mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 12:18:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad na mojega psa  (Prebrano 55367 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #225 : sobota, 01.11.2008 : 20:00:24 »

joj, ubogi ušesek - nam se je zgodilo pred nekaj časa skoraj isto (ravno tako ušesek) in od takrat naprej moj ne prenaša bokserjev. se grozno bojim takšnih situacij - pa še mojadva sta oba majhna in se ne moreta dobro branit, tako da sem vedno v pripravljenosti Sad Revčku želim čimhitrejše okravanje, pa da bi ga ta ugriz čuval pred ostalimi Kiss.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #226 : sobota, 01.11.2008 : 20:03:06 »

Everlast, ce je pes ze ugriznil cloveka je sigurno vpisan kot "nevaren" pes in taki morajo na sprehodih skos nosit nagobcnik. Tako da lahko dobis vse stroske veterinarja nazaj pa se kaj..
Ce se motim naj me pa kdo popravi..
Logiran
everlast
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #227 : sobota, 01.11.2008 : 20:10:51 »

Saj je vpisan oz. ima označbo v registru, da je vgriznil.
Stroške mi bo gospod povrnil ampak v obrokih, ker drugače ne more, je res finančno čist na koncu, se vidi.
Tako, da ga za kaj drugega ne bom terjala, ne morem, nisem tak človek Undecided
Se je pa tamal tok ustrašu, da je joku še pri veterinarju.Še dobro da ni njega zagrabu, ker je bil čisto zraven.Mah kaj vse bi lahko bilo.
Grozno je to res, upam, da se nikoli ne zgodi več kaj takega.Naš se sploh ni znal branit, čeprav je isto velik kot on.
Evo ga, kot je bogi, revček moj Cry

]

Moral bi imeti tudi lampo gor, samo smo mu jo morali dati dol, ker smo ga komaj v avto spravili.Saj zdaj itak samo spi.Mu jo bom potem dala spet gor.Mora pa jo imet 14 dni, šele potem bodo šli šivi ven.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #228 : sobota, 01.11.2008 : 20:12:50 »

Sej ce ste zraven ni treba da ima lucko gor.

Se majhen nasvet..jaz moji pri raznih poskodbah dodajam vitamin C in se ji vse ful hitreje pozdravi Wink
Logiran
everlast
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #229 : sobota, 01.11.2008 : 20:16:15 »

Hvala za nasvet Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #230 : sobota, 01.11.2008 : 20:28:21 »

res pomaga - tisti v prahu Wink

Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #231 : sobota, 01.11.2008 : 20:29:28 »

Ali pa tabletke ester C..odvisno od psa..kaksni nocejo jesti tistega v prahu, ker jim je prekisel. Pri moji ni tega problema..lahko ji ga dam v vodo ali pa posujem po briketih, pa bo vse pojedla Grin
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #232 : sobota, 01.11.2008 : 20:34:55 »

No tudi mi smo ravnokar doživeli napad vaške dvojice - nemški ovčar (no nekaj podobnega vsaj) in srednje velik mešanec sta se zagnala v nas sredi vasi ko smo se vračali s pokopališča. K sreči smo jih uspeli odgnat in pobegnit, prijava je pa takoj šla na 113, upam da bo vsaj kaj od tega, obljubili so mi, da takoj pošljejo patruljo vendar po pravici povedano nisem imela jajc da bi šla nazaj gledat kaj se dogaja.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #233 : sobota, 01.11.2008 : 20:52:30 »

..jaz bi samo pripomnila; kateri butl ima privezanega brez nadzora dobermana pred trgovino??? Angry Angry Angry
Neodgovornost do amena!!!! Lips Sealed
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #234 : sobota, 01.11.2008 : 20:55:28 »

Pa to ni res! Jaz bom enkrat doživela živčni zlom zaradi takih idiotov! Kdaj se bo to nehalo(to je retorično vprašanje Angry)Huh

Pred leti je čisto zblazneli nemški ovčar napadel mojo(zdaj že pokojno) psičko, niti povohal je ni, da bi videl da je punčka, ampak je kar skočil nanjo in jo začel grabiti za vrat. Jaz sem čisto v afektu planila na psa in ga prijela za vrat ter ga zvlekla z nje, pri tem pa je pes kot zblaznel hlastal okrog in skušal doseči moje roke(na srečo jih ni). Ko sem ga spravila dol sem ga tako močno brcnila v gobec, da ga je kar odneslo. Bilo mi je čisto vseeno, pa če bi mu polomila vse zobe. Na srečo je brca zalegla in je odskočil ter naju pustil, a je že v naslednji sekundi želel napasti mojo prijateljico in njenega dalmatinca, ki sta ostala nekaj metrov strani in se pričela umikati, saj je tudi dalmatinec postal vznemirjen in agresiven, ko je videl kaj se dogaja. V tem času so v hiši čisto blizu opazili, da se nekaj dogaja in začeli kričati kje je pes. Izkazalo se je, da je bil pes njihov, a je odšetal iz dvorišča(ograja je bila seveda odprta). Psa so poklicali nazaj, nihče pa ni prišel niti pogledat kaj šele vprašat ali je vse ok. Idioti! Če bi se to zdaj zgodilo, bi jim šla osebno zvonit in bi jih tako nahrulila, da bi si moj bes zapomnili do konca življenja. Takrat sem bila še otrok in sem čist preplašena in tresoča se odšla.

Prejšnji teden pa se mi je skoraj zgodilo nekaj podobnega. Z Bucijem sva šla tečt na bližnji grič, kjer so vinogradi in gozd in niti slučajno nisem pričakovala, da se bo tam znašel pes brez lastnika. Naenkrat pa na vrhu hriba zagledam ogromnega črnega psa, ki se nama je začel približevat. Hitro sem poklicala Bucija in ga vzela v naročje, nato pa sva se začela počasi oddaljevat. Na srečo je bil pes bolj star in ni začel tečt za nama. Jaz sem se že pripravila na najhujše, ampak na srečo se je dobro izteklo. Ker skoraj vsak dan hodiva na te griče, imam zdaj vedno čuden občutek in nisem več sproščena. Takrat sem bila tako besna, ker nama je pes pokvaril sprehod, da sem samo gledala, če bom kje zagledala lastnika, ker bi ga tak nadrla, da bi mu minilo do življenja.
Ljudje so res totalno brezbrižni. Si kar predstavljam idiota, ki zgoraj omenjenega psa vsak dan spusti, da gre na sprehod(sam seveda), brez da bi sploh pomislil kaj se lahko zgodi!
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #235 : sobota, 01.11.2008 : 22:42:28 »

.
Ljudje so res totalno brezbrižni. Si kar predstavljam idiota, ki zgoraj omenjenega psa vsak dan spusti, da gre na sprehod(sam seveda), brez da bi sploh pomislil kaj se lahko zgodi!


Imaš popolnoma prav.

Le da je ta griček lastnina nekoga, ki mu mogoče ni všeč, da kdo teka po njem, pa spusti psa.
Če je prijava, lastnik  plača kazen, v okolici se hitro razve, da ima popadljivega psa, pa tam ni več nadležnih trimčkarjev.
To so seveda samo moja predvidevanja.
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #236 : nedelja, 02.11.2008 : 22:44:57 »

Ti griči niso nikogaršnja last. Vinogradi, ki so tam pa so last Vinaga oz. države. Na drugi strani so pa lastniške parcele, ki pa so vse ograjene. Predvidevam, da je nekdo izmed teh, ki imajo ograje "pozabil" ograjo odprto in je pes šel malo na šetnjo. Je pa tudi res, da si folk vse živo in neživo lasti. Če bom psa še kdaj opazila, se bom potrudila ugotovit kdo je lastnik(je vsekakor nekdo blizu mojega doma) in bom svojo jezo nad njim sprostila.

Niti na kraj pameti mi ne pride, da bi šla s psom tekat po lastniških vinogradih, ker vem kako alergični so ljudje na to.

Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #237 : petek, 07.11.2008 : 09:29:45 »

Realnost: Prav povsod lahko naletiš na kakšnega psa, ki nima poleg lastnika, ali pa ga ima, pa ga ne uboga. Sklicevanje na neodgovorne lastike prav nič ne pomaga, ko imaš svojega cucka razmesarjenega pri veterinarju.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #238 : petek, 07.11.2008 : 09:50:32 »

In kaj torej predlagaš?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #239 : petek, 07.11.2008 : 10:04:17 »

Totalno oborožitev za vsak sprehod? Ne, resno, jaz razmišljam da bom s seboj začela nositi spray ker nikoli ne vem, od kje bo pridirjal kakšen pes. Saj ni problema, če ne rine v naju s Čipom, ampak običajno se taki psi nalimajo direkt na rit in težijo. Ali pa napadejo, žal sva tudi to že doživela. Trikrat; najprej NO za Savo, potem psica iz našega bloka in kraški ovčar, ki je imel na srečo nagobčnik. Ja, tudi mene je včasih na sprehodu kar strah, pa skušam pozabiti.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad na mojega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines