mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 18:11:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izkusnje - rak  (Prebrano 87826 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #210 : sobota, 23.07.2011 : 18:04:28 »

Ah, spustila del stavka: res prav vsak posamezni dan, ki ga pes tik pred koncem še preživi z lastnikom, je dragocen, podarjen.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #211 : sobota, 23.07.2011 : 22:05:04 »

SunnyDay: tumorje so odkrili veliko pozneje, ko zdravih delov jeter že skoraj ni bilo veè. Prej ni bilo nobenih opaznih znakov. Diagnosticira se z ultrazvokom. Kri je bila skoraj do konca v mejah normale.

Značilno za raka na jetrih, ja. Jetra namreč ne bolijo, pa tudi otipati tumorjev ne moremo, dokler niso že zelo veliki in/ali razširjeni tudi na druge organe ali pa pritiskajo nanje.
In tudi če je to primarni rak, je ozdravljivost zelo zelo nizka. Sad
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #212 : sobota, 23.07.2011 : 23:34:27 »

Teja, mislim da se spomnis kako je bilo pri nas s Timijem..tudi cez noc. En dan se po gozdu in vse normalno, naslednji dan pa pocasna hoja, kot da ga boli celo telo..totalna spremba kar tako, tudi ko je bilo treba it na sprehod je bil cisto brez volje, pa je obicajno sicer skakal v zrak ko zogica. Sli smo k veterinarju, naredili UZ, RX..tumor. Ok, bomo operirali, ampak bomo videli kaj je na stvari ko bo odprt, na mizi. Ko smo bili se v cakalnici sem sla ven na cik in vrata cakalnice so bila odprta..Timi je lezal pod stolom v svoi klasicni pozi-glava na prednjih tackah in rep levo-desno, medtem ko me je gledal in cakal da pridem nazaj notri. Meni se je fuzljalo. Ker smo bili na Vicu sem se vmes med cakanjem odlocila iti na Gmajnice setat pse, da se zamotim. Z veterinarjem je bilo dogovorjeno, da nas poklice. Jaz sem bila kar nekako optimist, mislim da se sploh nisem zavedala da gre kaj lahko tako zelo narobe-pac izrezemo ven pa je, gremo domov in okrevamo. Ko so delali UZ smo se se smejali z veterinarko, ker je mali rabil dva nagobcnika. Ko smo se vrnili iz Gmajnic in ravno parkirali me je klical vet, prekinila sem ga rekoc da sem ze tam in pridem kar notri pa se tam pogovoriva. Timi je bil se odprt na mizi in vet mi je pokazal tumor, bila je ogromna zadeva in siril se je ze naprej. Lahko ga zasijemo in posljemo domov in v kratkem casu bo poginil. Lahko  ga operiramo, vendar se rak ze siri naprej. Lahko pa ga enostavno pustimo spati za vedno. Odlocili smo se za zadnjo opcijo in to je bilo treba sprejeti kar tako, vceraj vse kul, danes pa umira. Najbolj me pa zre da sem sla vmes na Gmajnice, namesto da bi bila tam. Samo med operacijo itak ne morem bit zraven, sli smo pa nekaj minut prej. On je bil v kletki na infuziji. In se nisva poslovila, tako zares, uradno ne. Ker si nisem predstavljala, da se bo sploh treba. Poslovila sva se tako, kot da bi sla na siht recimo pa se pol vidimo. In to se mi je zgodilo dvakrat, ko sem sla s psoma k vetu in mislila da bo vse ok. Ful optimist pa to. Potem pa bum, realnost. Timi je bil star 11 let, vendar mentalno in telesno morda 2 leti. Od treh psov na sliki, sta mi v roku 9 mesecev sla dva. Zal mi je za Oxo Teja, sem se imela priloznost druzit z njo in je taka pridna, prijetna punca. Upam da bosta cimdlje skupaj. Kiss Kiss

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #213 : nedelja, 24.07.2011 : 00:33:08 »

Držim pesti  Kiss Kiss Kiss
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #214 : nedelja, 24.07.2011 : 01:49:08 »

meni se trenutno meša od sreče- kadar zjutraj ni treba v konjsko štalo smo ponočnjaki Roll Eyes in prejle po večernem izletu z avtom smo šli vsi skupaj še lulat in je bila Oxa čisto ok, šefica, šla lulat, potem pa vsa navdušena in energična proti domu, češ zdaj bomo pa jedli in jaz jem prva Cheesy
sedaj je že pojedla in že čaka v pospelji da pridem k njej pančat, ko še vsem ostalim psom dam jest  Cheesy
joj, kako sem jaz vesela... Oxica moja Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #215 : nedelja, 24.07.2011 : 02:24:11 »

meni se trenutno meša od sreče- kadar zjutraj ni treba v konjsko štalo smo ponočnjaki Roll Eyes in prejle po večernem izletu z avtom smo šli vsi skupaj še lulat in je bila Oxa čisto ok, šefica, šla lulat, potem pa vsa navdušena in energična proti domu, češ zdaj bomo pa jedli in jaz jem prva Cheesy
sedaj je že pojedla in že čaka v pospelji da pridem k njej pančat, ko še vsem ostalim psom dam jest  Cheesy
joj, kako sem jaz vesela... Oxica moja Kiss

To pa res lepo prebrat Smiley, sem zelo vesela za Oxico! Smiley Držim pesti za vaju! Obema koš  Kiss Kiss Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #216 : nedelja, 24.07.2011 : 11:50:03 »

Oxa Kiss naj ti srečni utrinki trajajo! Teja, uživajta skupaj, kar se le da, držim pesti za vaju Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #217 : sobota, 30.07.2011 : 11:41:34 »

Očitno so tudi vaše pozitivne misli pomagale, saj je šla Oxa zadnje 2 dni na mini (par 100m) sprehod Shocked Kiss
hvala!

p.s. ali kdo izvaja pri psu preventivne preglede z UZ?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #218 : ponedeljek, 01.08.2011 : 03:20:02 »

Sem zelo vesela za Oxico da ji je bolje Smiley, ji pošiljam koš pozitivne energije da ji bo še naprej šlo odlično, lepo bodita! Kiss Kiss
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #219 : sreda, 03.08.2011 : 14:41:44 »

Čestitke Oxici še od nas! Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #220 : sreda, 03.08.2011 : 15:54:49 »

 Kiss
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #221 : četrtek, 04.08.2011 : 13:11:56 »

hvala vam...
torej, bi ponovila vprašanje Wink ali bi bilo smotrno delat psu ultrazvok večkrat v njegovem življenju? Roll Eyes

Indy mi pa zelo hitro diha in ne vem, če je res tako vroče ali je to, ker je velika Undecided  že tako ima višjo frekvenco, velikokrat pa opažam, da diha kot lokomotiva  Huh
trenutno z Oxo (35kg) spita in ima Indy (50 kg)  3x hitrejše dihanje Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #222 : četrtek, 04.08.2011 : 13:23:41 »

Kar tako dat psa na ultrazvok povsod, kjer je možno (ali pa na rentgen tam,kjer ni možno), se mi ne zdi ravno smiselno (tudi pri ljudeh tega ne delajo), morda večkrat pregledati organe, ki so bolj ogroženi ali se zdi, da so. Tako mojega, ki ima kronične gastro težave, ob vsakem napadu pogledajo še z UZ (ja, obstaja tveganje, da bi se kaj tam lahko skuhalo), pa moda sem dala pregledat.
Dihajo pa po moje zaradi vročine in vlage, moj tudi.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #223 : četrtek, 04.08.2011 : 13:52:52 »

Teja, z ultrazvokom vidiš lahko nekatere spremembe in v nekaterih delih telesa, torej s preventivnimi pregledi zdravega psa ne rešiš prav ničesar. No, mogoče v primerih, ko gre za kako dedno zadevo ali podvrženost določene pasme nekaterim anomalijam. Bolezni, ki lahko pripeljejo do zelo slabega stanja organizma in tudi do smrti je veliko preveč, da bi se prekomerno obremenjevali s tem - pač narediš, kar je v tvoji moči s preventivo (ko in kjer in če je ta mogoča), z ostalim pa res nima smisla da se obremenjuješ. Razumem, da je situacija milo rečeno skrajno neprijetna, ampak poskusi iti mimo tega in uživajte v tistem, kar imate zdaj, ta trenutek.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #224 : četrtek, 04.08.2011 : 13:57:32 »

No, jaz sem pa imela v nosečnosti kar nekaj ultrazvokov in ko sem se pogovarjala z eno zdravstveno delavko mi je zaupala, da baje tudi UZ ni tako neškodljiv, kot govorijo, da je. In koka jaz sem medtem pozabila zaradi česa je škodljiv in kakšen vpliv ima Sad
Se pa spomnim, da sem bila precej šokirana, ko mi je začela razlagat...
Tako da tudi UZ ni za delat kar tako Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines