mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 19:10:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 106620 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #135 : četrtek, 16.03.2006 : 20:37:17 »

Ja, morda bi se res lahko bolj strokovno odzvali.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #136 : četrtek, 16.03.2006 : 20:40:47 »

Verjetno sta bila najbližje. Ti bi v takem primeru res čakala specialce? Misliš, da so psi prav čakali na njih?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #137 : četrtek, 16.03.2006 : 20:48:01 »

Ne, samo da bi v tem času, ko so krotili pse, policista in ostale mislim, poslali primerno usposobljene policiste. In če bi bili ti pravočasno tam, bi posredovali kot naj bi bilo prav.
Čeprav pa, saj bojo verjetno itak še ostali psi šli pod inekcijo. Ali jih bojo prevzgajali?
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #138 : četrtek, 16.03.2006 : 20:50:50 »

V oddaji 24 ur je Alenka super odgovorila voditelju na vprašanje kaj meni o Jelinčičevem predlogu za prepoved vzreje nevarnih pasem. Bravo Alenka. Končno nekdo, ki je upal povedati javno kako stvari v resnici stojijo.

Le, da je pri omenjanju Nemčije in Skandinavije očitno pozabila spregovoriti o prepovedih nekaterih pasem?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #139 : četrtek, 16.03.2006 : 20:51:13 »

Alo, pa kaj je s tabo? Model je bil v kritičnem stanju, ti bi pa še čakala na ustrezno usposobljene policaje?  Roll Eyes
Logiran
lakonen
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #140 : četrtek, 16.03.2006 : 20:52:05 »

Glede na poskodbe tudi policista nista bila tam pravocasno. Klicanje kogarkoli drugega bi pomenilo le dodatno izgubo casa.
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #141 : četrtek, 16.03.2006 : 20:53:51 »

Hja .. v policiji je ogromno strokovnjakov kinologov, ki znajo ravnati s psmi in jih osebno poznam, psa bi onemogočili z gumijastim iztrelkom. To je 100% kriv tudi sistem metod in načina intervencij. Ta intervencija ni bila navadna, namenjena zgolj dvema policistoma s ceste, ampak bi morala takoj intervenirati specialna enota, ki bi spoštovala tudi pravice živali. V tem je problem!

V takem priemru so lahko usodne celo sekunde! Prvi policist, ki pride, gre pač v akcijo. Gumijast naboj psa odvrne od napada ali pa tudi ne...dajmo no...
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #142 : četrtek, 16.03.2006 : 21:00:44 »

Nisem nikjer omenila da bi se čakalo, samo sigurno nista prišla in po dveh minutah ustrelila psa.
Prvo, ker nista mogla, ker so bili psi še na človeku in so lahko streljali šele, ko so ustreljenega psa zvabili stran od tega fanta, kar pa verjetno ni bilo lahko.

Pravim samo, da ČE BI BILA možnost (verjetno je ni bilo), bi jih morda lahko ukrotili na lepši način. Samo pa kot sem že napisala je itak vseeno ker verjetno te pse itak čaka, ne prav lep konec.
Logiran
love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #143 : četrtek, 16.03.2006 : 21:01:31 »

ha ha zdaj si pa smešen... gumijasti naboj onesposobi, zlomi rebro, naredi podpludbe v mišičevju, da mesece šepaš, o šoku se nemi pogovarjali...
Logiran
stieber
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #144 : četrtek, 16.03.2006 : 21:06:48 »

ha ha zdaj si pa smešen... gumijasti naboj onesposobi, zlomi rebro, naredi podpludbe v mišičevju, da mesece šepaš, o šoku se nemi pogovarjali...

Če je verjeti današnjemu prispevku, so tepli pse s palicami, pa ni pomagalo. Smešen pa je tisti, ki v takem primeru strelja z gumijastim nabojem (ki je precej precej manj učinkovit kot pravi) namesto s pravim, gre pa za človeško življenje.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #145 : četrtek, 16.03.2006 : 21:07:13 »

Forti, kaj pa je povedala Alenka?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #146 : četrtek, 16.03.2006 : 21:08:23 »

Tudi mene je zelo prijetno presenetil prispevek na 24 ur. Zelo zrelo, trezno in podprto z dejstvi.

Upam, da to kaže na tvoren razplet cele zadeve.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #147 : četrtek, 16.03.2006 : 21:13:12 »

Bincelj, KLIK, KLIK, KLIK, STRAŠNI TRIK


Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #148 : četrtek, 16.03.2006 : 21:15:13 »

Citat
Kaj nimamo za takšne primere drugačne metode? Se ja ve, da imamo puške z gumijastimi iztrelki, da imamo mreže s katerimi psa onemogočimo, imamo tudi posebne drogove z zankami na poteg, da imamo tudi specialne puške z omamljanjem.... Kaj pa pravice živali, o teh kdo razmišlja

Ja psa bi onemogočili z gumijastim izstrelkom, o tem dvomim. No če to ne bi uspelo bi ga po tvojem nasvetu omamili. Zakaj? Da bo lahko v prihodnosti napadel še kakšnega človeka, psa....oz. morda celo kog ubil!? Kaj pa pravice človeka? Se sploh zavedaš kakšne fizične poškodbe je dobil napadeni.?Njegova roka ne bo nikoli normalno delovala. Da ne govorim o psihi, napadeni bo potreboval strokovno pomoč, da se ne bo celo življenje bal psov.

V primeru, da bi mene napadel pes, bi se branila s katerim koli predmetom, orožjem in ne bi prav nič razmišljala o pravici živali.
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #149 : četrtek, 16.03.2006 : 21:35:40 »

Le, da je pri omenjanju Nemčije in Skandinavije očitno pozabila spregovoriti o prepovedih nekaterih pasem?

Absolutno! In o tem, da države po Ameriki, ki imajo s tem prilično večjo kilometražo, take pasemske zakone ukinjajo, ker so iz več vidikov "za en drek".

Lep pozdrav vsem.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines