mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 00:59:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 106632 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #90 : četrtek, 16.03.2006 : 15:53:29 »

Jaz bi bežala samo če bi mela kje blizu zavetje... Sicer je itak brezveze. Psi so hitrejši od tebe, s tekom pa se še spodbuja nagon plena...
Torej ne bežiš. Ne vem pa če bi se delala mrvto. Mislim da bi samo stala. Verjetno, če bi vidla da dirjajo proti meni bi se še zadrla NE! Hm... Mislim, da posploševanje ni dobro. Odvisno je od situacije.   Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #91 : četrtek, 16.03.2006 : 15:55:52 »

Braniš se težko, če bežiš jih še bolj razdražiš razen če ti uspe skočiti čez ograjo, kar temu nesrečnežu na žalost ni. Kolikor vem, je najbolje počepniti na tla, si vtakniti glavo med kolena in si jo zavarovati z rokami, potem pa tako ždiš in upaš, da ti bo kdo drug pomagal...

Upam, da se nihče ne bo več znašel v takšni situaciji.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #92 : četrtek, 16.03.2006 : 16:11:56 »

Braniš se težko, če bežiš jih še bolj razdražiš razen če ti uspe skočiti čez ograjo, kar temu nesrečnežu na žalost ni. Kolikor vem, je najbolje počepniti na tla, si vtakniti glavo med kolena in si jo zavarovati z rokami, potem pa tako ždiš in upaš, da ti bo kdo drug pomagal...

Me zanima, če bi si kdo to upal naredit v taki situaciju. Po moje otepaš ko nor okoli sebe.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #93 : četrtek, 16.03.2006 : 16:17:04 »

Glavo si itak nagonsko zakriješ, čeprav dvomim da ostaneš v tem položaju ko te trije grizejo. Jst vem da bi tekla ko šus, pa pod kakšen avto splezala če bi bil v bližini.

Ljudje so v takih situacijah vsak dan pa ne samo s psi.

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #94 : četrtek, 16.03.2006 : 16:44:24 »

Nove podrobnosti: http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20060316_3070968_16100931.php

Lastnica previ, da je hotel mimoidoči fotografirat njene pse, kar naj bi bil povod za napad.
Bomo videli kaj pravi oškodovanec  Huh Me zanima če je to res, ali samo (izmišljena) olajševalna okoliščina.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #95 : četrtek, 16.03.2006 : 16:59:29 »

V bistvu ga ni odklonla... Razen če nisem dobro razumela. In mu s tem dovolila slikanje, če je bilo to kar je povedala res. Shocked
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #96 : četrtek, 16.03.2006 : 17:00:23 »

Torej, če je slikal, potem ima policija verjetno njegov fotoaparat.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #97 : četrtek, 16.03.2006 : 17:02:23 »

Sam ne vem, kaj naj rečem. Na sprehod grem s štirimi psi  in vem - naj so še tako vzgojeni -  obvladati štiri pse je, še posebej, če so težki 60 ali več kil, praktično nemogoče.

Sam svoje štiri prav zato na  tisti sprehod, ko naj bi se znoreli odpeljem čimdlje od ljudi -  hvala bogu, tam, kjer živim je kar nekaj takih prostorov.

Da pa bi ŠTIRI PSE vozil po mestu - SAM - ni govora, je preveč riskantno, ker nikoli ne veš.

Če nič drugega, pri bokserjih je zoprna že njihova navada skakanja na ljudi - skorajda neobvladljiva navada - z mladimi delam v zadnjem času najbolj na tem, da bi to skakanje preprečil.

Berem, da se sprehjate z več psi hkrati - berem, da so lepo vzgojeni in da ubogajo, berem o BBH-ju, ki naj bi bil zagotovilo, da sta tako pes kot vodnik usposobljena za življenje v mestu - berem, berem, berem, žal pa včasih preberem tudi kako podobno štorijo.

Ne, psi so po starem pregovoru za ušesi kosmati - te besede od mimoidočih najpogosteje slišim in res bi predlagal, da hkrati s seboj vozite na sprehod le toliko kužonov, kot jih lahko zanesljivo obvladate.

Je pa potrebna tudi velika, ma kaj velika NAJVEČJA mera strpnosti in po tem dogodku boste od marsikaterega mimoidočega, ki se bo srečal z vami slišali kako pikro na račun "morilskih" zverin.

Ne prepirajte se, ne gonite tistega svojega o vaših psih, ki da so vzgojeni in nikomur nič nočejo, ker boste ob takih priložnostih le še dolivali olje na ogenj.

Sam vse podobne pripombe raje preslišim in s tistim da gospa ali da gospod, imate prav preprosto razorožim človeka, ki mu je v bistvu do preprira - zakaj bi se sicer obregnil vame. Kaj češ, leta prinesejo svoje.

Logiran
liza-asta
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.602


« Odgovor #98 : četrtek, 16.03.2006 : 17:04:05 »

Že skoraj celo dopoldne prebiram o napadu bulmastifov na Oražnovi ulici v Lj.
Pa se moram sedaj oglasiti.
Ta gospa je bila do pred slabimi dvemi leti moja soseda. Ker smo se preselili, sedaj ni več.
Je zelo dobra oseba in ima rada živali. Že prej je imela kar nekaj drugih pasem.Med drugim tudi labradorca in tudi bokserja. Ko pa se je zaljubila v te lepotce-bulmastife, je poiskala dobro leglo v Angliji. Marsikaj je storila za svojega ljubljenčka (tega,ki so ga včeraj ustrelili policaji).Ker ni imela težav z njim je kupila še psičko. Potem pa so prišli mladički. Zelo je skrbela za njih, in pazila komu jih bo prodala ali oddala. Vem, da je že eden odšel od hiše. Ker pa se ji ni zdel novi lastnik primeren, je zahtevala psa nazaj. Ker sta se ji potem mladička tako priljubila, jih je pa pač obdržala. (na svojo veliko smolo)
Res je imela že prej veliko težav s psičko-in drugimi psi.Toda veliko, kar pišete je govorjenje na pamet in počez.
Če je pes mlad in se hoče z drugimi igrat (ker je pač "huda pasma" je to takoj napad.
Pa tudi, če te samo povoha.
To vem iz svojih izkušenj. Imeli smo dobermana 9,5 let.
Hvala bogu nismo imeli (in tudi sedaj nimamo) težav teh vrst.
Toda, če tvoj  "fifi"(oprostite izrazu) povoha kakšnega otroka, NI težav. Če pa imaš "hudo pasmo", pa so lahko težave takoj tukaj !

V pojasnilo, da psi niso bili "ubijalci".Moj sin je omenjeni gospe veliko pomagal "sprehoditi" pse in imel ključe od njene hiše.Pa ni imel nikoli težav. (po enega psa)Nikoli niso planili na njega.
(Z domačim dobermanom je imel dobre izkušnje-tako, da je bil kos tudi tem)
Odkar pa ima omenjena gospa tudi mladičke, pa vem, da jih je vozila z avtomobilom na ograjen travnik, kjer so se lahko zletali - in ne v Tivoli,kakor nekateri pišejo.
Zelo mi je hudo, da se je ta dogodek zgodil in mi je zelo žal človeka, ki je šel po ulici nič hudega sluteč. Zelo žal pa mi je tudi lastnice psov, ker ni "malomarna", kakor jo nekateri obsojajo.
Pse je hotela samo "zbasati" v avto in jih odpeljati na ograjen travnik.
Smola, smola in še enkrat smola, da je gospod prišel po ulici ravno takrat (njej za hrbet), in mislim, da so psi to razumeli, da jo morajo braniti. Najhujše pa je bilo to, da je potem poskušal skočiti za ograjo (njene hiše in od psov)  in padel. (vem od očividcev)
Lepo prosim ne "pljuvajte" vsevprek. Samo to.
Ne obsojajte vse po vrsti. Bil je splet nesrečnih okoliščin.
Še enkrat : ZELO MI JE ŽAL, da se je to zgodilo, pa ne mislite, da jo zagovarjam in prosim tudi po meni ne "pljuvajte".
V vednost še tole:  14 dni imam sedaj dobermanko, ki sem jo vzela iz zavetišča v Kopru, ker se mi je zasmilila, da so jo zavrgli LJUDJE. V petek 17.3. pa bo 1 leto odkar nimamo našega DOBREGA DOBERMANA.
Tudi omenjena gospa, nam je bila v veliko pomoč. ko je bila naš DOBERMAN zelo, zelo bolan.
 Samo toliko pa lep pozdrav.
Mojca in LIZA-ASTA
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #99 : četrtek, 16.03.2006 : 17:04:32 »

A potem lahko na razstavi tudi pričakujem, da bodo začeli vame skakat psi, ki jih slikam Huh Še dobro, da imam bolj mirno psico in da jo lahko božajo ljudje, čeprav me ne vprašajo za dovoljenje ( Roll Eyes) ter slikajo...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #100 : četrtek, 16.03.2006 : 17:09:12 »

Liza, verjamem, da je gospa po srcu dobra, ampak oprosti, preveč je zgodb o razmesarjenih psih, ki  so resnične in pri katerih ni šlo za nedolžno ovohavanje. Lahko si jih še enkrat prebereš in izpustiš vse, kar smo napisali drugi, pa res ne moreš reči, da so bili psi nenevarni.

Tako kot je pomembno ne pljuvat kar vse prek, je pomembno tudi ne si zatiskat oči...

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #101 : četrtek, 16.03.2006 : 17:13:18 »

Pa še to, mnogi imajo srčno radi svoje živali, pa to ne pomeni, da naredijo za njih res to, kar bi bilo treba oziroma da so strokovno podkovani o obnašanju psov.

Biti dober vzreditelj pomeni tudi to, da objektivno gledaš na svoje pse in prepoznavaš in odpravljaš negativne značajske poteze, ne samo, da poznaš dobre linije in paritvene kombinacije ter da jim nudiš najboljšo veterinarsko oskrbo in hrano.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #102 : četrtek, 16.03.2006 : 17:16:27 »

A potem lahko na razstavi tudi prièakujem, da bodo zaèeli vame skakat psi, ki jih slikam Huh Še dobro, da imam bolj mirno psico in da jo lahko božajo ljudje, èeprav me ne vprašajo za dovoljenje ( Roll Eyes) ter slikajo...

na razstav je gotovo nekaj drugega kot v lastnem avtu na lastnem terenu. jaz bi gotovo vsakega, ki bi hotel moje pse slikati v mojem avtu skušal prepričati, naj tega nikar ne dela in seveda avto takoj zaprl (in ne šel po še enega psa, če je avto odprt).
ampak iz izkušenj vem da reči "ne" ne pomeni, da se bo dotični tega držal. kar dosti je takih ljudi, ki še kar naprej rine v pse, čeprav jim praviš, naj ne hodijo blizu - lahko njim - če se kaj zgodi, je itak vedno kriv lastnik psa, neglede na to, kako bedasto se vede (p)oškodovani.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #103 : četrtek, 16.03.2006 : 17:22:33 »

Santos in lkc, me lahko kontaktirata na moj elektronski naslov: kalsang@S5.net

Čimprej prosim...
Logiran
majoli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #104 : četrtek, 16.03.2006 : 17:42:17 »

Pozdravljeni, ne morem verjeti, da poskušate opravičevati lastnico in njene pse. Očitno so naredili nekaj grozljivega. In ni čisto nič pomembno zakaj so to naredili. Dejstvo je, da gre za pasmo, ki v naselju nima kaj iskati. Sploh, če jih lastnica ne zna (ne zmore) obvladovati.
Jaz osebno se tresem pred vsakim psom 'borilne' sorte. Pa naj lastniki ne vem kako trdijo, da je vse ok in da jih obvladajo. Imam cel kup slabih izkušenj, zanimivo pa je, da so lastniki tovrstnih psov večinoma zelo 'freh' in jih vedenje njihovih nevarnih ljubljenčkov ne moti - nekateri so na to celo ponosni.

Nujno bi bilo, da bodoči lastniki 'nevarnih, borilnih' pasem, opravijo kak test. Take pse bi lahko imeli le določeni ljudje, ki dokažejo, da so sposobni psa nadzirat in ustrezno vzgojit.

lp, maja
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines