, vrjemi pa, da vem najbrž bolj kot marsikateri fan tega foruma, ki ma 500 ali pa 3.000 postov (pa ne mislim tu nikogar direktno žalit, ker nikogar ne poznam) na tem forumu, da je iščem živo bitje, in moje spoštovanje, ki ga imam do VSEH živih biti se težko primerjat  z nekom, ki živi v Lj, MB, ali kakem večjem mestu in ima svojega ljubljenčka na placu s 150m2. Pa nebom razlagal kako pa kaj naprej ..... samo toliko, ne želim, da me mečete v isti kup kjer naj bi bili "začetniki tega foruma, ki nimajo ne občutka, ne znanja, ne spoštovanja",... ipd

lep dan še naprej, bo treba kmalu na sprehod pir nas je lepo vreme-sonce 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2419 : četrtek, 09.07.2009 : 18:22:10 »

Lej, KOBEJ, vseeno mi je, kaj bosta s punco naredila. Ce ti informacije, ki sem ti jih dala, niso dovolj, da se obrnes stran od navedenega prodajalca, je tvoja stvar. Mojpes.netovim clanom so ostale informacije na voljo v zaprtem delu, vsi ostali jih imate vsepovsod drugje po internetu. Pazite le, da vas ne butnejo v nos. Ce bi prebral, kar pise na linkih iz prejsnjega mojega sporocila, bi nikoli ne napisal, da "te zanimajo ostale opcije in moznosti" pri nakupu psa, saj obstaja le ena prava in odgovorna.

Tezko verjamem, da ves, kaj kupujes, ce ti je stacuna, kjer pse prodajajo na kile, dovolj za razmisljanje o nakupu tvojega psa, se posebej, ce odgovorno oskrbo psov enacis s kvadraturo prostora, na katerem nasi psi zivijo.

Kupi, kjerkoli in karkoli zelis. Glede na to, da na mojpes.netu med clani ni vzreditelja sibirskih huskyjev, tukaj informacij v javnem delu ne mores dobiti, zato je tudi nadaljna razprava o tvojem nakupu brez smisla.
Logiran

KOBEJ
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2420 : petek, 10.07.2009 : 09:47:52 »

Bodimo iskreni, ni ti vseeno kaj bom naredu, vsaj glede na to kaj počneš ti nebi smelo bit, ker če bom kupil psa od prekupčevalcev pomeni, da še vedno nekdo "podpira" in drži pokonci to "obrt" in če živali pri tem res tako trpijo, ti nebi smelo bit vseeno-ne?

"ostale opcije in možnosti" sm mislim resnično samo opcije, živimo v sodobnem času in če lahko dobim psa iz druge države, z rodovnikom, od lastnikov, ki odlično (mogoče še bolj) skrbijo kot lastniki v Sloveniji - vsekako je možnost in sigurno obstajajo - Slovenci smo dobri lastniki ampak še vedno obstaja kdo ki je boljši, ugodneje in če sam obiščem lastnika in vidim kako skrbi za pse na lastne oči potem tu ne vidim napak.  Tudi g. vzrediteljica kupuje pse v tujini ..... itd Rabim pa vsekako kontakt, in g."prekupčevalc" ima dobre in slabe naveze, treba je samo ločiti "žito od plevela" in je vse popolnoma drugače in humano tako kot v Sloveniji. Mogoče sm prevelik optimist no, jst na stvari ne gledam tako črno ker ni vse tako kot piše v vaših člankih, ljudje so le ljudje in niso vsi samo slabi in drugi samo tako zelo dobri.

Ja žal je tako da je vse povezano z denarjem in nubene stvari človek več ne dobi zastonj, tako je tudi na forumih "spam je gratis" je enkrat reku moj kolega, ko pa rabiš kake konkretne informacije pa je zadeva že plačljiva oz. zaklenjena. Tako je vsi živimo v kapitalizmu, in razlika med dobrimi in slabimi je samo v tem nekdo ima občutek za sočlovek-drugo bitje nekdo pa v pohlepu po denarju gre predaleč.

Naj te potolaži Jana saj sem odločil, da do zime nebom kupil psa, dokler se resnično ne pokaže najboljša varianta za nakup - upam da zdaj veš kaj pomeni zame najboljša varianta  Wink

Do trakrat pa  Lips Sealed  LP
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2421 : petek, 10.07.2009 : 10:01:08 »

Prekupčevalci imajo samo slabe veze. Od njega ne dobiš info o kvalitetnem rdovniškem psu.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2422 : petek, 10.07.2009 : 10:29:03 »

KOBEJ, vseeno mi je, kaj bos storil in kje bos kupil psa, ker ne morem nic. Ce ne beres in ce se te ne prime, potem se pac ne bom vec obremenjevala s teboj in tvojim pocetjem.

Vsekakor je vseeno, ali najdes odgovornega vzreditelja v Zgornjem Dupleku ali v Ravalpindiju, zato razlage o dobrih lastnikih doma ali v tujini niso relevantne. Nakup pri odgovornem vzreditelju je edina opcija. Vse povezave z osebo, ki jo omenjas, niso nobena opcija. In, ja, pri vzreji in nakupu psa ni sivin, temvec samo belo in samo crno. Prej, kot bos to uvidel, bolje se bos odlocil. Zase in za psa. Odgovorno se psa ne da kupit na trznici in oseba iz tvoje zgodbe je trgovec in ne vzreditelj ali ljubitelj psov. Njemu za pse dol visi, kot tudi zate.

Hm ..., mi lahko razlozis, kaj ima moja ljubezen do psov opraviti s tvojim nakupom psa in zakaj bi ti morala dati informacije zastonj? Pravis, da sem slaba, ker nimam obcutka zate in tvojo "stisko" in sem pohlepna za denarjem?
Logiran

KOBEJ
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #2423 : petek, 10.07.2009 : 11:11:30 »

............. Pravis, da sem slaba, ker nimam obcutka zate in tvojo "stisko" in sem pohlepna za denarjem?

Ne to vsekakor ne, če na to pomisliš me vsekakor popolnoma narobe razumeš in že od samega začetka vidim, da si moje poste razlagaš povsem narobe. Žal mi je da je tako ker nism imel namena se zapletat v konflikt z administratorji foruma niti kogar koli žalit ali spravljati v slabo voljo, saj sodelujem na več forumih in z večino nimam nikakršnih težav, in večina se ljudje z mano strinjajo in me podpirajo, ker me razumejo. Problem pa je če ima kdo neutemeljene pomisleke že v štartu potem je tej osebi težko razložiti na način, da bi te razumela. Ker ne vrjamem, da bova prišla na isti tir se umikam iz tega foruma. Hvala vseeno za vse koristne informacije, predvsem Albi.

LP
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #2424 : sobota, 18.07.2009 : 13:05:15 »

no mi pa smo se danes cepili proti steklini. Po ceplenju pa je sledilo tehtanje. Moj Aik tehta sedaj 28,6 kile tako da se je v malo poredil Cheesy no za celo kilo od zadnjega tehtanja pred dvemi leti.
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #2425 : torek, 21.07.2009 : 19:51:38 »

Aik

http://i160.photobucket.com/albums/t167/azaloznik/S6001081.jpg

http://i160.photobucket.com/albums/t167/azaloznik/S6001079.jpg
Logiran
*marjetka*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #2426 : torek, 21.07.2009 : 19:56:49 »

Lep je! In zelooo podoben moji mix husky babnici Shocked Smiley
Logiran
maja85
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #2427 : petek, 24.07.2009 : 11:13:19 »

Lepotec Aik! Wink

Mi kdo predlaga kak trik, ki ga lahko naučim mojo psičko? Stara je 9mesecev. (do zdej zna tačko, prostor, preval, žogico vedno v luknjo prinese...)

LP, Maja

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2428 : torek, 04.08.2009 : 15:32:32 »

Shy shy, left, right Smiley.
Logiran
*marjetka*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #2429 : četrtek, 06.08.2009 : 09:38:40 »

Ravno ta trenutek je Rozi na sterilizaciji, jaz pa vsa živčna čakam, da bom lahko poklicala in preverila kako je bilo... še skoraj eno uro sram
Logiran
Strani: 1 ... 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines