mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 17:59:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Strani: 1 ... 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187   Dol
Natisni
Avtor Tema: YORKIJI - čvek  (Prebrano 213030 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #2730 : nedelja, 02.10.2011 : 19:45:15 »

Namočena vata ne pušča nobenih muck. Pa tudi mi ni jasno zakaj naj bi se zdrav pes prehladil če mu z vlažno vato očistiš dlako pod očkami... če pa se, potem pa ima res slab imunski sistem, kar pomeni da sistemsko nekaj z psom ni ok.
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #2731 : sobota, 08.10.2011 : 07:18:49 »

hvala za odgovore... tudi sama uporabljam gazo ali pa vato, vendar imama pri tem hude borbe, razen če je že zelooo utrujen in če uporabljam vato, je utrga delček stran... se bo že navadil, saj je po "mučenju" vedno lepo nagrajen Wink vztrajnost Wink
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #2732 : sobota, 08.10.2011 : 07:52:57 »

Hja, sem pomagala sosedi lepiti ušesa njenemu yorkiju zato, da bi jih dvignil sčasoma (ima malce večje uhce, ki jh zlepa ni postavil pokonci, pa so tudi postriženi in vse tipi-topi) in je bila to skorajda misija nemogoče... tako živahnega psa pa še ne... to je petarda na štirih nogah... "ni Superman mu nije ravan... brži od metka, brži od svjetlosti"...  Grin
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #2733 : sobota, 08.10.2011 : 08:04:06 »

hehe, res so hiperaktivni, posebej če pride kdo na obisk... drugače pa ko mojega položim na hrbet na svoje noge in mu pokažem krtačko mu že začne vleči očke skup Cheesy znajo bit tut pravi cartliji Wink)
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #2734 : sobota, 08.10.2011 : 14:18:30 »

saj psa se uči tako da t delaš ko je pes utrujeni in ga postopoma navajaš. če imaš pa že v osnovi pristop da je to mučenje za psa, potem bo še toliko težje. žal.

missysb... pri enih rabiš več pri drugih manj časa da se navadijo na to, velja pa ist da te zadeve delaš potem ko si psa fajn namatral, po dolgem sprehodu, aktivnem učenju, potem je mnogo lažje. In še to, zelo odvisno je kako je bil mladiček on malega navajan, zato jih vestni vzreditelji do praktično prvega dne navajajo da si pes pusti pregledat ušesa, tačke, kremplje, očke in vse drugo.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #2735 : sobota, 08.10.2011 : 14:49:24 »

Hvala za nasvet, ampak ni moj yorki veš... svojega imam jaz čisto pod kontrolo... saj veš, kitajčki pač...  Wink
Logiran
planetpsov
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #2736 : nedelja, 09.10.2011 : 10:15:54 »

ja saj vem Smiley mišljeno je bilo kot nasvet za vse ki kupujejo Smiley žal je vedno tako da grejo in nabavijo kar je najbolj poceni, potem šele najdejo odgovornega vzreditelja in iščejo nasvete vsi, žal. Premalo se zavedamo da se vzgoja začne že pri vzreditelju in če se vzreditelj/oz rejec oz kdorkoli ki ima doma leglo z mladički 2-3 mesece nič ne ukvarja, so taki psi že v osnovi bolj prikrajšani. In potem da jih dobijo še ljudje ki tudi smai nimajo še veliko izkušenj, potem pa je sploh lahko problem. no vseeno upam da mogoče kakšen ki razmiplja o nakupu katere koli pasme bo razmislil tudi v tej smeri Smiley
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #2737 : sobota, 15.10.2011 : 10:58:05 »

zanima me, ali že oblačite svoje kužke zjutraj ko gredo na potrebo? mi2 hodima še tudi ponoči, pa ga včasih zebe, drugič pa nič... čeprav so vse noči zdaj hladne. imama bundico, vendar se mi zdi da je še malo hitro zanjo (takrat ko je bil temperaturni šok - hitra ohladitev, sem mu jo raje dala gor), kaj bo revček potem ko bo hud minus? bi bilo pametno da kupim za zdaj kakšen puloverček? hvala
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #2738 : sobota, 15.10.2011 : 11:28:39 »

Ally, morda bi bilo res bolje začeti s puloverčkom, kot pa s prevročo bundo... pa pozimi ga je fajn navadit na čeveljce, da mu sol, s katero preprečujejo nastajanje ledu, ne razžre blazinic na tačkah.
Logiran
raztresena ally
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #2739 : sobota, 15.10.2011 : 11:36:38 »

ga bom kupila. nisem vedela ali naj ga že, ali še malo počakam z oblačenjem... saj ponoči je najbrž dobro da je oblečen, ko grema ven iz tople posteljice, čeprav samo za 5 minutk da opravima svoje Wink za čeveljčke pa še ne vem ,ker imamo pri nas makedam in posipajo le pesek, tako da niti ne bi bil v stiku s soljo.
Logiran
timonko
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2740 : sobota, 15.10.2011 : 19:13:20 »

Pozdravljeni ljubitelj yorkijev-

Odločam se za nakup psa yorksirskega terierja. Imela sem ga že pred leti, ko sem še stanovala pri starših. Sedaj imam družino in odločili smo se, da se nam pridruži še en član yorki. Kakšne mate izkušnje z prodajalci psov? Govorila sem že z kar nekaj prodajalci in najbolj všeč mi je bila gospa ****. Jo kdo pozna? Ker je bil moj prejšnji kuža okrog 2 kg bi se tudi sedaj odločila za kakšnega majhnega cartkanega. No najbolj važno pa je seveda tako zdravje.  Vem, da marsikdo priporoča rodovnik, vendar nam finančno stanje tega ne dopušča, Kužka bi imeli izključno zaradi cartljanja in našega enakovrednega člana, torej ne za razstave,. Verjetno ima tudi kdo izkušnje z nerodovniškimi psi?
Hvala za prijazne nasvete.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #2741 : sobota, 15.10.2011 : 20:21:45 »

Ja, jaz imam nerodovniškega. Ima skoraj 5kg in kup kožnih in vedenjskih problemov. Rodovnik ni za razstave. Nakup nerodovniškega te lahko pride veliko dražje, če prišteješ veterinarske stroške. Sploh pa, če ste v stiski s financami zakaj si želite še psa, kaj če bo kaj resno narobe, s čim boš plačala veterrinarja.

Sploh je pa o nerodovniških in njihovih težavah že toliko napisano, da se mi ne da že stotič vsega ponavljat. Kupujete živo bitje za naslednjih 15 let pa se vam ne da niti malo prebrat in pozanimat, psa iščete pa pri preprodajalcih in šteparjih, ki služijo na račun ljudi, ki jim je težko dodati nekaj denarja in kupiti zdravega prestavnika pasme ne pa mešanca. Mešanca raje posvoji v zavetišču.
Logiran
Gigosy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 361


« Odgovor #2742 : sobota, 15.10.2011 : 20:29:10 »

Ja, jaz imam nerodovniškega. Ima skoraj 5kg in kup kožnih in vedenjskih problemov. Rodovnik ni za razstave. Nakup nerodovniškega te lahko pride veliko dražje, če prišteješ veterinarske stroške. Sploh pa, če ste v stiski s financami zakaj si želite še psa, kaj če bo kaj resno narobe, s čim boš plačala veterrinarja.

Sploh je pa o nerodovniških in njihovih težavah že toliko napisano, da se mi ne da že stotič vsega ponavljat. Kupujete živo bitje za naslednjih 15 let pa se vam ne da niti malo prebrat in pozanimat, psa iščete pa pri preprodajalcih in šteparjih, ki služijo na račun ljudi, ki jim je težko dodati nekaj denarja in kupiti zdravega prestavnika pasme ne pa mešanca. Mešanca raje posvoji v zavetišču.

Se podpišem pod tole Smiley
Logiran
timonko
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2743 : sobota, 15.10.2011 : 21:21:11 »

Spoštovana Sašenka.
Tudi vi ste, kolikor sem razbrala kupili nerodovniškega psa, pa to ni bilo verjetno zaradi tega, ker bi bili brezbrižni in, da bi pomagali raznim preprodajalcem, ki služijo denar na ljudeh,ki jim je težko dodati nekaj denarja ......
Ne poznam sicer vaše zgodbe , verjetno pa ste prav tako kot jaz bili prepričani, da bo z psičkom, tudi če je nerodovniški vse v redu.
Vseeno hvala za opozorilo in verjamem, da ni bilo tako hudo mišljeno kot je bilo napisano. Zavedam se da kupujem živo bitje, saj sem ga tudi imela (13 let) tudi nerodovniškega in je bilo z njim vse v redu.
Lep pozdrav.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2744 : sobota, 15.10.2011 : 21:38:20 »

timonko, tudi jaz imam nerodovniškega psa, ki je na kocino podoben eni od pasem, pa ni bil kupljen, temveč posvojen, z vsemi hudimi zdravstvenimi zadevami, ki zraven spadajo. Torej, nakup ni edina možnost, da imamo nerodovniškega psa, temveč se "na trgu" dobi takih kolikor hočeš zastonj, ker pač niso zrastli v tisto, v kar po zagotovilih goljufov naj bi, pa so morali s culico za kruhom drugam. Pogosto kar na cesto.

Prosim te, preden tukaj napišeš še karkoli v prid nakupa nerodovniškega psa, da prebereš tole http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265, da ne boš potem rekla, da nisi vedela, zakaj ti v takem tonu pišemo nazaj.
Hvala za razumevanje.
Logiran

Strani: 1 ... 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: YORKIJI - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines