mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 07:17:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Evrazijci - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Evrazijci - čvek  (Prebrano 41201 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #30 : torek, 16.08.2005 : 10:33:11 »

Tudi Adelina je odšla v Avstrijo v Weistrach. Prišli so ponjo v soboto, ker ima nova skrbnica od sobote naprej 3 tedne dopusta, da se bosta navadili ena na drugo. Zanimivo je, da je da sta bili skrbnica in njena prijateljica prvič v Sloveniji. Sedaj smo v na vezi še z gospo iz Dunaja in gospo iz okolice Gradca.
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #31 : petek, 02.09.2005 : 11:28:23 »

Tudi Atena je odšla v Avstrijo in to na Dunaj. Sedaj imamo že 4 psičke v Avstriji. Ateno smo pred 14 dnevi peljali do Chakanove vzrediteljice v Graz. Tam nas je že čakala bodoča lastnice iz Dunaja. Ni se mogla načuditi, kako socializirana je  Atena. Počutila se je kot doma. Prav k vsem je šla, malo se je tudi sprehodila po vrtu in hiši, potem pa utrujeno počivala pod vrtno mizo.Delovala je kot bi bila že večkrat pri njih, pa je bila to zanjo prva dolga pot od doma. Tja so si prišle ogledat še 2 gospe iz okolice Avstrije. Ena izmed njih ima doma že 2 leti staro evrazijko in se odloča, da bi kupila še eno. Ne more prehvaliti karakterja teh psov. Ko je videla našo Ateno ni mogla verjeti,da je lahko psička, ki je še mladič tako sproščena, navajena ljudi, psov (tam stanuje babica in teta teh mladičkov) vožnje z avtomobilom, hrupa.Spet  smo bili pohvaljeni iz strani evrazijskega kluba, da smo se res potrudili in naredili največ, kar smo lahko na vzreji psov in tako tudi predstavili pri nas še dokaj neznano pasmo. Ta pohvala od kluba, ki je imel lani 20-letnico pa nam ogromno pomeni.Naš trud le ni bil zaman. Ko vidiš zadovoljne skrbnike svojih mladičkov veš da si delal  pravilno. In to se mi zdi, da je bistvo vzreje. 
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #32 : sreda, 21.09.2005 : 08:42:29 »

Sedaj je že 5 psov v Avstriji, 1 psička v Italiji in 4 psi v Sloveniji. Trenutno samo še 2 psa in 1 psička doma. 
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #33 : torek, 04.10.2005 : 10:45:20 »

Najmanjšega Alfreda smo v soboto oddali v Nemčiji: Gospa je imela že prej evrazijca in si ga je strašansko želela, vendar ji je bila pot do Slovenije predolga. Naredili smo ji uslugo in Alfreda peljali k njej. Tako imamo samo še Amadeusa in Asjo.
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #34 : ponedeljek, 10.10.2005 : 09:42:14 »

Tudi Amadeus nas je zapustil v soboto in že razveseljuje družino v Bohinjski bistrici. Sedaj je od mladičkov ostala samo še Asja, ki je izredno živahna in prijazna samička. Trenutno ji dela družbo naša črna evrazijka Blacky, tako da ji ni preveč dolgčas. V dobrem tednu je Asja izgubila kar 3 bratce in sestre. Vendar se z Blacky izredno dobro razumeta, tako da ni problemov.   
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #35 : ponedeljek, 10.10.2005 : 20:45:17 »

Brez zamere, toda a ti nimaš občutka, da pišeš sama sebi?

Sicer pa želim njej in vam, da bo tudi Asja dobila primeren in ljubezniv domek Smiley.
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #36 : torek, 11.10.2005 : 06:54:36 »

Sploh ne zamerim, vendar nekateri berejo forum mojpes in samo berejo. Nočejo pa sodelovati pri razgovorih. Moj namen je predstaviti pasmo. Težko je najti tudi sogovornika pri tako novi pasmi v Sloveniji kot je evrazijec. Če pa katerega od vas to moti lahko takoj neham pisati na forum.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #37 : torek, 11.10.2005 : 08:18:45 »

ne NINA ... =) ti si cool , kar piši kar ti paše ... še posebi o evrazijcih, ki si mi zdijo zelo zanimiva pasma... smem vprašati ceno za evrazijcev ?
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #38 : torek, 11.10.2005 : 08:50:05 »

Cena evrazijcev je 800 evrov. Nobena skrivnost. Tako smo se dogovorili s klubom iz Avstrije. katerega člani smo.  Oni nam tudi prodajajo pse in so nam prodali 5 psov v Avstrijo in enega v Nemčijo. Ceneje se ne da kupiti evrazijca.  Preverjeno.Nekatere vzreditelje moti, ko ljudje sprašujejo za ceno psa. Mene ne, tudi ko smo mi kupovali pse nas je zanimalo poleg vse mogočih vprašanj tudi cena.  Mi smo za svoje dali več kot 800 evrov, vendar nam ni žal. Do sedaj razen cepljenj nismo potrebovali veterinarja.Upam, da bo tako tudi v bodoče.     
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #39 : torek, 11.10.2005 : 09:17:21 »

Nina, srečala sem Vašega pesjančka, ki sedaj stanuje za Bežigradom. Oh, kak cuker....  Kiss So mi pa že od nekdaj, ko jih pri nas sploh še ni bilo, bili zanimiva pasma! In čedni....
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #40 : torek, 11.10.2005 : 09:23:31 »

To je pa naš Alamo. Sonček na kubik. Večkrat sem ga videla, tudi prijavili so se na razstavo v Vrtojbo. Tako bo stopal po poti tako očeta, mame in polbrata. Tudi ostali novi skrbniki so kar zainteresirani da bi hodili na razstave.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #41 : torek, 11.10.2005 : 19:46:57 »

Ne Nina, v redu je. Meni so na splošno všeč vse pasme V. skupine, torej tudi evrazijec. Je pa res, da imam pomisleke, ker so zelo nova pasma, nekakšna "mešanica" marsičesa.
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #42 : sreda, 12.10.2005 : 07:10:07 »

Evrazijci so samo za Slovenijo "nova" pasma, saj so od FCI priznani že od 1973 leta. To pa je kar dolga doba. Priznam, da sem tudi jaz imela pomisleke pred prvim nakupom evrazijca. Ali sem se odločila prav ali ne. Pa še koliko problemov smo imeli pri iskanju mladička. Trajalo je kar nekaj let. Potem pa končno, klic iz Avstrije- leglo je. Naš Chakan je bil star 12 dni ko sem ga prvič videla. Sedaj vem, da nisem videla ničesar, samo 7 lepih kepic in da sem imela srečo, ker Chakan je res izredno lep. To ne trdim samo jaz, mnogi so to potrdili. Sedaj ko bo čez 3 tedne naš Chakan star 7 let lahko zagotovo trdim, da mi je ta pasma sedla pod kožo. Kot praviš Sammy je evrazijec res mešanica marsičesa in prav ta kombinacija mi je bila izziv.
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #43 : sreda, 12.10.2005 : 14:29:12 »

Hvala za popravek, predstavitev je v soboto 15. 10. 2005. Lastniki Alama so že potrdili, da bodo prišli, mogoče pride še Ahil, z nami pa bodo Chakan, Arabella, Eros, Blacky in Asja. Tako da nas bo kar nekaj, veseli bomo vsakega, ki bo prišel pogledat naše sončke.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #44 : sreda, 12.10.2005 : 14:47:37 »

Ooo, to je pa lepo!  Smiley Bomo se oglasili, ker Evrazijcev pa res ne vidiš za vsakim voglom  Wink.

lp
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Evrazijci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines